0
zpět
 

diskuze k tématu: Seat Toledo - zkušenosti po 1,5 roce užívání

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 02:30, Krádež
Teda fakt je, že tohle Ti nikdo neukradne No hlavně Tě ochraňuj bůh, až Tě v tomhle vraku někdo trefí. Pak jsi mrtvej. i s Tvojí nešťastnou rodinou, sdílející tvojí "spořivou" filozofii. Do tohoto šmejdu bych neposadil ani tchýni. Pak si ty ušetřený prachy nalep na víko. Zespodu, budeš mít dost času si je prohlížet
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 06:32, RE: Krádež
Thor napsal:
Teda fakt je, že tohle Ti nikdo neukradne No hlavně Tě ochraňuj bůh, až Tě v tomhle vraku někdo trefí. Pak jsi mrtvej. i s Tvojí nešťastnou rodinou, sdílející tvojí "spořivou" filozofii. Do tohoto šmejdu bych neposadil ani tchýni. Pak si ty ušetřený prachy nalep na víko. Zespodu, budeš mít dost času si je prohlížet
V tomhle má rozhodně větší šanci přežít než v tom AXku nebo např. ve Š120, kterých tady jezdí ještě taky dost.
Pamatuju si když to začali dělat, tehdy to byla bomba a můj sen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 06:32, RE: Krádež
Thor napsal:
Teda fakt je, že tohle Ti nikdo neukradne No hlavně Tě ochraňuj bůh, až Tě v tomhle vraku někdo trefí. Pak jsi mrtvej. i s Tvojí nešťastnou rodinou, sdílející tvojí "spořivou" filozofii. Do tohoto šmejdu bych neposadil ani tchýni. Pak si ty ušetřený prachy nalep na víko. Zespodu, budeš mít dost času si je prohlížet
Moje slova. To co by v zahraničí slo okomzitě do srotu to u nas "podnikatele" uspesne prodavaji. Ja bych takovy vrak nechtel ani zadarmo a uz vubec bych se tim nechlubil....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 06:53, Kutil
Když pána baví bastlit, tak si to užije. Patrně nevydělá moc peněz, ale auto si opravit umí. Lepší než proflákat čas v hospodě.
A co se zlodějů týká, asi může být v klidu. Tohle mu šlohnou tak leda cigoši do sběru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 07:16, RE: Kutil
Banjo napsal:
Když pána baví bastlit, tak si to užije. Patrně nevydělá moc peněz, ale auto si opravit umí. Lepší než proflákat čas v hospodě.
A co se zlodějů týká, asi může být v klidu. Tohle mu šlohnou tak leda cigoši do sběru.
Ten podnik, kde tohle pán koupil, nejspíš nebyl autobazar, ale vrakoviště. I tam se dá sehnat ještě nerozebrané auto s nějakýma těma papírama... A brzdy spravovat až kvůli technické - no potěš koště. Pán má asi rád častou dávku adrenalinu v podobě ruské rulety. Tak ať šťastně jezdí, pokud možno co nejdál ode mě. I když takoví dovedové se najdou všude...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 07:29, Žalostný stav
Pokud se vždycky najde nějaký koloušek, který i takto zubožené a uto za takové nekřesťanské peníze koupí, budeme pořád smetištěm. U takovýho šrotu se smlouvá o ceně. 20 tisíc je cena odpovídající popoisu. Když uvážím, že jesem letos prodal o 2 roky starší plně funkční Vectru bez nějaké enormní koroze za 25, tak se mi 55 za toto zdá naprosto mimo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 08:55, Kutil Tim
ještě schází popis jak byl vyměněn motor za V6 biturbo (díky velkému kladivu a síle se tam vešel), a přestavba by byla kompletní. Osobně na autě vyměnuji nemechaniské díly taky pouze z druho výroby nebo vrakáče, ale co se týče brzd a podobných věcí, pouze origoš, ono se to setsakramentsky vyplatí.
PS: tchyni bych posadil do čehokoliv.
PSS: pro rodinu bych raději koupil lítačku na vlak nebo bus (je to bezpečnější přeprava, než tohle auto mnoha tváří a duší)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:00, Váha 1425kg
no pokud jsi koupil auto na kila tak jsi docela ušetšil, pohotovostní váha tohoto vozu je 1425kg, užitečná 455kg
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:05, Porad lepsi nez skodovka
No,to auto je porad lepsi nezli skodovka 120 nebo nejakej favorit ci felicie,pokd mu to staci tak ho nechme,jinak ta cena je premrstena jako hrom,chtelo to lepe hledat,ja si taky auto opravuju sam...do autorizaku bych ho nikdy nedal,je to banda buzerantu a jeste chtej 1800bez DPH nahodinu,ja mam ve svem servise 400 nahodinu a objednavky na mesic dopredu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:08, no nevim
na jednu stranu je dobře,že jsou i lidi co koupí tohle. Znám spoustu lidí co na tom profituje.
Ta kupní cena je stará cca 2 roky podle toho co je v textu, takže relativně běžná na ten rok,motor a výbavu, ale vzhledem k stavu nesmyslná.
V áčkách bys koupil takovej vrak za polovinu, asi by se netajily tím,že to je na náhradní díly a ještě bys dostal slevu na hračky pro děti nebo co tam dávaj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:26, RE: Porad lepsi nez skodovka
martilulin napsal:
No,to auto je porad lepsi nezli skodovka 120 nebo nejakej favorit ci felicie,pokd mu to staci tak ho nechme,jinak ta cena je premrstena jako hrom,chtelo to lepe hledat,ja si taky auto opravuju sam...do autorizaku bych ho nikdy nedal,je to banda buzerantu a jeste chtej 1800bez DPH nahodinu,ja mam ve svem servise 400 nahodinu a objednavky na mesic dopredu.
1800 bez dph??
ty jezdi do servisu porsche??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:52, Slabý motor
Kamarád toto auto stále vlastní (zakoupeno před 6ti lety z "D"), jako "třetí do rodiny", kdy krom rzi je jeho stav stále dobrý. Několikrát jsem jej řídil a motor mi příjde slabý, zvláště při plném autě a sám majitel říká, že měl tenkrát raději koupit 1.8. Dále si neustále stěžoval na zadní tlumiče a měkká péra, kdy po naložení kufru auto tahalo zadek po zemi, stejný náklad toto např. u Octávie nezpůsoboval. Ve své době to byla kára českých podnikatelů , dnes je již auto poplatné době. Pán je dobrodruh a má asi hodně pevné nervy, když ihned po koupi na autě měnil toliko věcí a dodnes jej nejspíš nemá úplně OK...Při výčtu závad mi vstávaly vlasy hrůzou...brrr, až jsem začínal pochybovat o tom, že se toto skutečně stalo a že si touto recenzí někdo z redakce TipCarsu jen nevystřelil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 09:57, RE: Porad lepsi nez skodovka
martilulin napsal:
No,to auto je porad lepsi nezli skodovka 120 nebo nejakej favorit ci felicie,pokd mu to staci tak ho nechme,jinak ta cena je premrstena jako hrom,chtelo to lepe hledat,ja si taky auto opravuju sam...do autorizaku bych ho nikdy nedal,je to banda buzerantu a jeste chtej 1800bez DPH nahodinu,ja mam ve svem servise 400 nahodinu a objednavky na mesic dopredu.
Já jezdím jedině do autorizovaných servisů a platím 450 za hodinu. Co se týče kvality tak je naprosto stejná jako v každým jiným servise a navštívil jsem jich s předchozím autem hodně. V autorizovaným servise mám alespoň jistotu, že mi tam daj origo díly co tam patří.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 10:08, RE: Váha 1425kg
tomas01 napsal:
no pokud jsi koupil auto na kila tak jsi docela ušetšil, pohotovostní váha tohoto vozu je 1425kg, užitečná 455kg
Pohotovostní váha tohoto vozu bude dost tezko 1425kg.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 11:07, RE: Porad lepsi nez skodovka
Kačud napsal:
Já jezdím jedině do autorizovaných servisů a platím 450 za hodinu. Co se týče kvality tak je naprosto stejná jako v každým jiným servise a navštívil jsem jich s předchozím autem hodně. V autorizovaným servise mám alespoň jistotu, že mi tam daj origo díly co tam patří.
Pokud mate servis za 450 tak neni o cem uvazovat.Tema originalnima dilama bych si nebyl tak jisty,ve Fordu me pri vymene stabilizatoru dali obycejne Starline,bohuzel za cenu originalu.Jinak Porsche bohuzel nemam,ale vlastnim premiovou znacku a tam se plati.Treba jen vymena oleje tam vyjde na 4900 s DPH,kdyz ten samej olej s filtrem koupim ja a vymenim si ho u sebe jsem nekde na 1600Kč
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 11:12, Odpovídá způsobu výběru
Přesně takhle to dopadá, když někdo objíždí bazary a v tom posledním koupí cokoli, protože už je otrávený. Toledo první generace je sice beznadějně zastaralé (na podvozku z 80tých let), ale odolné a nenáročné na údržbu. Kdybych sháněl ojetinu a narazil na zachovalé Toledo s TDI (přímovstřik s rotačním čerpadlem, ne staré TD) po prvním majiteli, hned beru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 12:00, RE: Porad lepsi nez skodovka
Kačud napsal:
Já jezdím jedině do autorizovaných servisů a platím 450 za hodinu. Co se týče kvality tak je naprosto stejná jako v každým jiným servise a navštívil jsem jich s předchozím autem hodně. V autorizovaným servise mám alespoň jistotu, že mi tam daj origo díly co tam patří.
pán žije v jiném světě, že si myslí, že ve značkovém servisu mu tam dají značkové díly!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 13:28, RE: Porad lepsi nez skodovka
Kačud napsal:
Já jezdím jedině do autorizovaných servisů a platím 450 za hodinu. Co se týče kvality tak je naprosto stejná jako v každým jiným servise a navštívil jsem jich s předchozím autem hodně. V autorizovaným servise mám alespoň jistotu, že mi tam daj origo díly co tam patří.
Dneska jsem měl fusiona na prohlídce po dvou letech. Cena celkem s DPH byla 5 759 Kč. Nedělalo se nic nadstandardního, pouze jsem navíc nechal vydesinfikovat klimatizaci. Například jen olej stál 875 Kč bez daně, práce celkem 2 072 Kč bez daně, přičemž hodina práce byla 590 Kč bez daně. Tak nevím, u jaké značky je 450 Kč za hodinu (obzvláště, pokud je to cena konečná - s daní), tam půjdu příště pro auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 17:26, :-)
Vlastně docela dobrá recenze na úplný šrot. Až Vás někdo trefí, taky budete nalepený na motoru, jako ta palubka. Vždy se divím když něco podobného vidím na ulici...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2009 18:05, Magnus
Co si pamatuju, tak Magnus nebyla u tohoto Toleda výbava, ale spíše provedení, které mělo dodat vozu sportovnější charakter. To zahrnovalo také změny na podvozku, takže se pak nedivím, že to sedí na silnici poměrně dobře. Rozhodně lépe, než sériový Golf, ze kterého ten podvozek vychází, ale určitě lépe než Polo v základu.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.