0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit dieselový Mégane nebo raději Focus?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 14:39, rada
Mám Rendlíka 1,6-do 100000 km perfektní auto. Nyní začaly problémy-cukatura motoru.Jsem z toho zoufalý,pomoc zatím i na vzdory provedené drahé diagnostice nenalezena. Proto JDI do FOKSA !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 15:02, rada
Jednoznačně Focus. Nebo častou návštěvu servisu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 17:59, rada
Kvůli jízdním vlastnostem a kvalitě zpracování bych šel do forda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 23:06, rada
Mám Focus 2.0 l 96kw a Octavia RS se nečapá!Podle mě je u Focusu nejlepší volba 1.6 L .Hlavně ne 1.4 l to neni dobrý motor a 55kw nebo u druhé generace 59 kw je na takové auto málo.Jinak s 2.0 l jezdím v průměru za 9,1 litru a to je takhle silné auto docela slušné hlavně je uplně jedno jestli v něm sedím sám nebo pět lidí jede pořád stejně rychle.Megane neni špatné auto ale Focus je o třídu lepší.Hlavně Focuse docela proháním a vůbec ho nešetřim a jediný problém co ho mám byla prasklá trubka serva a to že neklesali otáčky což odstranila nová kalibrace.Mám najeto 137 000km a myslim že těch investic do Megana by bylo mohokrát víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 01:39, rada
Samozřejmě FORD, to je kvalita. Vynikající jízdní vlastnosti, spolehlivost, u kombi super kufr. Frantík není špatný, ale na Amíka /i když z Evropy/ nemá šanci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 08:14, rada
Dobry den chtel bych nejak take pomoci a tak nesmim zustat mlcet.Ja si myslim po tri lete skusenosti s meganem 1,6 benzin,ze by jste mel jit spise do toho forda.Renault ten se klepe i kdyz je v poradku.A kdyz zrovna neni tak to teprve stoji za to ja mam najeto 120000 kilometru a zatim jsem menil tedy akorat cifky.Ale jak tu uz bylo zmineno jinym odpurcem renaultu tak to neni zasadni problem.Velky problem je v provadenem servisu ktery vam uctuje nehorazne sumy za to ze po sleze zjistite ze auto porad dal hazi chybu a tak se meni a meni.A to vse proto aby jse zjistilo ze je to spatna kostra.Jo a teke uz mi nefunguje klimatizace a asi uz nikdy fungovat nebude,protoze v renaultu by pomalu zase vse vimenili a pak by zjistily ze tam neni napl nebo neco takoveho.Takze me doporuceni zni kdyz renaulta tak starsiho a to do roku 2003 novejsiho vam malo kdo opravy.Mozna by stalo i za uvahu nebrat ani forda ani renaulta.Toyota je toyota tu mohu vrele doporucit.Papa
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 09:00, rada
Kup si, co chceš, ojetina je vždy nejistá...vybírej podle předchozích majitelů... žvásty o tom, že jeden stojí stále v servisu a jiný ne, svědčí o hlouposti autorů. Kdyby byl rozdíl tak markantní, nikdo by to nekupoval. Měl jsem vždycky nový auto a problémy u všech začaly po ujetí cca 100.000 km (i u BMW)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 09:22, rada
Dobrý den, Megane bude ve stávající generaci končit, proto budou mít velké cenové akce, něco málo přidáte a máte nového Megana včetně záruky. Focus je výborné auto, ale zázrak spolehlivosti to také není, spíše je v současnosti hodně in u mladých lidí. Šel bych asi do Golfa 77 kW TDI, v současnosti je akce na tento motor. Ojetinu nedoporučuji pokud to není po známem apod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 09:55, rada
Připojuji se k Fordu. Focus je OK
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 10:17, rada
Kamoš má krátkýho Megana 1.6 benzin a má s tím problémy. Nestartoval, elektrika - nešlo funění. Brácha má Megana 1.4 kombajn a občas se to sekne a nejde startovat.
Druhej kamoš má Focuse 1.6 kombajn benzín a naprostá spokojenost. Novej Focus je krásnej. Do toho bych šel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 14:19, rada
Mám již druhého Renaulta Mégane a naprostá spokojenost. Žádné problémy s ničím. V dnešní době se nedá dle mého názoru říci, zda je nějaké auto horší nebo lepší. Mám 1.5 dci - combi, jezdím za necelých 5L nafty. Co se týká jízdních vlastností a podvozku, opravdu není autu co vytknout. Pravdou je, že má kratší přední sedadla a posilovač řízení je takový gumovější - ale jde o zvyk. Těžko radit, dle mého názoru jsou obě auta dobrá volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 15:31, rada
spametaj sa co rozprravas urcite je lepsii ako vasa smesna Skodovka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 20:07, rada
Také jsem se rozhodoval mezi FF I a RM II. Rozhodl jsem se pro RM II, koncepčně novější auto a po zkušebních jízdách v obou vozech mi RM II připadal o třídu lepší. Zatím po roce provozu spokojenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 20:40, rada
Tohle je zcela určitě "řečnická otázka". Jednoznačně Focuse. Špičkové motory TDCI, francouze nikdy více.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 08:47, rada
Ford má levnější a spolehlivější servisy než Renault.
Focus má lepší jízdní vlastnosti než Megan II.
Focus je spolehlivější než Megan II.
Motor 1,6TDCi je spolehlivější než 1,9DCi, má nižší spotřebu a nižší povinné ručení.
Megan nemá prakticky žádnou výhodu, takže by mne zajímal ten rozdíl v pořizovací ceně, který to vyvažuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 12:11, rada
Určitě forda, rencky jsou nekvalitní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 13:27, rada
Mám zkušenost s oběma těmito modely, musím říct, že bych se přikláněl k fordu, ostatně souhlasím s Michalem Hejčem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 13:52, rada
Ja bych sel do Forda.
Mel jsem 2x Mondeo na kterych jsem najel cca( 150 tis a 140tis) bez vaznejsi poruchy nebo vice mene bez zadne poruchy. Focus jsi obcas pujcuji pri mych zahranicnich cestach a jsem s nim vzdy spokojen. Renault neni taky spatny, ale vetsi podil elktroniky a slysel jsem spise negativni ohlasy nez kladne, ale je to vzdy individualni..
Mejte se,VZ
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 16:37, rada
Vaše dotazy posílejte na e-mail: poradna@tipcars.com
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 20:37, rada
Jednoznačně Ford, výrazně lepší jízdní vlastnosti a kvalita výroby.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.