0
zpět
 

diskuze k tématu: Picasso HDi a Scénic 1,6i 16V - který je lepší volbou?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 06:30, rada
Nevím proč všichni odsuzujou 2.0 Hdi. Je to vlastně první motor s common railem a tak je jasné , že nemůže být 100% spolehlivý, ale že by ho postihovaly nějaké fatální závady tak to rozhodně ne. Je to moderní diesel a ve své době byl možná nejspolehlivější na trhu. Dnes už jsou samozřejmě dieselové motory se spolehlivostí trochu dál, ale já bych ho úplně nezatracoval. Když se někomu zamlouvá ať si ho koupí, ale musí počítat s většími servisními náklady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 10:27, rada
Zdarec mazec. Obě auta jsou od žabožroutů. Manželka má Scenic II 1,6 16V a je s ním max spokojena. Výhody : kromě standartních výbav - variabilnost, rolovací záclonky v zadních dveřích a komunikační zrcátko - obojí super kvůli dětem a kočárek jsme nemuseli ani skládat díky výšce kufru. Vůz máme v max výbavě a možná, že ho i prodáme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 02.04.2009 17:07, rada
No, mám už 2 roky cmax, kupoval jsem ho nový. Takový ty řeči, že je to malé auto pro člověka se 178 cm, jak píše radek - tak to je opravdu nesmysl a asi v něm ten člověk nikdy neseděl. Já mám 188 cm a je to pro mě naprosto v pohodě. A když se vzadu posunou sedačky tak je tam více místa než v superbu, a to nepřeháním. Běham těch dvou let nebyl jediný problém, mimo nějaké té žárovky. Najel jsem zatím asi 45 tisíc km. Ford je prostě kvalitní auto - interiér super, i když nemá tolik odkládacích prostor jako picassoai kufr je zde objektivně menší. Ale moje 4 člená rodina v c maxu odvezla vždy vše a to jak k moři tak i do alp na lyže.Taže C max doporučuji, s francouzi mám také zkušenosti ale teřžba staré picasso se opravdu s c maxem nedá srovnávat. C max je úplně jiný level.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 00:50, Van mpv či jakýkoliv jiný "autobus"?
NEní-li opravdu naprosto NUTNO - raději ŽÁDNÝ "autobus" ... to si alespoň myslím já.
(Skoro)JAKÉKOLIV "běžné" auto - tady asi nejspíše něco z nižší střední třídy - bude řidičsky jízdě brzdami chováním spotřebou servisem náklady LEPŠí LEVNĚJŠí atd atp apod
Levnější na pořízení, levnější na provoz, lepší na řízení (není to MOTIVAČNí?) - "autobus" opravdu JEN pokud je to NUTNÉ - NE protože to je "in" a "v módě" atd.
Z těch nejnovějších (bohužel "mimo" cenu) snad/možná C-max (samozřejmě s 1.6 HDi .-) - ten se asi "povedl", ale byť já fyzice NErozumím, někde jsem slyšela že "okecat" se NEdá.
Mimochodem za ty peníze se dá koupit třeba novější modernější lepší Citroën C4 se slušným benzínem 1.6 80 kW, nebo dokonce s 1.6 HDi o stejném výkonu - nebo jistě i mnoho jiných variant - je-li to NEZBYTNĚ nutné samozřejmě mpvan, ale jen ...
Jistě to zas "schytám", ale je to prostě TAK
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 06:15, RE: Van mpv či jakýkoliv jiný "autobus"?
Kylie napsal:
NEní-li opravdu naprosto NUTNO - raději ŽÁDNÝ "autobus" ... to si alespoň myslím já.
(Skoro)JAKÉKOLIV "běžné" auto - tady asi nejspíše něco z nižší střední třídy - bude řidičsky jízdě brzdami chováním spotřebou servisem náklady LEPŠí LEVNĚJŠí atd atp apod
Levnější na pořízení, levnější na provoz, lepší na řízení (není to MOTIVAČNí?) - "autobus" opravdu JEN pokud je to NUTNÉ - NE protože to je "in" a "v módě" atd.
Z těch nejnovějších (bohužel "mimo" cenu) snad/možná C-max (samozře...
Schytas to protoze nectes.
Najezdi 15000 rocne, tzn. nic moc najezd, spis skakani po meste. Na to nepotrebujes multiprvkove napravy ani sametove sestivalce. Proste NEpotrebujes.
Taky maji kocarek a nevim jestli si nekdy zkusila dat kocarek do C4 jak ji tady doporujuces, nebo o tom uz v Autobildu nepsali?
Takze po lopate: Potrebuji auto kam POHODLNE nalozi nejlepe neslozenej kocarek, pricemz najezdi prd a to ve meste.
Pri cenove relaci 140 kkc je 1.6 benzin JEDNOZNACNE a NEJ.
Z nafty uz by se mohla (ale nemusela) stat kasicka (testy v nemeckych magazinech a realita ceskeho autobazaru je jako nebe a dudy...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 08:06, RE: Van mpv či jakýkoliv jiný "autobus"?
Brachy napsal:
Schytas to protoze nectes.
Najezdi 15000 rocne, tzn. nic moc najezd, spis skakani po meste. Na to nepotrebujes multiprvkove napravy ani sametove sestivalce. Proste NEpotrebujes.
Taky maji kocarek a nevim jestli si nekdy zkusila dat kocarek do C4 jak ji tady doporujuces, nebo o tom uz v Autobildu nepsali?
Takze po lopate: Potrebuji auto kam POHODLNE nalozi nejlepe neslozenej kocarek, pricemz najezdi prd a to ve meste.
Pri cenove relaci 140 kkc je 1.6 benzin JEDNOZNACNE a NEJ.
Z nafty uz by se moh...
Kylie, ty jsi někdy vážně neuvěřitelná. Pán jasně píše, že má v hledáčku JEN tyto dva vozy. A ty ho začneš od koupě buď odrazovat nebo mu nabízet úplně jiná auta. Ale to u tebe prostě nepřekvapí. Hlavně že je tvůj příspěvek opět sáhodlouhý a nechybí tam spousta slov psaných CapsLockem. Teď si vypůjčím pár tvých oblíbených slov: jsi prostě opět "out" a "mimo".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 08:58, Cena...
Skoda, ze tak maly rozpocet. I kdyz chapu dite = neni na rozhazovani. Sam bych doporucil Toyotu Corolu Verso, ale tam jsou ceny nad 200 tisic. Sam mam zkusenosti jen s Picassem 1,6. Auto je prostorne. Pohodlne taky - ale pozor, jen na prednich sedadlech. Zadni jsou hrozna. Auto ma docela ok zrychleni, nerovnosti tlumi dobre, ale porad se tam neco kazi. Vysuvne stolecky na zadni strane prednich sedadel desne drnci. Vnitrni kliky dveri kdyz chytnete, mate pocit ze upadnou. Proste je to strasny plastak. Taky se hodne rychle dostane na limit svych schopnosti a to i ve meste v zenskych klidnejsich rukou. Je to opravdu auto na klidne cestovani, zadna divocina. Scenic hodnotit nemuzu, nemel jsem tu cest, ale jestli je to podobne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 09:37, Pořád dokola
Už delší dobu si tady pročítám diskuse a nezbývá mi nic jiného než konstatovat že KYLIE JE PIČA JAK ŠTYL Z RYČA. Teď si na mě sice smlsne , nejspíš mě přejede C5-kou nebo mě použije jako palivo do 1,6HDi, ale napsat jsem to musel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 09:55, Dotaz
Autor v článku uvedl u Scénicu : ...vadnými zapalovacími svíčkami u motorů 16v (2000,-/ks). Chci se jen zeptat jestli jedna svíčka stojí opravdu 2000kč nebo tam mělo být zapalovacími CÍVKAMI?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:07, RE: Pořád dokola
Lord napsal:
Už delší dobu si tady pročítám diskuse a nezbývá mi nic jiného než konstatovat že KYLIE JE PIČA JAK ŠTYL Z RYČA. Teď si na mě sice smlsne , nejspíš mě přejede C5-kou nebo mě použije jako palivo do 1,6HDi, ale napsat jsem to musel.
Konečně se někdo odvázal a pověděl co si myslí. Já sám bych nemoh jsem střašný slaboch.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:15, RE: Dotaz
Michy007 napsal:
Autor v článku uvedl u Scénicu : ...vadnými zapalovacími svíčkami u motorů 16v (2000,-/ks). Chci se jen zeptat jestli jedna svíčka stojí opravdu 2000kč nebo tam mělo být zapalovacími CÍVKAMI?
To je samozřejmě cena za zapalovací cívku. Poruchové jsou ty originální od Sagemu (májí šedivou barvu), ty bezproblémové potom od Densa (černé). Jinak bych nebral ani jedno auto a když už tak raději Scenica co nejnovějšího a s co nejmenším počtem km. Což bude u nás problém.... Keci o tom že auta dnes vydrží statisíce kilometrů buhužel neplatí pro Renault, Citroen a většinu korejců.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:18, Děs
Strašně se děsím toho, až budou děti a budu muset jezdit v tomhle Jinak kupte Picasso, vypadá hnusně, tudíž bude pomaleji "stárnout"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:33, RE: Pořád dokola
Lord napsal:
Už delší dobu si tady pročítám diskuse a nezbývá mi nic jiného než konstatovat že KYLIE JE PIČA JAK ŠTYL Z RYČA. Teď si na mě sice smlsne , nejspíš mě přejede C5-kou nebo mě použije jako palivo do 1,6HDi, ale napsat jsem to musel.
Neboj se, nepřejede a nepoužije. Ačkoliv ji taky nemusím, tak tvůj příspěvek zarmoutí každého slušného člověka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:35, Asi byste si ....
Brachy napsal:
Schytas to protoze nectes.
Najezdi 15000 rocne, tzn. nic moc najezd, spis skakani po meste. Na to nepotrebujes multiprvkove napravy ani sametove sestivalce. Proste NEpotrebujes.
Taky maji kocarek a nevim jestli si nekdy zkusila dat kocarek do C4 jak ji tady doporujuces, nebo o tom uz v Autobildu nepsali?
Takze po lopate: Potrebuji auto kam POHODLNE nalozi nejlepe neslozenej kocarek, pricemz najezdi prd a to ve meste.
Pri cenove relaci 140 kkc je 1.6 benzin JEDNOZNACNE a NEJ.
Z nafty uz by se moh...
... milý Brachy měl to měl "schytat" více než já - zdá se že KUSY mého textu vám "vypadly"
NEvím jak jste "došel" k multilink zavěšení a sametovému chodu šestiválců?
NEvím jak jste "došel" k tomu že doporučuji C4?
Onen C-max i C4 byly PŘÍKLADy ... ostatně JAK si "vysvětlujete":
"... nebo jistě mnoho jiných variant" či
"... je-li to nutné, samozřejmě mpvan"
Ostatně i u té C4 jsem na PRVNÍM místě zmínila BENZÍNový motor 1.6 (mají stejných 80 kW - takže PROTOŽE NEČTETE jste to možná "přehlédl/spletl se") - já se tu snad NAUČÍM být "asertivní" ,-)
Takže jste to. NEmoc"milý" Brachy "SCHYTAL" - protože nečtete a Pavel jistě sám Ví, zda ten mpvan opravdu POTŘEBUJE (a NEní co "řešit" - jak jsem OPAKOVANĚ OPAKOVANĚ napsala), či zda "tip" na levnější a z auto pohledu "lepší" vůz pro něj smysl má (či se ho NEtýká).
Mne docela MRZí, že testy v německých Gebrauchtwagen magazínech a česká realita jsou TAK odlišné - osobně jsem se domnívala, že 2 DESETiletí po pádu železné opony si německé a rakouská a .... a česká realita budou kousíček "blíž"
Pěkný den (a dnes se mi WARlčit NEchce - to dělají hlavně skoro JEN chlapečci, to mne NEba - možná místo "SÁHODLOUHÉHO" (kritického) příspěvku (kritizujícího JEN jiný "příspěvek") - jak píše "A4ka" takový příspěvek může "out" a "mimo" působit - jste mohl nějaký vůz mu doporučit (z toho 1.6 benzín se to moc "rozkódovat" NEdá ... redakce zmiňuje benzínový motor u OBOU "soupeřů/variant" - mimochodem těch 15 t. je tak "na hraně" VÝHODNOSTi dieslu, ale naftový motor je zas pro TYP vozu mpvan/autobus apod. "vhodnější" - takže to "JEDNOZNAČNĚ" možná není až tak JEDNOZNAČNÉ - já osobně bych zkusila zdali kočářek NE"padne" do nějakého "normálního" vozu (znám případ kdy na poslední chvíli z TOHOTO DŮVODu "sešlo" z koupě jinak skvělého Lexus IS - bazarového ve skvělém stavu za fantastickou cenu - opravdu JEN kvůli tomu kočářku ... škoda, "náhradní" řešení se praxí ukázalo "kočárkově vhodnější", ve všem ostatním ale HORŠí ,-(
Končím/přepínám a na
Pěkný den (to venku vypadá)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:41, Bože milá A4ko!
A4 napsal:
Kylie, ty jsi někdy vážně neuvěřitelná. Pán jasně píše, že má v hledáčku JEN tyto dva vozy. A ty ho začneš od koupě buď odrazovat nebo mu nabízet úplně jiná auta. Ale to u tebe prostě nepřekvapí. Hlavně že je tvůj příspěvek opět sáhodlouhý a nechybí tam spousta slov psaných CapsLockem. Teď si vypůjčím pár tvých oblíbených slov: jsi prostě opět "out" a "mimo".
A COžebysteto čekal od BLONDýny?
Já na to mám dokonce KARTIČKU, že jsem "out" a dost "mimo" (v česku se na to "dávají/dostávají" kartičky MODRÉ u nás "doma" zas ČERVENÉ - a ani "léčit" se to NEdá (takže já už TAKová budu asi NAVĚKY ,-)
Ráda bych vám, milá A4ko, doporučila velký testík 14 hatchback(ů) v německém Auto moto und Sport - porovnání brzd, výkonu světlometů a dokonce i podvozku "prémiové" audi A3 a "levného" citroën C4 vám JISTĚ "špatné" sny a bezesné nocí zajistí ...
Jinak ale .... Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:42, Myslím ...
Vywern napsal:
Skoda, ze tak maly rozpocet. I kdyz chapu dite = neni na rozhazovani. Sam bych doporucil Toyotu Corolu Verso, ale tam jsou ceny nad 200 tisic. Sam mam zkusenosti jen s Picassem 1,6. Auto je prostorne. Pohodlne taky - ale pozor, jen na prednich sedadlech. Zadni jsou hrozna. Auto ma docela ok zrychleni, nerovnosti tlumi dobre, ale porad se tam neco kazi. Vysuvne stolecky na zadni strane prednich sedadel desne drnci. Vnitrni kliky dveri kdyz chytnete, mate pocit ze upadnou. Proste je to strasny pla...
.... že TAKové jsou VŠECHNY mpvan(y), snad jen ten C-max, prostě tento "typ" vozu jen když ... to situace VYŽADUJE
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:45, RE: Dotaz
kos napsal:
To je samozřejmě cena za zapalovací cívku. Poruchové jsou ty originální od Sagemu (májí šedivou barvu), ty bezproblémové potom od Densa (černé). Jinak bych nebral ani jedno auto a když už tak raději Scenica co nejnovějšího a s co nejmenším počtem km. Což bude u nás problém.... Keci o tom že auta dnes vydrží statisíce kilometrů buhužel neplatí pro Renault, Citroen a většinu korejců.
Jednoho scenica mame a musim souhlasit s clankem. Udajne ma najeto 120tkm, ale realne bych to videl tak na 200 a vic. Nicmene co se tyce servisu menily se jen zminene civky. Tot vse!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 10:53, RE: Pořád dokola ...
Lord napsal:
Už delší dobu si tady pročítám diskuse a nezbývá mi nic jiného než konstatovat že KYLIE JE PIČA JAK ŠTYL Z RYČA. Teď si na mě sice smlsne , nejspíš mě přejede C5-kou nebo mě použije jako palivo do 1,6HDi, ale napsat jsem to musel.
... tentokrát "Lord"
1.6 HDi je sice "prima/povedený" a "doporučovaný" (jako nový i bazarový - a v docela HODNĚ značkách/modelech) motůrek, ale já sama jsem s ním najezdila jen pár tisíc km, NEmám ho a NEpoužívám a popravdě po Praze a okolí spíše mou C5 předjíždějí OSTATNí - já docela "nudně" na tempomat (skoro)předpisově jezdím (když chcete mluvit o "předjetí", tak na nějaké delší dálniční durch Deutschland trase - TAM možná ... ,-)
PS: A ano, holčička jsem, ale to lze i JINÝMI SLOVY napsat!
PPS: A NE"smlsla" jsem si, dokonce mi NE"chutnalo" (to je skoro výhradně CHLAPEČKOVSKÝ rys)
Pěkný den (a NEmělo by se "povinně" zavést, že tazatel později "MUSí" nám "donapsat" CO si nakonec koupil/vybral? Mne to "dovyluštění" tajenky vždy docela ZAJÍMÁ! ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 11:06, Milý kos(i)!
kos napsal:
To je samozřejmě cena za zapalovací cívku. Poruchové jsou ty originální od Sagemu (májí šedivou barvu), ty bezproblémové potom od Densa (černé). Jinak bych nebral ani jedno auto a když už tak raději Scenica co nejnovějšího a s co nejmenším počtem km. Což bude u nás problém.... Keci o tom že auta dnes vydrží statisíce kilometrů buhužel neplatí pro Renault, Citroen a většinu korejců.
Už je to HODNĚ let, co mi šéftechnik jedné "prémiové" značky kdysi "vysvětloval", že VŠECHNY vozy VŠECH značek jsou konstruované cca (opravdu "zhruba" a JSOU tam samozřejmě ROZDíLy) "na stejno"
Samozřejmě JE lepší 15 let starý mercedes než fiat punto, ale TAKový rozdíl jak si lidé často myslí, v tom zas NEní. "Vývojem" situace došla k tomu že ŽÁDNÝ výrobce NEchce/NEtouží po tom abyste jeho výrobek desítky let bez problémů používal (samozřejmě NEjen v autech) a ...
Prostě u aut se "došlo" ke standardu za který (svým způsobem) automobilky "ručí" a to je 12 let a 240.000 km a samozřejmě tu byly jsou a budou mnohé případy kdy vůz vydžel/provozován bez problémů byl i NÁSOBNĚ déle a více km, ale ... (to NEní "v zájmu" ...)
.. očekávala bych, že "politicky" zákony a předpisy budou lidé (i v česku a dalších "ex-východních" zemích) "tlačeni" do třeba menších ale NOVĚJŠiCH vozů - mám pocit že TíMTO směrem se "vývoj" bude ubírat.
Tím jsem chtěla říci že to co píšete se NEtýká nějakých francouzů (v týdnu jsem na silnici potkala desítky let starý Citroën DS a asi 100 let starou "kachnu" 2 CV - za dalších ... 30 let asi myslím "tipuji" ŽÁDNÉ tak staré - SOUČASNÉ - auto na silnici NEpotkám) korejců apod., ale VŠECH výrobců VŠECH značek (a navíc NEjen v autoprůmyslu) - to si alespoň myslím já.
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.04.2009 11:09, RE: Bože milá A4ko!
Kylie napsal:
A COžebysteto čekal od BLONDýny?
Já na to mám dokonce KARTIČKU, že jsem "out" a dost "mimo" (v česku se na to "dávají/dostávají" kartičky MODRÉ u nás "doma" zas ČERVENÉ - a ani "léčit" se to NEdá (takže já už TAKová budu asi NAVĚKY ,-)
Ráda bych vám, milá A4ko, doporučila velký testík 14 hatchback(ů) v německém Auto moto und Sport - porovnání brzd, výkonu světlometů a dokonce i podvozku "prémiové" audi A3 a "levného" citroën C4 vám JISTĚ "špatné" sny a bezesné nocí zajistí ......
Děkuji za doporučení, Kylie. Tenhle testík jsem četl v české verzi Auto motor a sport. Viděla jsi závěrečný verdikt?
1. místo VW Golf
2. místo Audi A3
11. místo C4
Pokud třeba porovnáme brzdy A3 a C4, tak oba dostaly shodně 33 bodů, celkem to bylo 433 oproti 386 ve prospěch A3. Tak teda opravdu nevím, co by mě mělo zajistit bezesné noci??? Nebude to spíš obráceně?
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.