0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit dieselový Mégane nebo raději Focus?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 07:33, rada
Vůbec neuvažuj a skoč do Fordu. Jízdní vlastnosti, spolehlivost, ceny a dostupnpst náhr. dílů, ceny za servis. Nic proti Renaultu nemám, ale zrovna proti Focusu je bez nároku na úspěch.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 07:42, rada
Já zase naopak mám proti Renaultu všechno . Pokud nebudeš mít vyloženě štěstí, poznáš tak po 100 000 km docela jejich servisní síť.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 07:51, rada
Jako majitel Megana II též doporučuji se ohlédnout po Focusu, to mé vozítko začalo haprovat od 90. tis. km, a od té doby do něho jen vrážím peníze, ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 08:02, rada
Tady není vůbec co řešit, kdo přešel na Focuse Ti to potvrdí, že neuděláš chybu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 08:40, rada
Jak jsem vehementně posledně doporučoval Fabii, teď budu stejně důsledně doporučovat Focuse. Ford je technologicky někde úplně jinde, v zatáčkách drží, přitom je i dostatečně komfortní. Zadní víceprvek je ve třídě (i mimo ni) unikátní. Za slušnou cenu pořídíte spolehlivé auto, bezpečné a zábavné...Nafta je dobře odhlučněná, výtky k odhlučnění podvozku jsou opodstatněné, ovšem hodně záleží na pneu. Osobně jsem jezdil s Dunlopem a ty byli naprosto vpořádku a ve Focusu byl klídek..k tomu skvělé kontaktní řízení, přesné řazení a brzdy taky super....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:37, rada
Ahoj! Už se nerozmýšlej, FOCUS je jedno z nejpovedenějších aut široko daleko! Na denní ježdění, dovolenou, kdykoli a kdekoli... Nic ve zlým (k Renaultu), ale není co řešit. Jen potvrzuju, co už je zde řečeno. Tak ať Ti to jezdí!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:54, rada
Kup Focuse, ale v benzinu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:15, rada
urcite Forda.... auto se schematem damskeho prirozeni ve znaku mi nesmi do domu.... a ver mi ze vim o cem mluvim.... kolega dlouuuho delal vedouciho servisu renault....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:17, rada
francouzi at delaj co jim de nejlip,,,, vino syr a stavkovani...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:33, rada
Mám focuse 3 roky 80 000 najeto,je teda v benzínu 1,6 a musím říct super auto
a nechci nějak vychvalovat co mám doma prostě spokojenost.Hlavně jízdní vlastnosti.Je to určitě nejpovedenější ford.Máme ještě na firmě mondea,tranzity,conekty tam bych řekl že je to o něco horší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:41, rada
Jestli chceš jezdit, tak kup Focuse, ale v benzínu 1,6
Jestli chceš atraktivní vozítko, ale stále jezdit do servisů, kup Megana
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:52, rada
Preferoval bych Focus - mluví pro něj kvalita, špičkové jízdní vlasnosti a podle mě i jeho vzhled. Focus je prostě hodně povedené auto, zatímco ojetý Megane může pěkně potrápit. A nebál bych se ani nafty 1.6 TDCI, i tenhle motor (vyvinutý společně Fordem a Peugeotem) se povedl. A v budoucnu se Focus s tímhle motorem určitě zase dobře prodá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 11:32, rada
Není co řešit, určitě Focus. Spolehlivý, prostorný, špičkový podvozek, výborné motory (i když já preferuji názor, že nafta spíše patří do kamen a přikláněl bych se spíše k benzínové šestnáctistovce, tak TDCi je ve Focusu narozdíl od Mondea většinou v pohodě, ale naftu bych bral až při nájezdu 25 tis./rok a výše, jinak benzín!). Francouzům důvěřovat pouze ve vínech a sýru, to je jejich parketa
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 12:56, rada
Myslim, ze prispevatele vynechali jednu malickost a to je neuvedeny rozdil v cene. Samozrejme, ze malokdo by koupil Megane za cenu Focusu, ale rozdil ceny pri dobrem nakupu muze byt takovy, ze by se ten Megane dal mozna i zkousnout.
Ale pri mensim rozdilu nez sto tisic bych sel do toho Focusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 13:09, rada
Jednoznačně Fokouš v benzínu. Nic proti 1.6 TDCI, ale můj kamarád diesel-motorář říká, Common Raily říká, že tak do 160.000 v poho, ale pak to může být zralé na repasi. A to je darda. Ford byl v benzínech vždycky dobrý, s výjimkou některých provedení 2.5 V6 24V, které se montovaly do Mondeí.
Jojo, kde jsou ty časy Peugeoťáckých atmosférických 1.9 D, které vydržely víc než celé auto...
BTW, zkušenost ného bývalého šéfa s Meganem II hatchback 1.6 16V (žabí tlamka) byla naprosto otřesná. Neustálé problémy s elektr(on)ikou, minimálně jednou za kvartál auto v servisu (značkovém) na pozorování, výsledek vždy ten samý a sice rada: "No, tady pod sedačkami je takovej velkej kabelový svazek , tak s tím zkuste zakvrdlat, vono to pude." Vrchol byl, když ho přivezla odtahovka z dovolené ve Francii. Trochu (víc) sprchlo, auto svítilo, blikalo, troubilo...ale jaksi nejelo...(ani v servisu u Rendlíků si nevěděli rady).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 13:10, rada
Oprava - sorry:
***
...můj kamarád diesel-motorář říká, že Common Raily tak do 160.000 km v poho...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 13:21, rada
Z těchto dvou vozů bych si asi vybral Focus, ale určitě ne s 1.6 diesel. Nevím kde jsem to četl, možná někde na Tipcars, ale common raily prý mívají dost poruchové vstřikovače a jsou náchylné na nekvalitní naftu.Focusu určitě sedí líp benzínový motor. Další věc je, že nafta má opět zdražovat, zatímco ceny benzínu budou stagnovat. Rozdíl bude i v pořizovací ceně. Podtrženo a sečteno. Diesel se vyplatí až po velké porci km. Ještě něco ke spolehlivosti, známý má Focus II combi (diesel), který si pořídil po výborné zkušenosti s Focusem I, ale u druhé generace pořád něco musí řešit hlavně na elektronice. Už ho i nechal ve štychu při jizdě z dovolené (taky elektrika).
Renault určitě nebrat. Nová francouzská auta stojí za prd.
Ještě by stál za zvážení třeba Golf V 1.6 FSI. Kdybych si musel pořídit malé auto s 1.6 motorem, tak bych šel asi do něj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 13:26, rada
Mám Megana II kombi a jsem spokojený - až na ty rezaté šrouby bez povrchové úpravy. Spotřeba 4,6 nafty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 13:32, rada
Mame megana kombika a maximalni spokojenost - mame ho asi tri roky, jezdime po meste i dalky a fakt pohoda. Nizka spotreba, velke pohodli, pohoda. Krome vymeny oleje apod. se jeste neresil jediny problem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 14:30, rada
Mám 8 let starého Fokusa, má najeto 110 000 km, žádné problémy, je to ale benziňák 1,6. Slušné zrychlení, superjízdní vlastnosti. Rozhodně radím - Focus.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.