0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1.2 HTP 12V - tříválec v akci

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 15:55, RE: Bodování
anonym napsal:
Co to meleš ty pako.
Asi jsi ještě neslyšel o tabulkách prodejnosti.
Propadák máš možná ty v garáži.
Jestli ovšem nějakou máš..................................
Škodovka měla,tušim,v roce 2000 celkový objem českého trhu 53%.V roce 2006 má něco kolem 38%. V roce 2006 se vozidel Octavia prodalo v ČR více naž Fabií (to je to rodinné auto pro rodinu bez klim. za 300.000kč a nesmíte mít více jak dvě děti co nejezdí v kočárku). A mezi propadáky řadím např. Fabia Junior (výbava jak na Ukrajinu,co nekoupí ani Ukrajinec) , Fabia Praktik (užitkové vozidlo s 20cm vysokým prahem v zavazadlovém prostoru). Škoda Superb v roce 2006 a 2007 nezachrání prodejnost ani výrazně nizká cena atd... Uvědom si , že Škodovka udělá v roce 600.000 vozů,ale jen kolem 8% jde na tuzemský trh a ten rok od roku ztrácejí. To já nazívám nepochopením českého trhu a propadák.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 16:11, RE: Bodování
anonym napsal:
Pane redaktore, suplovat rodinný vůz? Já mám dvě děti, jedno skoro tříleté, druhé něco přes rok a věřte tomu, že do Fabie se opravdu neposkládáme. Hluboký kočárek bych musel rozebrat snad na jednotlivé komponenty, abych jej dostal do kufru. Teď je prcek na sporťáku - tříkolce a to už je na skládání lepší. Ta by se ale také nevešla do kufru, protože je úzký. To vše zkoušeno na tchánově Fabii I. Já ale potřebuju k tomu kočárku uložit do kufru ještě i šlapací tříkolku staršího syna, kterou musíme t...
Ať chcete nebo ne, Felicia i Fabie v Česku suplují roli rodinného vozu. Často slouží jako jediný dopravní prostředek celé rodiny. Stačí se rozhlídnout kolem sebe a spatříte rodiny s dětmi se spousty zavazadel vysázené až ke stropu. Bohužel ekonomická situace nedovoluje běžné rodině pořízení dvou vozů, natož vozu například střední třídy. Ještě nějakou dobu bude trvat, než Fabie se bude kupovat JEN jako druhý vůz do rodiny.
Osobně bych situaci řešil koupením ojetého kombi střední třídy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 16:13, RE: Bodování
anonym napsal:
Pane redaktore, suplovat rodinný vůz? Já mám dvě děti, jedno skoro tříleté, druhé něco přes rok a věřte tomu, že do Fabie se opravdu neposkládáme. Hluboký kočárek bych musel rozebrat snad na jednotlivé komponenty, abych jej dostal do kufru. Teď je prcek na sporťáku - tříkolce a to už je na skládání lepší. Ta by se ale také nevešla do kufru, protože je úzký. To vše zkoušeno na tchánově Fabii I. Já ale potřebuju k tomu kočárku uložit do kufru ještě i šlapací tříkolku staršího syna, kterou musíme t...
Ať chcete nebo ne, Felicia i Fabie v Česku suplují roli rodinného vozu. Často slouží jako jediný dopravní prostředek celé rodiny. Stačí se rozhlídnout kolem sebe a spatříte rodiny s dětmi se spousty zavazadel vysázené až ke stropu. Bohužel ekonomická situace nedovoluje běžné rodině pořízení dvou vozů, natož vozu například střední třídy. Ještě nějakou dobu bude trvat, než se Fabie bude kupovat JEN jako druhý vůz do rodiny.
Osobně bych situaci řešil koupí ojetého kombi střední třídy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 16:58, RE: Cena???
Hansg napsal:
Neřikám, že to neni povedený auto, ale ta cena za český auto! Nechápu proč je to nejprodávanější auto.... už jenom ta Fiesta 1,3 51kw klima, centrál+dálka, radio s cd, výhřev čelního skla cca 270.000,- / proti fabce ambiente za 296.000,- bez klima, radia s cd, dálce k centrálu. Už jenom proto bych se Škodu nikdy nekoupil, jak nechutně vyděláva na lidech kteří chtějí bejt věrný tradici. Já koupil v akci Focuse II 1,6 klima, cd, centrál+ovl., elektrcký okna atd za 365.000 a ta nádhera od škody sto...
jojo souhlas...platit tyhle penize za trivalec mi prijde ujety...ale pro duchodce proc ne...ja kdybych potreboval auto za max 300 tis na jezdeni do 15 tis rok tak koupim Gezte se slusnou vybavou a do kopce nebudu muset skripat zubama...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 17:09, RE: Bodování
Petr - TipCars.com napsal:
Ať chcete nebo ne, Felicia i Fabie v Česku suplují roli rodinného vozu. Často slouží jako jediný dopravní prostředek celé rodiny. Stačí se rozhlídnout kolem sebe a spatříte rodiny s dětmi se spousty zavazadel vysázené až ke stropu. Bohužel ekonomická situace nedovoluje běžné rodině pořízení dvou vozů, natož vozu například střední třídy. Ještě nějakou dobu bude trvat, než se Fabie bude kupovat JEN jako druhý vůz do rodiny.
Osobně bych situaci řešil koupí ojetého kombi střední třídy.
Tak ono suplovat se dá všelijak... Někdy před měsícem tady nějaký nadšenec označil fabii kombi za "ideální" r. vůz. Co dodat? Podobně jako pisatel výše, i já mám 2 děti, shodou okolností stejného věku. Pořád s sebou pro mladšího potomka taháme sporťák, pro starší dceru golfky. K tomu míč, kyblíček s vškerým pískovým nářadím, kemp. deku, báglík s náhr. oblečením (pro obě děti, samosebou) atd. Autem jezdí převážně manželka (P 307 bk, 1,6 16V) - je to tak na hraně... C 4 G. Picasso by už bylo vhodnější. Nikomu fabii neberu, ale za ty prachy mít jenom kompromis... To bych snad přišetřil a koupil (když už to musím napsat) oktávku v kombíku... Ale to už jsme cenově na úrovni třeba C5, což je velikostí zase už jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 17:14, Co s ní
anonym napsal:
jojo souhlas...platit tyhle penize za trivalec mi prijde ujety...ale pro duchodce proc ne...ja kdybych potreboval auto za max 300 tis na jezdeni do 15 tis rok tak koupim Gezte se slusnou vybavou a do kopce nebudu muset skripat zubama...
Jelikož jsem ji na autosalonu viděl naživo,tak můžu říct,že vypadá ještě hůř než na fotkách.Masivní předek a k tomu útlí vysoký zadek.To je kombinace.Já chci vidět,jak chce z toho škodovka udělat RS-ko.To bude "vysoký šporcmen".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 17:17, fiiik
Může mi někdo vysvětlit, proč Škoda dává na své vozy, (mimochodem jako jednu z nejdražších spotřebních věcí rodiny) kratší/stejnou záruku než je záruka na mixery, pračky, trouby, elektroniku atd.??? A proč ostatní výrobci aut dávájí např. 100tis nebo 5/7 let??? A to nepočítám prorezivění karosérie, mobilitu nebo možnost za příplatek prodloužení záruky na 150tis....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 18:08, RE: fiiik
anonym napsal:
Může mi někdo vysvětlit, proč Škoda dává na své vozy, (mimochodem jako jednu z nejdražších spotřebních věcí rodiny) kratší/stejnou záruku než je záruka na mixery, pračky, trouby, elektroniku atd.??? A proč ostatní výrobci aut dávájí např. 100tis nebo 5/7 let??? A to nepočítám prorezivění karosérie, mobilitu nebo možnost za příplatek prodloužení záruky na 150tis....
Protože se to pořád ještě kupodivu prodává a zřejmě ještě ze setrvačnosti nějakou dobu prodávat bude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 20:27,
Moc pěkné auto.
Nový styl škodovce sluší, přemýšlím o Roomsteru. Krása.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 23:41,
Ja by som navrhol namiesto neustáleho omielania HTP-čka, aby autor, alebo diskutujúci vyjadrili svoj názor nato, aký je podla nich ideálny motor do Fóbie. Osobne mám skúsenosť s 1.4 16V 55kw v prvej generácii a musím povedať, že nič slabšie by som do tohto auta nebral. Motor má do cca 3000 ot. zvuk ako HTPčko a do spomínaných otáčok sa nič nedeje, potom však ožije a i zvuk sa mení na celkom uchu lahodiaci. To znamená, že ak chcete jazdiť, treba ho vytáčať (ostatne 16V), čo mne osobne nevadí. Ale nejaké delo to teda nie je. Na základe tohto si neviem predstaviť, ako sa asi predbieha v cca 100km/h na okreske na HTPčku, resp. či to je vôbec možné. V tejto 1.4ke zaradíte za 3 a ide sa. Podľa mňa by bol ideál nejaká slušná benzínová 1.6tka s výkonom aspoň tých 74kw a vyššie. To by už vyzeralo na plnohodnotné auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 07:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ja by som navrhol namiesto neustáleho omielania HTP-čka, aby autor, alebo diskutujúci vyjadrili svoj názor nato, aký je podla nich ideálny motor do Fóbie. Osobne mám skúsenosť s 1.4 16V 55kw v prvej generácii a musím povedať, že nič slabšie by som do tohto auta nebral. Motor má do cca 3000 ot. zvuk ako HTPčko a do spomínaných otáčok sa nič nedeje, potom však ožije a i zvuk sa mení na celkom uchu lahodiaci. To znamená, že ak chcete jazdiť, treba ho vytáčať (ostatne 16V), čo mne osobne nevadí. Ale...
Přesně tak, jako ideální volba se mi jeví benzínová šestnáctistovka s výkonem 77 kW nebo vznětová 1.9 TDI.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 08:01, RE: Bodování
Pepe napsal:
Tak ono suplovat se dá všelijak... Někdy před měsícem tady nějaký nadšenec označil fabii kombi za "ideální" r. vůz. Co dodat? Podobně jako pisatel výše, i já mám 2 děti, shodou okolností stejného věku. Pořád s sebou pro mladšího potomka taháme sporťák, pro starší dceru golfky. K tomu míč, kyblíček s vškerým pískovým nářadím, kemp. deku, báglík s náhr. oblečením (pro obě děti, samosebou) atd. Autem jezdí převážně manželka (P 307 bk, 1,6 16V) - je to tak na hraně... C 4 G. Picasso by už bylo vhodn...
Suplovat rodinný vůz se dá v Česku všelijak. Osobně preferuji vozy nižší střední třídy a výše. Prostě se v ních cítím lépe a jízda je také příjemnější. Je to však o financích. Kdo chce koupit nový rodinný vůz a má omezené finanční prostředky (zřejmě většina) tak musí sáhnout po dostupném automobilu, často do segmentu malých vozů. Osobně bych raději za stejnou cenu pořídil vůz sice mírně ojetý, ale rozhodně prostornější. Je to prostě o prioritách každého ... Znám spoustu lidí, kteří využívají Fabii jako rodinný vůz (2 dospělé + 2 až3 děti) a jsou spokojeni...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 08:28, RE: Bodování
Petr - TipCars.com napsal:
Suplovat rodinný vůz se dá v Česku všelijak. Osobně preferuji vozy nižší střední třídy a výše. Prostě se v ních cítím lépe a jízda je také příjemnější. Je to však o financích. Kdo chce koupit nový rodinný vůz a má omezené finanční prostředky (zřejmě většina) tak musí sáhnout po dostupném automobilu, často do segmentu malých vozů. Osobně bych raději za stejnou cenu pořídil vůz sice mírně ojetý, ale rozhodně prostornější. Je to prostě o prioritách každého ... Znám spoustu lidí, kteří využívají Fab...
To třeba u octavie prvni generace a fabii prvni generace jsem se lepe citil ve favii. Auto lepe sedelo, bylo tissi, materialy kvalitnejsi, rizeni, razeni a brzdy taky octavii presahovali. Mela naskok pred 206, cliem, yarisem...opoti ibize byla pohodlnejsi ale v zatackach drzela stejne dobre...dneska si netroufam tvrdit jak je na tom ta fabia2......jinak nizssi stredni trida ze by byla nejakou hvezdou....minula generace civicu nic moc, ta nova je oskliva, focus 1 se naklanel jak wartburg, korodoval a byl hlucnej, opel astra mel blbej podvozek a silenou palubku, nova astra nadruhou stranu nema viceprvek a tak je stejne "dobra" jako ta prvni.:( Z nove nizsi stredni tridy bych bral nejspis Focuse2, mozna golfa 5 (byt je obycejnej, ale ma hodne co nabidnout). Takovy auta jako peugeot 307 nebo renault megane bych do vyberu ani nadaval. Mazda 3 by stale za uvahu (povedeny auto s hnusnym interierem a hlucnym podvozkem)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 09:39, RE: Bodování
anonym napsal:
To třeba u octavie prvni generace a fabii prvni generace jsem se lepe citil ve favii. Auto lepe sedelo, bylo tissi, materialy kvalitnejsi, rizeni, razeni a brzdy taky octavii presahovali. Mela naskok pred 206, cliem, yarisem...opoti ibize byla pohodlnejsi ale v zatackach drzela stejne dobre...dneska si netroufam tvrdit jak je na tom ta fabia2......jinak nizssi stredni trida ze by byla nejakou hvezdou....minula generace civicu nic moc, ta nova je oskliva, focus 1 se naklanel jak wartburg, korodov...
Jak píšu výše, záleží co preferujete. Budete-li chtít za slušný peníz stejně jako já prostorný vůz s dobrými jízdními vlastnostmi můžete sáhnout třeba do střední třídy po 3 roky staré ojetině (např. Mazda 6 nebo Avensis kombi, Mondeo atd.) je k dostání za cenu nové Fabie. A pro někoho to může být velmi zajímavá volba.
V nižší střední třída v současné době nabízí velmi hodně zajímavých vozů. Začnu zmiňovaným Focusem 2, přes Mazdu 3 (interiér považuji za zdařivý, jen ten hluk od kol by mohl být trochu více potlačen), dále se nabízí Kia Ceed, Honda Civic, Toyota Auris atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 15:10, RE: ach ta gramatika
anonym napsal:
Z jiného soudku: autor možná autům rozumí a marketingové bláboly ze Škoda Werke přepisuje odborně, ale je na štíru s českou gramatikou. Ach ta nešťastná shoda podmětu s přísudkem, ta většině redaktorů a mediálních psavců dává zabrat.
nejenom zdejší redaktoři neumí česky, to je problém všech sdělovacích prostředků. Číst příspěvky čtenářů je hodně silná káva. Téměř mám pocit, že jsme národ poloanalfabetů?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 15:22, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Přesně tak, jako ideální volba se mi jeví benzínová šestnáctistovka s výkonem 77 kW nebo vznětová 1.9 TDI.
Svezl jsem se i s 1.4 tdi 59kW a byl jsem dost překvapený živostí a spotřebou motoru. Jen ta cena.............................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 15:52, RE: ach ta gramatika
anonym napsal:
nejenom zdejší redaktoři neumí česky, to je problém všech sdělovacích prostředků. Číst příspěvky čtenářů je hodně silná káva. Téměř mám pocit, že jsme národ poloanalfabetů?!
tak to, do prdele, nečti a bež do knihovny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 20:32, RE: bez předmětu
Peet napsal:
Svezl jsem se i s 1.4 tdi 59kW a byl jsem dost překvapený živostí a spotřebou motoru. Jen ta cena.............................
...jen ta cena? To je celkem důležité! Škodovky se prodávají jenom ze setrvačnosti. Nebýt firem jako Skanska,O2,Policie ČR,Lease Plan ČR, Bussines Lease a mnoha jiných firem, tak zjistíte,že klasický Čech co hledá rodinné auto si málo kdy NOVOU Škodovku koupí. Fabia 1,4 TDi s "luksusní" výbavou (klima,6-8airbagů,rádio,centrál popř. střešní nosič+tažné) bude kolem 470.000,-Kč. A to je na "české,rodinné auto" pro 2+2 celkem dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.06.2007 18:35, wumpy
Někomu se líbí tahle holka jinému zas tato. Po čase zjistíš že ta vysněná je vlastně kráva. Každý at si vybere co se mu líbí, Vybírat je z čeho. Když se ti výběr nepovede zbavíš se auta rychleji než manželky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.06.2007 02:59, RE: wumpy
anonym napsal:
Někomu se líbí tahle holka jinému zas tato. Po čase zjistíš že ta vysněná je vlastně kráva. Každý at si vybere co se mu líbí, Vybírat je z čeho. Když se ti výběr nepovede zbavíš se auta rychleji než manželky
Souhlas. Ale urcite sis vsiml ze sem pisou do diskuze lide co tu skodu musi mermomoci pomluvit, to situaci ponekud zkresluje. Urcite je daleko vic lidi kterym se fabia II libi vcetne tech, kteri se prezentuji tim ze ne. Ano, skodovka ma tu drzost prodavat nam sve vyrobky za ceny ktere nechapeme. Jenom je potreba si uvedomit a oddelit ekonomickou a konstrukcni stranku Skody. Ty "nadavaci" vlastne nadavaji na ekonomiku firmy nebo take management. Auto jako takove za nic nemuze. Je perfektne vyresene a navrzene, bohuzel s malymi bolistkami, napr. htp. Konstrukteri a tvurci auta by tam urcite radi vydeli lepsi zaklad, jenze nemohou. A takto to bude s vice zalezitostma. Mozna bohuzel Skoda nemusi jit do cenove valky s neljevnejsimi konkurenty. proste ji to tak funguje a vydelava, nema co resit. Kde bysme ale byli, kdyby byla cena na urovni toho nejlevnejsiho... to by si uz tuplem nikdo nekoupil, protoze by to byla horsi uroven nez treba Thalia. Osobne bych si ted Fabii klidne koupil, ale vazne asi jen za 400 000 a vys.. Kdyby to mela byt castka za kvalitu, vykon, vybavu, budiz. Bohuzel a to me sere vazne dost, za 400 000 dostanu poukazku ve forme auta se kterou sice budu mit 2 nebo 3 (nevim) roku zaruku, to je bohuzel opravdova habadura pozdejsich servisnich ukonu. Ty tam jsou doby, kdy auty byvala spolehliva spolecne s dlouhou zivotnosti, nyni jsou konstruovana s ohledem na to, aby clovek zaplatil to auto podruhe formou nahradnich dilu kdyz se vezme v potaz jak dlouho bude ten vuz v provozu. Vydel bych to opravdu kazdy 3 roky novyho "milacka". 100 % by slo vyrobit opravdu spolehlive auto za rozumny peniz,jenze to nebude automobilce tak rentabilni, vzhledem k tomu ze nahradni dil je financne radove neco jineho nez pouhy dil. (mimochodem jak dlouho musi automobilka vyrabet dily na vuz co uz sama nevyrabi...) Bezva, akorat sem se nasral. A sem nasranej i na tu Fabii. A zitra jedu do prace na kole !
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.