0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Vel Satis Initiale

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 00:04, Co dodat
Bohužel nejste první ani poslední.
Prostě Renault........a to si chci koupit novou Lagunu........teda uvažoval jsem........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 00:07, Rencka už nikdy
Po zkušenostech s dvěma renckama už tyto auta nechci ani vidět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 06:44, renault
Ja bych ho jel hned vratit a požadoval i penize.Tolik poruch to snad neni možný.Holt frantici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 09:37, RE: renault
anonym napsal:
Ja bych ho jel hned vratit a požadoval i penize.Tolik poruch to snad neni možný.Holt frantici.
Taky si přiložím, protože mi tahle značka leží v žaludku.
Koupil jsem jen malé Clio pro matku, aby konečně měla po Favoritovi spolehlivý auto.
Nevěřili byste, co všechno se může na autě podělat za prvních 20 tis km. Zlatej Favorit.
Takže rada zní: Renaulta vážně ne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 10:33, RE: renault
anonym napsal:
Taky si přiložím, protože mi tahle značka leží v žaludku.
Koupil jsem jen malé Clio pro matku, aby konečně měla po Favoritovi spolehlivý auto.
Nevěřili byste, co všechno se může na autě podělat za prvních 20 tis km. Zlatej Favorit.
Takže rada zní: Renaulta vážně ne
http://zpravy.idnes.cz/auto-s-zenichem-paroubkem-jelo-az-200-km-h-fc0-/domaci.asp?c=A071118_210221_domaci_mia
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 11:08, nepoučitelný zákazník
Ono mu nestačilo trápení s lagunou on si nadělí velsatise. Asi podle logiky, že na takovym autě si musí dát výrobce záležet. Ale firma která nezvládá jednoduchý věci je u složitých úplně v koncích.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 11:12, renault
Já bych renaulty zas tak nehanil. Jezdil jsem s nima, jezdím s nima a závady jsem neměl. Jen údržba. Bohužel pán měl smůlu, ale to se u těchto vyších tříd sem tam stává. Kámoš by mohl povykládat co je nazlobyla Audi A6 Avant 2.5 TDi V6. Výčet by nebyl o nic chudší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 11:17, RE: renault
anonym napsal:
http://zpravy.idnes.cz/auto-s-zenichem-paroubkem-jelo-az-200-km-h-fc0-/domaci.asp?c=A071118_210221_domaci_mia
A co tím jako básník chtěl říct? Co já vím tak je tady diskuse o Renaultech a ne o tom jak jel Paroubek na svatbu. Asi nějaký závistivec s HTP :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 11:55, Z. K.
Co chcete od auta s kosočtvercem na kapotě?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 13:26, RE: Z. K.
anonym napsal:
Co chcete od auta s kosočtvercem na kapotě?
tak to je super poznamka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 13:28, RE: Z. K.
anonym napsal:
tak to je super poznamka
jj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 14:37, RE: Z. K.
anonym napsal:
jj
Tyhle auta by se měli prodávat za polovinu-to jejich "kvalitě" a cenám náhradních dílů odpovídá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 15:50, RE: renault
Celicak napsal:
Já bych renaulty zas tak nehanil. Jezdil jsem s nima, jezdím s nima a závady jsem neměl. Jen údržba. Bohužel pán měl smůlu, ale to se u těchto vyších tříd sem tam stává. Kámoš by mohl povykládat co je nazlobyla Audi A6 Avant 2.5 TDi V6. Výčet by nebyl o nic chudší...
Kdybych se měl rozhodovat, šáhnu stejně po Audi. Na francouzská auta moc chvály neslyším. Nechci mít předsudky, ale design by neměl vítězit nad řemeslným zpracováním. Sám s Renaultem zkušenost nemám (protože se bojím), ale přítel mámy si s Lagunou užil. Sice je částečně lama, protože ho koupil v 3A a už podle kontrolních ukazatelů byl podezřelý, nicméně asi by se ho jinak nikdo nezbavoval. Jo a problémem byla aut. almara. A o cenách ND taky jen slyším, že jsou vysoké. Je to pravda nebo je to hospodský kec? Musí být strašné koupit si takové nespolehlivé auto, jako nové a vědět, ža za 2 roky skončí záruka, ale kolotoč možná bude pokračovat a s prodejem to dobré nebude. Měl bych špatné svědomí i strach prodat někomu takovou plečku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 16:22,
Pomlouvat umí každej. Přečtěte si o problémech Land Roveru Discovery a pak něco kecejte. Já osobně mám druhou Lagunu po sobě a ani na jednu nedám dopustit. Kam se serou Octavie a jí podobný předražený nevybavený auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 16:34, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Pomlouvat umí každej. Přečtěte si o problémech Land Roveru Discovery a pak něco kecejte. Já osobně mám druhou Lagunu po sobě a ani na jednu nedám dopustit. Kam se serou Octavie a jí podobný předražený nevybavený auta.
to je zbytečný se nad tím pozastavovat, Pepa v hospodě přece povídal že Renaulty jsou srágory, a holt tak to určitě bude, on to přece musí vědět! Měl už přece Š120, Š130, Favorita, a teď koupil Feldu v plný palbě (4kola + volant) a je to neskutečný držák!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 17:04, RE: bez předmětu
kuko napsal:
to je zbytečný se nad tím pozastavovat, Pepa v hospodě přece povídal že Renaulty jsou srágory, a holt tak to určitě bude, on to přece musí vědět! Měl už přece Š120, Š130, Favorita, a teď koupil Feldu v plný palbě (4kola + volant) a je to neskutečný držák!
Bohužel je to tak, takhle vznikají názory na na rencky, v hosúpodě!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 17:59,
pravda je taková,že renault nepatří mezi nejsolivější.Mám megana a celkem dobrý.V praci jezdím s mastrem a to už je dost špatný.rencka bych asi už nechtěl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 18:36, jakub
[19.11.2007 18:33:40] >> jinak cituju k VS 3.0dci:

Tak s největší pravděpodobností je problém vyřešen. Nechci to zakřiknout, že je vše ok, ale vypadá to že ano. Je to sled různých událostí.

Motory vyrobené 2002-2005 DENSO ISUZU P9X, BJ0J0B mají chybu v řídící jednotce která chybně vyhodnocuje informace z teplotních a tlakových čidel. (Renault vydal oficiální prohlášení a sezval majitele těchto vozů do servisu). Na základě toho se stane, že se motor může přehřát. Například se pozdě sepnou sahary. Navíc motor nemá ideálně řešený chladící systém a rychle se zanese nečistotami z venku - myslím chladiče. Takže se motor navíc ještě více přehřívá. To se stance cca po 2-3 letech - podle využívání.

To je základ pro to, aby motor šel rychle do háje. Motor je vlastně téměř pořád přehřátý. Nejčastěji pak odchází (Dle referencí majitelů vozu) těsnění pod hlavou případně hlava, vodní pumpa. Výměna obojeho není úplně jednoduchá. Pro výměnu vodní pumpy je potřeba sundat rozvodový řemen. Pro tuto úlohu je nutné odstrojit půl motoru a i pro zkušeného mechanika je to práce na půl dne. Stejně v případě výměny těsnění pod hlavami válců. Nejčastěji odchází zadní řada válců kvůli horšímu přístupu vzduchu. Motor již není v tuto chvíli téměř chlazen vodou, neboť voda již neprodí k ucpaným chladičům (Proč jsou ucpané se dočtete níže) a je vařicí a navíc zavzdušňováním chladícího systému se vytváří vzduchové kapsy a hůř koluje voda jen přes malý okruh přes motor.

V dalším kroku může dojít i k zanešení chladičů - se vzduchem mohou do chladícího systému pronikat i nečistoty které zanesou chladiče.Je také možné že pronikající chladící kapalina s antyfreezem do válce může snížit na určitém místě mazání a může dojít i k zadření motoru - slyšel jsem o dvou případech. Znáte to. Tak dlouho se chodí s džbánkem pro vodu, až se ucho utrhne. Prostě je to postupný proces Smile
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 18:37, jakub
doma máme 3 renaulty a zatim žádnej problém z toho dve auto maj pres 10 let
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.11.2007 21:42, David V.
Hned v druhém slově máte hrubku. Já měl ve škole samý jedničky, už se tady na to nemůžu dívat.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.