0
zpět
 

diskuze k tématu: ZKUŠENOSTI UŽIVATELE + PORADNA: Škoda Fabia 1.9 SDI

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 15:49, Rychlost tachac x skutecnost
Tomáš napsal:
kdybyste si vzali k ruce třeba časopis Automobil Revue, kde v testech měří skutečnou a udávanou rychlost rychloměrem, tak zjistíte, že u 99 procen vozů se odchylka zvětšuje se vzrůstající rychlostí. Takže když má někdo na rychloměru 200, tak ve skutečnosti jede třeba jen 188 km/h, někdy o něco více, u jiných aut klidně i méně. Takže to co tady mnozí píšete je úplný nesmysl. Tohle jsou ověřená fakta.
Sleduju dlouhodobe odchylky rychlomeru vuci GPS a muzu svedomite prohlasit, ze auto VZDY jede pomaleji nez ukazuje tachasek.
Na letnich 17" to nadmeruje cca 3-5% na zimnich 16" asi 8-10%
Potvrdilo se mi to i o vikendu, kdy jsem jel tachometrovych 120 a pokutu jsem dostal za jen za 113km/h..:(
Je celkem jedno o jak stary auto se jedna, vzdycky se ta odchylka da upravit pouzitymi koly (i velikosti vzorku)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 15:50, kolko mi to zerie...
mne to zerie dva rozky, syr, trocha salamu a nejaku tu cibulu, ked idem peso... co mate vsetci s tou spotrebou, + - polliter, to je viacmenej jedno ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 16:35, RE: kritika
Otas napsal:
No prááávě mám kamaráda co ma felici 1.6 jeli sme jeste s jednim kamaradem (VW Passat 1.9TDi 115kW ) + (ja Mondeo 2.0 99 136kW) spolu do chorvatska. Bylo to v době kdy dálnice byla nová a ten rok se otvírala. Takže jsme na ni byli defakto sami a dokonce se jelo bez dalnicnich poplatku. Je zajímavé, že Passat + Mondeo tacho 200 - 205 jely furt spolu, ale co bylo divny ze tu felici jsme po 5 km nevideli ani ve zpetnym zrcatku, presto ze nam kamarad tvrdil, ze jel taky 200?? Kde se stala chyba? Po...
No to co píšete je úplně normální. 1,6 felecie má 75 koní a v papírech tuším max rychlost 170 km/h. Mondeo 2,0 a Passat B5 TDI jsou přirozeně někde úplně jinde. To nemůžete srovnávat. Podle testů renomovaných časopisů většina aut nejede tolik, kolik udává výrobce. ty si většinou trochu fandí.Těžko může mít auto se 75 ks a aerodynamickým koeficientem Cx 0,35 stejnou max rychlost, jaklo auta co mají o cca 50 ks více, navíc Cx 0,29 (Passat), nebo 0,31 (Mondeo).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 16:48, RE: Fabia SDI
anonym napsal:
Fabia SDI neni rodinné auto!!!!
Měl jsem jednu služební na ježdění po Praze. Na tento účel ideální vozidlo, pokud má alespoň nějakou nadstasd. výbavu (hlavně klimu)! Spotřeba po ucpaná Praze do 6l/100km a to i zimě na zimákách. Mimo Prahu se dá pod 5, ale 3,9 ani náhodou při normální jízdě! 180km/hod z motoru nedostanete taky ani omylem, jen pokud by se auto rozjelo z hodně dlouhého kopce. Už rychlost 150km/hod má motor problém udržet. Navíc dle mých zkušeností s tachometry firmy Škoda, odpovídá...
Fábia na západ od našich hranic vážně není rodinným vozem. U nás je kategorie těchto vozů díky kupní síle obyvatelstva za rodinné často považována. Proč by nemohl být někdo spokojený? Mě se Fabia nelíbí, ale akceptuji ji. Určitě je pro řadu lidí větší prioritou mít menší, méně výkonné ale zánovní auto např. Fabii (jeho pasivní bezpečnost je často srovnatelná s "bouráky" z poloviny 90tých let) než 15 let starý Mercedes či BMW. Vždyť ruku na srdce, kdo si z běžných "zaměstnanců" může pravidelně kupovat nové či zánovní vozy střední třídy. I ta hloupá Fabka, či Punto nebo Fiesta ve stáří do 5 let a výborném stavu je pro velkou část spoluobčanů nedostižitelná. Nebo i slušná Felicie je pro řadu stovkařů nedostižná. Většina lidí ani neočekává, že budou jezdit stále 100-150 a předjíždět jak na závodní dráze. Většinou je zajímají pořizovací, udržovací a provozní náklady.
PS: s tou Felicií jsem jezdil často na dálky do Německa a tachometrových 170 u 1,3 MPI kombi s 250tis km nebyl problém při spotřebě do 8 litrů. Zas tak neovladatelná, pokud má stabilizátor i na př. nápravě a výztuhu mezi podběhy není, ano, brzdy nejsou tak účinné a je třeba s tím počítat (naše vozy tehdy (1997) měli kromě klimy snad vše od ABS až po 4 Airbagy). Oni Golfy GTI a jím podobní z 80 let taky nebyly o moc lepší a jezdily stejně rychle.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 16:59, RE: Skchóda
cruise napsal:
pánové mám pocit, že kdyby tady někdo napsal, recenzi, že Fabia je špatné auto a sdi nejhorší a nejprožranější diesel na světě, tak tady vy všichni křiklouni začnete psát, že to není pravda...zkrátka mi připadá, že každý článek o škodovce působí jako červený hadr na býka a je tady partička dikutujících, která musí být v těchto případech zásadně v opozici... Možná jste to nepostřehli, ale jsou to -ZKUŠENOSTI UŽIVATELE- nikdo vás nenutí, že to tak musí zákonitě být, tak nevím, co vás na tom sere.....
100% souhlas s cruisem!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 16:59, RE: Skchóda
Tonny napsal:
Tož zasek jsem se jednúc pobavíl.Super rodinný vůz........Nechápu, ale je mi spíš toho člověka líto.Souhlasím jen s jednou věcí v tomto příspěvku,mám firemního Focuse a žárovky H7 měním min. 2x za měsíc.Nechápu to ,už mi i měřili v servisu jestli tam není nějaký problém v elektrice a nic nenašli.Jestli jste někdo měnil ve Focusu 2005 žárovky v předních světlech,je to úžasný eskamotérský zážitek zvláště když se mění ta na levé straně kde je i baterie.
..souhlasím jen s jednou věcí...tak to má s Fabií hodně společného.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 17:02, RE: Des a hruza
zigi napsal:
To je zase recenze jako blazen,fakt psat po pul roce je nesmysl!
Jestli vam to ale zere 6,7l pri 180,tak to bych bral taky,ale nevim cim to je,ze vam to vubec neverim!
Jinak prumerna dlouhodoba spotreba 3,9l je taky peknej ulet,ale zijte si svuj skodovacky zarity sen!
Jinak ty zarovky si poupravte predradnym odporem,budete mit klid!
Sbohem a uz tady nic nepiste
Tak pozor, já ji mám taky a není absolutně problém jezdit s ní za 4-4,2 kombinovaně takže VYCHLADNI MOPEDE!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 17:45, zkušenost s Oktávií 1,9 SDi
Čau máte někdo zkušenost s Oktávií 1,9 SDi 50 kw?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 18:24, Tachometr - reálná rychlost
Tomáš napsal:
No to co píšete je úplně normální. 1,6 felecie má 75 koní a v papírech tuším max rychlost 170 km/h. Mondeo 2,0 a Passat B5 TDI jsou přirozeně někde úplně jinde. To nemůžete srovnávat. Podle testů renomovaných časopisů většina aut nejede tolik, kolik udává výrobce. ty si většinou trochu fandí.Těžko může mít auto se 75 ks a aerodynamickým koeficientem Cx 0,35 stejnou max rychlost, jaklo auta co mají o cca 50 ks více, navíc Cx 0,29 (Passat), nebo 0,31 (Mondeo).
Mezinárodní předpis EHK/OSN č. 39 a evropská směrnice 75/443/EHS jsou odkazovány v právním řádu ČR. Podle norem NESMÍ nikdy rychlost tachometru ukazovat více než je reálná rychlost auta. Obvykle výrobci aut používají odchylku 5%. Tedy, pokud jedete podle tachometru 100kmh, pak se auto pohybuje rychlostí 95kmh. Předpokladem je ale použití největších povolených (výrobcem vozu, ne dle TP - zde je množství podivných variací dle zapisovatele) pneumatik se 100% vzorkem a plným huštěním. Pokud tedy nějaký šmudla zde kritizující nevěří tachometru ve škodovkách, nechť jezdí na normálních pneumatikách a ne na ojetých a podhuštěných, jakž to zřejmě je. Zajímavá je ale odchylka v počtu ujetých km. Pokud na každých 100km ujedeme pouze 95 a méně, docela slušně ušetříme na dani, případně vyděláme na pasažárech, pokud jsme taxi. Další možnou odchylkou je odchylka rafičky tachometru - např. o 5kmh, která se pak ale nezvyšuje podle zvyšující se rychlosti. Možnosti kontroly jsou, jak jste již psali GPS, preventivní radar, kontola pomocí cykloráfku s computerem připevněným na autě a nebo pomocí tempomatu a vynulování počítadla ujetých km a průměrné rychlosti na dálnici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 18:26, RE: kritika
Tomáš napsal:
kdybyste si vzali k ruce třeba časopis Automobil Revue, kde v testech měří skutečnou a udávanou rychlost rychloměrem, tak zjistíte, že u 99 procen vozů se odchylka zvětšuje se vzrůstající rychlostí. Takže když má někdo na rychloměru 200, tak ve skutečnosti jede třeba jen 188 km/h, někdy o něco více, u jiných aut klidně i méně. Takže to co tady mnozí píšete je úplný nesmysl. Tohle jsou ověřená fakta.
Absolutní odchylka se mění, ale relativní zůstává.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 19:30, RE: Ach JO!!!
Michal napsal:
Nemůžu si pomoct, asi jsem chudák, ale musím napsat o autorovi, že je idiot! Děkuji, už je mi líp!
no, nevim autor napsal ,že na utě byly vyměněný svíčky ......je to jen můj pocit, nebo na Dieselech žádný svíčky prostě nejsou a nikdy ani nebyly:DDDDDDD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:17, RE: Riccardo
Rodinný vůz ? napsal:
Jak může někdo fabii označit za rodinný vůz ? Vždyť když dám dozadu dětskou sedačku, tak si děcko nemá kam dát nohy !!
Není tomu tak, místa vzadu je téměř stejně, jako v Octavii I. Měl jsem Fabii, nebylo to na svou dobu špatné auto, po téměř pěti letech provozu a cca 75 tis. Km jsem jej prodal a musím říst, že bylo jako nové, pouze kosti a žárovky H7 (snad 10 x výměna). Fabii jsem vyměnil za Mondeo (přemýšlel jsem i o Octavii I - máme je v práci a po 280 tis Km drží, vypadají jako nové, ale proti Fabii sedan by to nebyl žáden zásadní skok v místě uvnitř). Mondeo je značně větší, bezpečnější, ale škodovky se musím zastat, dílenské zpracování je s Mondeem minimálně srovnatelné, ne-li lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:19, RE: kritika
Jan napsal:
je velka skoda,ze se diskuze ucastni velke procento dementu........ mam fabku SDi kombi od unora 2006, najel jsem cca 30 tis. km. spotrebu mam kolem 4.5 litru, majitele Fiatu Tipo,nebo kdo jsem prispiva na diskuzi asi neveri,ale je to tak. je pravdou,ze SDi neni nejaky rychlik,ale z bodu A do bodu B me odveze bez komlikaci a brzdou silnicniho provozu nejsem. jsou jiste lepsi auta,ale ja jsem spokojeny a popravde, mel jsem R19,Megana,R21,Golfa II, Citroena AX, Daewoo Espero a kdyz to srovnam z F...
V práci teď máme tuto Fabii v kombíku jako služební. Z bodu A do bodu B přemmístí bez problémů, ale akcelerace prachmizerná a předjíždění - raději to neriskovat. Samozřejmě, že když se to na dálnici rozjede, tak to jede i těch 170, ale to je normální, to jede každé auto, i Matiz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:22, RE: Ach JO!!!
DeadAngel napsal:
no, nevim autor napsal ,že na utě byly vyměněný svíčky ......je to jen můj pocit, nebo na Dieselech žádný svíčky prostě nejsou a nikdy ani nebyly:DDDDDDD
No autor třeba myslí žhavicí svíčky a ty jsou i na nejnovějších Common railech a PDE čkách. běžný řidič o nich ani neví, jelikož žhavení probíhá podle teploty okolí, teploty motoru )chladicí kapaliny) a většinou se aktivuje (je-li to třeba), jakmile se otevřou dveře řidiče.Ale žhavicí svíčky prostě jsou a asi i nějakou dobu budou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:35, RE: Ach JO!!!
DeadAngel napsal:
no, nevim autor napsal ,že na utě byly vyměněný svíčky ......je to jen můj pocit, nebo na Dieselech žádný svíčky prostě nejsou a nikdy ani nebyly:DDDDDDD
Seš asi pěkně vylízaný,co?To víš,že jsou.Ale pro ty méně tupé to jsou svíčky žhavící!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:35, RE: Ach JO!!!
DeadAngel napsal:
no, nevim autor napsal ,že na utě byly vyměněný svíčky ......je to jen můj pocit, nebo na Dieselech žádný svíčky prostě nejsou a nikdy ani nebyly:DDDDDDD
Budeš se divit, ale i na dieselech se svíčky nacházejí - žhavící svíčky. Takže bych se tomu moc nesmál, spíš tvý neznalosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 23:01, RE: Skchóda for zigi
zigi napsal:
To pouchaz:Jsi pekny blazen z neaerodynamickou a totalne nestabilni felicii jet tak rychle.Stacil by kaminek,silnejsi bocni poryv nebo by pred tebou nekdo ti vjel do cesty a pri seslapnuti brzy by ses roztocil jako kolotoc!
To neni pravda, ze j Felda nestabilni, jenom to tak je citit, ale v extremu dovede prekvapit. A kdyz nemas hnusny Barumky ktery na to cpali seriove, tak drzi dobre...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 23:48, RE: Ach JO!!!
DeadAngel napsal:
no, nevim autor napsal ,že na utě byly vyměněný svíčky ......je to jen můj pocit, nebo na Dieselech žádný svíčky prostě nejsou a nikdy ani nebyly:DDDDDDD
Piš raději do časopisů pro dúchodce o zácpě, tomu rozumíš ty sračko
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 01:28,
Nemáte někdo nějaké osobní dlouhodobé zkusenosti s fabii tdi?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 02:04, pro dementy
pro vsechny dementy typu cruise atd. ja jsem nenapadal skodovku ale autora protoze keca blaboly takze klid smradi
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.