0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega B 2.5 V6

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 19:16, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jasně, sedláci, to jsou naprostí blbci, že...hodně to svědčí spíš o Vás

Jinak 7,7 litru u 2,5iV6 se musím zasmát, u našich služebních byl dlouhodobý průměr cca 9,5 litru na 100 km.
spotreba : Smát se klidně můžete, kdyby jste cetl a nedomyslel si, bylo by to jeste lepsi. Ja i dotycny recenzent psal na "dalky" dlouhodoby prumer, takze nevim co je tu k smichu.
Courani pres mesto to je i 13L a kratke vzdalenosti .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 19:25, ach jo...
Dneska normálně předjela moji flotilu Baworáčků 850i Vomega ! Tak jsme ji chtěli předjet, ale řidič jen polechtal plyn svým pocitem sebeuspokojení a byla ta tam.... jo a na ocich mu byla vidět spotřeba 5.9 l/100 (samozřejmě kombi.) nu co... Omega.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 21:18, OMEGA MV6
240 jede 3.0 MV6.... BMW je dobre auto, rikat ze je to shit zrovna u recenze na omegu je docela sranda
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2007 21:43, RE: bez předmětu
anonym napsal:
spotreba : Smát se klidně můžete, kdyby jste cetl a nedomyslel si, bylo by to jeste lepsi. Ja i dotycny recenzent psal na "dalky" dlouhodoby prumer, takze nevim co je tu k smichu.
Courani pres mesto to je i 13L a kratke vzdalenosti .
Ahoj, mám pátou omegu (měl jsem 1x 2.0 16v, 3x 2.5 V6 a 1x 3.0 V6 všechno benzín ) a u 2,5 V6 můžu potvrdit, že se při klidné rodinné jízdě na delší trasu dá dosáhnout přůměrné spotřeby i lehce pod 7 l/100km. Pro kratší trasy (nebo s těžší nohou) počítejte se spotřebou okolo 9l/100km a po městě 12+. Pokud máte automatickou převodovku, tak si cca litr na sto přidejte. A jak tady někdo už psal, tak 170 koní je tak akorát, aby to trochu jelo. Na žádný závodění to rozhodně není. Navíc omegy mají dost mizerné brzdy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 08:44, 5*b omega
anonym napsal:
Ahoj, mám pátou omegu (měl jsem 1x 2.0 16v, 3x 2.5 V6 a 1x 3.0 V6 všechno benzín ) a u 2,5 V6 můžu potvrdit, že se při klidné rodinné jízdě na delší trasu dá dosáhnout přůměrné spotřeby i lehce pod 7 l/100km. Pro kratší trasy (nebo s těžší nohou) počítejte se spotřebou okolo 9l/100km a po městě 12+. Pokud máte automatickou převodovku, tak si cca litr na sto přidejte. A jak tady někdo už psal, tak 170 koní je tak akorát, aby to trochu jelo. Na žádný závodění to rozhodně není. Navíc omegy mají dost mizerné brzdy.
pomerne velka spotreba aut jednoho typu nesvedci prilis o velke kvalite
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 12:58, RE: 3.pán od bmw
anonym napsal:
Mám 318 r.v. 1991 a olej měnim 15-17 tisíc. Omegu měli naši, ale tu už nikdy více. :( Jinak víte co je to vůbec za motor? Neni náhodou od BMW. :)
Všem, kteří si pletou diesel BMW 2,5 TDS s dieslovou Omegou se v základě stejným motorem. Tyto motory mají společný pouze litinový blok. Opel si na něj vyvinul svoji vlastní hlavu, která je bohužel nedokonalá a tak praská daleko častěji, než ta od BMW. Hlavním důvodem je snížený průtok chladící kapaliny v ní. Právě Opel může za to, že všichni rádoby znalí věci tvrdí, že motoru 525 TDS (případně 325 TDS - stejný motor) často praská hlava. Ano občas se to může stát, avšak v daleko menší míře než na Omeze a hlavně v obou případech je na vině buď řidič, který motor vytáčí ihned po studeném startu a po dojezdu jej nenechá chladit (A to nejen kvůli turbodmychadlu, ale také kvůli komůrkám v hlavě- ty je potřeba také plynule ochladit). Někdy je také na vině závada některého komponentu chlazení, třeba visko spojky ventilátoru, díky níž se motor, hlavně ve městě přehřeje a hlava praskne. Jinak ten motor, co popisuje uživatel, je Ecotec 2,5 V6 24V. Ten nemá naštěstí s BMW nic společného. U něj selhávají velmi často rozvody a to klidně po 50 000 kilometrech. Tomáš Dusil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 13:06, RE: 5*b omega
anonym napsal:
pomerne velka spotreba aut jednoho typu nesvedci prilis o velke kvalite
Mě napadá cosi o kamnech a popáleninách 3. stupně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 15:12, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ahoj, mám pátou omegu (měl jsem 1x 2.0 16v, 3x 2.5 V6 a 1x 3.0 V6 všechno benzín ) a u 2,5 V6 můžu potvrdit, že se při klidné rodinné jízdě na delší trasu dá dosáhnout přůměrné spotřeby i lehce pod 7 l/100km. Pro kratší trasy (nebo s těžší nohou) počítejte se spotřebou okolo 9l/100km a po městě 12+. Pokud máte automatickou převodovku, tak si cca litr na sto přidejte. A jak tady někdo už psal, tak 170 koní je tak akorát, aby to trochu jelo. Na žádný závodění to rozhodně není. Navíc omegy mají dost mizerné brzdy.
Omegu bych chtěl.
Mám vyhlídlou s motorem 2.0 16V 100kW. Je to dostatečný motor?
Co spotřeba?
Díky Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 15:13, RE: 2.pán od bmw
anonym napsal:
Jezdím odtahy.. německo, belgie, itálie, dánsko atd... průměrná rychlost dle BC 76Km/h.. ehm ehm
Odtahy osobákem? Nezpochybňuji ) , jen bych rád znal detaily...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 17:12, RE: 2.pán od bmw
anonym napsal:
Odtahy osobákem? Nezpochybňuji ) , jen bych rád znal detaily...
Rozvor auta zvětšený o 1 cm každých 10 kkm..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.06.2007 22:03, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Omegu bych chtěl.
Mám vyhlídlou s motorem 2.0 16V 100kW. Je to dostatečný motor?
Co spotřeba?
Díky Petr
2.0 16V je pro omegu nedostatečný, jezdím občas VeBe 1.8 16V a i na tu vectru je tohle málo, takže 2.0 pro omegu ne, minimálně V6, velký auto potřebuje velký motor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.06.2007 07:30, RE: bez předmětu
anonym napsal:
2.0 16V je pro omegu nedostatečný, jezdím občas VeBe 1.8 16V a i na tu vectru je tohle málo, takže 2.0 pro omegu ne, minimálně V6, velký auto potřebuje velký motor
2litr je lepsi volba nez v6, ne z hlediska jizdnich vlastnosti, ale z hlediska udrzby, oprav apod., sice si moc nezajezdite, ale vetsi nadeje levnejsiho a spolehlivejsiho provozu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.06.2007 08:53, RE: 5*b omega
anonym napsal:
pomerne velka spotreba aut jednoho typu nesvedci prilis o velke kvalite
Je to tak, neni to nejspolehlivejsi auto. Každopádně už se těším na šestou (bude to moje dvanáctý auto - hold spotřebák).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.07.2007 20:46, Xedos 9 prý nemá klimatizaci :)
Vážený Honzo, nevím, do šeho si lezl a který interiér kterého vraku si prohlížel ... Xedos to však být nemohl, nebo jsi tak hloupý, že klimatizaci nepoznáš. Příště to chce buď lepšího pamatováka, nebo se mrknout na typové označení auta (má to napsané na zadku). Zdarec!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 23:44, RE: taky Omega
anonym napsal:
Omega neni zadny zazrak, vlastnim ji, ale v teto cenove relaci je to podle me jednicka, halvne vybavou ta je nadstandardni. Zadni nahon, nevim ja v tom nic jineho nez dalsi problem nevidim. (udrzba, investice). 240Km/h je silne nadsazenych, papirova max je 223km/h, neco jineho je promerovani tachometru, nohy na zem bych prosil. Tento motor neni zadny letec 170PS je podle meho malo, na tak obrovske auto, nez se rozjede tak ji to sakra trva, 150Ps Calibra by me frnkla az bych se divil !
Jinak Ecot...
Muzu se zeptat kdy jsi ty dily objednaval, mam ji taky a ceka me to pred zimou dik Andy taxia@seznam.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 20:59, RE: 3.pán od bmw
anonym napsal:
BEnzinový 2,5 neni od BMW.To je diesel 2,5tds pro který si Opel vyrobil svou povedenou hlavu
Ani hlava od bmw na tento dieselovy motor neni povedena.Ano ostatni motory jsou od oplu.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.