0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra 1.9CDTI - jaký je ve srovnání s VW Passat?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.05.2008 13:06, RE: VectraC x Passat
anonym napsal:
Mně u vectry B vydržel výfuk 8 let, nápravy, ramena OK. Měnil jsem pouze dvě manžety, no a nějaké kecy, že 50 tis. ročně nevydržela? To potom neumíš jezdit, protože já za celé roky neměl problém.
to jsi najel 50tisíc za 8 let?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.05.2008 13:25, RE: co jsme se dozvěděli?
anonym napsal:
Tak mě informuj co je lepšího ve střední třídě než B7. Dík
Píšu to zde v diskuzích už asi po 20x, žádný Passat B7 neexistuje ( možná na papírech u WV ), ale stávající model je B6, minulý od 1995-2004 B5, v roce 2000 byl facelift.

Prej B7, ach ta nevzdělanost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.05.2008 18:37,
Do oplu se montuje diesel od fiatu.Kvalita je hned znát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.05.2008 19:49, RE: co jsme se dozvěděli?
zigi napsal:
Píšu to zde v diskuzích už asi po 20x, žádný Passat B7 neexistuje ( možná na papírech u WV ), ale stávající model je B6, minulý od 1995-2004 B5, v roce 2000 byl facelift.

Prej B7, ach ta nevzdělanost...
ten facelift byl až v roce 2001, když už a pokud to automobilka nazvala B6, je to holt B6, i když ty tomu můžeš říkat jak chceš.
Ach ta nevzdělanost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.05.2008 07:24, RE: co jsme se dozvěděli?
anonym napsal:
ten facelift byl až v roce 2001, když už a pokud to automobilka nazvala B6, je to holt B6, i když ty tomu můžeš říkat jak chceš.
Ach ta nevzdělanost.
Ono to neni az tak nelogicke, Passat B4 byl take v podstate faceliftem Passatu B3.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.05.2008 08:16, Vectra C 1,9 CDTI - 110KW r.v. 2004
Zdravim vas vsetkych. Mam Vectru C 1,9 CDTI - 110KW r.v. 2004 ,najazdenych nejakych 96 tis. km (kupovane jazdene). Pred tym som mal Astru 1,4 16V r.v. 2000, takze nejaku aku-taku skusenost s OPLOM mam. V podstate az na par drobnosti som s Vectrou velmi spokojny a tie drobnosti su tie, ktore spominal autor. Inak auticko je super pre rodinu.
1x za mesiac robim trasu Bratislava - Kosice (viem, ze sa to neda porovnat), ale ten pocit, ked porovnam, ako som vzdy vysiel z Astry unaveny a vystresovany (tato trasa je vzdy o pretekoch _) a teraz, ked vystupim z Vectry, sa neda porovnat. Nemusim vobec rozmyslat nad tym, aby som si udrziaval rychlost, ako v Astre, lebo kym ju opat dosiahnem, tak stratim polovicu zivota a teraz, ked trochu pritlacim na pedal predbieham bez stresu a v pohode.
Auto nam dava uplne pohodovy komfort. Kufor je podla mna uplne v pohode a celkom lahko pristupny.
Samozrejme, ze designeri v OPLI mam pocit, sa drzali pri tejto rade, povestnej starej nemeckej strohosti, ale je to vzdy iba vec vkusu a moznosti, ake auto si kto kupi.
Trosku mi vadi to castejsie menenie prevodovych stupnov, ale je to iba vec zvyku. Inak motoricky uplne v pohode.

Co sa tyka servisu, tak boli nejake drobnosti :
+preinstalovanie software - cca 1.700 Sk
+ odislo mi nieco na alternatore - mam svojeho servisaka, ktory mi to opravil za 10.000 Sk (v opli mi chceli menit cely alternator za 38000 Sk, prosto oni sa s tym nekaslu a menia cele bloky..., ale to je klasika _)

Spotreba:
Mesto - 6,3 l
Mimo mesto - 5,9 - 6,0 l

Majte sa a vela stastnych km.
Peter






reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.05.2008 12:46, RE: co jsme se dozvěděli?
anonym napsal:
Na nový passat nebylo tak se utěšuje náhražkou.
tak skusme, co je lepsie.. Audi A4, BMW 3, Avensis, Mondeo, nova C5 a mozno aj Vectra..... je toho dost,.. A nie cena urcuje ci je auto dobre alebo nie... Passat je predrazena skodovka to je vsetko.. Vozil si sa na tych autach co som hore napisal?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 14:18, RE: VectraC x Passat
MHr napsal:
Měl jsem obě auta, i když v rozdílných motorizacích. Proto nechci srovnávat výkon motoru obou vozů, ale to ostatní, myslím, můžu. V podstatě dávám za pravdu autorovi této recenze, podotýkám ale, že mají pravdu i ti co píší, že tento Passat je o generaci starší. Hlavním dojmem bylo, že Vectra je tišší, netroufl bych si ale napsat, že Passat mě při dlouhých cestách obtěžoval hlukem. V čem se ale tyto vozy lišily byla kvalita, resp. trvanlivost, hlavně podvozku. Na Passatu mi zde tolik kritizovaná ...
Měl jsem dvě Vectry B 60Di a 92kv. S oběma jsem do dnesniho dne najezdil 240 tis a kompletne maji najeto cca 480tis.km Měnil jsem zadni tlumice, kotouce, napinak remenu, 1x motorek steracu, ventilator a kompresor klimatizace, zhavici svicky, 1x posledni dil vyfuku, a nejhorsi byla oprava vstrikovaciho cerpadla od zkur.vene firmy BOSCH, ktere neumela poradne vyrobit cerpadlo s oznacenim VP44. Moje dalsi auto bude Opel. Nikdy bych tomu sam neveril ze Opel takto muze byt spolehlive auto.
reagovat
Mirek1959
počet příspěvků1
datum registrace08.01.2015
Čtvrtek 08.01.2015 01:00, Zkušenosti po 150 tisicích km
Tak jsem v prosinci 2014 najel 150 tisíc km. Za tu dobu poměrně málo, už tři roky používám služební auto, proto poměrně malý nájezd. Vím, že už jsem řidič umírněný a proto může někoho zarazit, ale:
1. Mám původní brzdové destičky
2. Původní výfuk
A tak bych mohl pokračovat. Na autě nebylo měněno nikdy nic, kromě baterky v roce 2012, dále vždy 1x ročně pravidelný servis, tedy náplně a filtry. Nemohu si prozatím stěžovat na nic, kromě nedostatku odkládacích prostor. Spotřeba dlouhodobě těsně pod 6 litrů nafty. Možná mám jen štěstí na kus, ale v tuto chvíli si myslím, že moje příští auto bude opět opel.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.