0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Laguna 2.0i 16V

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 13:49, RE: laguna
T.K. napsal:
A co tahle měkká sedadla,špatná bezpečnost..či nekvalitní plasty??
Hele ty špatná bezpečnosti. Laguna byla první auto, který v EURO NCAP dosáhlo 5 hvězdiček. Osobně mám Lagunu už 2 roky (2.0 8V). Nicméně dovolil bych si s pisatelem recenze hrubě nesouhlasit. Samozřejmě je laguna sportovně laděná, krásná, komfort srovnatelný tak se Superbem, ale... o hospodárným provozu nemůže být řeč. S lehkou nohou se dá po městě jezdit v nejlepší případě za 9 litrů (spíš ale 10), na dálku pak s lehkou nohou (kolem 120 kmh) klidně i za 8 litrů, jenže to se nesmí skoro ani šlapat na plyn. Přes zimu to žere 11 jak vyšitejch. Motor vykazuje vzhledem ke spotřebě dost mizernou dynamiku takže například na Fabii 1.4 16V si v žádným případě nedovoluju protože mi v klidu ujede. Abych jen nepomlouval. Interiér laguny je nadčasový a například ve srovnání s Oktavií neuvěřitelně příjemný a účelně uspořádaný. Posádka je hýčkána komfortem a tichem. Zásluhu na tom má hlavně měkké odpružení a celkově měkké nalazení podvozku, Negativní stránkou podvozku je však chatrnost přední nápravy, která očividně není stavěná na české silnice takže je potřeba dost často měnit hlavně pružiny, ramena, čepy na řízení atd....Celkem shrnuto jsem s Lagunou spokojený a nebýt té spotřeby a drahých náhradních dílů je to super auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 17:55, RE: laguna
Richard Podzimek napsal:
Hele ty špatná bezpečnosti. Laguna byla první auto, který v EURO NCAP dosáhlo 5 hvězdiček. Osobně mám Lagunu už 2 roky (2.0 8V). Nicméně dovolil bych si s pisatelem recenze hrubě nesouhlasit. Samozřejmě je laguna sportovně laděná, krásná, komfort srovnatelný tak se Superbem, ale... o hospodárným provozu nemůže být řeč. S lehkou nohou se dá po městě jezdit v nejlepší případě za 9 litrů (spíš ale 10), na dálku pak s lehkou nohou (kolem 120 kmh) klidně i za 8 litrů, jenže to se nesmí skoro ani šlap...
Laguna sice dosáhla 5 hvezdiček v nárazovém testu. Ale byla to Laguna II tedy model aktuální vyráběný od roku 2001. Vaše Laguna (podle motoru 2.0 8V) je rokem výroby mezi 95-98 a ta dosáhla jenom 2 hvězdiček. Nebuďte smutný. U vaší staré Laguny můžete ještě mluvit o nějaké spolehlivosti. S novým modelem je to už horší. A Laguna že je sportovně laděná? To jste mě rozesmál. Atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 12:12, koupe laguny...a vubec ojetin
Holt...nekdo je s ni spokojen, nekdo ne. Celkem se zajmem jsem si vase prispevky precetl, neb zrovna uvazuju o koupi ojetiny (tak z r. 1999 az 2000), a laguna je jedna z moznosti. Jak to tak na me pusobi, clovek asi nesmi mit smulu, mel by mit na ojetinu stesi (=tyka se VSECH aut). Nekdo mi rika, ze je s ni spokojen, ze menil jen vyfuk, sberac vyfukoveho potruby a mel problemy se spinaci skrinkou a jinak nic za ty roky. Jiny mi zase rika, ze se mu pos**ali rozvody a motor a ze by oprava byla silene draha, trak se ji radsi zbavil...
PS1: ohledne bezpecnosti... chce to mit pri nehode stesti...muzete se zabit i v aute, co v crashtestu uspelo na vybornou... naopak klidne se muze stat, ze havarujete se skorapkou, ta bude na odpis, ale vy vyvaznete s zivou kuzi...Laguna ale holt neni tank. Nebo Hummer;o)
PS2: Videli jste testy nem. TUV? Laguna byla jedno z nejhorsich aut ohledne spolehlivosti. Vlastne celej team Renaultu. Nejlepsi byly sikmooky auta;o) Tak neni nakonec lepsi koupit treba Hondu Civic ..nebo Mazdu, popr. Hondu Accod, ktera ma m.j. lepsi motor..je "pry bezpecnejsi" a predevsim... jak podle zkusenosti lidi..tak i podle TUV testu...daleko..daleko spolehlivejsi? )))))
PS3: S interierem souhlasim...i s exterierem (na tu dobu byl vazne nadcasovej). Dnes uz se ale pomalu ztraci mezi novymi modely Fordu, Peugeotu, VW.....pokud jiz neni uplne ztracena)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.04.2006 20:37, Spolehlivost dle TUV
Dle TUV(jediná korektní statistika) je Renault Laguna jedno z nejméně spolehlivých (v některých věkových kategoriích nejporuchovější) auto, které se prohání po německých silnicích a to myslím mluví za vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.05.2006 17:27, Proč????!!!
A co říká TUV?? Renaulty jsou shit
Jak si někdo může koupit Francouze???
Může!!!!! ... aby se majitel japonce bavil jeho problémy!
Nejspolehlivější jsou Toyoty a TUV to také tvrdí !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.09.2007 21:30, RE: laguna
T.K. napsal:
A co tahle měkká sedadla,špatná bezpečnost..či nekvalitní plasty??
Ty ses fakt vtipnej, vis vubec ktera znacka je dnes nejbezpecnejsi v evrope??? A nemec to neni ty hnupe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 13:57, RE: laguna
anonym napsal:
Ty ses fakt vtipnej, vis vubec ktera znacka je dnes nejbezpecnejsi v evrope??? A nemec to neni ty hnupe
To je zajímavá věc,všechny negativní příspěvky tady píší majitelé všeho jiného,jen Laguny ne.Oni prostě všechno vědí,všude byli nejméně dvakrát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.01.2008 14:18, RE: Proč????!!!
Tosihiro Akato napsal:
A co říká TUV?? Renaulty jsou shit
Jak si někdo může koupit Francouze???
Může!!!!! ... aby se majitel japonce bavil jeho problémy!
Nejspolehlivější jsou Toyoty a TUV to také tvrdí !!!
jo a v televizi bylo že se někdo zastřelil nechceš si to hodit taky????? s TUV si můžeš.lagunu mám a vůbec nic.jezdím za 5,5 dti (trošku hlučnější zevnitř) jinak pohoda paráda najeto 150tkm a výměna převodovek? co to je za kecy to vám někdo háže šrapnel pod kapotu?????????????????? je mi známo že převodovka obsahuje spoustu JEDNOTLIVÝCH součástí, tudíž stačí vyměnit konkrétní díl (pokud tedy nenavštěvujete učnovská střediska pod hlavičkou oficielního servisu renault ,který umí měnit pouze desky a olej-to ještě musíte zkontrolovat dotažení výpustného šroubu protože na tohle jeden známý dojel ) ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.01.2008 19:13, TÜV
tüv statistika je sice hezký ukazatel, ale její vypovídající hodnota je více než malá.. u něčeho tak složitého totiž nejde všechno zobecnit na jedinou statistiku.. jinak bude majitel používat premiove porsche a jinak služební lagunu nebo něco jiného.. a jednotliví řidiči taky jezdí různě a různě se o auta starají... proto je nesmysl to takhle zobecňovat a vydávat jako ukazatel něčeho.. považuji ji za neobjektivní spíše jen za orientační.. určitě bych se na ni neodvolával a netvrdil že podle tüv je to tak a proto se tím musíme řídit jak svatym zákonem...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.