0
zpět
 

diskuze k tématu: Průzkum: Pokud by motorkáři dodržovali pravidla, byli by na silnicích oblíbenější

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 13:10, nesouhlasím
Jako majitel a řidič silnější motorky si dovolím trvdit, že minimálně v čechách by větší míra dodržování pravidel za strany řidičů motorek nic nezměnila. Češi jsou totiž z velké části závistiví a namachrovaní blbci, žijící dle hesla "soused má kozu, bože dej ať mu chcípne". Nedej bože když se kolonou aut stojících na červenou krokem proplétá motorka, nebo v klidu předjedu nějaké kouřící TDI. Čerstvá zkušenost - minulý týden se jeden předjetý "také řidič" seatu TDI tak vžil do toho, že mi předjetí vrátí, až v zatáčce poslal auto do příkopu a přes střechu.
PS: úmyslně neužívám novinářský pojem motorkář - tedy kdokoli jedoucí na čemkoli, babetou počínaje a dvoulitrovým chopperem konče.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:10, RE: nesouhlasím
Pavlik napsal:
Jako majitel a řidič silnější motorky si dovolím trvdit, že minimálně v čechách by větší míra dodržování pravidel za strany řidičů motorek nic nezměnila. Češi jsou totiž z velké části závistiví a namachrovaní blbci, žijící dle hesla "soused má kozu, bože dej ať mu chcípne". Nedej bože když se kolonou aut stojících na červenou krokem proplétá motorka, nebo v klidu předjedu nějaké kouřící TDI. Čerstvá zkušenost - minulý týden se jeden předjetý "také řidič" seatu TDI tak vžil do toho, že mi předje...
Petr-Tipcars: Za celou poměrně dlouhou dobu, co řídím, se mi naštěstí ještě nestalo, že by mne řidič motorky zásadněji ohrozil. V rámci rodiny nedávno jeden motorkář nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici takovým způsobem, že prý to bylo o fous a plné ruce a nohy práce. V rámci doslechu nedávno jeden motorkář ujížděl po městě před PČR, předjížděl několik aut najednou a bohužel jedno z těch aut už zahájilo odbočování, což řidiči vzhledem k rychlosti motorkáře nelze asi ani vyčítat, nemohl ho asi dost dobře stihnout vidět. Motorkář bohužel zemřel v nemocnici, řidič byl lehce zraněný. Problém je třeba jiný případ z doslechu, kdy řidič dodávky přejížděl hlavní silnici v obci, rozhlédl se, vjel na silnici, prásk, rána, najednou byl otočený o 180stupňů a došlo mu, že je něco špatně. Špatně byl motorkář, který si to podle PČR šinul obcí minimálně 150-160. Vtipné je, že řidič dodávky byl obviněný a pokud se nepletu i odsouzený, aniž by měl šanci toho motorkáře vůbec spatřit. Obecně je jednoduché nadávat na motorkáře, ale když je jakožto řidič "plechovky" tzn. nesrovnatelně méně zranitelný přijmete za součást provozu, tak nepotřebujete, aby něco "více dodržovali". V praxi jde o to, hlídat si, jestli mne už nepředjíždí motorka, když chci předjíždět já, jestli když odbočuji o tom ten za mnou ví atd...Což člověk musí dělat stejně. Občas by se mohli v nepřehledných zatáčkách držet ve svém pruhu. Občas by nemuseli jezdit 200, když na to ta silnice fakt není dělaná a hlavně ostatní s tím nepočítají. Za svojí chybu ale tito lidé platí zpravidla velmi draze. Jinak řidič auta, který má problém s tím, když jej předjede mašina, je na mokrej hadr přes čelo...PS: Sám jsem motorku nikdy nevlastnil, prakticky neřídil a ani po tom netoužím, ale lidi, kteří na ni jezdí mají můj respekt a v rámci možností mou ohleduplnost. Kdyby to bylo o cyklistech, měl bych těch připomínek víc Ale zase cyklista vás maximálně rozčílí, kdežto fatálně chybující motorkář je skutečný problém...Takže suma sumárum: držet si svůj pruh tam, kde není vidět a nejezdit prasácky rychle (slyšel jsem i o povolených švech kombinézy, která pak řidiče málem stáhla z řidítek). Což ale platí obecně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:15, RE: nesouhlasím
Pavlik napsal:
Jako majitel a řidič silnější motorky si dovolím trvdit, že minimálně v čechách by větší míra dodržování pravidel za strany řidičů motorek nic nezměnila. Češi jsou totiž z velké části závistiví a namachrovaní blbci, žijící dle hesla "soused má kozu, bože dej ať mu chcípne". Nedej bože když se kolonou aut stojících na červenou krokem proplétá motorka, nebo v klidu předjedu nějaké kouřící TDI. Čerstvá zkušenost - minulý týden se jeden předjetý "také řidič" seatu TDI tak vžil do toho, že mi předje...
Souhlasím s vámi, jako řidič auta a odnedávna také řidič motorky (takže ještě vyplašený tele striktně dodržující předpisy)- nestalo se mi že by mě ohrozil rychle jedoucí motorkář- motorka obvykle má mnohem lepší zrychlení než auto, tudíž předjede před sebou jedoucí auto mnohem rychleji a bezpečněji, přinejhorším se na tu silnici vždycky nějak vecpe když mu uhnu ke straně- navíc si uvědomují že jsou zranitelní a neriskují kolikrát tolik co člověk v autě... zato jenom za posledních 14dní mě 4x ohrozil nezodpovědný řidič automobilu předjíždějící v zatáčce případně před horizontem- myslím si že to nejsou řidiči motocyků, kdo ohrožuje ostatní účastníky provozu a kdo by se měl ukáznit, mnohem více by se měli ukáznit řidiči aut (např ta 37letá řidička felicie co předjížděla přez dvě plné čáry- svojí riskantní jízdou zabila motorkáře, svého spolujezdce a sama sebe vážně zranila a lehce zranila 17letou dívku co seděla vzadu v tý felicii- stálo jí to za to? Zbytečným riskováním zničila život spoustě lidí) .... a s tím pojmem motorkář máte pravdu- minule titulek jako hrom- nezodpovědný motorkář pod vlivem alkoholu ujížděl policistům a pak z toho vyleze že nahluchlej dědula neslyšel sirénu když jako celej život jel 500metrů z hospody domů na nějakým kozím dechu...

Všem bych vzkázala- buďme k sobě na silnicích ohleduplnější, neriskujme zbytečně- hned bude na silnicích bezpečněji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:27, RE: nesouhlasím
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Za celou poměrně dlouhou dobu, co řídím, se mi naštěstí ještě nestalo, že by mne řidič motorky zásadněji ohrozil. V rámci rodiny nedávno jeden motorkář nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici takovým způsobem, že prý to bylo o fous a plné ruce a nohy práce. V rámci doslechu nedávno jeden motorkář ujížděl po městě před PČR, předjížděl několik aut najednou a bohužel jedno z těch aut už zahájilo odbočování, což řidiči vzhledem k rychlosti motorkáře nelze asi ani vyčítat, nemohl ho...
s tím cyklistou-tady v Prostějově, kterému se přezdívá ´´moravské šaghaj´´ jich je neskutečně moc. a to co tu s nimi denodenně zažívám jsou muka. cyklostezka podél silnice? nezájem, jedu po silnici. přechod pro chodce? nesesednou, nepřevedou, přejedou. samostatná kapitola jsou ženský s nákupama na řidítkách, cyklisti kteří na jednom kole jedou a druhé vezou vedle, kreténi kteří podjíždějí auta na světlech před křižovatkou aby byli první a stejně je v křižovatce všichni musí objet, ožralové-tady se děsně chlastá-kteří nemůžou chodit ale na kole jedou....ve větru, s deštníkem, tašky na řidítkách, stabilita 0, každou chvíli můžou vybočit či fláknout na zem... fakt hnus. zlatý motorkáři. ti aspoň mají nějaké povědomí o pravidlech provozu-i když je nedodržují, ale cyklisti zhusta bez řidičáků jsou mor. další věc-motorka má pojistku, cyklista ne, takže když ti ojede káru řidítkama tak ho můžeš leda tak zabít nebo se soudit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:27, RE: nesouhlasím
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Za celou poměrně dlouhou dobu, co řídím, se mi naštěstí ještě nestalo, že by mne řidič motorky zásadněji ohrozil. V rámci rodiny nedávno jeden motorkář nedal přednost při vjezdu na hlavní silnici takovým způsobem, že prý to bylo o fous a plné ruce a nohy práce. V rámci doslechu nedávno jeden motorkář ujížděl po městě před PČR, předjížděl několik aut najednou a bohužel jedno z těch aut už zahájilo odbočování, což řidiči vzhledem k rychlosti motorkáře nelze asi ani vyčítat, nemohl ho...
Nesouhlasím že cyklista člověka maximálně rozčílí- minule se řidič v protisměru nechtěl táhnout do kopce na jedničku za šněrujícím cyklistou- pravděpodobně mu po prvním kilometru vytekly nervy- bohužel tato konkrétní silnice je stavěná stěží na ty dvě auta a samá zatáčka- rozhodl se předjet i když dostatečně neviděl (což já osobně nechápu, než takhle riskovat to se radši potáhnu za cyklistou a budu nadávat jako špaček, ale riskovat to nebudu) ale v protisměru jsem jela já, oba jsme měli plný ruce práce s tím to ubrzdit a nějak se na tu silnici vměstnat- nemotat se na takové nebezpečné silnici cyklista tak tahle nebezpečná situace nikdy nevznikla... kolo patří na stezku nebo maximálně do města, ne na frekventovanou silnici.... navíc kolikrát oni nedodržují předpisy- nemyslím rychlost, ale jezdí opilí (vídám je každý víkend projet kolem do hospody kde si dají několik piv), chvíli jedou po chodníku, přejedou přez přechod a vzápětí zase sjedou na silnici... jezdí vedle sebe a tak zdržují a ohrožují provoz...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:32, RE: nesouhlasím
tomaskrtek napsal:
s tím cyklistou-tady v Prostějově, kterému se přezdívá ´´moravské šaghaj´´ jich je neskutečně moc. a to co tu s nimi denodenně zažívám jsou muka. cyklostezka podél silnice? nezájem, jedu po silnici. přechod pro chodce? nesesednou, nepřevedou, přejedou. samostatná kapitola jsou ženský s nákupama na řidítkách, cyklisti kteří na jednom kole jedou a druhé vezou vedle, kreténi kteří podjíždějí auta na světlech před křižovatkou aby byli první a stejně je v křižovatce všichni musí objet, ožralové-tady ...
souhlasím, taky mi tečou nervy když cyklista jede po silnici ačkoliv má vedle silnice stezku, nebo když musí nutně všechny podjet na křižovatce, pak ho všichni pracně objíždějí a on na následující křižovatce udělá totéž- to je na zabití... a často opilí, ale co s nima policie udělá- nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:47,
samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle a paušalizovat, ale zkuste si jít stoupnout o víkendu na kteroukoliv silnici kolem Slapské přehrady. Mám každý víkend pocit že jsem v Mostě na okruhu obcí nevyjímaje. Samozřejmě jsou i tací kteří jedou dle předpisů a "kochají se" ale těch je tak 1/3. Proč takový "závodník" nenaloží motorku na vlek a nekoupí si hodinu nebo dvě na okruhu v Brně nebo Mostě? Protože tam by jezdil ocas a jeho EGO by utrpělo šrám.
Co se ckylistů týče, tak jako vášnivý cyklista ( najedu kolem 10tkm ročně) bych mohl psát romány. Řekl bych že problém není primárně v cyklistech ale spíš v těch autech. Samozřejmě zase nelze paušalizovat, nicméně rozdíl poznáte pokud opustíte hranice ČR. Jezdíme pravidelně na Malorcu Kanáry atd. Tam za vámi auto pojede klidně půl hodiny 20km/h než bude moci bezpečně předjet. U nás vás raději vytlači do škarpy po 50 metrech a promáčkne volant jak vášnivě troubí.
Jak tu někdo zmínil to podjíždění aut před křižovatkou. Tak na druhou stranu je pro cyklistu moc příjemné když ho právě před křižovatkou předjede auto a ihned před ním to zašlápne. Veřte že to udělá 9z10 aut.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:53, RE: nesouhlasím
petaoldova napsal:
Nesouhlasím že cyklista člověka maximálně rozčílí- minule se řidič v protisměru nechtěl táhnout do kopce na jedničku za šněrujícím cyklistou- pravděpodobně mu po prvním kilometru vytekly nervy- bohužel tato konkrétní silnice je stavěná stěží na ty dvě auta a samá zatáčka- rozhodl se předjet i když dostatečně neviděl (což já osobně nechápu, než takhle riskovat to se radši potáhnu za cyklistou a budu nadávat jako špaček, ale riskovat to nebudu) ale v protisměru jsem jela já, oba jsme měli plný ruc...
Petr-Tipcars: Souhlasím prakticky se všemi žalozpěvy na cyklisty: podjíždění i když jsou nejpomalejší, nesesedání na přechodu, balanc 0, pojistka veškerá žádná, neznalost předpisů atd. Ale v tomhle konkrétním případě zcela jasně chyboval řidič auta za cyklistou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:07, RE:
Renda28 napsal:
samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle a paušalizovat, ale zkuste si jít stoupnout o víkendu na kteroukoliv silnici kolem Slapské přehrady. Mám každý víkend pocit že jsem v Mostě na okruhu obcí nevyjímaje. Samozřejmě jsou i tací kteří jedou dle předpisů a "kochají se" ale těch je tak 1/3. Proč takový "závodník" nenaloží motorku na vlek a nekoupí si hodinu nebo dvě na okruhu v Brně nebo Mostě? Protože tam by jezdil ocas a jeho EGO by utrpělo šrám.
Co se ckylistů týče, tak jako vášnivý c...
Tak tak, dojíždění až ke světlům je pro kolisty naprosto v pořádku, teda aspoň pokud je tam dost místa. Pokud ne, tak se tam soudnej člověk cpát nebude, ale jinak nevidim žádnej problém. A jestli někoho obtěžuje že stejné kolo předjede 2x, tak to je trochu ujetý
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:11, RE:
Renda28 napsal:
samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle a paušalizovat, ale zkuste si jít stoupnout o víkendu na kteroukoliv silnici kolem Slapské přehrady. Mám každý víkend pocit že jsem v Mostě na okruhu obcí nevyjímaje. Samozřejmě jsou i tací kteří jedou dle předpisů a "kochají se" ale těch je tak 1/3. Proč takový "závodník" nenaloží motorku na vlek a nekoupí si hodinu nebo dvě na okruhu v Brně nebo Mostě? Protože tam by jezdil ocas a jeho EGO by utrpělo šrám.
Co se ckylistů týče, tak jako vášnivý c...
Petr-Tipcars: Ok, házím do placu: jízda cyklistů rameno na rameno minimálně 2 osoby, ohlížení se=automaticky jízda na střed, nesignalizování odbočování, naprostá ignorance přednosti na kruhovém objezdu, jízda večer bez osvětlení, fakt je to moc příjemné, když musíte reagovat na poslední chvíli, úžasné vozíky, do kterých lidé dávají vlastní děti(!!!). navíc je fakt, že jakožto uživatelé veřejné komunikace jsou cyklisti prakticky jediní, kteří za nic neplatí, nejsou jakkoli pojištění a ještě se jim staví cyklostezky. Za čí peníze??? Takže důsledně: pokud je poblíž cyklostezka: značka zákaz vjezdu cykloušům na přilehlou silnici. Dále pojištění odpovědnosti za škodu paušálně. PS: Na cyklisty netroubím, do škarpy je netlačím, jsou to přece lidi. Ale někteří dovedou člověka probrat z letargie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:12, RE:
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Ok, házím do placu: jízda cyklistů rameno na rameno minimálně 2 osoby, ohlížení se=automaticky jízda na střed, nesignalizování odbočování, naprostá ignorance přednosti na kruhovém objezdu, jízda večer bez osvětlení, fakt je to moc příjemné, když musíte reagovat na poslední chvíli, úžasné vozíky, do kterých lidé dávají vlastní děti(!!!). navíc je fakt, že jakožto uživatelé veřejné komunikace jsou cyklisti prakticky jediní, kteří za nic neplatí, nejsou jakkoli pojištění a ještě se ji...
Petr-Tipcars: Teď mě napadá, hezká cyklistka v protisměru by měla být pojištěná dvojnásob...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:13, RE:
Renda28 napsal:
samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle a paušalizovat, ale zkuste si jít stoupnout o víkendu na kteroukoliv silnici kolem Slapské přehrady. Mám každý víkend pocit že jsem v Mostě na okruhu obcí nevyjímaje. Samozřejmě jsou i tací kteří jedou dle předpisů a "kochají se" ale těch je tak 1/3. Proč takový "závodník" nenaloží motorku na vlek a nekoupí si hodinu nebo dvě na okruhu v Brně nebo Mostě? Protože tam by jezdil ocas a jeho EGO by utrpělo šrám.
Co se ckylistů týče, tak jako vášnivý c...
Spíše to vidím na omezené možnosti svezení na okruhu (jen okolo 25 termínů v roce a z toho jen cca 6 je celodenních) a v tom, že jak motorky slevnily, kupuje si bike kdejaký jouda. Jezdím na Masarykův okruh do Brna, protože jízdu v provozu jsem prakticky vzdal - zaplatíte 550,- za 25 minut jízdy ale hlavně stihnete max. 2 jízdy a to je málo (pro veřejnost jsou vyhrazeny 2 hodiny).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:55, RE:
ivan2 napsal:
Tak tak, dojíždění až ke světlům je pro kolisty naprosto v pořádku, teda aspoň pokud je tam dost místa. Pokud ne, tak se tam soudnej člověk cpát nebude, ale jinak nevidim žádnej problém. A jestli někoho obtěžuje že stejné kolo předjede 2x, tak to je trochu ujetý
v pořádku? co je na tom v pořádku? pokud vím tak vyhláška stanovuje že se předjíždí z leva! o podjíždění se tam dle mého nemluví. a když předjíždím stejného cyklistu 5x během pěti křižovatek kde brzdí provoz už je snad přehnané, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:57, RE:
Pavlik napsal:
Spíše to vidím na omezené možnosti svezení na okruhu (jen okolo 25 termínů v roce a z toho jen cca 6 je celodenních) a v tom, že jak motorky slevnily, kupuje si bike kdejaký jouda. Jezdím na Masarykův okruh do Brna, protože jízdu v provozu jsem prakticky vzdal - zaplatíte 550,- za 25 minut jízdy ale hlavně stihnete max. 2 jízdy a to je málo (pro veřejnost jsou vyhrazeny 2 hodiny).
tak zkus jezdit CEC cup, za ty peníze je to luxusní povození
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 16:09, RE:
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Ok, házím do placu: jízda cyklistů rameno na rameno minimálně 2 osoby, ohlížení se=automaticky jízda na střed, nesignalizování odbočování, naprostá ignorance přednosti na kruhovém objezdu, jízda večer bez osvětlení, fakt je to moc příjemné, když musíte reagovat na poslední chvíli, úžasné vozíky, do kterých lidé dávají vlastní děti(!!!). navíc je fakt, že jakožto uživatelé veřejné komunikace jsou cyklisti prakticky jediní, kteří za nic neplatí, nejsou jakkoli pojištění a ještě se ji...
Nehradí se případná pojistná událost třeba z garančního fondu kanceláře pojistitelů? Jinak jezdím autem občas Č. Budějovicemi, kde je často silnej provoz a i dost cyklistů a občas mě někdo trochu naštve, ale v 99% to nejsou cyklisti. Tim nechci říct že neexistujou, ale ani si nevzpomínám, kdy jsem se s něčim podobnym setkal. Možná je to tim, že něco najezdim v autě i na kole. A je fakt, že na kole může vyrazit mezi auta dneska úplně každej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 16:12, RE:
ivan2 napsal:
Nehradí se případná pojistná událost třeba z garančního fondu kanceláře pojistitelů? Jinak jezdím autem občas Č. Budějovicemi, kde je často silnej provoz a i dost cyklistů a občas mě někdo trochu naštve, ale v 99% to nejsou cyklisti. Tim nechci říct že neexistujou, ale ani si nevzpomínám, kdy jsem se s něčim podobnym setkal. Možná je to tim, že něco najezdim v autě i na kole. A je fakt, že na kole může vyrazit mezi auta dneska úplně každej
..ty nešvary že neexistujou, to mi vypadlo sorry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 16:19, RE:
ivan2 napsal:
Nehradí se případná pojistná událost třeba z garančního fondu kanceláře pojistitelů? Jinak jezdím autem občas Č. Budějovicemi, kde je často silnej provoz a i dost cyklistů a občas mě někdo trochu naštve, ale v 99% to nejsou cyklisti. Tim nechci říct že neexistujou, ale ani si nevzpomínám, kdy jsem se s něčim podobnym setkal. Možná je to tim, že něco najezdim v autě i na kole. A je fakt, že na kole může vyrazit mezi auta dneska úplně každej
Petr-Tipcars: Aj keby to tak bylo a pojistná událost šla z tohoto fondu, tak kdo do něj přispívá/kdo přispěl k jeho vytvoření? Nejsou to náhodou lidé, co platí povinné ručení? Pokud to tak je a já ještě v rámci svého povinka platím pojistné i cyklistům, tak je to vtipné takovým tím způsobem, kdy se nikdo nesměje...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 18:31, RE:
tomaskrtek napsal:
v pořádku? co je na tom v pořádku? pokud vím tak vyhláška stanovuje že se předjíždí z leva! o podjíždění se tam dle mého nemluví. a když předjíždím stejného cyklistu 5x během pěti křižovatek kde brzdí provoz už je snad přehnané, ne?
Tomasi zkus si nekdy sednout na kolo a projet nejaky kus vetsiho mesta at ten problem vidis i z druhe stranky. Jak tady nekdo zminuje, na kolisty netroubim protoze sam jezdim na kole a znam to z druhe strany je presne. Nechci hajit kolisty za kazdou cenu, samozrejme jsou mezi nimi/námi pitomci, asi tak jako vsude....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 18:35, RE:
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Ok, házím do placu: jízda cyklistů rameno na rameno minimálně 2 osoby, ohlížení se=automaticky jízda na střed, nesignalizování odbočování, naprostá ignorance přednosti na kruhovém objezdu, jízda večer bez osvětlení, fakt je to moc příjemné, když musíte reagovat na poslední chvíli, úžasné vozíky, do kterých lidé dávají vlastní děti(!!!). navíc je fakt, že jakožto uživatelé veřejné komunikace jsou cyklisti prakticky jediní, kteří za nic neplatí, nejsou jakkoli pojištění a ještě se ji...
Ta jízda kolistů rameno na rameno jak píšeš, mi přijde v pořádku pokud to má nějakej řád. Jak jsem se zmínil na kole najezdím hodně a když jedem s partou trénink 150km, tak není na škodu si sem tam pokecat, ovšem na cestach teré to umožnují, určitě ne do kopce na uzké silnici při rychlosti 18km/h. A přece se najde auto které i na extra široké silnici kdy v protismeru nic nejede a vy jedete 55km/h dva vedle sebe vymáčkne díru do volantu a vytluče si díru do čela......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 18:56, RE:
tomaskrtek napsal:
v pořádku? co je na tom v pořádku? pokud vím tak vyhláška stanovuje že se předjíždí z leva! o podjíždění se tam dle mého nemluví. a když předjíždím stejného cyklistu 5x během pěti křižovatek kde brzdí provoz už je snad přehnané, ne?
Ruku do ohně bych za to nedal, ale mam pocit že už je to právě i ve vyhlášce
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.