0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro maminku s 2 malými dětmi

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 24.09.2016 18:49, RE: Vybava - co pozaduji
Kaisha napsal:
Jeste k te vybave,jelikoz to auto chci prevazne do mesta,tak tempomat nutne nepotrebuji,ani volant a radici paku v kuzi...Jde mi hlavne o metalickou barvu,ktera je za priplatek 10 tis.,autoradio s ovladacim panelem+handsfree 5 tis.,lita kola 17" 20 tis.... Ostatni veci bych asi ozelela.Kdyz to zhrnu,to,co chci do vybavy + nove vozidlo by vyslo cca 335 tis.,to,pro ktere si ted jedu,vyjde 290 tis.Leda zkusit slevu 20 tis.,aby se posunul cenovy rozdil mezi 2014 a 2016...


45 tisíc rozdíl je dost....slevu 20 tisíc vám daj málokde tak na sílu,spíš jdou prodejci směrem doplnkové vybavy (koberečky,první servis zdarma..atd)
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Sobota 24.09.2016 20:46, Přeci jen je mazlik doma
Tak přeci jen jsem si autíčko dovezla domů, sice bez slevy, ale stojí za to :D... Tak spousty šťastných km bez nehod vám všem :D.. a myslete na to, že je důležité občas si plnit sny :D
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Sobota 24.09.2016 22:56, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Giorgio napsal:
Petr S napsal:
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...
Pokud se rozhodujete mezi 2 roky starým autem se slevou pouhých 50 tisíc a fungl novým, pak bych těch 50 tisíc doplatil a měl fungl nové auto s plnou zárukou, ale hlavně s naprostou jistotou, že nebylo bourané, má všechny airbagy atp. Auto voní novotou Tady není o čem přemýšlet, pokud těch 50 tis. máte jděte do nového.Podobně jsem kdysi měl původně v plánu koupit 1-2 roky starý Yaris. Ale nabídka ojetin byla podobná. Sleva jen těch 50 tisíc proti novému. Koupil jsem nové a navíc s lepší výbavou podle svých představ. Od té doby kupuju už jenom nová auta.
Manžel jí neradí, ať koupí o 50 tisíc dražší auto, ale ať za těch 300 tisíc koupí holátko. A Fiat dává plnou záruku 5 let, tzn. má ty 3 roky záruku. Dneska dává Toyota jako základ záruku jen ty 3 roky, další 2 za příplatek nemalých 10 tisíc. Vzhledem k tomu, že ceníková cena toho konkrétního 500L je přes 400, v akční ceně 360 tisíc a původně se nabízelo už jako tahle ojetina za 330 tisíc, tak za 290 tisíc je to jak velmi solidní kauf, tak slušná sleva.


Paní psala S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis. Tak snad se tomu dá věřit. Osobně bych 50t. doplatil a koupil fungl nové auto pokud bych na to měl, to je celé. Nicméně paní už auto šťastně koupila a je spokojená.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 25.09.2016 15:29, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
gravestone napsal:
Giorgio napsal:
gravestone napsal:
Dodatečně nejdou montovat jen prvky bezpečnostní výbavy (airbagy, abs, dstc...) a omezeně a finančně náročně prvky elektrické výbavy (ovládání a vyhřívání sedadel, klimatizace, stahování oken, střešní okna, xenony...).
Vyhřívání sedadel i elektrické stahování oken jde domontovat naprosto jednoduše, podobně parkovací senzory. Kolikrát to vyjde i levněji než jako příplatek k funglovce. Naopak tempomat je problém. A v případě toho 500L je součástí i infotainment propojený s palubním počítačem (vč. integrovaného hansfree a ovládáním na volantu). Tohle dodělat bude problém (neříkám, že by to nešlo, ale není to ekonomicky efektivní).
Pokud se nejedná o adaptabilní tempomat (a ten pokud vím Fiat ani nenabízí) , tak normální tempomat (nastavení rychlosti bez použití plynového pedálu) jde domontovat velice jednoduše. Sám jsem ho cca před 10 lety domontovával do Octávy a jednalo se jen o výměnu přizpůsobené (s ovládacími tlačítky) levé páčky blinkrů pod volantem (z vrakoviště za pár korun) s natažením drátů k ovládání plynu v motoru. Sehnat díly potřebné pro výměnu stahování oken (motorky, vlastní el. stahovačka, kabeláž) a pak rozebírat celé dveře je fakt náročné. To samé platí i pro sedačky, tzn, vykuchat sedačky, sehnat a vyměnit sedáky, doplnit vyhřívací deky, zpátky dočalounit, natáhnout kabeláž a zabudovat ovládání, doprogramovat řídící jednotku...je taky docela náročné. El. ovládání zrcátek je jednodušší, vymění se zrcátka s motorky a doplní ovládač v interiéru (bývá tam už i příprava z výroby). Souhlasím, že jednoduché je domontovávat parkovací senzory, ty se dají sehnat použitelné od různých výrobců a montáž je časově relativně nenáročná. A do ovládání na volantu bych se taky nepouštěl a toto bych u výše uvedeného Fiata oželel. Ostatní co paní píše (kola, lišty, loketka....), není problém doplnit časem.


Ano, touto cestou se dodělat dá, ale někteří prodejci aut od toho přímo varují. Nabídka aftermarketových tempomatů je velmi omezená. A za klíčové bych u dodělávky do nového auta, aby mi na takovou úpravu dal úpravce záruku - jednak že mi neomezí nijak záruku výrobce vozu, jednak že mi to neselže a nerozseká auto.

Jinak adaptivní tempomat se nabízí v tipu a 500X, v 500L opravdu ne.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 25.09.2016 15:33, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Petr S napsal:
Giorgio napsal:
Petr S napsal:
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...
Pokud se rozhodujete mezi 2 roky starým autem se slevou pouhých 50 tisíc a fungl novým, pak bych těch 50 tisíc doplatil a měl fungl nové auto s plnou zárukou, ale hlavně s naprostou jistotou, že nebylo bourané, má všechny airbagy atp. Auto voní novotou Tady není o čem přemýšlet, pokud těch 50 tis. máte jděte do nového.Podobně jsem kdysi měl původně v plánu koupit 1-2 roky starý Yaris. Ale nabídka ojetin byla podobná. Sleva jen těch 50 tisíc proti novému. Koupil jsem nové a navíc s lepší výbavou podle svých představ. Od té doby kupuju už jenom nová auta.
Manžel jí neradí, ať koupí o 50 tisíc dražší auto, ale ať za těch 300 tisíc koupí holátko. A Fiat dává plnou záruku 5 let, tzn. má ty 3 roky záruku. Dneska dává Toyota jako základ záruku jen ty 3 roky, další 2 za příplatek nemalých 10 tisíc. Vzhledem k tomu, že ceníková cena toho konkrétního 500L je přes 400, v akční ceně 360 tisíc a původně se nabízelo už jako tahle ojetina za 330 tisíc, tak za 290 tisíc je to jak velmi solidní kauf, tak slušná sleva.
Paní psala S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis. Tak snad se tomu dá věřit. Osobně bych 50t. doplatil a koupil fungl nové auto pokud bych na to měl, to je celé. Nicméně paní už auto šťastně koupila a je spokojená.


Já samozřejmě taky věřím, že těch 10 tisíc (což je shodou okolností cena příplatku za tu bílou barvu) dokázal dealer nabídnout slevu a funglovku dodat za 350. Nicméně o 60 tisíc levnější servisní auto pořád pokládám za solidní kauf, zejména v okamžiku, kdy by jinak musela jít do toho holátka v základu.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 25.09.2016 15:34, RE: Přeci jen je mazlik doma
Kaisha napsal:
Tak přeci jen jsem si autíčko dovezla domů, sice bez slevy, ale stojí za to :D... Tak spousty šťastných km bez nehod vám všem :D.. a myslete na to, že je důležité občas si plnit sny :D


Gratuluji, vybrala jste dobře. :)
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Pondělí 26.09.2016 00:35, :)
Tak mám najeto nějakých 200 km a jsem maximálně spokojená. Autíčko je jako nové, těm, co se na první pohled nelíbilo, tak se líbí, včetně mého manžela :D... Pravdou je, že se mi zdá být trošku lenivější, ale to je dobře, jelikož vozím své děti a musím být opatrná :D... Zatím splňuje vše, co jako žena v této chvíli od auta potřebuji.

A když se vrátím k tomu, jak jsem přemýšlela o tom, zda toto auto a za tu cenu koupit... Původní myšlenka byla, koupit si auto do 200 tis., naivně jsem si myslela, že to bude stačit. Začala jsem u SUV a zjistila jsem, že má představa se neztotožňuje s realitou :D... Pak jsem zjistila, že SUV jsou sice krásná auta na pohled, ale s místem uvnitř je to horší a do města asi taky ne zrovna ideál... Pak jsem tedy povolila limitní strop a posunula částku o dalších 100... Brrr, když si uvědomím, že pro někoho je tato částka navýšení strop za vozidlo.. Srandou taky je, že by mě nikdy nenapadlo, že si jednou koupím tak drahé auto... ostatně, teď jsem sama na sebe pyšná :D... Ano, a pak přišla další otázka... Přidat ještě 50 tis. a mít úplně nové, nezajeté, bez minulosti... Je to sranda, když se zamyslím, ještě před rokem jsem řešila koupi kola a tam jsem si dala strop do 20 tis. a to mi přišlo moc :D...

Jsem vážně ráda, že jsem se takto rozhodla, jelikož stejně víc než 10 tis. km/rok nenajedu :D...

S autem jsem moc spokojená, teď ho jen nenabourat :D... Přeci jen, jsem "blondýna" a ten skok ze starého Opel Corsa na Fiat 500L je znát :D....

Krásnou noc
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.