0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,4 MPI - jak bojovat se ztrátou chladicí kapaliny?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2012 10:49, RE: 1.4MPI
Fanda napsal:
aha,tak že hloupý od chytrého se pozná podle toho v jakém jezdí autě
Ne. Chytrý vyzdvihuje perfektní podvozek fabie, se kterou jezdí v 80% řidiči prostředkem silnice, před zatáčkou téměř zastavují a chodí se dívat na terén za ní. Mazlí se s měkčenými plasty, rozvjášejí tašky z Lídlu na háčky v kufru, do schránky na deštník strkají hned 2 a jsou unešení z trojbliku směrových světel...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2012 10:55, RE: únik chladící kapaliny
typek napsal:
Jak si pamatuji, únik kapaliny tenkrát odpovídal množství v dotazu, bylo to v zimě a já pouštěl klimu kterou jsem rosení oken kompenzoval. Opravdu bych na to mrkl ještě jednou, je to skoro stejně tradiční závada, jako těsnění pod hlavou
Mě se to samé stalo na 306, ale identifikoval jsem to rychle díky smradu chladící kapaliny...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2012 13:14, RE: 1.4MPI
ivan2 napsal:
Já se musim hondaře prostě zastat, co se té sedmdesátky týká. Je to bezdůvodné brzdění plynulosti. Pokud tak jede starší pán/paní, tak to ještě beru, to se dá pochopit, ale takhle jezdí bohužel mnozí. (Jinak ale mohu argumentovat tím, že např. v německu často staří lidé jezdí opravdu svižně a nedělá jim to problém), ale zpět k té rychlosti. Mě nejde vůbec o to dojet do cíle o minutu dřív, ale absolvovat cestu v pohodě, aby dobře uběhla bez nějakého nervování a aby člověk nebyl otrávený a unavený...
Já jsem už myslel, že vymřeli lidi s racionálním myšlením a že jsem tady snad sám s tímhle názorem. Nemám nic proti tomu, že tak občas někdo jede, at už je to z jakých koliv důvodů (že nemůže jet rychleji nebo že se mu prostě nechce) Ale já poukazuju na celkovou situaci na naších silnicích a ta je taková, že se prostě každy na té silnice zbytečně vleče, tvoří se kolony a potom aby člověk mnohdy riskoval zbytečným předjížděním (hustota provozu a stav vozovky a předpisy) A další věc je ta, že takovýmto couravým a v mnoha ohledech nebezpečným stylem jezdí právě nejvíce majitelé Fábií a jiných podobných vozů...aspon tady na Severní Moravě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2012 16:51, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
Já jsem už myslel, že vymřeli lidi s racionálním myšlením a že jsem tady snad sám s tímhle názorem. Nemám nic proti tomu, že tak občas někdo jede, at už je to z jakých koliv důvodů (že nemůže jet rychleji nebo že se mu prostě nechce) Ale já poukazuju na celkovou situaci na naších silnicích a ta je taková, že se prostě každy na té silnice zbytečně vleče, tvoří se kolony a potom aby člověk mnohdy riskoval zbytečným předjížděním (hustota provozu a stav vozovky a předpisy) A další věc je ta, že tako...
Na okreskách toho najezdím docela dost a nemám dojem, že bych neustále narážel na brzdy provozu. Občas se za někým povozím, ale co nadělám. Rozčilováním si nepomůžu a jen si kazím náladu. Pravda je, že na jižní Moravě je míň kopců než na severu, takže předjíždění se povede nejspíš dříve. Na druhou stranu, v těch kopcích se zase ta 90 nedá držet neustále.

A kromě toho - jízda 70 může být taky plynulá.

A ještě jedna věc - Pokud má někdo strach z pokuty, tak místo 90 jede třeba 85, jenže mu ještě kecá tachometr klidně i o 10 km a je z toho 75 jak vyšité.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2012 22:17, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
Já jsem už myslel, že vymřeli lidi s racionálním myšlením a že jsem tady snad sám s tímhle názorem. Nemám nic proti tomu, že tak občas někdo jede, at už je to z jakých koliv důvodů (že nemůže jet rychleji nebo že se mu prostě nechce) Ale já poukazuju na celkovou situaci na naších silnicích a ta je taková, že se prostě každy na té silnice zbytečně vleče, tvoří se kolony a potom aby člověk mnohdy riskoval zbytečným předjížděním (hustota provozu a stav vozovky a předpisy) A další věc je ta, že tako...
Kontrolní otázka - jakých vozů se pohybuje po našich silnicích nejvíc? nejsou to (čistě náhodou) Felicie a Fabie? Koho tedy budeme nejčastěji potkávat jako "brzdu provozu", jestliže procentuelně budou tihle pomalojezdci zastoupeni u všech modelů cca stejně?
Jinak je to stále o tom samém. Ty jsi přesvědčen, že jejich jízda je bezdůvodně pomalá. Je to ale jen tvůj vjem, který s realitou nemusí mít nic společného. Zkrátka nejsi schopen posoudit tu důvodnost
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.01.2012 09:29, RE: 1.4MPI
rohYpnol napsal:
Kontrolní otázka - jakých vozů se pohybuje po našich silnicích nejvíc? nejsou to (čistě náhodou) Felicie a Fabie? Koho tedy budeme nejčastěji potkávat jako "brzdu provozu", jestliže procentuelně budou tihle pomalojezdci zastoupeni u všech modelů cca stejně?
Jinak je to stále o tom samém. Ty jsi přesvědčen, že jejich jízda je bezdůvodně pomalá. Je to ale jen tvůj vjem, který s realitou nemusí mít nic společného. Zkrátka nejsi schopen posoudit tu důvodnost
No já myslím, že tuto debatu uzavřem, pr každý na to máme očividně jiný názor a nemá smysl to tu dál rozebírat. Jinak jsem přesvědčen, že nejen já jsem otráven z těchto rádoby řidičů, kteří se vlečou po silnicích jako smrad, ale mnoho lidí v mé blízkosti jsou na nervy z takovýchto "brzd" provozu! Přeju všem Vám podobným mnoho štastných a utahaných km bez nehod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.01.2012 12:06, Autor zase neuvádí počet ujetých km.
Typoval bych to jednoznačně na vodní čerpadlo. Ohřátím vzniká přetlak, který vytlačuje chladící kapalinu. Chladnutím přetlak mizí, tudíž kapalina neuniká. Takže sundat plastový dekl. Nastartovat a sledovat.
reagovat
sepp
počet příspěvků4
datum registrace16.06.2017
Pátek 16.06.2017 21:14, Velmi trefné
To jsi vystihl myslým dokonale Kollosi. Pod to bych se podepsal i já.
reagovat
Méďa Béďa
počet příspěvků3
datum registrace01.06.2018
Pátek 01.06.2018 20:08, RE: RE: 1.4MPI
citace:
reakce na: -, 17.01.2012 20:39 (Ano existuje, ale ty druhe dve ...)


Vnitřní si překlopím. Venkovnsi nesklopím, nemám elektricky ovládané, takže hov.o, stejně mě oslňuje magor ze zadu, protože má světla vytočené nahoru, nebo je mi nalepenj na prdeli..
reagovat
Méďa Béďa
počet příspěvků3
datum registrace01.06.2018
Pátek 01.06.2018 20:34, RE: RE: 1.4MPI
citace:
reakce na: -, 17.01.2012 19:07 (Ano i ne.Povrchně lze s V-Tece ...)


Tak pokud má někdo, kdo jede pomaleji než maiximálně povolených 50, 90, 130, odevzdat papíry, tak zcela jistě by měl odevzdat řidičák i ten, kdo jede o dvacet a více rychleji, než povolených maximálně 50, 90, 130. Má to jeden háček. překročení max. povolené rychlosti je porušením zákona (už asi 70 let). Nedosažení max. povolené rychlosti není ničím. Hodně ženských jezdí pomaleji, než je maximální povolená, aby měli pocit bezpečné jízdy, zatímco spousta chlapů, kteří mají auto o level výš než je Fábka, tak mají pocit, že i když auto před nimi jede 65, 105, 140, tak musí jet před ním. I když po sto metrech začnou intenzivně brzdit, protože musí odbočit. Tak nevím, kdo je nebezpečnější. Je zajímavé, že řidičů, kteří mají potřebu stále předjíždět, a mají místní nebo mimopražskou značku, jsou tak každý dvacátý až padesátý. Ale z pražskou je to skoro každé auto. A to neplatí jen pro okolí Brna, ale všude na Moravě a východě Čech.
reagovat
Méďa Béďa
počet příspěvků3
datum registrace01.06.2018
Pátek 01.06.2018 21:06, Fabia ztráta chladící kapaliny
Hezký den, má někdo povědomost, při jakém přetlaku se otvírá přetlakový ventil v zátce expanzky? Mám pocit, že po opravě motoru ( výměna těsnění pod palicí i cylindry), výměně chladiče (protože mě někdo našťouch´ a původní chladič nahoře v plastu rupnul, takže, když nešel větrák, ufukovala pára prasklinou) je vše už OK, ale po 150 km musím skoro litr dolít. A nikde ani kapka, všude sucho, jak na Sahaře. Tak mě zajímá, jestli to za pomalé jízdy, či stání na světlech uchladí motor, nebo jestli si to „ufukuje“, třeba popraskanou hadici po manipulaci při opravách, netuším. Ale v kabině nic nesmrdí, když to fičelo z praskliny na chladiči, tak to v kabině smrdělo po fridexu. Větrák neslyším, ale když motor ohřeju na místě, tak nakonec čidlo větráku sepne a větrák běží. Chci okruh natlakovat za studena, ale potřebuji vědět, jaký max. tlak má zátka udržet. Díky za zkušenost. Méďa Béďa.
reagovat
respect 091
počet příspěvků2
datum registrace14.09.2019
Sobota 14.09.2019 20:27, škoda fabia 1 1.4 44kw chladicí kapalina,
Zdravím pánové poradte,jezdim s fabkou 3 roky bez problému,aš do tet .
s chladiče mě začala víc než kapat voda,tak jsem koupil nový chladič a vyměnil ho.
vše jsem zapojil ja má.nalil jsem g12 s destilkou a nechal běžet motor,každý víme že se to ovzdušní samo ,ale tak za hodku jsem vyjel asi cca 25 km.zastvil jsem a mel jsem pod autem zase kaluž,zjistil jsem ješte před tím než jsem vyjel,že hadice byli strašně tvrdy jako by se to neovzdušnilo.myslel jsem že když pojedu tak se to ovzdušní, ale bohužel asi mě s nějakého duvodu odešla vodni pumpa,když jsem po druhé zjistil že mám kaluž pod autem tak to teklo zlevé strany tam nekde jak je klinový řemen tak to tam ne kape ,ale teče tak si myslim že to je vodní pumpa. No jo ale co když vyměním vodni pumpu a bude to to same neovzušni se to samo a na to se právě ptam dá se fabie nějak jinak ovzušnit? Vyměnil jsem i kompletní termostat.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Neděle 15.09.2019 23:35, RE: škoda fabia 1 1.4 44kw chladicí kapalina,
citace:
reakce na: respect 091, 14.09.2019 20:27 (Zdravím pánové poradte,jezdim ...)


Tvrde hadice = motor tlakuje do chladiciho okruhu - to muze byt i duvod netesneho chladice a vodni pumpy. Budes muset vymenit tesneni pod hlavou.
reagovat
respect 091
počet příspěvků2
datum registrace14.09.2019
Pondělí 16.09.2019 10:49, RE: RE: škoda fabia 1 1.4 44kw chladicí kapalina,
citace:
reakce na: capslock, 15.09.2019 23:35 (Tvrde hadice = motor tlakuje d ...)


Diky skusím to a dam vědět pro další aby věděli.
reagovat
Antonin79
počet příspěvků1
datum registrace20.11.2022
Neděle 20.11.2022 15:38, RE: 1.4MPI
Dobrý den prosím o radu fabie 1.4 mpi 2001 nálezu vodu do banky a zůstane tam nejde dal
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.