0
zpět
 

diskuze k tématu: Průzkum: Pokud by motorkáři dodržovali pravidla, byli by na silnicích oblíbenější

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 18:59, Uf.
Takhle nenávistně chytat na první blafnutí mě děsí. Není to normální, někteří jsou prostě chudáci aniž to vědí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:00, RE:
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Aj keby to tak bylo a pojistná událost šla z tohoto fondu, tak kdo do něj přispívá/kdo přispěl k jeho vytvoření? Nejsou to náhodou lidé, co platí povinné ručení? Pokud to tak je a já ještě v rámci svého povinka platím pojistné i cyklistům, tak je to vtipné takovým tím způsobem, kdy se nikdo nesměje...
Ten fond se platí určitě z penále neplatičů, nevim jestli celej.. No každopádně škody co zupůsobí cyklisti budou minimální oproti škodám co způsobí nepojištěný auta
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:11, motocyklista vs. cyklista
Se zájmem jsem pročetl diskuzi a zjišťuji, že jako řidiči řešíme víc problémů s cyklisty než motocyklisty. Osobně mi motorkáři (od babety po Harley) nijak nevadí, pokud se mi náhle nevmetnou z boční cesty pod kola, nebo nezjeví v protisměru za horizontem. Na druhou stranu, pořád lepší, než kdyby se mi ve stejných situacích znenadání objevilo auto. Taky jich jezdí míň. Ale poslední dobou si víc ´užívám´ s cyklisty, kteří jsou v poslední době stále drzejší a oprsklejší (většinou bezdůvodně). Obzvlášť když to jsou poloprofíci v kombinézkách s mp3 v uších, nebo maminy a tatíci co táhnou za sebou rakvičku na kolečkách pro mimino po hlavní cestě a myslí si, jak tím prospívají své linii a zapomínají, že přímo hazardují s životem svého dítěte. Poslední 2 zkušenosti co jsem v nedávné době zažil: 1) Jedu po pěkné silnici třetí třídy, v létě oblíbené u cyklistů. Kromě toho, že jich zde spousta jezdí vedle sebe a absolutně je nezajímá, co se za nim
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:38, RE:
tomaskrtek napsal:
v pořádku? co je na tom v pořádku? pokud vím tak vyhláška stanovuje že se předjíždí z leva! o podjíždění se tam dle mého nemluví. a když předjíždím stejného cyklistu 5x během pěti křižovatek kde brzdí provoz už je snad přehnané, ne?
Měl by sis osvěžit znalosti, zákon o provozu na pozemních komunikacích to výslovně povoluje stejně jako jízdu cyklistů jednosměrkou v protisměru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:44, RE:
tomaskrtek napsal:
tak zkus jezdit CEC cup, za ty peníze je to luxusní povození
To není špatná volba, na příští sezónu mám kupovat od kamaráda čistě okruhovou R1 (screamer) tak to možná zkusím, současný stroj by na to nestačil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:50, RE: Uf.
Dolly napsal:
Takhle nenávistně chytat na první blafnutí mě děsí. Není to normální, někteří jsou prostě chudáci aniž to vědí.
Pokud tě to děsí, doporučuji podívat se do zahraničí (pokud možno na motorce) neboť ti zjevně chybí srovnání - funguje to tam stran tolerance a nezávisti úplně jinak. Netvrdím že západ nemá problémy, ale češi jsou v závisti a schválnostech neoficiálními mistry světa. Osobně jsem ježdění na biku v provozu takřka zabalil, dojedu po dálnici na okruh a zpět, protože mám regulérní strach o život.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 21:51, RE: Uf.
Pavlik napsal:
Pokud tě to děsí, doporučuji podívat se do zahraničí (pokud možno na motorce) neboť ti zjevně chybí srovnání - funguje to tam stran tolerance a nezávisti úplně jinak. Netvrdím že západ nemá problémy, ale češi jsou v závisti a schválnostech neoficiálními mistry světa. Osobně jsem ježdění na biku v provozu takřka zabalil, dojedu po dálnici na okruh a zpět, protože mám regulérní strach o život.
Kdo se chová jako idiot je většinou idiot, ať je to motorkář, cyklista, řidič auta nebo kominík. Když tady někdo vyteče že ho cyklista předjel na červený, nebo že někdo musí chviličku počkat až cyklistu bezpečně předjede......
Vždyť se chovaj naprosto normálně, to maj slézt z kola a počkat až je předjede?
Lidi jsou buď idioti nebo ne. Bohužel některé odvětví motorismu má jedněm či druhým blíže. To je fakt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:30, RE:
Renda28 napsal:
Ta jízda kolistů rameno na rameno jak píšeš, mi přijde v pořádku pokud to má nějakej řád. Jak jsem se zmínil na kole najezdím hodně a když jedem s partou trénink 150km, tak není na škodu si sem tam pokecat, ovšem na cestach teré to umožnují, určitě ne do kopce na uzké silnici při rychlosti 18km/h. A přece se najde auto které i na extra široké silnici kdy v protismeru nic nejede a vy jedete 55km/h dva vedle sebe vymáčkne díru do volantu a vytluče si díru do čela......
Petr-Tipcars: Hm, tak ja potkavam obcas i ty, kteri jedou rameno na rameno na uzke silnici, ohlizeji se a svete div se...kdyz za sebou vidi auto, jedou dal rameno na rameno. ja jsem se casem propracoval do stavu, kdy me opravdu nebavi predjizdet na stiraci los, takze jen mirne vytocene jedu dal za temi sportovci a cekam si cekam na rovinku nebo zatacku, do ktere bude videt, pak radim za dva a prerusim jim na chvili jejich koloušský rozhovor hlukem sveho vytoceneho...motoru...holt jsme ta cyklisticka velmoc, nekde ti talentove rust musi a jak koukaj na ty Tour de..., tak jsou zrejme zvykli, ze kazde vozidlo je podpurny doprovod...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:36, RE: nesouhlasím
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Souhlasím prakticky se všemi žalozpěvy na cyklisty: podjíždění i když jsou nejpomalejší, nesesedání na přechodu, balanc 0, pojistka veškerá žádná, neznalost předpisů atd. Ale v tomhle konkrétním případě zcela jasně chyboval řidič auta za cyklistou...
Po cca 6 letech jsem oprášil kolo. Co se týče semaforu a podjíždění. Když jedeš z vedlejší na vedlejší a je tam fronta na 3 a víc semaforů, tak radíš čekat ty 3 semafory ve frontě? Podjedu když je to bezpečné. Následně se dostanu na vedlejší kde skoro nikdo nejede. Ad přechody. Když na přechodu nechodí chodci a svítí tam zelená a auta mají červenou, tak přes ten přechod přejedu a nesesednu. Jasně je to proti pravidlům, ale komu to vadí, snad ne tomu řidiči co se nudí koukáním na červenou? Zkuste si někdy v létě místo autem jet do práce na kole. A pak si pojdmě popovídat. Bohužel v Praze je chudá síť cyklostezek. A přesto že mám docela vymakanou trasu, tak se vyjímečně na silnici dostanu. Jinak když jedu po magistrále autem, tak mi motorky co jedou mezi 2ma pruhy nijak nevadí. Pokud mi neodřou auto a to se mi nikdy nestalo. Ale hovada se najdou. Ale to platí i o autech. Kolem Globusu v Čakovicích jezdí občas magor v oktávce se zapnutým oranžovým majákem a valí to tam cca 100 km/h kolem zastávek MHD a přechodů. njn, ale co s tím naděláš. Dokud někoho nesejme, tak si tam bude užívat adrenalin.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:49, RE:
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Aj keby to tak bylo a pojistná událost šla z tohoto fondu, tak kdo do něj přispívá/kdo přispěl k jeho vytvoření? Nejsou to náhodou lidé, co platí povinné ručení? Pokud to tak je a já ještě v rámci svého povinka platím pojistné i cyklistům, tak je to vtipné takovým tím způsobem, kdy se nikdo nesměje...
A co chodci na silnici. Ty jsou taky účastníci provozu. Taky si mají sjednat POV?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:52, RE:
Petr S napsal:
A co chodci na silnici. Ty jsou taky účastníci provozu. Taky si mají sjednat POV?
Vlastně by mohli mít kola a cyklisti SPZku. Teď se má SPZ zdražovat. To by bylo pro státní kasu docela fajn...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:59, RE:
Petr S napsal:
Vlastně by mohli mít kola a cyklisti SPZku. Teď se má SPZ zdražovat. To by bylo pro státní kasu docela fajn...
A abychom si byli všichni úplně rovni a nikdo nebyl na silnici zvýhodněn, tak dostanou SPZ i chodci a pak už to bude vše OK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 19:13, Prosil bych o vysvětlení.
Proč mě na silnici 3 třídy, která má nový povrch, kde není téměř žádný provoz a já jedu 80, musí předjíždět razantně akcelerující motorkář po zadním kole a dále pokračovat po zadním kole, když mě před tím dojel po dvou? Je to normální? A podotýkám, že to není poprvé. Motorkář prostě potřebuje mít před sebou volno a aby mu všichni uhýbali včas, jinak jsou bezohlední motoristé. To je podle pochopení vysvětlivek mého kdysi známého motorkáře. Dnes už bohužel nežije.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.08.2012 08:06, RE: nesouhlasím
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Souhlasím prakticky se všemi žalozpěvy na cyklisty: podjíždění i když jsou nejpomalejší, nesesedání na přechodu, balanc 0, pojistka veškerá žádná, neznalost předpisů atd. Ale v tomhle konkrétním případě zcela jasně chyboval řidič auta za cyklistou...
Samozřejmě že je to chyba toho předjíždějícího řidiče, ale na druhou stranu komu by netekly nervy kdyby měl na jedničku jet do kopce za cyklistou co si to tam šněruje 10km/h- a následující 4km nemá šanci předjet bez toho aby udělal takovouhle prasárnu... jenom málo řidičů by to nevyprovokovalo k takovému riskantnímu manévru- bohužel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.08.2012 08:34, RE: Uf.
Dolly napsal:
Kdo se chová jako idiot je většinou idiot, ať je to motorkář, cyklista, řidič auta nebo kominík. Když tady někdo vyteče že ho cyklista předjel na červený, nebo že někdo musí chviličku počkat až cyklistu bezpečně předjede......
Vždyť se chovaj naprosto normálně, to maj slézt z kola a počkat až je předjede?
Lidi jsou buď idioti nebo ne. Bohužel některé odvětví motorismu má jedněm či druhým blíže. To je fakt.
Samozřejmě že mi je nepříjemný, když mě cyklista podjede na křižovatce, protože pak všichni musí toho cyklistu opět předjet- na vhodném místě takže se provoz zdrží a na zelenou neprojede potřebný počet aut- zbytečné zdržení- vytváření kolon, zbytečně větší množství emisí...a co by cyklistovi udělalo, kdyby zastavil ve frontě v pořadí v jakém přijel- jako každej normální účastník silničního provozu - i pro něj by bylo bezpečnější kdyby ho nemuselo předjíždět tolik aut...nebo pokud má přímo vedle silnice po které jede cyklistickou stezku, pak opravdu nechápu jaký důvod má k tomu že jí nevyužívá (vždyť je to proboha i pro jeho dobro a bezpečí)... a jako ostatní účastníky provozu by je policie občas mohla zkontrolovat zda nejedou pod vlivem alkoholu ( což takhle při sobotě- skupinka cyklistů v neoprenech na tour de pub- neboli na pivě v každý hospodě okolo který projedou, to je moc fajn potkat takovou přiopilou skupinku jedoucí zpravidla 2 a více vedle sebe) neříkám že všichni cyklisti jsou špatní, ale co většinou potkám to je skutečně výkvět.. p.s. a nevadí mi počkat si na vhodné místo k předjetí, je sice nepříjemné se courat 10km/h za někým a nebo být ohrožen někým komu rupnou nervy, ale na tu silnici má stejné právo jako já a pokud tím směrem nevede stezka tak nemá jinou možnost než tu silnici využít- pokud kolo využívá jako dopravní prostředek (pokud se tudy jede pouze projet na kochačku, tak by mohl zvážit zda by se nenašla vhodnější trasa- pro vlastní bezpečí)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.08.2012 08:45, RE: Prosil bych o vysvětlení.
Abík napsal:
Proč mě na silnici 3 třídy, která má nový povrch, kde není téměř žádný provoz a já jedu 80, musí předjíždět razantně akcelerující motorkář po zadním kole a dále pokračovat po zadním kole, když mě před tím dojel po dvou? Je to normální? A podotýkám, že to není poprvé. Motorkář prostě potřebuje mít před sebou volno a aby mu všichni uhýbali včas, jinak jsou bezohlední motoristé. To je podle pochopení vysvětlivek mého kdysi známého motorkáře. Dnes už bohužel nežije.
Je normální pokud jedete 80 na 90ce že vás předjede, to že po zadním kole už zrovna moc normální není... a ´většina nepotřebuje aby všichni uhýbali, jenom by byli rádi kdyby se někteří účastníci silničního provozu naučili používat blinkr a to dříve než zabrzdí a zatočí volantem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2012 11:19, RE: Prosil bych o vysvětlení.
Abík napsal:
Proč mě na silnici 3 třídy, která má nový povrch, kde není téměř žádný provoz a já jedu 80, musí předjíždět razantně akcelerující motorkář po zadním kole a dále pokračovat po zadním kole, když mě před tím dojel po dvou? Je to normální? A podotýkám, že to není poprvé. Motorkář prostě potřebuje mít před sebou volno a aby mu všichni uhýbali včas, jinak jsou bezohlední motoristé. To je podle pochopení vysvětlivek mého kdysi známého motorkáře. Dnes už bohužel nežije.
Já zase nepovažuji za normální jezdit BEZDŮVODNĚ 80. A že tě předjel po zadním kole a pokračoval po zadním, tak si udělal radost a když tam není provoz, tak nikoho neohrozil ani neomezil, nevidím problém - u nás je to dovolený nebo spíše nezakázaný způsob jízdy (v německu takovou jízdu pokutují jako nezvládnutí vozidla, u nás chybí jakýkoli paragraf dle kterého by byl postih možný). Motorkář hlavně potřebuje k přežití okolní řidiče kteří vědí k čemu je blinkr a také znají pojem přednost v jízdě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2012 15:10, Dobrá diskuse
U motorkářů vnímám jako jediný a zásadní problém vysokou rychlost v místech, kde není přehled a tudíš není čas zareagovat na stroj jedoucí rychlosí 40 -50 m/s. Navíc v tomto kalupu neudělá motorkář nic, před smrtí se ani dostatečně nelekne. Na vyjetí z vedlejší do pruhu jsou potřeba tak 3-4 sekundy, což může odpovídat 200 metrům. Stačí len lehoulince zahnutá silnice a řidič vyjíždějícího auta ani nemůže tušit, že sice nic nevidí, ale přednost rozhodné nemá. To jsou absurdity, že člověk páchající přestupek má přednost před někým, kdo jede v souladu s vyhláškou.
Ovšem já s motorkáři zatím problém neměl a za umožnění předjetí mi 90% pokyne nohou nebo rukou, což považuji za slušné gesto. Vzhledem k brzdné dráze mám raději motocyklistu před sebou než za sebou.
Co se týká stání na křižovatkách, tak mi nevadí ani proplétající se motorkáři ani cyklisti. Prostě mají výhodu menších rozměrů, tak ji využívají. Stát s kolem v koloně je proti logice.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.08.2012 12:21, RE: Dobrá diskuse
David V napsal:
U motorkářů vnímám jako jediný a zásadní problém vysokou rychlost v místech, kde není přehled a tudíš není čas zareagovat na stroj jedoucí rychlosí 40 -50 m/s. Navíc v tomto kalupu neudělá motorkář nic, před smrtí se ani dostatečně nelekne. Na vyjetí z vedlejší do pruhu jsou potřeba tak 3-4 sekundy, což může odpovídat 200 metrům. Stačí len lehoulince zahnutá silnice a řidič vyjíždějícího auta ani nemůže tušit, že sice nic nevidí, ale přednost rozhodné nemá. To jsou absurdity, že člověk páchající...
S tou rychlostí v nepřehledných úsecích máš pravdu, není to ale jen záležitost motorek. Tento týden mě před zatáčkou na silnici první třídy předjelo audi A6 rozdílem nejméně 50 km/h a já jel autem tachometrových 110. A přednost v jízdě - to je stejné jako když mi někdo najede (ideálně s výkonným HTP) 20 metrů před rozjeté auto s pocitem "to stihnu".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.08.2012 20:56, RE:
Petr S napsal:
A co chodci na silnici. Ty jsou taky účastníci provozu. Taky si mají sjednat POV?
Petr-Tipcars: U cyklistu mam nazor ohledne POV celkem jasny. U chodcu asi takto: pulnoc, silnice 1. tridy, horizont, na tachometru cca 85km/h, proti auto, v mem pruhu potacejici se opilec...jaksi samozrejme neosvetleny a bez trojuhelniku. mas sekundu na to se rozhodnout jestli klickovat a modlit se aby sis nesel sednout nebo to rovnou poslat do skarpy a modlit se aby te to nevykoplo proti stromu a nesel sis lehnout...ci vina, kvuli komu to cele? vyse skody? co si na kom vezmes, kdo ma pojistku na skodu v radech milionu kvuli trvalym nasledkum? ano, je to trochu extrem, ale zazil jsem jej, jen to auto proti nastesti vyjelo ten horizont napul v mem pruhu, takze jsem si stihl rict, ze neco nebude dobre a tim padem se pak tomu nametenci vyhnout...dalsi dotazy?
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.