0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroen Saxo, Fiat Punto nebo Opel Corsa?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, italská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 00:52, Jedině opel
Rozhodně opela, nejkvalitnější auta na trhu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 06:31, RE: Jedině opel
anonym napsal:
Rozhodně opela, nejkvalitnější auta na trhu.
:DDDDDDDDDDD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 06:48, Drobna pripominka
Je fajn videt srovnani vedle sebe, akorat mi trosicku vadi, ze nekde je vykon v konich, jinde v kW. Jasne, prepocet je jednoduchy, ale proc se s nim zatezovat, kdyz by to tam mohlo byt napsane rovnou? :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 08:38, RE: Jedině opel
anonym napsal:
Rozhodně opela, nejkvalitnější auta na trhu.
doporučoval bych přišetřit na fabii combi htp 47kw,nenáročný kvalitně zpracovaný držák.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 08:41,
Nesouhlasím s autorem ohledně povinného ručení. Dnes je na trhu poměrně známá pojištovna, která to bere od výkonu, nikoli od objemu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 08:47, RE: Jedině opel
anonym napsal:
doporučoval bych přišetřit na fabii combi htp 47kw,nenáročný kvalitně zpracovaný držák.
Ano, jedině Fabku Combi HTP 47Kw, to je jak tady někteří jedinci říkají ideální rodinný vůz, hlavně ten motor je úžasný, na dálnici se hodí perfektně!! Boha to je názor!

Pán chce Saxo, Punto nebo Corsu a on mu nabídne kombíka, prostě no comment!

Být vámi, vybírám mezi Corsou 1.7DTI a Puntem 1.2 16V, oba maj celkem dobré motory a na dálnici se už jakž takž hodí, tříhrnec ve fabce na dálnici nepatří ani omylem.

Toť můj názor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 09:02, RE: Jedině opel
zigi napsal:
Ano, jedině Fabku Combi HTP 47Kw, to je jak tady někteří jedinci říkají ideální rodinný vůz, hlavně ten motor je úžasný, na dálnici se hodí perfektně!! Boha to je názor!

Pán chce Saxo, Punto nebo Corsu a on mu nabídne kombíka, prostě no comment!

Být vámi, vybírám mezi Corsou 1.7DTI a Puntem 1.2 16V, oba maj celkem dobré motory a na dálnici se už jakž takž hodí, tříhrnec ve fabce na dálnici nepatří ani omylem.

Toť můj názor
HTP je asi asi na urovni toho ctyrvalce fiat. Ale pokud z tehto 3 aut tak asi corsu 1.2 55kW. Prijde mi takova nejpreciznejsi. Fiat je dobrej, ale interier vypada silene. Saxo je uplny starec - alespon designem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 09:34, RE: Jedině opel
anonym napsal:
HTP je asi asi na urovni toho ctyrvalce fiat. Ale pokud z tehto 3 aut tak asi corsu 1.2 55kW. Prijde mi takova nejpreciznejsi. Fiat je dobrej, ale interier vypada silene. Saxo je uplny starec - alespon designem.
Ne asi, ale určitě ne. Pohled do očí pravdy je občas tvrdý, jestli seš chlap, tak to ustojíš.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 09:44, RE: bez předmětu
hogofogo napsal:
Nesouhlasím s autorem ohledně povinného ručení. Dnes je na trhu poměrně známá pojištovna, která to bere od výkonu, nikoli od objemu.
Ano, tato možnost opravdu existuje - bohužel ne každý o tom ví. Děkuji za připomenutí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 10:01, RE: bez předmětu
David Hrdlička napsal:
Ano, tato možnost opravdu existuje - bohužel ne každý o tom ví. Děkuji za připomenutí.
Prosím která pojišťovna to je?
Děkuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 10:26, moje skúsenosti so Saxom
Jazda po meste a denne 2x2O km po dobrej ceste do Bytče,pravideľné kontroly..Po l5.000 kmodpado horný pánt ľ.pred.dverí-povolil zvar.Po25.ooo km odpadol zvar výfuku na pred.strene "hrnca".Po 2 týždňoch recidíva,nový zvar,po 3 týždňoch opať..kúpa noveho tlmiča výfuku.Po 7O.000 km "odchod"ložísk predných kolies..Po 8O.OOO km olej v chladiči/tesnenie pod hlavou válcov/,po lOO.OOO som auto predal a novému kupcovi po 8.000 km praskol chladič...No comment..Kúpil som Toyota Yaris,najazdených 1O3.OOO km ,absolútne bezporuchový auťák...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 10:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Prosím která pojišťovna to je?
Děkuji
Tuto možnost nabízí Wüstenrot pojišťovna. Informace by měly být na jejich internetových stránkách.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 10:55, RE: bez předmětu
hogofogo napsal:
Nesouhlasím s autorem ohledně povinného ručení. Dnes je na trhu poměrně známá pojištovna, která to bere od výkonu, nikoli od objemu.
Jestli myslíš Wustenrot, tak ten kromě výkonu také rozeznává objem do 1850 a nad 1850. Což je smůla pro majitele dieslových 1,9 (se to nezdá, ale je jich většina). Do 1850 se (pokud nepočítám nové motory) vejdou Fordí diesly 1753, pak zmíněný 1686 od Isuzu, 1699 od Opla, 1665 TDS od BMW, 1716 SDi od VAG, zmíněný 1527 a 1769 (ale ten se montoval naposledy do P205) od PSA a pak možná nějaké ještě starší motory, ale těmi nemá smysl se zabývat. Fordí a Oplácké diesly se obecně nedoporučují, BMW 3 je moc velké, takže kromě Corsy a Saxa/P106 zbývá už jen Polo, Lupo nebo Arosa s 1,7SDi. Jo a ještě je tu vzácné Lupo 3L 1,2TDi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 11:04, RE: bez předmětu
hogofogo napsal:
Nesouhlasím s autorem ohledně povinného ručení. Dnes je na trhu poměrně známá pojištovna, která to bere od výkonu, nikoli od objemu.
Ještě jsem zapoměl na 1,4 TDi v Lupo/Arosa a Polo, ale bude trochu dražší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 11:41, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jestli myslíš Wustenrot, tak ten kromě výkonu také rozeznává objem do 1850 a nad 1850. Což je smůla pro majitele dieslových 1,9 (se to nezdá, ale je jich většina). Do 1850 se (pokud nepočítám nové motory) vejdou Fordí diesly 1753, pak zmíněný 1686 od Isuzu, 1699 od Opla, 1665 TDS od BMW, 1716 SDi od VAG, zmíněný 1527 a 1769 (ale ten se montoval naposledy do P205) od PSA a pak možná nějaké ještě starší motory, ale těmi nemá smysl se zabývat. Fordí a Oplácké diesly se obecně nedoporučují, BMW 3 je...
Mýlíš se. Wustenrot nerozlišuje do 1850 a nad pokud máš výkon do 80 KW. Já vlastím 20 hdi 66 kw a pojistka činí 3600 a nějaké drobné. Samozřejně záleží na výsi uplatnovaného bonusu, taky věk a stáří vozu berou v potaz. Já konkrétně uplatnoval 55 měsíců, plus je věk nad 30
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 12:12, RE: moje skúsenosti so Saxom
anonym napsal:
Jazda po meste a denne 2x2O km po dobrej ceste do Bytče,pravideľné kontroly..Po l5.000 kmodpado horný pánt ľ.pred.dverí-povolil zvar.Po25.ooo km odpadol zvar výfuku na pred.strene "hrnca".Po 2 týždňoch recidíva,nový zvar,po 3 týždňoch opať..kúpa noveho tlmiča výfuku.Po 7O.000 km "odchod"ložísk predných kolies..Po 8O.OOO km olej v chladiči/tesnenie pod hlavou válcov/,po lOO.OOO som auto predal a novému kupcovi po 8.000 km praskol chladič...No comment..Kúpil som Toyota Yaris,najazdených 1O3.OOO km...
No vidíte to a já mám Saxo 1,1 doma, mám na něm přes 60 000 km a nebyl s ním zatím žádný problém a to bylo auto bourané na předek, bok a záď. Saxo je spolehlivý a nenáročný pracant, ikdyž dnes již jsou malá auta lepší. Tomáš Dusil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 12:23, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Mýlíš se. Wustenrot nerozlišuje do 1850 a nad pokud máš výkon do 80 KW. Já vlastím 20 hdi 66 kw a pojistka činí 3600 a nějaké drobné. Samozřejně záleží na výsi uplatnovaného bonusu, taky věk a stáří vozu berou v potaz. Já konkrétně uplatnoval 55 měsíců, plus je věk nad 30
pokud máš výkon do 50kW a chceš jejich nejnižší sazbu, tak rozlišuje. A tyhle malé diesly jsou skoro všechny do 50kW. Pokud máš do 75kW tak sice nemusí rozlišovat, ale taková 1,3 benzín tě pak vyjde mnohem levněji u jiné pojišťovny. Přemýšlej a počítej. Kalkulaček PR je všude na netu spousta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 12:35, Punto vs Corsa
Ja osobne mam Punto II. generace 1.2 8V a spokojenost je jak s vykonem motoru tak se spotrebou. Pred koupi jsem se rozhodovla taky mezi Corsou a Puntem, ale nechtel jsem 1.0 v corse a ty 1.2 tam byli tehdy drahe, tak jsem skoncil u Punta. Musim souhlasit, ze auto je vevnitr v ramci tridy vcelku prostorne. Kdyby vam nevadil 3 dv. model tak je prave na prodej. Mam tady na nej i recenzi s fotkama. Takze moje punto Oranzova barva, 1.2 8V 44kw, najeto 55 tis, nemam servisku original Fiat, ale mam vlastni sesit se vsemy ukony, razitky a ucty od servisu za vse, co na aute bylo provadene. najeto 55 tis km, vybava ABS, El okna, orig radio, SRS (bezpecnostni predpinace bezpecnostnich pasu) pal pc, city servo. Auto nebylo bourane, jen strikane dvere po tuknuti, strikani neni poznat. Pokud byste mel zajem napiste na mail mufik.martin@seznam.cz
Jinak auto bylo jezdeni prevazne na dalnici pro dojizdeni do skoly z Prahy do Pardubic. Spotreba do 6 litru. Delsi prevodovka, takze na dalncii netoci zbytecne moc a neotravuje hlukem od motoru. K autu navic sada rok jednu zimu jetych Good year Ultragrip 7.
PS: muzete si precist recenzi a mrknout na fotky tady na tipcars
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 12:47, RE: bez předmětu
anonym napsal:
pokud máš výkon do 50kW a chceš jejich nejnižší sazbu, tak rozlišuje. A tyhle malé diesly jsou skoro všechny do 50kW. Pokud máš do 75kW tak sice nemusí rozlišovat, ale taková 1,3 benzín tě pak vyjde mnohem levněji u jiné pojišťovny. Přemýšlej a počítej. Kalkulaček PR je všude na netu spousta.
To máš pravdu, výhodné je to jen pro určité typy motoru. Třeba velký odjem Terrana 2,7 který má výkon tuším jen 75 kw, nebo 1,9 d nebo td, tam te to jasný. Maloobjemovej benzín asi u Generali ale nechci dělat reklamu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 13:44, co tim autor chtel rict ?
co autor myslel tim:
"vertikálnějším umístěním sedadel"

???
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.