0
zpět
 

diskuze k tématu: Nový nebo ojetý vůz?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, česká vozidla, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.10.2009 20:51, RE: hahahahaha...dobrá blbost
Valnoha napsal:
Jen mě trošku pobavil ten dravý zvuk u tříhrnku ve Fabii....
Teď k těm neksutečně drahým dílům u BMW a několikanásobně levnějším ve zmiňované Fabii. Například článkem vyzdvižené kotouče.
BMW 318i předek 1425,-/1005,-zadek
Fabie 1,4 16V předek 1080,-/705,- Zdroj elit.
Opravdu vyloženě likvidační rozdíl pro rodinný rozpočet.


Dobrý den,

rozhoduju se mezi koupi krásného auta Kia Picanto, Alfa Romeo GTA, nebo sexy Lada Kalina...nakonec jsme se s manželkou ještě rozhodli přidat do výběru (auto, které ladí s ostatními ve výběru) Lotus Exige.

Prosím poraďte....nejde nám s manželkou o výkon, ale o levné náhradní díly...a spolehlivost. Toníček Prda, Horní Pyskolapy nad Úhlavkou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 18.10.2009 20:06, Já se picnu...
Výbírat si auto z BMW 3,Fábie a Thálie je peverzní....
Na druhou stranu je dobře,že si někdo tyto auta kupuje a že má takový "zúžený výběr",alespoň na nás tyto káry nezůstanou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.10.2009 10:42, RE: cože?
salix napsal:
Přesně tak, na jaře jsem koupil první nové auto v životě (turbodiesla) a prodávající mi jako velkou výhodu tvrdil, že budu měnit olej pouze po 30.000km.Když jsem si přečetl pozorně manuál, píše se v něm že výměna se provádí po 30.000km nebo po dvou letech provozu a když jsem dočetl manuál do konce, tak vzadu byl vložen volný list papíru s předepsanými kontrolami a u motorového oleje bylo napsáno : v případě provozu automobilu po městě, nebo při častých krátkých cestách zkrátit interval na 10.000...
Nevím, ale kdyby mi takovou "výhodu" sdělil prodávající před uzavřením smlouvy, možná bych si koupi rozmyslel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.10.2009 10:43, RE: cože?
Koloss napsal:
Nevím, ale kdyby mi takovou "výhodu" sdělil prodávající před uzavřením smlouvy, možná bych si koupi rozmyslel.
Aha, teď mi to došlo, u nového asi nedošlo ještě k poškození. Určitě bych ale tuto výhodu ignoroval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.10.2009 16:41, RE: hahahahaha...dobrá blbost
gablenz napsal:


Dobrý den,

rozhoduju se mezi koupi krásného auta Kia Picanto, Alfa Romeo GTA, nebo sexy Lada Kalina...nakonec jsme se s manželkou ještě rozhodli přidat do výběru (auto, které ladí s ostatními ve výběru) Lotus Exige.

Prosím poraďte....nejde nám s manželkou o výkon, ale o levné náhradní díly...a spolehlivost. Toníček Prda, Horní Pyskolapy nad Úhlavkou
hezky napsáno, opravdu to vystihuje autorův podivný výběr. pár komentářů:

osobně bych fábii nechtěl ani za darmo, Thalii už vůbec ne, BMW moc neznám ale taky mě straší náhon na zadek proto mám svoje auto 4x4 :)

někdo tu psal o najetých km, nevim jak BMW ale u koncernu se tato informace opravdu od roku 2001 ukládá v ŘJ motoru, není problém ji vyčíst a bohužel není také problém jí změnit :) ale lepší to zkontrolovat protože 90% stočenin se tak dá poznat.

za 150tisíc bych vám doporučil jen starší Octavii. ta má ale docela mizerné jízdní vlastnosti (stejně jako fabia), budete li auto používat jako nákupní tašku tak ale stačí i ta "fábka".

Závěrem vám poradím: život je krátký a kupte si pořádné auto s pořádnou výbavou a pořádným motorem i když bude stát víc. Ani jedno z Vámi vybraných to není....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.10.2009 19:16, RE: bez předmětu
A.K.Alex napsal:
Sorry za off topic - ale mali sme vo firme obe auta, Ceed i Octaviu 2 a nech si fakty hovoria v prospech Kie čo chcú, podla mna je jasne lepsia O 2. Vzhladovo, interierom, radenim, riadenim, materialmi...celkovym pocitom. Mali sme teda len 1,4 benzin v tejto Kii, ktory mal zalostny prejav (pomaly isiel do otacok, dole bol mrtvy, hore tiez...Fabia 1,4 16V s 55kw bola oproti tomu žihadlo...), ale vravim - Kia sa jednoducho O2 nevyrovna ani nahodou. Inak nie som zastanca Skodoviek, to teda nie. Sam...
Nemůžu posoudit jízdní vlastnosti, v ceed jsem jen seděl, nejel jsem v ní. Ale vy srovnáváte úplně něco jiného, než, co měli v tom testu - tam srovávali dva podobné diesely (už jsem to vyhodil, takže už nevím, jaké přesně) a ve všech objetivně měřitelných kriteriích, kromě velikosti kufru ceed vyhrál.
V 1.4 Octavia taky nepojede, leda s větrem v zádech. Materiály v interieru mne taky moc neberou - respektive v současné verzi jsou dost dobré takže nevadí. V čem je asi Škoda opravdu lepší je nepochybně řazení a dost dobře sedí. To by ty jízdní vlastnosti ceed musely být hodně tragické, aby to tak otočilo výsledek testu ve prospěch auta o 25% dražšího.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.11.2009 15:49, RE: bez předmětu
janseb napsal:
Nemůžu posoudit jízdní vlastnosti, v ceed jsem jen seděl, nejel jsem v ní. Ale vy srovnáváte úplně něco jiného, než, co měli v tom testu - tam srovávali dva podobné diesely (už jsem to vyhodil, takže už nevím, jaké přesně) a ve všech objetivně měřitelných kriteriích, kromě velikosti kufru ceed vyhrál.
V 1.4 Octavia taky nepojede, leda s větrem v zádech. Materiály v interieru mne taky moc neberou - respektive v současné verzi jsou dost dobré takže nevadí. V čem je asi Škoda opravdu lepší je...
ale pojede... Octavia s 1.4 16V 59 kW pojede... i kdyz zadne zihadlo to nebude a kdyz ji nalozite, tak uz vubec ne. jde o to, ze papirove parametry nejsou vsechno. v Kia Ceed jsem sedel a... nechtel bych ji ani zadarmo. fakt. to neni auto, to je karikatura auta.
reagovat
  1 ... 8 9 10




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.