0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega B - jaký je stav po pěti letech?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 07:18, obrovská hromada rezavých plechů
Omegu jsem mněl někdy v 93-94. Super super super auto!!! Obrovský prostor jak pro posádku, to pro bagáž. Mněl jsem nějkej šílenej motor, něco kolem 3,0 -já už si to opravdu nepamatuju-páč to nijak neprožívám, ale byl to polikač stovek, tisíců kilometrů. Ale taky tisící za benzin. To jsem tehdy neřešil, mněl jsem to na firmu. Při dnešních cenách toto musí řešit asi každej. Co se týče spolehlivosti, řekl bych slabší průměr, brzdy jsou opravdu dosti slabý, zvlášt s těch 240 se opravdu blbě brzdí. Ale je to vyvážený skutečně dobrým svezením. No jenom mně vyloženě nas.alo, že to tak rychle zrezne. Nemněl jsem čas se oto nějak starat, tak šla z domu... Ale dodnes na ní s kolegou vzpomínáme v dobrým.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 07:39, RE: obrovská hromada rezavých plechů
anonym napsal:
Omegu jsem mněl někdy v 93-94. Super super super auto!!! Obrovský prostor jak pro posádku, to pro bagáž. Mněl jsem nějkej šílenej motor, něco kolem 3,0 -já už si to opravdu nepamatuju-páč to nijak neprožívám, ale byl to polikač stovek, tisíců kilometrů. Ale taky tisící za benzin. To jsem tehdy neřešil, mněl jsem to na firmu. Při dnešních cenách toto musí řešit asi každej. Co se týče spolehlivosti, řekl bych slabší průměr, brzdy jsou opravdu dosti slabý, zvlášt s těch 240 se opravdu blbě brzdí. A...
No pokud byste se o tu korozi opravdu "staral", tak bude zachovalá ještě dnes...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 08:21, edmund
Supr autíčko, několik let jsem s ní jezdil. Ty brzdy, to je prostě slabina.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 08:25, amor
Jo jasně píšeš,že si sní najel stovky tisíc km a nepamatujeě si co to bylo za motor,někdy je lepší nic nenapsat a jen si to myslet a snít!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 08:29, To si musím pořídit,
rád se totiž stěhuju a banány miluju, je to prostě boží kára!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 08:54, RE: amor
anonym napsal:
Jo jasně píšeš,že si sní najel stovky tisíc km a nepamatujeě si co to bylo za motor,někdy je lepší nic nenapsat a jen si to myslet a snít!!!!
Vysvětlení: já osobně nejsem žádnej autař. Celkem je mně uprdele, čím se zrovna vozím. Jen potřebuju, aby to kapinu jelo, drželo stopu, a byl na to aspoň trochu spoleh. Nejsem takovej ten uhrovitej blb, kerej tvrdí, že jako jedině pasat, jedině ochca, jedině medvěd, jedině tipo, jedině lambo....

Prostě na to seru, je to tak složitý pochopit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 09:24, RE: edmund
anonym napsal:
Supr autíčko, několik let jsem s ní jezdil. Ty brzdy, to je prostě slabina.
Omegu combi 2,5TD, r.v.98 jsem kupoval od prvního majitele ihned po skončení leasingu s historií doloženou vedenou servisní knížkou. Na tu dobu to bylo perfektní auto. Pohodlné, bezpečné, spotřeba 6,5 -8 l nafty a ohromný zavazadlový prostor, který jsme plně využívali při podnikání. Pokud se k autu chováte slušně a dáváte mu co potřebuje, je spolehlivé a celkem bez poruch. Problém jsem měl s klimou, centrálem jedněch dveří a spínací skříňkou. Jinak pouze spotřební materiál (kotouče, destičky,olej, filtry). Vadí mi líný motor v nízkých otáčkách a malá svítivost předních světel. Ale každé auto má nějaké chyby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:05, Opět přeháněcí recenze...
"...dozadu se usadí pohodlně 3 urostlí chlapi..."
Ha ha ha, při podprůměrné šířce omegy cca 177 cm??? Což je na vyšší střední třídu naprosto směšná hodnota?
Nechtěl bych být tím třetím uprostřed...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:09, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
"...dozadu se usadí pohodlně 3 urostlí chlapi..."
Ha ha ha, při podprůměrné šířce omegy cca 177 cm??? Což je na vyšší střední třídu naprosto směšná hodnota?
Nechtěl bych být tím třetím uprostřed...
No pohodlně asi nééé, ale omega A je určitě jeden z nejprostornějších harapantů vůbec. Teda pardóóón-až na voktáfku!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:37, RE: amor
anonym napsal:
Vysvětlení: já osobně nejsem žádnej autař. Celkem je mně uprdele, čím se zrovna vozím. Jen potřebuju, aby to kapinu jelo, drželo stopu, a byl na to aspoň trochu spoleh. Nejsem takovej ten uhrovitej blb, kerej tvrdí, že jako jedině pasat, jedině ochca, jedině medvěd, jedině tipo, jedině lambo....

Prostě na to seru, je to tak složitý pochopit?
takových hňupů s podprůměrnou inteligencí jako tady pan (s)prosťáček tady bohužel podniká spousta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:49, RE: amor
anonym napsal:
takových hňupů s podprůměrnou inteligencí jako tady pan (s)prosťáček tady bohužel podniká spousta.
Ano, to bude zřejmně velmi trefné...

Já tady tyto reakce asi nikdy nepochopím, tady je diskuze na úplně jiný téma, než je psaná forma projevu, pokud se rozhodnu, že někde budu publikovat, nějaký svoje názoru, či zkušenosti, určitě to napíšu jinak. Já myslel, že nás tady je většina dospělých lidí, a pokud se budu na toto téma bavit s kolegou, či kamošem, budeme určitě mluvit podobně. O intelektu a vzdělání se nehodlám s nikým bavit. Jsem celkem namustrovanej a hodně vzdělanej frajírek, takže by to asi nebylo vhodný. Hrozně rád si totiž dělám prdel s ostatních dementů, takto postižených, jako jsi Ty, vážený pane pisateli.

(s)prosťáček.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 10:57, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
No pohodlně asi nééé, ale omega A je určitě jeden z nejprostornějších harapantů vůbec. Teda pardóóón-až na voktáfku!
Ale tohle je omega B! A navíc jsou obě stejně široké, možná ta áčková je ještě užší...
Obecně se v autech s šířkou menší než 185 cm neusadí tři lidi vedle sebe ani náhodou pohodlně, tím méně urostlí chlapi.
Trošku soudnosti by občas neškodilo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 11:03, RE: amor
anonym napsal:
Ano, to bude zřejmně velmi trefné...

Já tady tyto reakce asi nikdy nepochopím, tady je diskuze na úplně jiný téma, než je psaná forma projevu, pokud se rozhodnu, že někde budu publikovat, nějaký svoje názoru, či zkušenosti, určitě to napíšu jinak. Já myslel, že nás tady je většina dospělých lidí, a pokud se budu na toto téma bavit s kolegou, či kamošem, budeme určitě mluvit podobně. O intelektu a vzdělání se nehodlám s nikým bavit. Jsem celkem namustrovanej a hodně vzdělanej frajírek, takže by ...
heleď ser na něj,
je to krypl. Asi ho nasrala ta poznámka o uhorvitým blbu.
"potrefená husa..."
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 11:46, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
Ale tohle je omega B! A navíc jsou obě stejně široké, možná ta áčková je ještě užší...
Obecně se v autech s šířkou menší než 185 cm neusadí tři lidi vedle sebe ani náhodou pohodlně, tím méně urostlí chlapi.
Trošku soudnosti by občas neškodilo...
Ale já seouhlasím, že pohodlný to asi zrovna nebude, jen sem chtěl říct, že moc aut není větších, jak omega. Ať už áčko, nebo béčko. Dá se říct, že neexistuje osobák, který pohodlně sveze na zaďáku tři chlapy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 12:43, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
Ale já seouhlasím, že pohodlný to asi zrovna nebude, jen sem chtěl říct, že moc aut není větších, jak omega. Ať už áčko, nebo béčko. Dá se říct, že neexistuje osobák, který pohodlně sveze na zaďáku tři chlapy.
No tak to nesouhlasím - ale musíme se poohlédnout trochu dál než do mladé boleslavi nebo wolfsburgu...
Řekněme třeba Ford Crown Victoria - šířka 199 cm!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 12:55, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
No tak to nesouhlasím - ale musíme se poohlédnout trochu dál než do mladé boleslavi nebo wolfsburgu...
Řekněme třeba Ford Crown Victoria - šířka 199 cm!!!
No ano, to je pravda, ale to sme přece úplně někde jinde...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 13:17, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
No ano, to je pravda, ale to sme přece úplně někde jinde...
"...jen sem chtěl říct, že moc aut není větších, jak omega..."
zase nesmysl - omega má asi 4,73 na délku, to je v dnešní době standard ne vyšší střední, ale střední třídy!
Zkus se posadit třeba do Kie Magentis - prostorově omega nemá nárok...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 15:00, RE: Opět přeháněcí recenze...
anonym napsal:
"...jen sem chtěl říct, že moc aut není větších, jak omega..."
zase nesmysl - omega má asi 4,73 na délku, to je v dnešní době standard ne vyšší střední, ale střední třídy!
Zkus se posadit třeba do Kie Magentis - prostorově omega nemá nárok...
Na druhou stranu bych asi radsi sedel v Opelu Omega nez v Kia Magentis. Me ty korejsky auta moc neberou. Maji moc sedivej interier a jsou takovy spotrebni. Zlata Omega
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 15:39, Motor
Zdarec chlapi ....Uvažuji o koupi kombi , nafta .....Tento model Omegy mi celkem padl do oka - poměr cena x výkon.Jenže z deseti tázaných mi 5 doporučilo a 5 nedoporučilo .... Nemáte někdo dlouhodobější zkušenost s motorem 2.5 TD rv 2000 - 2001 - na co si třeba dát pozor apod. Díky ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.06.2008 17:03, RE: Motor
anonym napsal:
Zdarec chlapi ....Uvažuji o koupi kombi , nafta .....Tento model Omegy mi celkem padl do oka - poměr cena x výkon.Jenže z deseti tázaných mi 5 doporučilo a 5 nedoporučilo .... Nemáte někdo dlouhodobější zkušenost s motorem 2.5 TD rv 2000 - 2001 - na co si třeba dát pozor apod. Díky ....
Co jsem tak slysel o techto motorech, tak by meli byt velmi dobre. Do starych (starsich 94-22) se dávali tyto motory, ale stávalo se ze praskala hlava. Od faceliftu si hlavu daval jiz Opel a bylo to v poradku. Jinak je to motor od BMW. Omlouvam se, pokud je tam nepresnost v datech, ale jinak je to tak jak pisu.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.