0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Laguna 2.0i 16V

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 09:51, Sundej si růžové brýle...
Další nekritickej milovník a leštitel vlastního ega s tou nej,nej pikslou,
kterou svět kdy potkal - ale takoví už votuzeři bývají )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 10:18,
Slyšel jsem že Laguny jsou v poho auta, známej na ni nedá dopustit.Ale že by neměla žádnou vadu, kromě té blbosti s přístrojovkou?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 10:28,
že já vůl si nekoupil lagunu !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 12:12, laguna
A co tahle měkká sedadla,špatná bezpečnost..či nekvalitní plasty??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 14:09, Garážový leštič
Chtěl bych vidět, jakou by měl autor článku spolehlivost (resp. poruchovost), kdyby používal auto denně. Dle počtu najetých km ročně (10tkm) se spíše jedná o typického věčného leštiče, který vyndá auto z garáže jen v neděli, aby se s nim projel po návsi, event. do kostela ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 16:49, Bezpečnost
Jednu Lagunu máme, kombíka z roku 2000 (první generace po faceliftu) s motorem 1,9 dTi. Jezdí denně jako firemní i rodinné auto, údržbu dostává, ale je to pracant stěhovák a ne opečováváná blýskavka. Nemůžu souhlasit s tím, že není bezpečná. Na dnešní poměry to sice není žádný zázrak, ale dle EuroNCAP dostala 19 bodů (2 a půl hvězdičky), což je stejně jako např. Audi A4, Ford Mondeo nebo Opel Vectra (všechno rok 1997), hůř je na tom např BMW 3 nebo Xantia. Jinak ale tak úplně nesdílím nadšení autora recenze. Kvalita zpracování i materiálů je celkem bídná, za 2,5 roku a asi 70 tkm. 1x výměna převodovky (častá závada), jinak pár drobností a běžná údržba. Za plusy bych označil nízkou spotřebu (1,9 dTi), dostatek místa, pohodlí a velký a prakticky řešený zavazadlový prostor. Celkem slušná je i výbava (klima, 4x airbag, ABS, rádio s ovládáním pod volantem...) Sedačky nic moc, jsou dost malé, ale mají celkem dobré boční vedení. Podvozek mě podržel při pár krizovkách, co jsem s Lagunou zažil, jízdní vlastnosti jsou dobré, akorát v extrému je na předohraba trochu překvapivě přetáčivá. No, tak to jsem se trochu rozepsal, možná se s vámi o víc poznatků podělím ve zkušenostech uživatele...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 19:29, RE: bez předmětu
Andrew napsal:
Slyšel jsem že Laguny jsou v poho auta, známej na ni nedá dopustit.Ale že by neměla žádnou vadu, kromě té blbosti s přístrojovkou?
No vzhledem k tomu,že jednu dobu sem o laguně uvažoval,tak sem se o to auto dost zajímal,al e musím říct,že zkušenosti majitelů i opravářů sou spíše negativní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 20:16, laguna
Já měl Lagunu Kombi V6 (190 PS) z roku 1999 a musim říct, že to bylo nejhorší auto co jsem kdy měl. Kupoval jsem jí 2 roky starou a s 20 000 km. Neustále mi něco praskalo v přístrojovce, palubní počítač mi neustále hlásil neexistující závady, při cca.60 000 km se mi začala zasekávat spínací skříňka, občas nešlo centrální zamykání, ložiska jsem měnil asi při 70 000 km a když jsem chtěl nechat vyměnit rozvoďák, tak mi v servise řekli, že motor musí ven a že to bude stát asi 40 000 Kč. To už jsem nevydržel a auta se radši zbavil. Jinak jízdní vlastnosti dost mizerné a vůbec neodpovídali tomu, že auto má skoro 200 koní. Po týhle zkušenosti s Renaultem jsem koupil Ford Mondeo V6 a bylo to nesrovnatelný. Jízdní vlastnosti úplně někde jinde a i motor je daleko lepší.....a hlavně je na rozdíl od Renaulta naprosto spolehlivé. Mám na něm najeto již přes 200 000 km a bez nějakých závad.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 20:24, RE: Sundej si růžové brýle...
Hans napsal:
Další nekritickej milovník a leštitel vlastního ega s tou nej,nej pikslou,
kterou svět kdy potkal - ale takoví už votuzeři bývají )))
1 - moj znamy mal lagunu 2.0 RXE, prvy model,bez faceliftu...nadaval dost na spotrebu a prepad ceny (inak spokojnost)
2 - dalsi znamy chceli kupovat lagunu a nevzali kvoli hluku ktory bolo pocut pri cestovani vzadu, hluk od zadnej napravy (mozno zavada daneho auta)
3 - kolega v praci ma doma lagunu 1, facelift , kombi 1.6 16 V, pod 2500 ot/min sa vraj ani neda pohnut Inak pohoda.
4 - celkovo motor 1.9 dTi je podla mna naprd. Turbo zacina spolupracovat medzi 2200-2300 ot/min, vykon celkovo len priemerny, spotreba skor nadpriemerna. (skusenost z meganu kombi a scenicu)

Vraj laguna 1.8 16V po faceliftu je asi naj volba...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 21:43, RE: Sundej si růžové brýle...
anonym napsal:
1 - moj znamy mal lagunu 2.0 RXE, prvy model,bez faceliftu...nadaval dost na spotrebu a prepad ceny (inak spokojnost)
2 - dalsi znamy chceli kupovat lagunu a nevzali kvoli hluku ktory bolo pocut pri cestovani vzadu, hluk od zadnej napravy (mozno zavada daneho auta)
3 - kolega v praci ma doma lagunu 1, facelift , kombi 1.6 16 V, pod 2500 ot/min sa vraj ani neda pohnut Inak pohoda.
4 - celkovo motor 1.9 dTi je podla mna naprd. Turbo zacina spolupracovat medzi 2200-2300 ot/min, vykon celkovo len...
Právě jsem se sem "přihlásil" z internetového fóra Renaultu ... a říkám otevřeně ... jsem z této recenze maličko v šoku.
Renault a spolehlivé auto ... možná jako vtip bych to i bral ... černý humor
Řazení u Renaultu hodnotit 2 ... to je hodně odvážné. Já bych jej hodnotil tak mezi 3 - 4.
S tím desingem souhlasím ... není špatný, ale myslím, že tyto růžové brýle urychleně strhnete při první návštěvě značkového servisu ... a určitě ne poslední .... převodovka, brzdy, ložiska ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 21:49, RE: Sundej si růžové brýle...
Hans napsal:
Další nekritickej milovník a leštitel vlastního ega s tou nej,nej pikslou,
kterou svět kdy potkal - ale takoví už votuzeři bývají )))
Tak přesně takový dojem na mne tato recenze udělala také.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.04.2006 23:53, Aleš
Jak už jsem napsal jinde. BMW je mnohdy levnější a to mluvím jen o originálních dílech, osobní zkušenost - clio a bmw compact.Na BMW byla většina dílů levnější.Vzhledem ke kvalitě renaultů jsou ceny jejich dílů skandální! Perlička na závěr na clio 10 cm dlouha obyč trubka vedoucí chladící kapalinu 1900 kč a hlavně renault 21 přední kapota 41 000 kč,motorek zadního stěrače 11 500kč. Když to známej uslyšel, málem tomu skladníkovi rozbil hubu :o) jo jo těžké to povolání u lichvářů
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.04.2006 11:41, Laguna
Mám doma lagunu 2,0 RXE r.v.95 a nedám na ní dopustit. Má najeto 160000 a kromě vadného startéru se nevyskytla jediná větší závada, průměrná spotřeba je 8 l což myslím že na motor 2,0 není zas tak moc!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.04.2006 16:13, RE: Laguna
Pavel napsal:
Mám doma lagunu 2,0 RXE r.v.95 a nedám na ní dopustit. Má najeto 160000 a kromě vadného startéru se nevyskytla jediná větší závada, průměrná spotřeba je 8 l což myslím že na motor 2,0 není zas tak moc!
Musím souhlasit. Mám taky Lagunu facelift 1.8 16V, r.v. 2000, najeto skorem 200 000 km a není to nějak strašný. Klasika výfuk (opravované svody a dával jsem poslední díl) a ten přede mnou převodovku,jinak běžná údržba. 200 to umí bez velkého přemlouvání, spotřeba při normální jízdě tj. do 130 do 8 litrů,což mi nepřijde zlé. V autě je pohodlí a klid a i po cestě Plzeň -Brno a zpět nevylezu rozlámaný jak z Octavie či Passata, kterého máme doma taky. Nechci Lagunu vychvalovat jen pro to, že ji mám v garáži, ale opravdu mi už 3 roky slouží a mám s ní odjeto něco přes 100 000 km. Mějte se. Zdeněk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.04.2006 16:31, RE: Laguna
Zdeněk napsal:
Musím souhlasit. Mám taky Lagunu facelift 1.8 16V, r.v. 2000, najeto skorem 200 000 km a není to nějak strašný. Klasika výfuk (opravované svody a dával jsem poslední díl) a ten přede mnou převodovku,jinak běžná údržba. 200 to umí bez velkého přemlouvání, spotřeba při normální jízdě tj. do 130 do 8 litrů,což mi nepřijde zlé. V autě je pohodlí a klid a i po cestě Plzeň -Brno a zpět nevylezu rozlámaný jak z Octavie či Passata, kterého máme doma taky. Nechci Lagunu vychvalovat jen pro to, že ji mám...
Dodatek... Ale zase je fakt že jsem ji kupoval od 1 majitele, koupenou novou v ČR, nehavarovanou a se serviskou a i dobře vybavenou (digi klima, 4x airbag, mluvící PC apod.).Starám se o ni slušně - olej 5W40 po 15 000 km místo po 20 000 km dle servisky apod., i když ne přímo v Renaultu, to je fakt, že bych za ty jejich ceny tam asi nechal výplatu... A to že rychle ztrácí cenu je opravdu smutná realita, dnes za ni dostanu tak půl než co jsem za ni dal před 3 lety a budu rád...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.04.2006 17:59, 2.0 16V
Až Ti odejde převodovka tak si připrav 20tis a budeš rád když ji seženeš..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.04.2006 00:09, spokojenost
No tak me to nijak neudivuje. Jak clanek tak prispevky. Dost casto hledam co o Lagunach kdo napise a je to ruzne. Ale abych sam mel srovnani. Doma mame Laguny dve. 96 a 97 rok. No a ač jsme je kupovali obe už s nějakymi těmi najetymi kilometry (aktualni stav 170000 a 120000), tak už pro nas něco najezdily a musim říct, že spokojenost. Řazení je trohu horší, ale převodovky v pohodě. Běžná údržba je samozřejmostí, dražší byl jen čep řízení a rameno ve kterym čep je= 2000Kč nové. A mimo dvou ložisek a toho, že přestal jet starter po menším ťukanci a opravil jsem to doma nic vážnějšího nebylo a vždy nás dovezly kam bylo třeba. Do autorizovaného servisu nevozíme ani jednu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.04.2006 10:26, RE: 2.0 16V
anonym napsal:
Až Ti odejde převodovka tak si připrav 20tis a budeš rád když ji seženeš..
To mi zrovna tak odejde převodovka na Octavii 1.6i 74 kw, jako že už nám doma odešla a ve cca 135.000 km, což je taky docela brzy a to při slušném zacházení. U těchle motorů je to taky chronická bolest a u TDi nebo jiného motoru v Octavii převody slouží O.K. Pak sehnaná z Boleslavi přes kořeny stála 15.000, takže si nevyberu.To jen tak když už jsme u těch převodovek..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 16:34, RE: Sundej si růžové brýle...
Hans napsal:
Další nekritickej milovník a leštitel vlastního ega s tou nej,nej pikslou,
kterou svět kdy potkal - ale takoví už votuzeři bývají )))
tak ty si jí dej,víš uplný hovno,je vidět že to mu rozumíš.Hold jen závidíš protože na to nemáš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.04.2006 22:39, RE: Garážový leštič
Michal napsal:
Chtěl bych vidět, jakou by měl autor článku spolehlivost (resp. poruchovost), kdyby používal auto denně. Dle počtu najetých km ročně (10tkm) se spíše jedná o typického věčného leštiče, který vyndá auto z garáže jen v neděli, aby se s nim projel po návsi, event. do kostela ....
1. Garážový leštič nenajede 10tis km za rok. To najede průměrný řidič s rodinou, která používá vůz k nákupům, návtěvám rodičů a pár výletům za rok.Ale ty jsi asi borec, který najede 50tis. za rok km a auto neleštíš, že? 2.Znám pár spokojených lidí s Lagunou( první generace po faceliftu) ale auto bez poruch není žádné. Je jich buď méně, nebo více. A vím, že si známí nestěžují.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.