0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,4 MPI - jak bojovat se ztrátou chladicí kapaliny?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 09:40, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
Jo tak to si vzal opravdu vhodné srovnání s tím "klenotem" od škodovky :) Co je dobrého na těch motorech??Ani výkon, ani spotřeba...Ale zkusil si to škodovkáři :) Jinak Fabia není dobrá volba s žádným motorem...jsou to jen srandovní vysavače na přibližování do Globusu a zpět...
A ještě dodám, že "auto" jako Fabii, si nekoupí normální člověk...a podtrhuje to ten fakt, ze co potkám tento zázrak s okřídlenou slepicí ve znaku, tak to max brzdí provoz a mimo obec jezdí závratnou rychlostí do 70 km v hod...obraz klasického průměrného hloupého škodovkáře...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 10:53, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
A ještě dodám, že "auto" jako Fabii, si nekoupí normální člověk...a podtrhuje to ten fakt, ze co potkám tento zázrak s okřídlenou slepicí ve znaku, tak to max brzdí provoz a mimo obec jezdí závratnou rychlostí do 70 km v hod...obraz klasického průměrného hloupého škodovkáře...
aha,tak že hloupý od chytrého se pozná podle toho v jakém jezdí autě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 11:03, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
A ještě dodám, že "auto" jako Fabii, si nekoupí normální člověk...a podtrhuje to ten fakt, ze co potkám tento zázrak s okřídlenou slepicí ve znaku, tak to max brzdí provoz a mimo obec jezdí závratnou rychlostí do 70 km v hod...obraz klasického průměrného hloupého škodovkáře...
škodovku jsem naposledy měl před téměř dvaceti lety, po autoškole, kde mi můj instruktor jasně řekl že minimálně rok mám zapomenout na cokoli silnějšího než je stodváca. dobrá rada, dobrá škola. to jen k tvému označení mě za škodovkáře. od té doby se plácám převážně v japoncích, ale mluvit o majiteli či řidiči jakékoliv škodovky s takovým despektem jako ty bych si nedovolil. svědčí to o jisté duševní-možná i tělesné-nevyzrálosti a potřebě si něco dokazovat. zřejmě se považuješ za lepšího člověka když jezdíš v Hondě-vyvedu tě z omylu, nejsi lepší. jsi sebestředný nafoukaný dement s naprosto scestnými názory. btw., znal jsem člověka který za novou Fábii dal 700k. nemusím s tím souhlasit, nemusím mu to schvalovat ale musím to RESPEKTOVAT. asi cizí slovo pro tebe, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 11:15, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
A ještě dodám, že "auto" jako Fabii, si nekoupí normální člověk...a podtrhuje to ten fakt, ze co potkám tento zázrak s okřídlenou slepicí ve znaku, tak to max brzdí provoz a mimo obec jezdí závratnou rychlostí do 70 km v hod...obraz klasického průměrného hloupého škodovkáře...
Tento příspěvek je skutečně hloupý, ale pozitivem je, že víme, kam tě zařadit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 11:39, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
A ještě dodám, že "auto" jako Fabii, si nekoupí normální člověk...a podtrhuje to ten fakt, ze co potkám tento zázrak s okřídlenou slepicí ve znaku, tak to max brzdí provoz a mimo obec jezdí závratnou rychlostí do 70 km v hod...obraz klasického průměrného hloupého škodovkáře...
No to je trefne, zrovna vcera jsem jel po stare ceste od Vyskova na Brno za nejakou Hondou Jazz, co jela snad 70-80. Taky bych jel rychleji, kdyby to slo. Ale rozhodne bych jej nenazyval hloupym nebo nenormalnim kvuli tomuto. Jako hloupy se temito nazory zde projevujete spise vy. Ta cesta je vsech a ne jen moje a nebo vase a tohle bohuzel musime respektovat, pokud se vam to nelibi, postavte si vlastni cestu a jezdete si po ni treba 200km/h+, tam vas nikdo obtezovat nebude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 11:51, RE: 1.4MPI
Alkantpan napsal:
No to je trefne, zrovna vcera jsem jel po stare ceste od Vyskova na Brno za nejakou Hondou Jazz, co jela snad 70-80. Taky bych jel rychleji, kdyby to slo. Ale rozhodne bych jej nenazyval hloupym nebo nenormalnim kvuli tomuto. Jako hloupy se temito nazory zde projevujete spise vy. Ta cesta je vsech a ne jen moje a nebo vase a tohle bohuzel musime respektovat, pokud se vam to nelibi, postavte si vlastni cestu a jezdete si po ni treba 200km/h+, tam vas nikdo obtezovat nebude.
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 12:28, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
Vůbec nic jsi nepochopil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 12:37, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
To bude někdo jiný téhož nicku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 12:54, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
Hele, každý výrobek si najde svého kupce. Až teprve člověk může svým iracionálním uctíváním a zveličováním některých jeho vlastností být za hlupce. Zatímco někdo se snaží tyto iracionální a v podstadě lidské projevy ironizovat (trefbě, nebo méně), ty jsi spadl na stejnou úroveň iracionality, když dáváš vinu výrobku. Neboli hloupost vytloukáš hloupostí. A mě rozhodně ze škodováctví obvinit nemůžeš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 12:56, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
Každý má právo jet po okresce 70, třeba na víc nemá a než ohrožovat ostatní, tak jede na co má. Důležité je, aby pak zbytečně nebránil předjíždění. Najdou se volové, kteří se zatáčkama vlečou, tam je předjet nemůžeš a když je možnost k předjíždění, tak vystřelí, aby tě udrželi za sebou. Ale nadávat na člověka, že jede rozvážně, to je opravdu špatně a měl by ses nad sebou zamyslet a ne být hrdý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 13:18, RE: 1.4MPI
Koloss napsal:
Každý má právo jet po okresce 70, třeba na víc nemá a než ohrožovat ostatní, tak jede na co má. Důležité je, aby pak zbytečně nebránil předjíždění. Najdou se volové, kteří se zatáčkama vlečou, tam je předjet nemůžeš a když je možnost k předjíždění, tak vystřelí, aby tě udrželi za sebou. Ale nadávat na člověka, že jede rozvážně, to je opravdu špatně a měl by ses nad sebou zamyslet a ne být hrdý.
Tady jde o princip, nevidím důvod, proč brzdit plynulost provozu, když je mimo obec 90 tka...a určitě to není o rozvážnosti...sám tomu nerozumím.Tak ted už se vůbec nedivím, že to je u nás na silnicích tak jak to je...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 14:12, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
Tady jde o princip, nevidím důvod, proč brzdit plynulost provozu, když je mimo obec 90 tka...a určitě to není o rozvážnosti...sám tomu nerozumím.Tak ted už se vůbec nedivím, že to je u nás na silnicích tak jak to je...
Petr-Tipcars: Vsak pokud me nekdo "brzdi", tak jej predjedu, v cem je problem? A je tak nejak uplne jedno, jake auto sedla...a pokud nejde predjet, tak o jakem "brzdeni" se potom bavime? Leda o tom, o jakem pise Koloss, ale na takove lojzy clovek zase tak casto nenarazi, navic aby delali problem, museli by sedlat neco vykonnejsiho nez Fabie (krom RS). Takze nevidim problem: rovinka, idealne do kopce a provoz je zas plynuly. Je nas proste na silnici stale vic a vic, vime? Btw. zrovna jednickova Fabca s timto motorem je pri dobre cene celkem zajimava volba, at uz pro mlade, dokud jsou dva, nebo pro starsi, kdyz uz jsou zase dva...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 14:57, RE: 1.4MPI
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Vsak pokud me nekdo "brzdi", tak jej predjedu, v cem je problem? A je tak nejak uplne jedno, jake auto sedla...a pokud nejde predjet, tak o jakem "brzdeni" se potom bavime? Leda o tom, o jakem pise Koloss, ale na takove lojzy clovek zase tak casto nenarazi, navic aby delali problem, museli by sedlat neco vykonnejsiho nez Fabie (krom RS). Takze nevidim problem: rovinka, idealne do kopce a provoz je zas plynuly. Je nas proste na silnici stale vic a vic, vime? Btw. zrovna jednickova F...
Pokud to jde, tak ano, určitě ho předjedu, pokud mi to situace a stav vozovky dovoluje...v tom problém nevídím. Ovšem když tak jezdí každý druhý, tak potom aby si človek při tom neustálém předjíždění připadal jako pirát silnic...a navíc opět plynulost veškerá žádná, navíc spotřeba tímto úkonem stoupá...Jinak s tím přidáváním při předjíždění je to pravda, pr se s takovýma setkávám dost často, jedou jak s hnojem a když v zrcátku vidí, že žačne člověk předjíždět, tak na to schválně šlápnou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 16:26, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
To jsem zase hodil jednou polínko do ohýnku :) Já se za svůj názor nestydím a stojím si za tím. To je smutné, že vám nevadí že vás někdo brzdí mimo město, když jede 70...podle toho asi ta plynulost provozu potom vypadá... Zdravím Davida V....z Hondaclubu (Civic Sport,Civic Type S) :))
Ale to vite, ze to kolikrat i mi vadi, ale neni duvod kvuli tomu lidem nadavat a jeste to konkretizovat k skodovkam. Proste si pockam, az to pujde a pak predjedu a je to. Zadny problem. Mimochodem tech 70 mimo obec mi nevadi ac tak sam nejezdim. Za prve to neni zakazano, za druhe nikde neni prikazano jezdit pouze 50,90,130 a za treti i muj deda takhle jezdi a jsem treba rad, ze tech 70-80 jeste bez problemu jede. Protoze pokud by to nedokazal, tak bych ho musel ja nebo rodina vsude vozit (doktor, nakupy, navstevy) a ztratil by urcitou miru sobestacnosti. Me treba vice vadi, kdyz se mi kousek za zadek auta prilepi nejaky SUV nebo jiny zbytecny mastodont co ma svetla vyse, nez bezna osobni auta, a dokonale me skrz zadni sklo oslnuje a docela mi tim zneprijemnuje rizeni. To povazuji za vice nebezpecne, nez nejakych 70 na okrskach. Jsem zvedavy, jak budete jezdit vy, az vam bude 70 a vice let a uz se nebudete citit na to jezdit rychle jak ted, jestli tez pujdete a dobrovolne odevzdate ridicak a prodate auto abyste mladsim, kteri vam budou nadavat stejne jak vy ted, nezavazel na ceste, nebo si ten ridicak nechate a radeji trochu zpomalite a budete jezdit dal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 17:18, RE: 1.4MPI
V-tec napsal:
Pokud to jde, tak ano, určitě ho předjedu, pokud mi to situace a stav vozovky dovoluje...v tom problém nevídím. Ovšem když tak jezdí každý druhý, tak potom aby si človek při tom neustálém předjíždění připadal jako pirát silnic...a navíc opět plynulost veškerá žádná, navíc spotřeba tímto úkonem stoupá...Jinak s tím přidáváním při předjíždění je to pravda, pr se s takovýma setkávám dost často, jedou jak s hnojem a když v zrcátku vidí, že žačne člověk předjíždět, tak na to schválně šlápnou...
Kolik si myslíš že ušetříš času když mezi vesnicema na 1km úseku pojedeš 90 a ne 70. Asi moc ne. Jestli dojedu domů o 1 minutu později na celé trase, tak je mi to jedno. Když jsem si koupil svoje první auto Mazdu 626, tak jsem taky měl pocit, že jakmile vyjedu z obce, tak musím jet 90-110 tacho až do příští obce. Ale nějak mě to už opustilo. Možná je to proto, že teď se dopravuju autem každý den a beru to spíš jako nutné zlo a ne jako zábavu a nějaký adrenalinový zážitek. V autě spíš relaxuju a poslouchám zprávy. Ano klidně jedu mezi obcema i 70, pokud mezi obcema není dlouhá vzdálenost nebo když mám studený motor. Kdo chce mě předjede. Všem přeju ať na svých cestách potkávají co nejméně nervních/nevybouřených řidičů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 17:57, RE: 1.4MPI
Alkantpan napsal:
Ale to vite, ze to kolikrat i mi vadi, ale neni duvod kvuli tomu lidem nadavat a jeste to konkretizovat k skodovkam. Proste si pockam, az to pujde a pak predjedu a je to. Zadny problem. Mimochodem tech 70 mimo obec mi nevadi ac tak sam nejezdim. Za prve to neni zakazano, za druhe nikde neni prikazano jezdit pouze 50,90,130 a za treti i muj deda takhle jezdi a jsem treba rad, ze tech 70-80 jeste bez problemu jede. Protoze pokud by to nedokazal, tak bych ho musel ja nebo rodina vsude vozit (doktor...
Já se musim hondaře prostě zastat, co se té sedmdesátky týká. Je to bezdůvodné brzdění plynulosti. Pokud tak jede starší pán/paní, tak to ještě beru, to se dá pochopit, ale takhle jezdí bohužel mnozí. (Jinak ale mohu argumentovat tím, že např. v německu často staří lidé jezdí opravdu svižně a nedělá jim to problém), ale zpět k té rychlosti. Mě nejde vůbec o to dojet do cíle o minutu dřív, ale absolvovat cestu v pohodě, aby dobře uběhla bez nějakého nervování a aby člověk nebyl otrávený a unavený. Nevím jak vy, ale pro mě je únavnější když se za někým vleču 70, než když jedu ve skupince několika aut s patřičnými rozestupy kolem 100. A co se předjíždění týká, ne vždy to hustota provozu v protisměru umožní..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 18:57, RE: 1.4MPI
Alkantpan napsal:
Ale to vite, ze to kolikrat i mi vadi, ale neni duvod kvuli tomu lidem nadavat a jeste to konkretizovat k skodovkam. Proste si pockam, az to pujde a pak predjedu a je to. Zadny problem. Mimochodem tech 70 mimo obec mi nevadi ac tak sam nejezdim. Za prve to neni zakazano, za druhe nikde neni prikazano jezdit pouze 50,90,130 a za treti i muj deda takhle jezdi a jsem treba rad, ze tech 70-80 jeste bez problemu jede. Protoze pokud by to nedokazal, tak bych ho musel ja nebo rodina vsude vozit (doktor...
A ona neexistuje clona ve zpětném zrcátku??? Sklopím a je klid.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 19:07, RE: 1.4MPI
ivan2 napsal:
Já se musim hondaře prostě zastat, co se té sedmdesátky týká. Je to bezdůvodné brzdění plynulosti. Pokud tak jede starší pán/paní, tak to ještě beru, to se dá pochopit, ale takhle jezdí bohužel mnozí. (Jinak ale mohu argumentovat tím, že např. v německu často staří lidé jezdí opravdu svižně a nedělá jim to problém), ale zpět k té rychlosti. Mě nejde vůbec o to dojet do cíle o minutu dřív, ale absolvovat cestu v pohodě, aby dobře uběhla bez nějakého nervování a aby člověk nebyl otrávený a unavený...
Ano i ne.
Povrchně lze s V-Tecem souhlasit. BEZDŮVODNÁ jízda 70kou tam, kde je 90, je opravdu na odevzdání řidičáku. Problém je v tom, že já jako řidič, který prostě nesedí v tom voze jedoucím 70 jaksi nemůžu posoudit, zda je to bezdůvodné nebo ne (co když má v autě dítě, kterému je blbě/psa, se kterým to v autě hází/veze křehký náklad/řidič co se necítí fit/má poruchu na autě a musí dojet/je začátečník a jede podle svých možností...).

A proto bych poprosil V-teca, aby se nad sebou notně zamyslel, pokud něco takového dokáže.

Podle mě jsou největším problémem důchodci a puberťáci. Důchodcům bych nařídil mít na voze výstražný žlutý maják, protože už několikrát jsem se nerozsekal jen díky opravdu velké porci štěstí. Vždy nedání přednosti v jízdě, aniž by se důchodce VŮBEC OBTĚŽOVAL rozhlídnout. Přitom vždy jel jak lemra, ale rozhlédnout se na křižovatce? To ne, to by musel otočit hlavou... Sebrat řidičáky, tohle nemá na silnici co dělat!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 20:39, RE: 1.4MPI
rohYpnol napsal:
A ona neexistuje clona ve zpětném zrcátku??? Sklopím a je klid.
Ano existuje, ale ty druhe dve jaksi clonu nemaji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.01.2012 21:07, RE: 1.4MPI
ivan2 napsal:
Já se musim hondaře prostě zastat, co se té sedmdesátky týká. Je to bezdůvodné brzdění plynulosti. Pokud tak jede starší pán/paní, tak to ještě beru, to se dá pochopit, ale takhle jezdí bohužel mnozí. (Jinak ale mohu argumentovat tím, že např. v německu často staří lidé jezdí opravdu svižně a nedělá jim to problém), ale zpět k té rychlosti. Mě nejde vůbec o to dojet do cíle o minutu dřív, ale absolvovat cestu v pohodě, aby dobře uběhla bez nějakého nervování a aby člověk nebyl otrávený a unavený...
Jet plynule rychlosti 100 celou cestu, to mam rad i ja, cesta pekne utece...Ale jak psal rohypnol nize, muze byt mnoho duvodu proc jet (byt nucen jet) pomaleji a dle meho nezbyde, nez to tolerovat. Bohuzel. Lidi, kteri jezdi zamerne pomalu , neznam. Rohypnol v prispevku pode mnou to napsal trefne.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.