0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega 2.5 V6 CD

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 10:40, kombi
Omega se dá pořídit i jako kombi,ale nevím jestli nemá nějaké neduhy oproti sedanu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 11:31, RE: kombi
Passat napsal:
Omega se dá pořídit i jako kombi,ale nevím jestli nemá nějaké neduhy oproti sedanu.
mám omegu 2,5 v6 combi a je to velké pohodlné auto na delší cestování jako dělané. Ale jelikož jsem z Prahy a do práce jezdím 10km tak ted v zimě se studený motor sotva zahřeje a průměrná spotřeba se pohybuje okolo 13litrů a to když nespěchám. Samozřejmě, že při delším cestování se dá v pohodě stlačit i pod těch 10 litrů a teprve na dálnici využiji potenciál který se v ní ukrývá...
Mám jí už asi 4 roky a oprav jsem měl víc, ale žádný drastický investice nevyžadovala...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 12:54, Spotřeba
Spotřeba 9,1 litrů? Tak pán asi nejezdí, ale loudá se, ale to si mohl pořídit "oktáfku" 1,4, a nebo mu proměřuje pal. počítač - doporučuji kontrolu. Já to mám vyzkoušené, u mě je rozdíl tak 1 dcl. Mám to samé auto, ale v automatu a nedostanu se po městě pod 12 litrů, ani kdybych to tlačil. Jinak na Omegu nedám dopustit, je to velké a pohodlné auto, 2,5 V6 ano, ale příště radši 3,0 MV6.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 12:59, Světové zásoby ropy
Díky vám pánové se ropa zdražuje. Maximální objem nad 2.0 bych u osobáků zakázal. Turbo musí na vyšší požadavky výkoů dostačovat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 13:03, RE: Světové zásoby ropy
Yeti napsal:
Díky vám pánové se ropa zdražuje. Maximální objem nad 2.0 bych u osobáků zakázal. Turbo musí na vyšší požadavky výkoů dostačovat...
řídíme se základní poučkou, že objem ničím nenahradíš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 13:03, RE: Spotřeba
Mates napsal:
Spotřeba 9,1 litrů? Tak pán asi nejezdí, ale loudá se, ale to si mohl pořídit "oktáfku" 1,4, a nebo mu proměřuje pal. počítač - doporučuji kontrolu. Já to mám vyzkoušené, u mě je rozdíl tak 1 dcl. Mám to samé auto, ale v automatu a nedostanu se po městě pod 12 litrů, ani kdybych to tlačil. Jinak na Omegu nedám dopustit, je to velké a pohodlné auto, 2,5 V6 ano, ale příště radši 3,0 MV6.
Pan je asi z mesta, mozna i z velkomesta ... Jasne, ze kdyz budes jezdit s motorem 2.5 V6 po meste, tak asi spotreba pod 12 nepujde ... autor pise o dlouhodobe spotrebe a pokud se pohybuje vice mimo obce, docela mu to verim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 14:58, RE: Spotřeba
AnderN napsal:
Pan je asi z mesta, mozna i z velkomesta ... Jasne, ze kdyz budes jezdit s motorem 2.5 V6 po meste, tak asi spotreba pod 12 nepujde ... autor pise o dlouhodobe spotrebe a pokud se pohybuje vice mimo obce, docela mu to verim.
Souhlasím s Vámi. Navíc nemá automat, což u starších aut většinou vede k větší spotřebě. Moderní automaty na tom nejsou tak špatně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 15:14, RE: Světové zásoby ropy
Yeti napsal:
Díky vám pánové se ropa zdražuje. Maximální objem nad 2.0 bych u osobáků zakázal. Turbo musí na vyšší požadavky výkoů dostačovat...
nadavej jinam. podivej se jake objemy jezdi v americe. to my tady jsme bridilove.
a mimochodem, ja se svym dvoulitrem jezdim v prumeru za 8 a zeptej se stariku kolik jezdes se Š120,100,110 a ze jich neni malo. takova auta zakazat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 15:43, RE: Spotřeba
Mates napsal:
Spotřeba 9,1 litrů? Tak pán asi nejezdí, ale loudá se, ale to si mohl pořídit "oktáfku" 1,4, a nebo mu proměřuje pal. počítač - doporučuji kontrolu. Já to mám vyzkoušené, u mě je rozdíl tak 1 dcl. Mám to samé auto, ale v automatu a nedostanu se po městě pod 12 litrů, ani kdybych to tlačil. Jinak na Omegu nedám dopustit, je to velké a pohodlné auto, 2,5 V6 ano, ale příště radši 3,0 MV6.
On taky nepíše, že těch 9,1l má vě městě. Přečti si to ještě jednou a asi pomaleji. Mimochodem spotřebu 12l/město s 2,5 V6 a ještě v automatu ti taky nežeru!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 16:21, RE: Spotřeba
Roman Janeček napsal:
On taky nepíše, že těch 9,1l má vě městě. Přečti si to ještě jednou a asi pomaleji. Mimochodem spotřebu 12l/město s 2,5 V6 a ještě v automatu ti taky nežeru!
Co se týče, mrkněte do svých velkých TP a budete se divit, co se udává za spotřebu ve městě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 17:15, RE: Spotřeba
Neo napsal:
Co se týče, mrkněte do svých velkých TP a budete se divit, co se udává za spotřebu ve městě
Papír snese všechno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 20:20, RE: Spotřeba
Roňouch napsal:
Papír snese všechno.
kazdej trotl vlastni opl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 00:03, RE: Spotřeba
anonym napsal:
kazdej trotl vlastni opl
Píše se opel analfabete - ale stejně asi nevíš co to znamená analfabet, tak nic...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 08:37, RE: Světové zásoby ropy
Yeti napsal:
Díky vám pánové se ropa zdražuje. Maximální objem nad 2.0 bych u osobáků zakázal. Turbo musí na vyšší požadavky výkoů dostačovat...
To nemyslíte vážně, že ne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 08:52, Spotřeba
Jééé...to jsem to tu hezky rozvířil! "Dlouhodobá" 9,1 l já prostě neberu a hotovo. Dálnice - 150km/h, tempomat a jen tehdy jsem se dostal do 9 litrů. Už hodně lidí mi tvrdilo, že jejich 3,0 žere 8,5, pak jsme to změřili tankováním u stejného stojanu a skutečnost byla úplně jinde. I palubák se může mýlit. Jinak se vším souhlasím, mám Omegu přes rok a znám hodně lidí, co ji mají taky a spokojenost. A jak tu někdo psal, že kvůli nám, co máme motory nad 2,0 vzrostla cena ropy...to snad neee!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 09:29, RE: Spotřeba
AnderN napsal:
Pan je asi z mesta, mozna i z velkomesta ... Jasne, ze kdyz budes jezdit s motorem 2.5 V6 po meste, tak asi spotreba pod 12 nepujde ... autor pise o dlouhodobe spotrebe a pokud se pohybuje vice mimo obce, docela mu to verim.
Jak píše AnderN, více než 90% kilometrů najezdím mimo město především na dlouhé vzdálenosti (500 km a více) a jde vesměs o plynulou jízdu. Samozřejmě, že ve městě mám spotřebu 12-13 litrů, ale Omegu jsem si nekupoval na ježdění po městě. Automat má obecně spotřebu o 1-1,5 l vyšší, takže ho není možné s manuálem srovnávat. Záleží také na stylu jízdu, pokud pojedu brzda/plyn a nebudu předvídat situaci v provozu, budu za 12 jezdit taky. Chtěl jsem prostě jen upozornit na to, že velký objem nemusí znamenat velkou spotřebu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 13:07, RE: Spotřeba
autor článku napsal:
Jak píše AnderN, více než 90% kilometrů najezdím mimo město především na dlouhé vzdálenosti (500 km a více) a jde vesměs o plynulou jízdu. Samozřejmě, že ve městě mám spotřebu 12-13 litrů, ale Omegu jsem si nekupoval na ježdění po městě. Automat má obecně spotřebu o 1-1,5 l vyšší, takže ho není možné s manuálem srovnávat. Záleží také na stylu jízdu, pokud pojedu brzda/plyn a nebudu předvídat situaci v provozu, budu za 12 jezdit taky. Chtěl jsem prostě jen upozornit na to, že velký objem nemusí z...
Tak tak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 19:08, RE: Spotřeba
Mates napsal:
Jééé...to jsem to tu hezky rozvířil! "Dlouhodobá" 9,1 l já prostě neberu a hotovo. Dálnice - 150km/h, tempomat a jen tehdy jsem se dostal do 9 litrů. Už hodně lidí mi tvrdilo, že jejich 3,0 žere 8,5, pak jsme to změřili tankováním u stejného stojanu a skutečnost byla úplně jinde. I palubák se může mýlit. Jinak se vším souhlasím, mám Omegu přes rok a znám hodně lidí, co ji mají taky a spokojenost. A jak tu někdo psal, že kvůli nám, co máme motory nad 2,0 vzrostla cena ropy...to snad neee!
Ono totiz predevsim zalezi na tom "mezikousku" mezi sedackou a pedaly na Omegach Caravan jsem najezdil uz nekolik set tisic km, takze muzu hodnotit - a se svoji nynejsi 3.2 V6 jsem uz "dalku" dokazal zajet za 5.2 l/100 km. V beznem kombinovanem provozu jezdim i s tempomatem a klimatizaci s dlouhodobym prumerem pod 8 l/100 km, ve meste si vezme 9.5 litru. Mereno samozrejme tankovanim a kilometry, nikoliv jenom pocitacem. Na druhou stranu v Nemecku na dalnici neni problem jit az pres 25 lt/100 km, ale jak jsem jiz napsal, zalezi to na ridici, ohybat nesmyslne plyn pod podlahu umi kazdy. Naprosto souhlasim s tim, ze velky objem nemusi nutne znamenat velkou spotrebu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 20:03, RE: Světové zásoby ropy
Yeti napsal:
Díky vám pánové se ropa zdražuje. Maximální objem nad 2.0 bych u osobáků zakázal. Turbo musí na vyšší požadavky výkoů dostačovat...
Takže jsi ropák! Kolik jsi viděl benzíňáků s turbem? Na prstech jedné ruky je spočítám. Takový motor ma pak třetinový proběh tak kde je ta ochrana přírody? Nebo ti jde jen o tu cenu? A zapomeň na to, že os. auta jsou to co určuje cenu ropy. Kdyby to bylo s těma zásobama tak ošemetné,tak by vlády g8 podpořily vývoj vodíkových motorů a distribuci tohoto paliva,ale to se jim nechce. (myslel jsem přímý vstřik vodíku,který je 180x výbušňejší než benzín se vzduchem) ne palivové články. Jinak turbo u nafty je jasná věc, ale u benzínu to žere ještě mnohem víc,protože ten výkon málookoho nechá klidným! Kámoš neš se v něm zabil měl myšáka EVO VIII a ten když jsme honily tak 35/100 ! A zeptej se někoho kdo má oktávku 1.8 T čest kaccerr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2006 01:49, RE: Světové zásoby ropy
kaccerr napsal:
Takže jsi ropák! Kolik jsi viděl benzíňáků s turbem? Na prstech jedné ruky je spočítám. Takový motor ma pak třetinový proběh tak kde je ta ochrana přírody? Nebo ti jde jen o tu cenu? A zapomeň na to, že os. auta jsou to co určuje cenu ropy. Kdyby to bylo s těma zásobama tak ošemetné,tak by vlády g8 podpořily vývoj vodíkových motorů a distribuci tohoto paliva,ale to se jim nechce. (myslel jsem přímý vstřik vodíku,který je 180x výbušňejší než benzín se vzduchem) ne palivové články. Jinak turbo u...
No tak treba SAABy jsou znamy predevsim diky turbu, s trochou nadsazky mu daly jmeno. Takovej 2.3t (samozrejme v benzinu) je opravdu lahoda, vykon z fabriky az 260 koniku, po upravach klidne 500. a spotreba? s mym (puvodne 200k) asi 300 konovym motorem pri klidne jizde 9 litru/100! samozrejme 4x4 je trochu o necem jinym, ale pro strelce je SAAB idealni
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.