0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia Combi - jaká je s dieselovým motorem?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 19:07, RE: Kdo si to muze koupit? Treba ja!
anonym napsal:
Připadam si tady trošku jako mimizemšťan já to auto mám ! Nemám problém s 5 dospělími jet po dálnici 180km o hluku ani nevím (najeto 40tis.km), pravda, než se zahřeje, je to trošku rachot.....ale jak se ohřeje není problém. Řadím normálně, a protože mám delší prsty, není pro mě problém ani loketní opěrka ve městě. Spotřeba je v poho. Jsem prostě spokojený zákazník škodovky (A TEĎ VŠICHNI DO MĚ). Poprvé čtu na tipu recenzi, která, jsem přesvědčen není objektivní. To auto i ve srovnání s konku...
Týden co týden vystřídám zhruba dva automobily, a proto si dovolím tvrdit, že dokážu objektivně srovnávat. Na většinu tiskovek nechodím a s automobilkami nejednám. Pouze vezmu auto a otestuji. Poté napíšu klady a mínusy. Rozhodně nemám důvod psát zaujaté recenze nebo protěžovat některé značky a tím být neobjektivní.

Fabia není špatné auto. Jen bych nečekal, že podvozek mezigeneračně ještě více přitvrdí, karoserie ztratí několik centimetrů na šířku atd. Naštěstí pohonnou jednotku lze zvolit z docela široké nabídky (ani jedna čtrnáctistovka mě nepřesvědčila).

Proto mi věřte, že z globálního pohledu Fabie kombi 1.4 (16V, TDI-PD) nejvíce vyniká velkým a dobře řešeným kufrem. Ničím jiným ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 20:33, RE: hloupí češi
anonym napsal:
Co bych si jí nekoupil za ty peníze, pokud jí chci a mám na to? Kdy už tohle jouda pochopí to se diskuzím uleví! Žiješ ve velkým omylu a zaslepení.. Kdyby všechny auta co vyrábí škoda byly pod logem VW nikdo by ani nehlesl . Všechna technika co používá Škoda je vyvinutá u Audi, VW.. Před 20ti lety byla Audi tady něco jako UFO.. A hlavně, ty typickej příklade čecha .. Minulej tejden jsem byl ve Vídni a tolik nových fabiií a roomsterů se nevidí ani v Praze. Řekl bych že Škoda bude mít s Fabiií vel...
To bude. Protože se tam prodává za rozumný peníze. Na rozdíl od ČR. To ví i Osel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 20:40, RE: Nová Fábie(to se vytáhli)
anonym napsal:
Za přibližně stejný prachy je Octávie Tour v dehtu 1,9TDi. Je sice vzhledově zastaralá, ale aspoň osvědčená a s větší výdrží první kusy z 1996 mají dávno najeto přes půl miliónu km a jezdí dál. Toto je extravagantní tříválcové vytřasadlo. Nejezdil bych s tím ani kdyby mi to dali zadarmo tak je mi ten vzhled kastle nepříjemnej. No, ale jakýs takýs přibližovadlo to je. Karlos
fabie je zklamání a myslím, že to na našem trhu výrobce pocítí. Měla alespoň dostat novou širší platformu jako např. nová Ibiza. Jinak článek dobře napsaný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 21:35, RE: Kdo si to muze koupit? Treba ja!
anonym napsal:
Ja obvykle nemam konfrontacni styl komunikace a to ani na webovskym foru. Jo, povazuji pred PD diesely za zdarilejsi.
Ok, na něčem se shodnem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 21:51, RE: Kdo si to muze koupit? Treba ja!
anonym napsal:
Připadam si tady trošku jako mimizemšťan já to auto mám ! Nemám problém s 5 dospělími jet po dálnici 180km o hluku ani nevím (najeto 40tis.km), pravda, než se zahřeje, je to trošku rachot.....ale jak se ohřeje není problém. Řadím normálně, a protože mám delší prsty, není pro mě problém ani loketní opěrka ve městě. Spotřeba je v poho. Jsem prostě spokojený zákazník škodovky (A TEĎ VŠICHNI DO MĚ). Poprvé čtu na tipu recenzi, která, jsem přesvědčen není objektivní. To auto i ve srovnání s konku...
Podle pravopisu a slohu jste trochu jednodušší člověk. Nepochybuji, že Vám auto vyhovuje. Zkoušel jste i jinou značku než Škoda?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 22:39, RE: hloupí češi
anonym napsal:
To bude. Protože se tam prodává za rozumný peníze. Na rozdíl od ČR. To ví i Osel.
Bravo.. to je ale únavný.. stačí si otevřít konfigurátory na at webu a i jiný inteligentnější zvíře než osel uvidí že ceny prakticky stejné ..
Něco jinýho jsou akce prodejců, ty nezmiňuju. Takže najednou škoda dobrá, žejo. Když noviny napíšou že akční nabídka noname prodejce o 3Otis. levnější než ceníková cena tady, nikomu není bráněno si koupit auto jinde, když uvidí lepší cenu... žijem konečně přece ve svobodný Evropě. A najednou bude nová Fabia Elegance 1,4 TDI fajnový auto. Velice zábavná diskuze, ale úplně o ničem. Kdo chce Fabii nechť si jí koupí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 23:10, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Dokonce i na okresce neni Fabie 1.4 TDI-PD výraznější brzdou

Kristepane to je blábol. Proč by to měla bejt brzda provozuu ?
No neznám autora tohoto článku ani jsem nečetl jiné jeho články, ale tento článek se mi zdá být dost zaujatý proti Fabii. V rodině máme dvě Fabie Combi II ELEGANCE jednu s motorem 1.2 51KW a druhý se zmiňovaným 1.4 TDi 59 KW a rozhodně musím nesouhlasit s kritikou, kterou zde autor předvedl na tomto serveru. Osobně jsem s vozem Škoda Fabia Combi 1.4 TDi 59KW naprosto spokojen!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 23:13, RE: hloupí češi
anonym napsal:
Hloupej a nevzdělanej jsi akorát ty - ty jalovče! takhle přesně se projevuje česká malost a závist .. na co nemám a vidím to kolem sebe to napadám, a co hůř - napadám lidi kteří tu věc vlastní.
A navíc.. rozdíl tříd u aut automaticky neznamená nižší cenu! Nedávno jsem studoval Mini .. postavil jsem si kalkulaci jak jsem chtěl a byl jsem na 950 tisících! Jsi akorát hloupej mladej kluk.
To jste měl ale zlatou palubní desku ne?.Problém je, že takový motor, jaký má Mini, to jest přeplňovaná 1,6 THP je lepší, než všechny motory soudobé fabie dohromady. Svezte se v tom a uvidíte sám, co je lepší. No a jestliže to nepoznáte, tak Vám není pomoci))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 23:23, RE: cena odpovídá kvalitě na celým světě
anonym napsal:
hele nedělej ze mně kdovíco Nejsem žádnej hej nebo počkej a čtu časáky o autech a na netu jsem pořád a umim s nim. Našel sem si co je sarkasmus a s tim na mě nechodď. Legacy je docela gút auto ale Octávka je prostě Octávka. Je to německá technika s Audi a přes to nejede vlak, kámo. BMW, Mercedes, AUDI , jesli si to někdy slyšel, sou nejlepší auta na světě a Škodovka má jejjich techniku! O tom se nikomu ani nesnilo!. JO a haldex je švédskej často se dává do Volva a bude se dávat do Bugati. ...
No když je to tak, tož dobrá. Jen jsi zapomněl dodat, roky výroby těch BMW/Mercedes/Audi. Myslel jsi produkci do roku 1988? )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 23:51, RE: Vytřásadlo
anonym napsal:
Pokud se testuje na nízkoprofilových gumách 195/55/15 tak se nedivím. Občas s novou fabkou jezdím a na standardmích čtrnáctkách to zase tak tvrdé není.
Na fotkách jsou kola Atria. Ta mají dokonce 205/45 R16.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 05:03, RE: hloupí češi
anonym napsal:
Bravo.. to je ale únavný.. stačí si otevřít konfigurátory na at webu a i jiný inteligentnější zvíře než osel uvidí že ceny prakticky stejné ..
Něco jinýho jsou akce prodejců, ty nezmiňuju. Takže najednou škoda dobrá, žejo. Když noviny napíšou že akční nabídka noname prodejce o 3Otis. levnější než ceníková cena tady, nikomu není bráněno si koupit auto jinde, když uvidí lepší cenu... žijem konečně přece ve svobodný Evropě. A najednou bude nová Fabia Elegance 1,4 TDI fajnový auto. Velice zábavná d...
Tak si je otevři a neopakuj koncernový keci! Ceny nejsou prakticky stejné, ceny venku jsou nižší. V Rajchu a Mocnářství zhruba o 10%, v Pohádkové říši a Mantichorském království ještě o něco víc. Hotentótsky neumím, takže tam nevím. Ale Evropská komise tvrdí, že právě u hotentótů jsou Fábie nejlevnější. Je potřeba srovnávat ne jak se verze jmenuje ale co obsahuje. Nejenom že venku jsou levnější, ony škodovky mají i lepší výbavu!

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 08:32, RE: hloupí češi
anonym napsal:
Tak si je otevři a neopakuj koncernový keci! Ceny nejsou prakticky stejné, ceny venku jsou nižší. V Rajchu a Mocnářství zhruba o 10%, v Pohádkové říši a Mantichorském království ještě o něco víc. Hotentótsky neumím, takže tam nevím. Ale Evropská komise tvrdí, že právě u hotentótů jsou Fábie nejlevnější. Je potřeba srovnávat ne jak se verze jmenuje ale co obsahuje. Nejenom že venku jsou levnější, ony škodovky mají i lepší výbavu!

Osel
No a eště lepčí je to v Espaňólsku. Prostě čím dál vod domácího chlívku, tím levnějc. To nepochopí ani chytřejší zvíře, než je osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 08:33, RE: Recenze
anonym napsal:
Osel je mile překvapen. Neočekával bych od TipCars pokus o seriózní recenzi. Možná jsem přehlédl, je tam zmínka o ceně? Otázka zní, proč kupovat skoro za půl mega auto segmentu B, když můžu mít auto o třídu výš. Třeba Kia Ceed nevychází v kombajnu o mnoho (o něco ano) dráž a o dehtu 1,6 po kapotou nikdo neví.
Osel by se učil korejsky a slovensky a nebo si koupil Clio v kombajnu.

Osel

PS: No a s Fábií zhruba srovnatelná Tata Nano vyjde na desetinu, že... .

Tak v základu stojí Fabia 1,4 TDi (59 kW) 397 900 Kč, KIA Ceed 1,6 CRDi (85kW) 429 980, čili o 30 tisíc víc. Výbava srovnatelná, akorát Kia má v ceně rádio s CD/MP3 a komplet okna v elektrice. Druhá verze (s klimou) vyjde u Kie na 459 980, u Fabky na 411 900 (menší příplatek). Fabka má navíc přední mlhovky a Ceed zase to samé rádio.
No a samozřejmě Ceed je o třídu větší. Jenže Rio se nedělá v kombi verzi...
A hlavně je otázka, jestli si do Fabky (pokud na ní už někdo přes tohle všechno trvá) nepořídit o pouhých 7 tisíc dráž 1,9 TDI (77kW)... Je ale fakt, že tam si člověk zase připlatí na povinném ručení...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 09:42, RE: Recenze
Banjo napsal:
Tak v základu stojí Fabia 1,4 TDi (59 kW) 397 900 Kč, KIA Ceed 1,6 CRDi (85kW) 429 980, čili o 30 tisíc víc. Výbava srovnatelná, akorát Kia má v ceně rádio s CD/MP3 a komplet okna v elektrice. Druhá verze (s klimou) vyjde u Kie na 459 980, u Fabky na 411 900 (menší příplatek). Fabka má navíc přední mlhovky a Ceed zase to samé rádio.
No a samozřejmě Ceed je o třídu větší. Jenže Rio se nedělá v kombi verzi...
A hlavně je otázka, jestli si do Fabky (pokud na ní už někdo přes tohle všechno trvá) ...
Sakra, pánové co je to za hloupost pořád porovnávat ceny? Škodovka ma v ČR 30% podíl na trhu, druhý v pořadí má okolo 6%. Z toho plyne, že Škodovka nemá problém s prodejem a může auta prodávat za cenu, za kterou je nabízí. Pokud chceš ušetřit výraně na nákupu vozu Škoda zajeď si na Slovensko, případně do Slovinska. Není problém na paradně vybavený Fabii Combi ušetřit oproti ČR 80 000,-
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 10:03, Nabídka a poptávka
Inu, zákazník žádá, zákazník dostane. Když si český vohnout přeje sporťák, co skvěle sedí na silnici, dá se v něm odstěhovat almara, dvě děti, manželka a stokilová tchýně, a to všechno na podvozku miniauta do města, když chce silný motor (hlavně TDI, woe, se zátahem vocpoda) ale minimální povinné ručení, co jiného mu z toho může vypadnout, než takováhle mrdka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 10:56, proč?
Nová Fabia-nevzhledný exteriér,to je vidět i na poklesu prodeje.K čemu je obrovský kufr,když to auto stejně nic neuveze,protože při obsazení dospělými osobami je téměř vyčerpáno užitečné zatížení.A navíc jako bonus pod přední kapotou parodie s nápisem MOTOR.Tohle že je rodinný vůz,jak deklaruje výrobce?Podle mne se jedná o naprostou degradaci automobilismu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 11:34, ošklivka Bety
anonym napsal:
Nová Fabia-nevzhledný exteriér,to je vidět i na poklesu prodeje.K čemu je obrovský kufr,když to auto stejně nic neuveze,protože při obsazení dospělými osobami je téměř vyčerpáno užitečné zatížení.A navíc jako bonus pod přední kapotou parodie s nápisem MOTOR.Tohle že je rodinný vůz,jak deklaruje výrobce?Podle mne se jedná o naprostou degradaci automobilismu.
Nová fábie je taková ošklivka Bety mezi současnými malými auty. Ten, kdo vytvořil tento pseudodesign by zasloužil, auto není přece jen o užitné hodnotě, ale toto aby se člověk styděl mít před barákem!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 11:59, RE: hloupí češi
anonym napsal:
Tak si je otevři a neopakuj koncernový keci! Ceny nejsou prakticky stejné, ceny venku jsou nižší. V Rajchu a Mocnářství zhruba o 10%, v Pohádkové říši a Mantichorském království ještě o něco víc. Hotentótsky neumím, takže tam nevím. Ale Evropská komise tvrdí, že právě u hotentótů jsou Fábie nejlevnější. Je potřeba srovnávat ne jak se verze jmenuje ale co obsahuje. Nejenom že venku jsou levnější, ony škodovky mají i lepší výbavu!

Osel
Ty výbavo, když si půjdu objednat auto až je to tady nebo tamhle za rohem tak si tam nasekýruju výbavu jakou chci a cenu si dostanu kam chci.. přestaň študovat časáky a až ti bude pár let navíc a budeš úspěšnej tak že budeš kupovat nový auta tak poznáš jak to je v praxi.
Jedinej trubka tdo má hloupý kecy jseš je ty! pravda, vždyť jsi osel, co já vůbec s tebou diskutuju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 12:01, RE: ošklivka Bety
anonym napsal:
Nová fábie je taková ošklivka Bety mezi současnými malými auty. Ten, kdo vytvořil tento pseudodesign by zasloužil, auto není přece jen o užitné hodnotě, ale toto aby se člověk styděl mít před barákem!!!
ale prosimtě. za pár let jak se ti bude líbit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 12:01, RE: proč?
anonym napsal:
Nová Fabia-nevzhledný exteriér,to je vidět i na poklesu prodeje.K čemu je obrovský kufr,když to auto stejně nic neuveze,protože při obsazení dospělými osobami je téměř vyčerpáno užitečné zatížení.A navíc jako bonus pod přední kapotou parodie s nápisem MOTOR.Tohle že je rodinný vůz,jak deklaruje výrobce?Podle mne se jedná o naprostou degradaci automobilismu.
akorát degradace tvojí mysli.
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.