0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot 205

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 02:14, achichouvej
no jo, to se musi vyplati koupit si diesla kdyz s nim za 2,5 roku najezdim 24 000 km.Jinak sem mel taky tu cest ho ridit.Auto strasne plave a razeni to je jak kdyz se hrabu klackem v hovne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 06:09, RE: achichouvej
lojza napsal:
no jo, to se musi vyplati koupit si diesla kdyz s nim za 2,5 roku najezdim 24 000 km.Jinak sem mel taky tu cest ho ridit.Auto strasne plave a razeni to je jak kdyz se hrabu klackem v hovne.
Kamos mel taky tohle auto a stalo za velke hovno!
Jedine plus byla spotreba!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 06:55, KM
Tož to je bomba,jestli dobře počítám,tak když jste ho koupil tak byl starý 17 let a měl najeto 131tis, .jestli umím počítat tak to najel měsíčně jen 642km a jestli byl dovezený z německa tak jste se pěkně napálil.To auto má ve skutečnosti tak 300tis a výš a za tu cenu !!!! No další bomba !!!
Ikdyž uznávám,že po přesednutí z Oltcitu jste se musel cítit jak v kosmické lodi.Jinak 205 bylo na svou dobu průměrné auto a teď už v bazarech leží protože jsou všechny po smrti,jen je poptávka po GTI na tuning.To byla dobrá střela,při tak malé váze vozu učiněná raketa,akorát brzdy moc neodpovídaly tomu výkonu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 08:01, RE: KM
Tonny napsal:
Tož to je bomba,jestli dobře počítám,tak když jste ho koupil tak byl starý 17 let a měl najeto 131tis, .jestli umím počítat tak to najel měsíčně jen 642km a jestli byl dovezený z německa tak jste se pěkně napálil.To auto má ve skutečnosti tak 300tis a výš a za tu cenu !!!! No další bomba !!!
Ikdyž uznávám,že po přesednutí z Oltcitu jste se musel cítit jak v kosmické lodi.Jinak 205 bylo na svou dobu průměrné auto a teď už v bazarech leží protože jsou všechny po smrti,jen je poptávka po GTI na tu...
O počtu kilometrů netřeba polemizovat. Další věcí je specifičnost slovenského trhu s ojetinami, díky značným restrikcím tam byl (možná ještě je) poměrně velký problém dovézt i 5 let starý vůz, jeho dovoz se ohromě prodraží(l), proto ta cena. Autor píše o velkém skoku z předcházejícího vozidla - nedivím se.
Berte prosím v úvahu, že je to auto, které se začalo prodávat v době, kdy naše škoda chrlila výborné užovky typu 105 a 120 (tedy 1983).
Sám jsem tu čest měl, bylo to mé první vysněné (již za totáče jsem doufal, že se mi ji někdy podaří získat) zahraniční auto na ranném počátku 90 let, byť v benzínu, s "jasným počtem kilometrů a zaručeně nehavarované". Najezdil jsem s ním desítky tisíc km doma i venku a i přes strohost interiéru (byl už ale lepší - po faceliftu 1989) se to auto nedalo srovnat s tehdy předraženými Favority po stránce jízdních vlastností, výkonu motoru a pohodlným měkkým svezením. Mluví zde o autě, které mělo v době koupě najeto bezpečně do 100 tis km.
Já na 205-tku vzpomínám jako na jedno z nejlepších a nejmilejších aut, které jsem kdy měl (vzhledem k dané době). Určitě měla i řadu nectností, ale těch bylo minimum.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 08:38, RE: KM
Jan Vaníček napsal:
O počtu kilometrů netřeba polemizovat. Další věcí je specifičnost slovenského trhu s ojetinami, díky značným restrikcím tam byl (možná ještě je) poměrně velký problém dovézt i 5 let starý vůz, jeho dovoz se ohromě prodraží(l), proto ta cena. Autor píše o velkém skoku z předcházejícího vozidla - nedivím se.
Berte prosím v úvahu, že je to auto, které se začalo prodávat v době, kdy naše škoda chrlila výborné užovky typu 105 a 120 (tedy 1983).
Sám jsem tu čest měl, bylo to mé první vysněné (již za...
Ještě si dost dobře nedovedu představit čtyřčlenou slovenskou rodinku jak jede 205kou k moři do Chorvatska a mají plný kapsy konzerv. Muhehe ! Ale jo, to si dovedu představit. Letos jsem něco podobnýho viděl. :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 08:46, RE: KM
Hide napsal:
Ještě si dost dobře nedovedu představit čtyřčlenou slovenskou rodinku jak jede 205kou k moři do Chorvatska a mají plný kapsy konzerv. Muhehe ! Ale jo, to si dovedu představit. Letos jsem něco podobnýho viděl. :o)
A neměl slovenskou spz (rz) ? Nic proti východním kolegům, ale některé jejich přibližovadla se staly na internetu kultovními
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 09:56, RE: KM
Hide napsal:
Ještě si dost dobře nedovedu představit čtyřčlenou slovenskou rodinku jak jede 205kou k moři do Chorvatska a mají plný kapsy konzerv. Muhehe ! Ale jo, to si dovedu představit. Letos jsem něco podobnýho viděl. :o)
No tak já viděl taky dobrý věci na cestě do Chorvatska... Prostě skromné to rodinky. A jinak, roztlačovat naftu, to musí bejt nářez. Já bejt tím autem, tak s takovým člověkem nemluvím....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 10:02, RE: KM
Pepe napsal:
No tak já viděl taky dobrý věci na cestě do Chorvatska... Prostě skromné to rodinky. A jinak, roztlačovat naftu, to musí bejt nářez. Já bejt tím autem, tak s takovým člověkem nemluvím....
Roztlacovat naftu je fakt kokotina,ale kdyz nenastartuje,tak neni jina moznost
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 10:27, RE: KM
Hide napsal:
Ještě si dost dobře nedovedu představit čtyřčlenou slovenskou rodinku jak jede 205kou k moři do Chorvatska a mají plný kapsy konzerv. Muhehe ! Ale jo, to si dovedu představit. Letos jsem něco podobnýho viděl. :o)
Tak to já jsem před 3 lety,ještě když nebyl přes pohoří Mala Kapela tunel,tak se mi zželelo mladých poláků,byli 4 ve Fiatu 126P navíc rakev na střeše a nemohli to do kopce vyjet ani na jedničku,tak jsem je vzal s Pajerem na lano,ale nahoře jsem jel rychle dolů abych neviděl jak si to uhání a kdyby mě ještě z kopce předjeli tak bych měl hrozné trauma .-)
Jo a blahé paměti jsme jezdili v 5 do Jugošky každý rok a napřed v Škodě 1000 a pak ve 100 a pak v Žigulu a vždycky to byl ohromný zážitek.Ale to kdo nezažil tak nikdy nepochopí.Např jízda do kopce s Š 100MB se zapnutým topením a otevřeným motorem -venku 30°,v autě 40 a zadní okénka se neotvíraly.Jo to byly časy....................ale vzpománky zůstanou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 10:50, líbí
Mě se ta recenze líbí. Je vyvážená, její pisatel uvádí pouze vlastní postřehy (žádná "rádobymoudra"), které vycházejí z jeho zkušeností. Na nic si nehraje. Nepotřebuje ukázat světu, jaký je machr a ani se nelituje. Jsou to postřehy osobité a já je beru:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 10:57, RE: achichouvej
lojza napsal:
no jo, to se musi vyplati koupit si diesla kdyz s nim za 2,5 roku najezdim 24 000 km.Jinak sem mel taky tu cest ho ridit.Auto strasne plave a razeni to je jak kdyz se hrabu klackem v hovne.
Nevidim duvod, proc bych si nekoupil diesla i kdyz najezdim malo. Klasicky diesel bez turba vydrzi vic a vyjde na opravy levneji nez prvni benzinove strikacky, ktere jsou casto nespolehlive. Povinne ruceni u Wustenrotu do rv 1995, do 50kW a do 1850ccm je ted suverene nejlevnejsi (s max bonusem a zrizenim pres net cca 1300,-) a je to jejich nejnizsi kategorie a tam se hodne starych dieslu v pohode vejde. Porizovaci cena auta je jen o malinko vetsi nez benzin, spotreba vyrazne lepsi. Mam Citroen AX 1,4D - vim o cem mluvim. Za par let mozna prejdu na Saxo 1,5D.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 14:19, RE: achichouvej
Michal napsal:
Nevidim duvod, proc bych si nekoupil diesla i kdyz najezdim malo. Klasicky diesel bez turba vydrzi vic a vyjde na opravy levneji nez prvni benzinove strikacky, ktere jsou casto nespolehlive. Povinne ruceni u Wustenrotu do rv 1995, do 50kW a do 1850ccm je ted suverene nejlevnejsi (s max bonusem a zrizenim pres net cca 1300,-) a je to jejich nejnizsi kategorie a tam se hodne starych dieslu v pohode vejde. Porizovaci cena auta je jen o malinko vetsi nez benzin, spotreba vyrazne lepsi. Mam Citroen A...
Saxo? Z hlediska bezpečnosti je snad lepší střet (čelně) i na kole... Ale beru, že u AX je spotřeba minimální, koroze také (půlka kastle je plastová), stejně to riziko ale podle mě za ty prachy nestojí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 15:11, Junior205
205 bylo super, 1.1 benzin karburátor mastilo po dálnici i 160 Km/h. Škoda jenom nesmyslné zadní nápravy na jehlových ložiskách
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 18:00, Pěkná recenze
Velmi pěkná recenze i s výčtem oprav a cen.
Jen více takových!
205 jsem kdisi teky moc chtěl, jen jejich cena byla ještě před pěti lety dost vysoká.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.11.2006 21:50, RE: Junior205
Sid napsal:
205 bylo super, 1.1 benzin karburátor mastilo po dálnici i 160 Km/h. Škoda jenom nesmyslné zadní nápravy na jehlových ložiskách
Zmysel to ma,preco asi tie vychyrene jazdne vlastnosti a komfort pruzenia?Problem nastava ked sa zanedba pravidelna udrzba..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 10:06, RE: KM
Tonny napsal:
Tož to je bomba,jestli dobře počítám,tak když jste ho koupil tak byl starý 17 let a měl najeto 131tis, .jestli umím počítat tak to najel měsíčně jen 642km a jestli byl dovezený z německa tak jste se pěkně napálil.To auto má ve skutečnosti tak 300tis a výš a za tu cenu !!!! No další bomba !!!
Ikdyž uznávám,že po přesednutí z Oltcitu jste se musel cítit jak v kosmické lodi.Jinak 205 bylo na svou dobu průměrné auto a teď už v bazarech leží protože jsou všechny po smrti,jen je poptávka po GTI na tu...
nesouhlasím s názorem ohledně najetých km. Já najedu se svým autem max.5-6000 km za rok. takže nemusí každej najezdit 1000 km za měsíc. Ještě když to měl nějakej německej děda kterej si vyjel párkrát na chalupu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 11:06, slovák
Slovenské recenze vyřadit , nerozumím.Je to jiný jazyk. Ať je pouze ve SLOVENSKÉM ŠTÁTĚ. Díky slovenským primitivům jsme přišli skoro o 1/2 země. Tak ať oslavují Tisa a neserou se mezi hajzly český jak nám před 14 lety říkali.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 11:11, RE: KM
anonym napsal:
nesouhlasím s názorem ohledně najetých km. Já najedu se svým autem max.5-6000 km za rok. takže nemusí každej najezdit 1000 km za měsíc. Ještě když to měl nějakej německej děda kterej si vyjel párkrát na chalupu.
Pokud máte diesel na tento počet kilometrů, tak gratuluji. Jinak je řada lidí, kteří najedou i menší porci kilometrů - viz moje sestra a její Felicie (druhé rodinné auto) a jejich 981km za letošní rok (vím to, protože jsem jí to auto minulý týden kontroloval a zapisoval opravu při počtu kilometrů), takže i někteří důchodci v Německu najedou malý poček km (tchýně mé švagrové v DE najede po smrti svého muže také max 2000 km za rok) ale na benzínu, dále jeden kolega v práci, který mění auta po 3-4 letech (kupuje nová) a počet km je 12-18tis za celou dobu vlastnictví.
Nicméně tato pravděpodobnost, že si Německý děda koupí nový diesel a pak jezdí 5tis.km za rok je asi tak jeden případ z tisíce (95% si jich ten diesel nekoupí, protože je tam drahý na provoz víc než tady).

Této naší naivity pouze využívají prodejci aut a stáčejí kilometry - i v Německu a jinde ve světě.
Vy pak sice máte dobrý pocit, že koupíte auto s 80tis. km ačkoliv bylo jen o 10tis. dražší než vedle stojící s 200 tis protože máte "voňavku", jenže to auto s 200tis. má často lepší kondici než to Vaše, jenže to nevíte, protože jen počet kilometrů vás odradí abyste se s tím autem přeba alespoň svezl, protože to vedle je přece teprve zajeté ... .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 12:34, RE: achichouvej
lojza napsal:
no jo, to se musi vyplati koupit si diesla kdyz s nim za 2,5 roku najezdim 24 000 km.Jinak sem mel taky tu cest ho ridit.Auto strasne plave a razeni to je jak kdyz se hrabu klackem v hovne.
ty seš teta fakt Lojza.Zanedbaný auto plave snad každý ale když je 205ka ok tak na malý auto je to pohodovka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 15:30, RE: slovák
meik napsal:
Slovenské recenze vyřadit , nerozumím.Je to jiný jazyk. Ať je pouze ve SLOVENSKÉM ŠTÁTĚ. Díky slovenským primitivům jsme přišli skoro o 1/2 země. Tak ať oslavují Tisa a neserou se mezi hajzly český jak nám před 14 lety říkali.
Pro rasisty tu vidím podstatně míň místa, než pro slováky...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.