0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroen Saxo, Fiat Punto nebo Opel Corsa?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, italská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 14:45, RE: co tim autor chtel rict ?
anonym napsal:
co autor myslel tim:
"vertikálnějším umístěním sedadel"

???
Autor tým myslel vzpriamenejšie sedenie na vyšších sedadlách, takže nie je potrebné toľko miesta na kolená...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 14:49, PuntoII
Mal som Punto II r.99, predal som ho, lebo som chcel niečo novšie a iné. Kúpil som Focus v plnej výbave, perfektné auto, ktoré mi ale neprirástlo k srdcu. Každý sa divil, keď som ho predal a kúpil znovu PuntoII r. 02. Vôbec mi nevadí, že nie je v plnej výbave, odzrkadľuje moje predstavy o aute a moje potreby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 16:13, RE: co tim autor chtel rict ?
anonym napsal:
Autor tým myslel vzpriamenejšie sedenie na vyšších sedadlách, takže nie je potrebné toľko miesta na kolená...
Ano, měl jsem na mysli celkově vzpřímenější sezení pasažérů na zadních sedadlech. Z důvodu vyšší pozice sedáku vzhledem k podlaze a vzpřímenější polohy opěradel je pro kolena více místa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 16:54, Pojištění
Vím, že je to trochu mimo téma, ale už tady o povinném ručení řeč byla. Zrovna dnes, jsem své dvě auta pojistil u pojišťovny Triglav. Auta jsem měl pojištěná u ČPP. Normálně bych se na to vykašlal, ale cenový rozdíl byl fakt propastný. U obou vozidel je uplatňován max. bonus.U ČPP jsem za 1,9 platil 7700 a teď platím 3300. U 1,2 je to 3300 ku 1450 ve prospěch pojišťovny Triglav. To máte úsporu více jak 6000 Kč. A TO SE VYPLATÍ. Podotýkám, že nejsem žádnej pojišťovák a tudíš nedělám nikomu reklamu. Nebavme se o tom, kdo jak kvalitní služby nabízí, protože povinné ručení, není služba pro mě, ale pro poškozeného.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 17:11, RE: Pojištění
Vepř napsal:
Vím, že je to trochu mimo téma, ale už tady o povinném ručení řeč byla. Zrovna dnes, jsem své dvě auta pojistil u pojišťovny Triglav. Auta jsem měl pojištěná u ČPP. Normálně bych se na to vykašlal, ale cenový rozdíl byl fakt propastný. U obou vozidel je uplatňován max. bonus.U ČPP jsem za 1,9 platil 7700 a teď platím 3300. U 1,2 je to 3300 ku 1450 ve prospěch pojišťovny Triglav. To máte úsporu více jak 6000 Kč. A TO SE VYPLATÍ. Podotýkám, že nejsem žádnej pojišťovák a tudíš nedělám nikomu reklam...
Souhlas s Vepřem (mimořádně )), já přeběhl od jedné z největších taky ke Triglavu, flotilové pojištění (povinné) u všech aut. Výsledek? Roční úspora 32 tKč. Pro informaci - jedná se o 8 aut.... Na druhou stranu - když už vás někdo nabourá, hlavně ať není pojištěn u ČPP, zlatá Kooperativa....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 17:43, RE: Pojištění
Pepe napsal:
Souhlas s Vepřem (mimořádně )), já přeběhl od jedné z největších taky ke Triglavu, flotilové pojištění (povinné) u všech aut. Výsledek? Roční úspora 32 tKč. Pro informaci - jedná se o 8 aut.... Na druhou stranu - když už vás někdo nabourá, hlavně ať není pojištěn u ČPP, zlatá Kooperativa....
Právěže ČPP poté, co skoro krachla je prakticky jiná společnost, celý interní systém nový. To je předpoklad, o kterém se zatím přesvědčuju, že svoje závazky bude plnit.
Oprotitomu Triglav má pověst mnohem horší. Je levný, ale hodnocení plnění svých závazků je velmi nízké.
Potom je výběr pojišťovny pro povinné ručení i věcí osobní zodpovědnosti...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 18:19, RE: Pojištění
Vepř napsal:
Vím, že je to trochu mimo téma, ale už tady o povinném ručení řeč byla. Zrovna dnes, jsem své dvě auta pojistil u pojišťovny Triglav. Auta jsem měl pojištěná u ČPP. Normálně bych se na to vykašlal, ale cenový rozdíl byl fakt propastný. U obou vozidel je uplatňován max. bonus.U ČPP jsem za 1,9 platil 7700 a teď platím 3300. U 1,2 je to 3300 ku 1450 ve prospěch pojišťovny Triglav. To máte úsporu více jak 6000 Kč. A TO SE VYPLATÍ. Podotýkám, že nejsem žádnej pojišťovák a tudíš nedělám nikomu reklam...
Není tak docela pravda, že pojištění odpovědnosti provozovatele motorového vozidla je "službou pro poškozeného". Vedle výše pojistného je též nutno posuzovat výši pojistného plnění, které pojišťovna za Vás vyplatí. Vezmeme-li v potaz běžnou dopravní nehodu, pak kterákoli z pojistek hravě pokryje náhradu způsobených škod. Jsou ovšem havárie, u nichž můžete mít problém, neboť pojistný limit bude překonán. Nemusí se jednat o žádné sci-fi, stačí si pouze představit havárii v zahraničí, kdy ponesete odpovědnost za smrt a újmy na zdraví cestujících kupř. v autobuse. V takovém případě by provozovateli motorového vozidla nejnižší pojistná částka nemusela stačit, přičemž rozdíl už hradí ze svého.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 18:23, Fiat proti frantíkům
vyhrává zejména nepřehnanými cenami originálních dílů. I u Fiata občas zařve třeba membrána benzinové pumpy, jako náhradní díl je však možná za třetinu ceny skoro stejného dílu u Citrena.
Jinak snad v té kvalitě nejsou opravdu podstatné rozdíly, ovšem s Audi, BMW nebo Mercedesem raději nesrovnávejte. Japonci jsou jako nové velmi perfektní, ale když vám řeknou cenu za chromovou lištičku na dveřích, tak vykulíte oči.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 23:25, RE: Fiat proti frantíkům
anonym napsal:
vyhrává zejména nepřehnanými cenami originálních dílů. I u Fiata občas zařve třeba membrána benzinové pumpy, jako náhradní díl je však možná za třetinu ceny skoro stejného dílu u Citrena.
Jinak snad v té kvalitě nejsou opravdu podstatné rozdíly, ovšem s Audi, BMW nebo Mercedesem raději nesrovnávejte. Japonci jsou jako nové velmi perfektní, ale když vám řeknou cenu za chromovou lištičku na dveřích, tak vykulíte oči.
nj chromova listicka je draha ale normalni dily jsou s normalnimy cenami !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.08.2007 08:15, RE: Pojištění
anonym napsal:
Není tak docela pravda, že pojištění odpovědnosti provozovatele motorového vozidla je "službou pro poškozeného". Vedle výše pojistného je též nutno posuzovat výši pojistného plnění, které pojišťovna za Vás vyplatí. Vezmeme-li v potaz běžnou dopravní nehodu, pak kterákoli z pojistek hravě pokryje náhradu způsobených škod. Jsou ovšem havárie, u nichž můžete mít problém, neboť pojistný limit bude překonán. Nemusí se jednat o žádné sci-fi, stačí si pouze představit havárii v zahraničí, kdy ponesete ...
Tak krytí mám stejné, u škodě na zdraví se na rozdíl od auta nekalkuluje s amortizací....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 17:57, RE: Jedině opel
zigi napsal:
Ano, jedině Fabku Combi HTP 47Kw, to je jak tady někteří jedinci říkají ideální rodinný vůz, hlavně ten motor je úžasný, na dálnici se hodí perfektně!! Boha to je názor!

Pán chce Saxo, Punto nebo Corsu a on mu nabídne kombíka, prostě no comment!

Být vámi, vybírám mezi Corsou 1.7DTI a Puntem 1.2 16V, oba maj celkem dobré motory a na dálnici se už jakž takž hodí, tříhrnec ve fabce na dálnici nepatří ani omylem.

Toť můj názor
Fabia 1,2 16V v kombajnu do 100tKc :) :) :) :)
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.