0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Megane - kupujeme ojetinu

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 21:47, rendl
Megana jsem měl, byl to sedan v plné výbavě, motor 1,6e. Mechanicky v pohodě, ale srala se elektrika. Třeba jsem projel při prvnim sněho marasem a svítilo abs. Poslušně jsem jel do servisu a tam mi řekli at to neřešim ,že to na jaře zhasne.Pak teklo do řídící jednotky konektorem, je tam blbě na blatníku. Oprava za 50kč/oplácání silikonem/ ale než na to u rencka přišli tak 3 návštěvy za cca 10tis. dohromady. Jinak prasknul svod u výfuku-nové 5tis, na vrakárně podpultovka za 2500. Ale auto pohodlné, prostorné, na svou třídu luxusní výbava která komplet fungovala. Auto jsem kupoval jako rok staré z německa a po 3 letech nešlo prodat, stálo v bazaru/Praha/ 3 měsíce.. Bylo bez viditelné vady se serviskou, cenu určil borec z bazaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:16, RE: rendl
petr napsal:
Megana jsem měl, byl to sedan v plné výbavě, motor 1,6e. Mechanicky v pohodě, ale srala se elektrika. Třeba jsem projel při prvnim sněho marasem a svítilo abs. Poslušně jsem jel do servisu a tam mi řekli at to neřešim ,že to na jaře zhasne.Pak teklo do řídící jednotky konektorem, je tam blbě na blatníku. Oprava za 50kč/oplácání silikonem/ ale než na to u rencka přišli tak 3 návštěvy za cca 10tis. dohromady. Jinak prasknul svod u výfuku-nové 5tis, na vrakárně podpultovka za 2500. Ale auto pohodln...
Vy idio..ti, já jezdil fáčkem více než 200 tis. km a auto za pár kaček fungovalo, sice nepohodlné ale na původních ložiscích, původních svodech výfuku a celkem v poho. Nechápu jak může chcát olej z převodovky jak u mojeho meganu 1,9 D r.v. 1996 a to má najeto 150 tis. km. Ložiska vpředu hučí jak ve včelíně, synchrony na dvojce v tahu a spojka tuhá jak v tanku. No humus neskutečný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:16, RE: rendl
petr napsal:
Megana jsem měl, byl to sedan v plné výbavě, motor 1,6e. Mechanicky v pohodě, ale srala se elektrika. Třeba jsem projel při prvnim sněho marasem a svítilo abs. Poslušně jsem jel do servisu a tam mi řekli at to neřešim ,že to na jaře zhasne.Pak teklo do řídící jednotky konektorem, je tam blbě na blatníku. Oprava za 50kč/oplácání silikonem/ ale než na to u rencka přišli tak 3 návštěvy za cca 10tis. dohromady. Jinak prasknul svod u výfuku-nové 5tis, na vrakárně podpultovka za 2500. Ale auto pohodln...
Problém byl v tom, že to byl sedan. Sedanům se v čechách nedaří, jsme národ pětidvéřáků, taková davová psychóza či co, je to specialita východní evropy něco jako umakartová bytová jádra. Kdyby Octavia neměla 5 dveří, už je dávno po smrti. Jinak souhlasím s tím co bylo řečeno, Megany nejsou špatný auta vzhledem k výbavě a pořizovací ceně. Nesmrtelné osmiventilové motory a výkonné 16-ti ventilové, sedačky by ale mohly být opravdu tužší alespoň s náznakem bočního vedení. No a k výkřikům "renaulty jsou mrdky" se nemá smysl vyjadřovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:20, RE: rendl
guseppe2 napsal:
Vy idio..ti, já jezdil fáčkem více než 200 tis. km a auto za pár kaček fungovalo, sice nepohodlné ale na původních ložiscích, původních svodech výfuku a celkem v poho. Nechápu jak může chcát olej z převodovky jak u mojeho meganu 1,9 D r.v. 1996 a to má najeto 150 tis. km. Ložiska vpředu hučí jak ve včelíně, synchrony na dvojce v tahu a spojka tuhá jak v tanku. No humus neskutečný.
Nejspíš to bude tím, že asi nemá najeto 150tis km, ale asi tak 250.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:35, RE: rendl
Tom napsal:
Problém byl v tom, že to byl sedan. Sedanům se v čechách nedaří, jsme národ pětidvéřáků, taková davová psychóza či co, je to specialita východní evropy něco jako umakartová bytová jádra. Kdyby Octavia neměla 5 dveří, už je dávno po smrti. Jinak souhlasím s tím co bylo řečeno, Megany nejsou špatný auta vzhledem k výbavě a pořizovací ceně. Nesmrtelné osmiventilové motory a výkonné 16-ti ventilové, sedačky by ale mohly být opravdu tužší alespoň s náznakem bočního vedení. No a k výkřikům "renaulty ...
No jo, ale ten sedan vypadá dobře i dnes. Měl jsem zelenou metalízu a originál al kola. Vyhřívané sedadla, zrcátka, čelní okno, klima, abs, pc, radio s cd a ovl. na volantu... Prodáno za 160t. Myslim že líp vybavené auto za ty peníze nekoupíš. Jen to chce dobrý nervy, a ceny nd jsou jak na mercedes. Nikdy mě nenechal nikde stát, vždy jsem dojel. Jen někdy pc a kontrolky blikaly jak na matějké. Ale většinou planý poplach.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:38, RE: rendl
guseppe2 napsal:
Vy idio..ti, já jezdil fáčkem více než 200 tis. km a auto za pár kaček fungovalo, sice nepohodlné ale na původních ložiscích, původních svodech výfuku a celkem v poho. Nechápu jak může chcát olej z převodovky jak u mojeho meganu 1,9 D r.v. 1996 a to má najeto 150 tis. km. Ložiska vpředu hučí jak ve včelíně, synchrony na dvojce v tahu a spojka tuhá jak v tanku. No humus neskutečný.
Už vidim jak 11 let starej disel má 150t. km ....Možná počítáno od poslední výměny rozvodů. a to nehledě na značku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 22:41, RE: rendl
petr napsal:
No jo, ale ten sedan vypadá dobře i dnes. Měl jsem zelenou metalízu a originál al kola. Vyhřívané sedadla, zrcátka, čelní okno, klima, abs, pc, radio s cd a ovl. na volantu... Prodáno za 160t. Myslim že líp vybavené auto za ty peníze nekoupíš. Jen to chce dobrý nervy, a ceny nd jsou jak na mercedes. Nikdy mě nenechal nikde stát, vždy jsem dojel. Jen někdy pc a kontrolky blikaly jak na matějké. Ale většinou planý poplach.
Já osobně proti sedanům nic nemám a ty výbavy jsou skutečně výborný, ale jak říkám když nemáš 5 dveří, jsi druhej ...alespoň v čechách
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.04.2007 23:31, RE: bez předmětu
David_Logins napsal:
Nejlepší jsou tdi o Wv, co táhnou neskutečně vodspodu.
4david: wow,ty jsi opravdu joker!!!Jsi tak ůžasně vtipný
Jinak co se týče rencka,tak je to parádní vůz,sedačky měkké,ale velmi pohodlné a 1.6 - parádní motor!!!
Je pravda,že ty synchrony na 2 umí zlobit...
Ale jako auto bych to nechtěl,protože ten volant je tak divně nakloněný vůči řidiči - subjektivní názor,ale pro mne nepříjmná pozice....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 07:43, RE: rendl
petr napsal:
No jo, ale ten sedan vypadá dobře i dnes. Měl jsem zelenou metalízu a originál al kola. Vyhřívané sedadla, zrcátka, čelní okno, klima, abs, pc, radio s cd a ovl. na volantu... Prodáno za 160t. Myslim že líp vybavené auto za ty peníze nekoupíš. Jen to chce dobrý nervy, a ceny nd jsou jak na mercedes. Nikdy mě nenechal nikde stát, vždy jsem dojel. Jen někdy pc a kontrolky blikaly jak na matějké. Ale většinou planý poplach.
Ja ped pul rokem koupil Scenica 1,9 dCi a jeste lip vybavenyho nez tvyho classica. Je to rok 2002 ve vybave Privilege a najeto skutecnych 59tis km. z vybavy aut.klima,ESP,6xAirbag,loket.operka,PC,CD... Nevim kdy jsi toho sedana prodaval, ale ja za stejny prachy koupil tohodle scenica, ktere jsou v porovnani s megany cca o 30-50tis drazsi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 07:55, Megan
Tak abych trochu přispěl,koupil jsem si Megan Cabrio 1,6 r.v.98, jen tak pro radost, na víkendy a k moři.Mám najeto 120tis. a při 100tis mi shnil střední díl výfuku(v zimě auto nejezdí a stojí v garáži), při 90tis jsem udělal rozvody(pro jistotu) a jinak z větších závad jen kroužek ABS na poloose(mimochodem nejde sundat a musíte vyměnit celou poloosu) ale v náhradě cca 3,5tis.
Takže asi tak,jsem s ním spokojený a vyblbnu se až až,jen mi vadí na sporťáka dost velký volant,ale dávat tam sportovní a tím odstranit airbag nechci.
Navíc k moři za ním tahám na vozíku vodní skútr a ta spotřeba taky není nijak šílená.
Předtím jsem měl R19cabrio a taky v pohodě a letos na podzim plánuju koupit Megana CC nějakou předváděčku a věřím že budu zase spokojený.
Ale jak říkám: "Mám ho jen pro radost, na normální ježdění mám Mondeo.
Vy všichni co tady Renault zatracujete se podívejte na jeho prodejnost v ČR a myslím že kdyby náš národ nebyl zaslepený do škodovky(za ty prachy děs a hrůza), snad jediné auto do kterého bych šel by byl Superb ale museli by ho začít dělat v kombíku, tak by prodejnost byla ještě vyšší.
Přeju všem majitelům Renaulta hodně šťastných KM."
Klidně mě tady všichni co nesouhlasíte odsuďte, ale za svým názorem si stojím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 09:20, Laguna
Já mám Lagunu, r. v. 2001, takže papírově ten nejporuchovější ročník a ještě jsem neměl ani jedinou závadu. Mám najeto 140 tisíc. Je to fakt kus od kusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 10:10, Mates
No já bych neřekl,že renaulty jsou nějaká špatná auta.Ještě nedávno sem měl 19 ,kterou sem nahradil Focusem,ale dodnes na ni vzpomínám.V mnoha ohledech na ni moderní focus nemá.A co se týká megana,tak to také není špatný vůz,jednu dobu se z Německa nevozily jiná auta,než megany.Jen v mém okolí ho má asi 5 lidí co znám a až na drovné problémy jsou s ním moc spokojeny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 16:39, RE: bez předmětu
kwitecko napsal:
4david: wow,ty jsi opravdu joker!!!Jsi tak ůžasně vtipný
Jinak co se týče rencka,tak je to parádní vůz,sedačky měkké,ale velmi pohodlné a 1.6 - parádní motor!!!
Je pravda,že ty synchrony na 2 umí zlobit...
Ale jako auto bych to nechtěl,protože ten volant je tak divně nakloněný vůči řidiči - subjektivní názor,ale pro mne nepříjmná pozice....
S tím posezem za volantem souhlasím. Jako autobusák. Osobně jsem měl Scenic 1,6 16V. Auto prostorný, dobře vybaveny, výbornej motor, ale celý to bylo tak nějak nekvalitně udělaný. Vevnitř všechno vrzalo a zlobila elektrika. Když sem přijel do Reanultu spravili hovno a naúčtovali si majlant. Sory, ale s Octávkou, aspoň pro mě, celekem nesrovnatelný svezení. Když sem ho chtěl prodat (a to byla voňavka), stál v bazaru 2 měsíce a nic. Minulej měsíc jsem prodával Fábii po manželce a byla prodaná za 3 dny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 17:45, RE: JAKO VŽDY
Alf napsal:
Všimněte si, že takhle to chodí v každé diskusi o vozech Renault. Ti, kteří nikdy nejeli v jiném autě než ve Š105 kritizují jak o život. A ti, kteří Renault vlastní a jezdí s ním si ho nemůžou vynachválit.
Renaul laguna je vražda, která se furt sere!!!!Teď mám Octavku TDI a je supr !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.04.2007 22:07, RE: rendl
petr napsal:
Megana jsem měl, byl to sedan v plné výbavě, motor 1,6e. Mechanicky v pohodě, ale srala se elektrika. Třeba jsem projel při prvnim sněho marasem a svítilo abs. Poslušně jsem jel do servisu a tam mi řekli at to neřešim ,že to na jaře zhasne.Pak teklo do řídící jednotky konektorem, je tam blbě na blatníku. Oprava za 50kč/oplácání silikonem/ ale než na to u rencka přišli tak 3 návštěvy za cca 10tis. dohromady. Jinak prasknul svod u výfuku-nové 5tis, na vrakárně podpultovka za 2500. Ale auto pohodln...
Zdravím, stejná skušenost. Měl jsem klasika 97, 1.6 66kW. Při prodeji nájezd 280tis. Pro mě pohodlné auto. Jen mi se mi kromě elktriky i trochu více srala mechanika, Prasklý sběrač vyfukového potruví (4x) Po třetí výměně v servise tvrdili, že se přehřívá, kvůli krytu, který je nad ním, tak jej vystřihli. Po této úpravě ( v autorizovaném servise) mi chytla na dálnici za Frankfurtem protihluková izolace. Naštěstí jsem měl hasičák. Katalysátor mi měnili 3x. Zjistil jsem, že po delší cestě po dálnici se natolik asi zahřál, že pak v něm praskla přepážka. Dále mi dvakrát měnili vnitřní silentblok na motoru. Auto při skrutu vrzalo, než na to přišli tak oprava 14 tis a 3 návštěvy. Dále s e mi podařilo po 4 letech vyreklamovat vadu karoserie. Prorezivěné dveře a vnitřek kufru. Je sice pravda, že to byl boj, protože bobiš měl v té době najeto 230 tis, ale nenašli nic. Chlapík v servise mekotal a až jsem začal vyhrožovat DASkou, tak zklapnul.Jinak ještě odcházelo centrální zamýkání, zadní ložiska. Spotřeba za celou dobu 6,8. Píšu el knihu jízd, kde mám veškeré náklady, servisy a pod. Za těch 5 let byl servis za 173 tis ( včetně výměn pneu, garanček a těchto pár vadiček)
Dá se říct, že kdyby vymakali ty konstrukční vady, tak by to bylo dobrý pohodový auto. A možná změnit servisní síť. Na frantíky jsem nezanevřel teď mám 407 SW, najeto 243 tis a zatím mě kromě garanček, pneumatik a výměny steračů nepotkalo nic.


A jinak navrhuji zrušit nicj ZIGI, stejně se tu všude jen hádáte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 08:34, RE: renault
Alonso napsal:
Renault je fajn ale vadil mě ten znak
Co máš proti symbolu dámského přirození. Který auto má sympatičtější znak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.05.2007 18:05, RE: ja jsem spokojen a uz po treti
Kovar napsal:
Ja jsem s Renaultem spokojenej a to jiz se tretim. prvni byla R19 1,8 16V, dale Scenic 1,6e a nyni Scenic 1,9dCi. Vsechny auta v plny vybave az u posledniho mi chybi dva stresni sibry a kuze. Se vsema jsem byl spokojeny, jen mi trochu vadi u Scenica vetsi naklon v zatackach. Otec ma Octavii 2006 1,9TDI, jeidny co je na tom aute dobry, tak to je motor, jinak bych v tom ani pro rohliky nejel. Porizovaci cena Renaultu je proklate nizko a jen zridka nejaky nema klimu. A co takove vyhrivane predni ok...
Hm, nevím, tuto výbavu jsem měl v myšákovi v roce 2000. To byly 4 abg menší zázrak. Na rozdíl od výše uvedených vozidel mě nezajímají náhradní díly, netrpím nedostatkem prostoru v malém autě a hlavně se to nenaklání
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 00:59, RE: Kombik
V.I.P-er napsal:
Však když se o auto pořádně starám, tak se taky odmění a nic takového, jako, že se rencky nějak extrémně serou! Většinou je krytizují jen ti co v nich nikdy nejeli a na internetu četli co pár uživatelů napsalo, že se jim posralo, ale kdyby to měl psát každý co si o Renaultech myslí, tak by to nebylo tak špatné si myslím...sami máme lagunu první generace a nemůžem si na to stěžovat, maximální pohodlí a ne jak sedačky v korejských plečkách, na kterých se sedí, jako by byly z polystirenu!!! Novější...
Já mam R.megan kombi 1,4 16,V r.2001 a jsem spokojen bez poruchy mam najeto 98000 km spotřeba při normální jízdě(cesta do Řecka za 5.4) a ted jsme se vrátili z Itálie pořád po dálnici za 6.6 při průměrné rychlosti 107,5 ve 4 lidech s báglama.Tak budu kupovat znova grantura
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.08.2007 16:28, RE: Kombik
anonym napsal:
Já mam R.megan kombi 1,4 16,V r.2001 a jsem spokojen bez poruchy mam najeto 98000 km spotřeba při normální jízdě(cesta do Řecka za 5.4) a ted jsme se vrátili z Itálie pořád po dálnici za 6.6 při průměrné rychlosti 107,5 ve 4 lidech s báglama.Tak budu kupovat znova grantura
Naprostý souhlas. Už mě ti fanatičtí nadávači na Renaulty štvou. Vypadají jak dobře placení agenti od Škody a VW. Mám Megana 1,4 16V hatchback z druhé ruky, r.v. 1999, najeto přes 90 000 km bez sebemenší závady. Za 4 roky co jej mám jsem dělal pouze servisní práce opotřebených věcí - výfuk, rozvody, tyče řízení a přední brzdy. Jinak jezdí skoro 50 000 km bez sebemenší závady a dosud nebyl ani v servisu na seřízení. Dvakrát TK bez sebemenších problémů. Průměrná spotřeba mimo město na palubním, počítači 5,8 l. Svezení pohodlné, na dálnici drží 130 km kopec nekopec při zhruba 3000 otáčkách. Neměnil bych prozatím ani za nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.01.2008 13:16, jjjj
jhhh
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.