0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega - nic pro ženu do města

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 01:00, edmund
Oply jsou jedny z nejkvalitnějších aut. Vím to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 03:19, RE: edmund
anonym napsal:
Oply jsou jedny z nejkvalitnějších aut. Vím to.
V tom případě tomu slovu "jedny z" dáváš dost velkou toleranci Nejkvalitnější jsou Mercedesy z přelomu 80/90 let a basta fidli. I když pravda, že třeba proti Škodě se dá machrovat s kdejakým Kadetem nebo Astrou F, Omegy ani netřeba, to zas jj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 07:14, RE: edmund
anonym napsal:
Oply jsou jedny z nejkvalitnějších aut. Vím to.
oply jsou jedny z nejkvalitnějších aut? A to by mně teda opravdu zajímalo, kde si se k tomuto dobral?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 07:43,
tak je to sice ponorka, ale na 20l et starý auto....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 07:52, RE: bez předmětu
anonym napsal:
tak je to sice ponorka, ale na 20l et starý auto....
Ackova omega s obycejnym benzinovym dvoulitrem je opravdu jednoduche, spolehlive a neznicitelne auto. A totez s trilitrovym 24ventilovym dualramem 150kW s maximalkou 240 a samosvornym diferencialem je slusne auto na blbnuti. A to vse za par korun. Koroze a i pasivni bezpecnost je samozrejme z dnesniho pohledu uz problem. Ale za ty penize? Je to excelentnipomer cena-vykon. Fakt je, ze sehnat dnes toto vozidlo ve slusnem stavu je uz docela problem. Stasny majitel 3. ackove omegy, beckoveho zmetka v to nepocitajic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 09:54,
Kluci zlatí .. kdyby někdo vychvaloval omegu před 10ti lety neřeknu půl slova. Ale v roce 2008 auto zr, 90? docela sranda ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 11:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Kluci zlatí .. kdyby někdo vychvaloval omegu před 10ti lety neřeknu půl slova. Ale v roce 2008 auto zr, 90? docela sranda ..
Jenže problém je v tom, že tyto auta jsou spolehlivější ( nemluvím o korozi ) než moderní strojárny přeplněné elektronikou a pěkně drahou jak se posere!

zigi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 11:27, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenže problém je v tom, že tyto auta jsou spolehlivější ( nemluvím o korozi ) než moderní strojárny přeplněné elektronikou a pěkně drahou jak se posere!

zigi
To jsou kecy a jestli ne, tak si jezdi žigulem. Nebo tímhle ZILem:

http://www.youtube.com/watch?v=afJ18eJeNgU

V téhle, jak píšeš "strojárně", se ti elektronika nepo*ere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 11:55, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ackova omega s obycejnym benzinovym dvoulitrem je opravdu jednoduche, spolehlive a neznicitelne auto. A totez s trilitrovym 24ventilovym dualramem 150kW s maximalkou 240 a samosvornym diferencialem je slusne auto na blbnuti. A to vse za par korun. Koroze a i pasivni bezpecnost je samozrejme z dnesniho pohledu uz problem. Ale za ty penize? Je to excelentnipomer cena-vykon. Fakt je, ze sehnat dnes toto vozidlo ve slusnem stavu je uz docela problem. Stasny majitel 3. ackove omegy, beckoveho zmetka v to nepocitajic
Jj naposled jsem viděl hrdého majitele třílitru, jak to s rodinkou roztlačoval:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 12:21, Ing. Jan Veleseř
Dovolím si mírně oponovat - ještě lépe je na tom s poměrem cena/užitná hodnota Ford Scorpio - prostornější a spolehlivější!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 12:40,
Opel omega A? To se dá ještě sehnat v provozuschopném stavu? Recenze sice jakžtakž, ale pro strašně malou skupinu lidí. Vhodná spíš jako nostalgická vzpomínka.
Jinak nevím jak Omega, ale měl jsem (před 10lety) Vectru A 1.6 a také jsem s ní byl spokojen. Mohu ji srovnat i s Vectrou B(tu měl otec V letech 00-06) a Vectrou C kterou jsem měl já 03-06 a ta první A byla suveréně nejlepší. Jednoduchá na údržbu, levná na provoz. Akorát hnila jako všechny Vectry A, ale za 4 roky provozu žádná závažná porucha. Vectra B byl největší šmejd, na tom se snad pokazilo co mohlo. Pravda, byl to 1.6 16V, tedy ta nejhorší motorizace, ale ani podvozek a elektrika za moc nestály. Vectra C byla trochu lepší než B, ale náhradní díly a práce hrozně drahá a složitá a za pendrek stál podvozek.(do 100tis. přední rameno a 2x ložisko). Takže závěrem: po hrozném propadu kvality ve druhé polovině 90. let nastalo mírné zlepšení, ale ještě mají kluci dál na čem pracovat. Designově, vlastnostmi a výbavou ale byly všechny Oply ok.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 12:44, znám to...
Omegou A jsem jezdil jeden rok a souhlasím s majitelem - prostor ve kterém přespí tři lidi je úžasný, řídit se to dá velmi pohodlně a nekradese to. Jen to auto hnije před očima a spolehlivé taky není moc. Ale na Omegu vzpomínám rád.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 13:13, RE: bez předmětu
anonym napsal:
To jsou kecy a jestli ne, tak si jezdi žigulem. Nebo tímhle ZILem:

http://www.youtube.com/watch?v=afJ18eJeNgU

V téhle, jak píšeš "strojárně", se ti elektronika nepo*ere.
No zase mám radši nějakou bezpečnost, takže nechci starý auto!

zigi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 13:18, RE: edmund
Ráďa napsal:
V tom případě tomu slovu "jedny z" dáváš dost velkou toleranci Nejkvalitnější jsou Mercedesy z přelomu 80/90 let a basta fidli. I když pravda, že třeba proti Škodě se dá machrovat s kdejakým Kadetem nebo Astrou F, Omegy ani netřeba, to zas jj
No....tak já jezdím Mercedesem 124 2.0D a Vectrou A 2.0....a musím říct jednu věc....Mercedes je traktor..nic víc a nic míň....velké, houpavé hovado s robustní technikou...bez jakékoli radosti z jízdy....tak ale je to 51kw diesel....ono to pětilitrové hovado odladěné nějakou tunerskou firmou musí být něco jiného....takhle mu Vectra ve výbavě, praktičnosti, obratnosti i radosti z každodenního ježdění trhá prdel. Stějně jako Italové...nesjou spolehliví, ale hraví....Mercedes 124 je se svými károvanými křesly a bez jakékoli vábavy a zrachlením na sto za 25 sekund a čtyřrychlostní převodovkou auto pro 70 letého Waltra nebo Adolfa, kteří si jedou jednou za 14 dní na sraz spolku přátel Sudet. Nebrat! Každá cesta s tím je pro mě martýrium. Ale nic proti novému Céčku....to je jiné kafe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 13:23, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No zase mám radši nějakou bezpečnost, takže nechci starý auto!

zigi
Já jen reaguju na tvůj příspěvek, že starší auta bez elektroniky jsou spolehlivější. To samozřejmě pravda je, ale nikdo tím dobrovolně (pokud má peníze a není to fanda veteránů) jezdit nebude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 13:28, RE: Ing. Jan Veleseř
anonym napsal:
Dovolím si mírně oponovat - ještě lépe je na tom s poměrem cena/užitná hodnota Ford Scorpio - prostornější a spolehlivější!
Nemyslím si, že je Scorpio spolehlivější. Kamarád ho měl, sice se o něj moc nestaral, ale doslova se mu rozsypalo. Rozežrala ho rez (to se týká i Omegy), tekl mu olej ze serva, upadl výfuk, pal. čerpadlo viselo na drátech a nakonec někdy nastartoval a někdy ne. Postupně tam odešlo všechno, a to s tím autem najel tak 30 tisíc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 13:50, Jak se podělit o své zkušenosti s autem
Chtěl jsem přidat svůj pohled na dlouholeté používání auta a podělit se o své zkušenosti s ostatními, ale nedaří se. Poradíte jak to mám udělat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 14:25, RE: Jak se podělit o své zkušenosti s autem
kubatko napsal:
Chtěl jsem přidat svůj pohled na dlouholeté používání auta a podělit se o své zkušenosti s ostatními, ale nedaří se. Poradíte jak to mám udělat?
Prave to, ze jsem mel ackovou a zadny problem pridano dalsich 100tkm a buhvi kolik to melo najeto predtim, pak jsem si pod timto dojmem koupil a dost draze beckovou a vetsi smejd jsem do te doby nemel (mozna samozrejme smula na kus), takze zpet ackovou a ten 200konovy trilitr, musim zaklepat, ale jeste jsem nemel potrebu ho roztlacet. No a pak se naskytla prilezitost koupit za 10tacu NESHNILOU ackovou v 2litru. Opravdu tento prelud typu nezkorodovany veteran se da s velkou davkou stesti sehnat i dnes a za ty penize neuvberitelny luxus. Jinak tyto stara auta maji bezpecnost nula nula nic z dnesniho pohledu. Najdete si treba video crash testu vovlo versus novy renault.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 16:51, RE: Jak se podělit o své zkušenosti s autem
kubatko napsal:
Chtěl jsem přidat svůj pohled na dlouholeté používání auta a podělit se o své zkušenosti s ostatními, ale nedaří se. Poradíte jak to mám udělat?
Do formuláře pro vložení vašich zkušeností se dostanete na titulní stránce TipCars.com (v pravém sloupci), nebo přes tento odkaz: http://www.tipcars.com/applications/magazin/zkusenosti_vlozeni.php
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.04.2008 19:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenže problém je v tom, že tyto auta jsou spolehlivější ( nemluvím o korozi ) než moderní strojárny přeplněné elektronikou a pěkně drahou jak se posere!

zigi
Ale prosimtě. kdes na to přišel? Myslíže že tenhle pelech snese 5tisíc měsíčně? Možní tak to snesl v roce 91.. Ovšem po vesnici si jezdi s pelechem omegou jak chceš
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.