0
zpět
 

diskuze k tématu: První fabia končí, aniž by stačila zestárnout

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 12:52, RE: fábie
James napsal:
Hm, tak to je fakt, můj strýc si nedávno koupil felinu z roku 98. za 95táců.(Předtím měl fagota a předtím stovárnu.) Byl v sedmém nebi a ukazoval mi, že auto má i otáčkoměr ) Asi za měsíc přišel za mnou, že se mu nějak hejbe řadící páka, říkám mu, že je to normální (u škůdky), ale nedalo mu to a jel do servisu. Nechal tam nějakou stovečku a už mu to zase připadá jako fáro. Pak jsem ho nechal svézt v Hondě civic z roku 94. co má moje manželka. V tu chvíli se mu zhroutil celý svět. Stará plečk...
Tak to sedí, jako prdel na hrnec!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 12:59, RE: fábie
Dave napsal:
Tak pánové ja nevim. Novou fabií jsem ještě nejel, ale starou znám moc dobře. Minulý týden jsem nabyl zkušeností s novou corsou a nedávno jsem se projel i s grande puntem. A musím říct že corsa i přes to, že má komplet nový "moderní podvozek" nestačí ani na tu starou Fabii. O kvalitě materiálů uvnitř ani nemluvím. Grande punto je hezký auto, podvozek drží o malinko lépe, ovšem zase když přejedete retardér, mlátíte se hlavou o strop. Taky odhlučnění (hlavně od kol a větru) mě přišlo velice podprů...
Jo a zvyklej na škodovku taky nejsem...první auto Favorit, pak polo 95, právě honda civic rok 94 - to byl největší šrot, který sem měl(tady se někdo rzplýval nad civicem, tak to ja vůbec, protože byl uvnitř kravál a auto drncalo jako kdyby nemělo tlumiče - a ono mělo téměř nové) a pak až fabku..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:08, RE: fábie
Dave napsal:
Tak pánové ja nevim. Novou fabií jsem ještě nejel, ale starou znám moc dobře. Minulý týden jsem nabyl zkušeností s novou corsou a nedávno jsem se projel i s grande puntem. A musím říct že corsa i přes to, že má komplet nový "moderní podvozek" nestačí ani na tu starou Fabii. O kvalitě materiálů uvnitř ani nemluvím. Grande punto je hezký auto, podvozek drží o malinko lépe, ovšem zase když přejedete retardér, mlátíte se hlavou o strop. Taky odhlučnění (hlavně od kol a větru) mě přišlo velice podprů...
Dave, to máš těžký. Je tady prostě spousta zapřísáhlých antiškodováků. I kdyby škodovka vyrobila sebelepší auto, nebudou to vnímat. Jako je někdo zarytej přiznivce škodovky, tak je holt někdo zarytej odpůrce. Takovým to prostě nevymluvíš. Někdo tady má starou Hondu civic s z roku 94 a myslí, jakej to je tvrďák. Až s tím někde napálí do stromu (nikomu to nepřeju), tak mu budou el. okna a šíbr na ho.... . Při takový situaci ho např. nová Fabie určitě ochrání líp. Takoví lidí tohle asi nikdy nepochopí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:15, RE: fábie
Dave napsal:
Jo a zvyklej na škodovku taky nejsem...první auto Favorit, pak polo 95, právě honda civic rok 94 - to byl největší šrot, který sem měl(tady se někdo rzplýval nad civicem, tak to ja vůbec, protože byl uvnitř kravál a auto drncalo jako kdyby nemělo tlumiče - a ono mělo téměř nové) a pak až fabku..
No nevím co jsi měl za Civica,ale měl jsem asi 3 Hondy od CRX přes Civic 1,4i3d až k Civic 1,8v-tec aerodeck a nikdy jsem neměl žádný problém a proti Felicii a pak Fabii jsou to auta o třídu víc(když měla Honda civic klimu,servo atd. tak Fabie ještě ani neexistovala a Felicii s klimou málem předjel i traktor).Problém tady v té diskusi je,že jsou majitelé všech Škodovek zakoukaní a zvyklí do Té Své a jiný názor se nepřipouští.Ještě čekám že tady někdo napíše že jsou na Škodovky levnější náhradní díly.Tento "zaručený argument" všech škodovkářů .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:22, RE: fábie
A4 napsal:
Dave, to máš těžký. Je tady prostě spousta zapřísáhlých antiškodováků. I kdyby škodovka vyrobila sebelepší auto, nebudou to vnímat. Jako je někdo zarytej přiznivce škodovky, tak je holt někdo zarytej odpůrce. Takovým to prostě nevymluvíš. Někdo tady má starou Hondu civic s z roku 94 a myslí, jakej to je tvrďák. Až s tím někde napálí do stromu (nikomu to nepřeju), tak mu budou el. okna a šíbr na ho.... . Při takový situaci ho např. nová Fabie určitě ochrání líp. Takoví lidí tohle asi nikdy nepochopí...
Kdyz to napalis do stromu, tak ti nepomuze ani nova Fobka,
nez mit potom amputovany nohy a byt mrzak, radsi bych umrel v tom Civicu a netrapil se!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:26, Pro A4
A4 napsal:
Dave, to máš těžký. Je tady prostě spousta zapřísáhlých antiškodováků. I kdyby škodovka vyrobila sebelepší auto, nebudou to vnímat. Jako je někdo zarytej přiznivce škodovky, tak je holt někdo zarytej odpůrce. Takovým to prostě nevymluvíš. Někdo tady má starou Hondu civic s z roku 94 a myslí, jakej to je tvrďák. Až s tím někde napálí do stromu (nikomu to nepřeju), tak mu budou el. okna a šíbr na ho.... . Při takový situaci ho např. nová Fabie určitě ochrání líp. Takoví lidí tohle asi nikdy nepochopí...
Tož to je taky bombový Argument:"když s ní někdo napálí do stromu".To by v rychlosti kolem 8Okm/h musel mít kombinézu jak Michelin aby se mu nic nestalo, v každém autě.A ve větší rychlosti ho už od sádrovny a operačního sálu nezachrání nic jiného.Čítávám tady Tvé reakce na různé články a musím objektivně napsat že nejsou špatné,ale teď jsi mě fakt pobavil.Až vyrobí Škodovka auto za peníze přijatelné např.pro 4členou rodinu(která není v bůhvíjaké vatě) a v odpovídající výbavě tak potom dobře,ale za novou Fábku takové hrachy,tak to si každý radši koupí korejce nebo jinou ojetinu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:26, RE: fábie
Tonny napsal:
No nevím co jsi měl za Civica,ale měl jsem asi 3 Hondy od CRX přes Civic 1,4i3d až k Civic 1,8v-tec aerodeck a nikdy jsem neměl žádný problém a proti Felicii a pak Fabii jsou to auta o třídu víc(když měla Honda civic klimu,servo atd. tak Fabie ještě ani neexistovala a Felicii s klimou málem předjel i traktor).Problém tady v té diskusi je,že jsou majitelé všech Škodovek zakoukaní a zvyklí do Té Své a jiný názor se nepřipouští.Ještě čekám že tady někdo napíše že jsou na Škodovky levnější náhradní ...
Tak jistě že to je taky o financích....chtěl jsem BMW 330i cupé z roku 2002, klidně bych si mohl koupit, stojí v bazaru jako nová fabka (asi 350.000.-) ale co pak? Já musím mít auto pojištěný, nevyhodim úspory za 5 i více let do auta, který mě někdo ukradne, nebo ho někde rozmlátim - a tu je ten broblém....pojišťovnna si řekne 30.000/rok..jo a cupé? tak 38.000.- a 330i? tak 40.000.-.... 40 táců jen tak na hovno za rok nevyhodim....teď teda po pravdě uvažuju, že dám fabii pryč, ne že by byla špatná naopak, ale má něco najeto. Nevím jestli koupim tu novou, radši bych focuse 2...prože tam je ta pojistra asi 12.000/rok....a jestli 12 nebo 40 to je znat...za 10 let mě to ušetří na nové auto:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:31, RE: fábie
Dave napsal:
Tak jistě že to je taky o financích....chtěl jsem BMW 330i cupé z roku 2002, klidně bych si mohl koupit, stojí v bazaru jako nová fabka (asi 350.000.-) ale co pak? Já musím mít auto pojištěný, nevyhodim úspory za 5 i více let do auta, který mě někdo ukradne, nebo ho někde rozmlátim - a tu je ten broblém....pojišťovnna si řekne 30.000/rok..jo a cupé? tak 38.000.- a 330i? tak 40.000.-.... 40 táců jen tak na hovno za rok nevyhodim....teď teda po pravdě uvažuju, že dám fabii pryč, ne že by byla špat...
Havarijně pojišťovat auto starší 4let(nemyslím leasing) je jen vyhazování peněz oknem a když Ti ho ukradou tak od pojišťovny stejně dostaneš kulové(pardon pojistku pokrácenou podle hodnoty a stáří vozu).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:35, RE: fábie
zigi napsal:
Kdyz to napalis do stromu, tak ti nepomuze ani nova Fobka,
nez mit potom amputovany nohy a byt mrzak, radsi bych umrel v tom Civicu a netrapil se!
Nejvíce me rozesmivaji tve rozumy, jterak mluvis o zaprisahlych skodovkarich, jak jsou zahledeni a přitom tady jen ty projevuješ ty sve antiškkoda hrozumy. Škodu jsem nikdy neměl, ale na toto se nedalo nereagovat....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:39, RE: fábie
Dave napsal:
Tak jistě že to je taky o financích....chtěl jsem BMW 330i cupé z roku 2002, klidně bych si mohl koupit, stojí v bazaru jako nová fabka (asi 350.000.-) ale co pak? Já musím mít auto pojištěný, nevyhodim úspory za 5 i více let do auta, který mě někdo ukradne, nebo ho někde rozmlátim - a tu je ten broblém....pojišťovnna si řekne 30.000/rok..jo a cupé? tak 38.000.- a 330i? tak 40.000.-.... 40 táců jen tak na hovno za rok nevyhodim....teď teda po pravdě uvažuju, že dám fabii pryč, ne že by byla špat...
Jinak k těm japoncům, taky netvrdim, že jsou to auta nějak špatná, ale svoj kvalitou na evropu prostě nemají, mají spousta vychytávek, to určitě...ale když z kůží potaženého volantu čouhají nitě u nové mazdy6, která neni zrovna levná..je to věc docela zarážející. A odhlučnění taky stojí za pendrek. Nový civic je divný auto - ale i tak se mě líbí. Ale focus 2 je prostě lepší, ikdyž vypadlá víc usedle. Myslim si, že jsou Japonská auto někým hoďně nadhodnocována. Mluvíme tu o spolehlivosti...ta tu je - podle nějakého německého přehledu....ale starého japonce jsem neviděl....(jako myslím 15 let+) jsou tu Fáčka, který pořád jezdí, mercedesy - kolikrát i 30+ let starý, golfy1,2,3..atd...Kamarádka má colta z roku 1989 a je to síla. Auto se láme v půlce a jede na 3 válce. Kamarád měl Accorda z roku 1995, pěkný rychlý auto, ale sebemenší oprava a díleček ho stál jako mě generálka na polo....Interiéry i novýh japonců nevyhlížejí zrovna 2x dobře viz toyota to je doslova hnus....motorově naopak výborná, ale lepší jak evropská produkce stejně není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:47, RE: fábie
Dave napsal:
Jinak k těm japoncům, taky netvrdim, že jsou to auta nějak špatná, ale svoj kvalitou na evropu prostě nemají, mají spousta vychytávek, to určitě...ale když z kůží potaženého volantu čouhají nitě u nové mazdy6, která neni zrovna levná..je to věc docela zarážející. A odhlučnění taky stojí za pendrek. Nový civic je divný auto - ale i tak se mě líbí. Ale focus 2 je prostě lepší, ikdyž vypadlá víc usedle. Myslim si, že jsou Japonská auto někým hoďně nadhodnocována. Mluvíme tu o spolehlivosti...ta tu ...
A taky neříkám, že je Škodovka nejlepší, nejlepší je BMW jak jinak. A s dostupných aut si myslím že ford focus a mondeo. Co test to výhra....Focuse 2 neznám, uvažuji o něm. Mondeo bylo v práci jako manažerský auto a musím říct, že si ho všichni chválili více jak AudiA6, který měli před nim. Na obranu Škodovky - Superba jsme měli taky a výbornej..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:47, RE: fábie
James napsal:
Hm, tak to je fakt, můj strýc si nedávno koupil felinu z roku 98. za 95táců.(Předtím měl fagota a předtím stovárnu.) Byl v sedmém nebi a ukazoval mi, že auto má i otáčkoměr ) Asi za měsíc přišel za mnou, že se mu nějak hejbe řadící páka, říkám mu, že je to normální (u škůdky), ale nedalo mu to a jel do servisu. Nechal tam nějakou stovečku a už mu to zase připadá jako fáro. Pak jsem ho nechal svézt v Hondě civic z roku 94. co má moje manželka. V tu chvíli se mu zhroutil celý svět. Stará plečk...
Felda je taky hodne rpedrazena, ty posledni modely, ale na druhous tranu jsou na feldu nejlevnejsi dily vubec, je poemrne spoelhliva, elektrika neni slozita, motor 1,3MPI pro feldu je pomerne velmi dobr ymotor kdyz jezdite sam nebo ve dvou. Kamard me svezl feldou 2001 uplne posledni kousky, mela najeto jen par tisi kulometru, byla po jeho dedovi co ji akroat lestil v garazi, a nebylo to spatne svezeni, odhlucneni poerne dobre na felicii, a vypada velcie krasne. Sice nemela vubec nic ani posilvoac atd ale vzheldove byla hezka a i hezky jela. I kdyz za tu cenu ja sehnal Punto II. generace krome klima se vsim
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:51, RE: fábie
Tonny napsal:
Havarijně pojišťovat auto starší 4let(nemyslím leasing) je jen vyhazování peněz oknem a když Ti ho ukradou tak od pojišťovny stejně dostaneš kulové(pardon pojistku pokrácenou podle hodnoty a stáří vozu).
tak auto se da pojistit na castku pevnou..uz to existuje, ukradnou ti ho, stalo 300.000 a daj ti 300.000.- ale je to drahý jak sviň...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:54, RE: Pro A4
Tonny napsal:
Tož to je taky bombový Argument:"když s ní někdo napálí do stromu".To by v rychlosti kolem 8Okm/h musel mít kombinézu jak Michelin aby se mu nic nestalo, v každém autě.A ve větší rychlosti ho už od sádrovny a operačního sálu nezachrání nic jiného.Čítávám tady Tvé reakce na různé články a musím objektivně napsat že nejsou špatné,ale teď jsi mě fakt pobavil.Až vyrobí Škodovka auto za peníze přijatelné např.pro 4členou rodinu(která není v bůhvíjaké vatě) a v odpovídající výbavě tak potom dobře,ale ...
Pro Tonnyho: Možná jsi to úplně nepochopil. To byl jen takový příklad. A o rychlosti 80 km/h jsem tam nepsal. Chtěl jsem říct, že i vámi stále odsuzovaná Fabie 1,2 HTP je určitě bezpečnější než starej civic z r. 94. Musel jsem prostě reagovat na Jamese a jeho větu, že starej civic je lepší než nová Fabie. Tím mě docela rozesmál. A čím je lepší? Jo, pojede líp a má lepší výbavu. Jenže spousta lidí dá přednost novýmu autu bez extra výbavy než starý plečce, která má siceel. okna a šíbr, ale z hlediska bezpečnosti už to nebude žádnej zázrak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:55, RE: fábie
A4 napsal:
Dave, to máš těžký. Je tady prostě spousta zapřísáhlých antiškodováků. I kdyby škodovka vyrobila sebelepší auto, nebudou to vnímat. Jako je někdo zarytej přiznivce škodovky, tak je holt někdo zarytej odpůrce. Takovým to prostě nevymluvíš. Někdo tady má starou Hondu civic s z roku 94 a myslí, jakej to je tvrďák. Až s tím někde napálí do stromu (nikomu to nepřeju), tak mu budou el. okna a šíbr na ho.... . Při takový situaci ho např. nová Fabie určitě ochrání líp. Takoví lidí tohle asi nikdy nepochopí...
Souhlasim, nekdo taky kritizoval u Roomstera ze dava predpinace bezpecnsotich pasu atd misto toho aby tam dals lepsi vybavu, ale k cmeu vam jsou elektricka okna pri bouracce? jsem radsi kdyz je v zkaldau bezpecnsoti ochrana nez klima. Honda je starsi auto, ktere toho ma vetsinou za sebou vic, nez ostatni auta ze stejneho roku. Hondy temer neznaji setrne zachazeni, a vetsinou ani servis moc nemaji, protoze kazdy koupi civica, rok jezdi pak proda atd. Ano civic jede lip, ma vyssi vybavu, ale bezpecnost hodne nizka. Celkove je auto u zeme, takze cumak posadite pod auto pred vami, takze jde rovnou do okna. A vetsina civicu jsou v dezolatnim stavu a zadaji si stale investice
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 13:58, RE: fábie
zigi napsal:
Kdyz to napalis do stromu, tak ti nepomuze ani nova Fobka,
nez mit potom amputovany nohy a byt mrzak, radsi bych umrel v tom Civicu a netrapil se!
A nez si zlomit nohy v civicu to radsi jen bouli na hlave
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 14:14, RE: Pro A4
A4 napsal:
Pro Tonnyho: Možná jsi to úplně nepochopil. To byl jen takový příklad. A o rychlosti 80 km/h jsem tam nepsal. Chtěl jsem říct, že i vámi stále odsuzovaná Fabie 1,2 HTP je určitě bezpečnější než starej civic z r. 94. Musel jsem prostě reagovat na Jamese a jeho větu, že starej civic je lepší než nová Fabie. Tím mě docela rozesmál. A čím je lepší? Jo, pojede líp a má lepší výbavu. Jenže spousta lidí dá přednost novýmu autu bez extra výbavy než starý plečce, která má siceel. okna a šíbr, ale z hledi...
Trab ja osobne, civica bych chtel, je to rychly, malo zere atd, ale nidk ysi ho nekoupim, radsi koupim fabii nebo punto ktere mam, uz jen proto ze maj 4 hvezdicky, auta jsou to mnohem novejsi, ja mam ve fiatu naprikald krome kliam vse, abs, el, okna, pal pc, 2x airbagy s predpinaci bezpecnostnich pasu atd. Co vic si muzu prat? akroat tka tu klimu, ale co, hlavne i tak, radsi si zlomim obe nohy a pak mit berle, a byt s rodinou, nez chcipnout v civicu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 14:51, RE: Odvaha Skody
Dusan napsal:
Presunme se od osocovani redakce k tematu. Musim rici, ze kdyz jsem videl novou Fabii tak musim rici, ze Skodovka nepostrada odvahu. Zatimco zbabele konkurencni automobilky pri uvadeni nove generace nasazuji zcela nove modely s novymi motory zcela prepracovane od zakladu, tak Skodovka suverenne pouzije stejnou platformu, nasadi vicemene stejne motory (ktere uz ve Fabii I byly dost za konkurenci), auto zuzi na nejuzsi vuz ve sve tride a hned ma novou generaci na pristich pet nebo kolik let.
Prijd...
Konkuruje jen cenou............
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 16:52, RE: Pro A4
Martin napsal:
Trab ja osobne, civica bych chtel, je to rychly, malo zere atd, ale nidk ysi ho nekoupim, radsi koupim fabii nebo punto ktere mam, uz jen proto ze maj 4 hvezdicky, auta jsou to mnohem novejsi, ja mam ve fiatu naprikald krome kliam vse, abs, el, okna, pal pc, 2x airbagy s predpinaci bezpecnostnich pasu atd. Co vic si muzu prat? akroat tka tu klimu, ale co, hlavne i tak, radsi si zlomim obe nohy a pak mit berle, a byt s rodinou, nez chcipnout v civicu.
A zase blbci ktorý porvonávajú bezpečnosť Fábie z roku 2000 a Civica z roku 1994. Ste normálny? Keď už porovnávate zo Škodovkou japonca z roku 1994 tak to porovnávajte aj zo Škodovkou z roku 1994 a nie z roku 2000!!! Civic bude určite bezpečnejši a pokrokovejsí ako napr Favorit, krorý ste vy Česi v roku 1994 vyrábali a nebyť VW ho vyrábate dodnes! A článok je na 100% PR. Japonci sú už dávno pred europskými autami, ty múderjší z nás to pochopili, blbci nie a preplácajú európske krámy typu VW, Opel, Škoda ale tým to aj tak nikdy nevysvetlíme, pretože ich Fabia 1.2 je najlepšie auto na svete a predtým v ničom inom ako vo Favorite nešli. Koľko takých poznám, a ani sa zn nimy radšej nebavím, pretože su fakt mino. Inak vo Fabii 1.4 16v 100PS jazdím často a niekto tu písal že je to tiché auto. Tak nad 2500ot/min je nadpriemerne hlučné a od 110 km/h v tom hučí vietor. Ale taký čo predtým vlastnil Fávo a teraz vyhodil za Fábu 300 tkč, nemôže predsa napísať že Fábia je hlučná, a že je nespoľahlivá atď.... Môj názor mi nikto nikdy nevymluvý, takže nadávajte mi, trepte somariny, urážajte, utešujte sa....Sám neviem prečo sa zapájam do "takej blbej" diskusie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.01.2007 16:54, RE: fábie
zigi napsal:
Kdyz to napalis do stromu, tak ti nepomuze ani nova Fobka,
nez mit potom amputovany nohy a byt mrzak, radsi bych umrel v tom Civicu a netrapil se!
To sem já nepsal to neni moje dyt ja sem nekonfliktni typ a jenom se usmivam.
reagovat
  1 2 3 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.