0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro maminku s 2 malými dětmi

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Pondělí 19.09.2016 11:18, Fiat 500L
Ať se dívám, jak se dívám, stále mě to táhne k Fiatu :D, prostě si mě získal... Našla jsem si tento inzerát, tak se uvidí :D - https://auto.bazos.cz/inzerat/64933659/FIAT-500L-09-TWIN-AIR-TURBO-CNG-rok-2014.php
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 19.09.2016 11:37, RE: Fiat 500L
Kaisha napsal:
Ať se dívám, jak se dívám, stále mě to táhne k Fiatu :D, prostě si mě získal... Našla jsem si tento inzerát, tak se uvidí :D - https://auto.bazos.cz/inzerat/64933659/FIAT-500L-09-TWIN-AIR-TURBO-CNG-rok-2014.php


Zvažte, jestli nemáte lepší koupit něco s prověřeným původem a v záruce - toto např. je servisní vůz autorizovaného prodejce: http://www.tipcars.com/fiat-500l/fiat-500l-32630841.html
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Pondělí 19.09.2016 11:42, RE: Fiat 500L
Giorgio napsal:
Kaisha napsal:
Ať se dívám, jak se dívám, stále mě to táhne k Fiatu :D, prostě si mě získal... Našla jsem si tento inzerát, tak se uvidí :D - https://auto.bazos.cz/inzerat/64933659/FIAT-500L-09-TWIN-AIR-TURBO-CNG-rok-2014.php
Zvažte, jestli nemáte lepší koupit něco s prověřeným původem a v záruce - toto např. je servisní vůz autorizovaného prodejce: http://www.tipcars.com/fiat-500l/fiat-500l-32630841.html


Na ten jsem se též dívala a měla bych to i kousek... díky za radu, zkusím zajet omrknout :)
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 20.09.2016 13:43, Zkušební jízda :-)
Ahoj, určitě je dobré požádat o zkušební jízdu, někdy takhle člověk zcela obrátí v názoru na konkrétní auto Ve slušném autobazaru nemají se zkušební jízdou žádný problém....
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Úterý 20.09.2016 14:14, Testovací jízdy
Zdravím všechny,

dneska jsem dala testovací jízdu v nové Opel Meriva a Fordu B-Max, obojí super, ale to bude asi ve všem poté, na co jsem byla doposud zvyklá :D....

Držte mi pěstičky, mají mi volat ze salonu v OV ohledně Fiata 500L, jestli se dnes prodal či nikoliv (je na něm rezervace), pokud ne, zítra jedu na testovací jízdu tam :D... Zamilovala jsem se do něj, tak snad to klapne :D

Hezký den všem :D.

reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 20.09.2016 14:25, RE: Zkušební jízda :-)
BobanHTP napsal:
Ahoj, určitě je dobré požádat o zkušební jízdu, někdy takhle člověk zcela obrátí v názoru na konkrétní auto Ve slušném autobazaru nemají se zkušební jízdou žádný problém....


v Nemecku neni dokonce problém,kdy si autobazar opíše vaší občanku,dá vám klíčky,zeptá se jesli chcete jen po městě nebo na celé dopoledne a jedete SÁM nezávisle na km..
tedy tka jsem alespon několikrát nakupoval auto přímo u dealear..u malých bazarů vlastněných turky apod to asi nepujde...
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 20.09.2016 23:27, RE: Zkušební jízda :-)
stréc od piva napsal:
BobanHTP napsal:
Ahoj, určitě je dobré požádat o zkušební jízdu, někdy takhle člověk zcela obrátí v názoru na konkrétní auto Ve slušném autobazaru nemají se zkušební jízdou žádný problém....
v Nemecku neni dokonce problém,kdy si autobazar opíše vaší občanku,dá vám klíčky,zeptá se jesli chcete jen po městě nebo na celé dopoledne a jedete SÁM nezávisle na km..tedy tka jsem alespon několikrát nakupoval auto přímo u dealear..u malých bazarů vlastněných turky apod to asi nepujde...


U 3 různých dealerů Toyoty v ČR jsem to tak měl. Půjčili nám i stejný model s různými motory a projeli jsme si to s manželkou sami. Podobně i v Mitsubishi. U dealerů nových aut je to asi běžné. U bazarů spíš ne, tam s tebou prodejce chce jet. Možná i proto aby bagatelizoval případné závady, které klient objeví.
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Středa 21.09.2016 15:27, Poděkování
Chci poděkovat všem zúčastněným na mém příspěvku, dnes jsem byla v Ostravě, projela se ve Fiatu 500L, na první pohled se zamilovala a v sobotu už bude můj :D... Díky všem za pomoc i doporučení :D...

Auto mi fakt sedne, jsem z něj nadšená :D :D...

Krásný den všem.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 21.09.2016 17:23, RE: Poděkování
Kaisha napsal:
Chci poděkovat všem zúčastněným na mém příspěvku, dnes jsem byla v Ostravě, projela se ve Fiatu 500L, na první pohled se zamilovala a v sobotu už bude můj :D... Díky všem za pomoc i doporučení :D...Auto mi fakt sedne, jsem z něj nadšená :D :D...Krásný den všem.


Rádo se stalo. :)
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 21.09.2016 18:25, RE: Poděkování
Kaisha napsal:
Chci poděkovat všem zúčastněným na mém příspěvku, dnes jsem byla v Ostravě, projela se ve Fiatu 500L, na první pohled se zamilovala a v sobotu už bude můj :D... Díky všem za pomoc i doporučení :D...Auto mi fakt sedne, jsem z něj nadšená :D :D...Krásný den všem.


super....moc to potěší,když zde místní dokáží někomu dobře poradit a ten poděkuje..protože u většiny dotazů už pak ani tazatel nedá žádnou zpětnou vazbu.

ať Vám dobře slouží...a přeji mnoho km bez nehod a problémů
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
datum registrace11.06.2013
Čtvrtek 22.09.2016 09:45, RE: Poděkování
Kaisha napsal:
Chci poděkovat všem zúčastněným na mém příspěvku, dnes jsem byla v Ostravě, projela se ve Fiatu 500L, na první pohled se zamilovala a v sobotu už bude můj :D... Díky všem za pomoc i doporučení :D...Auto mi fakt sedne, jsem z něj nadšená :D :D...Krásný den všem.


Přeji mnoho šťastných kilometrů a mnoho příjemných chvil s Vaším novým čtyřkolovým miláčkem a osobně mám radost, že jsem dobře poradil.

P.S. doufám, že se brzy svěříte s prvními dojmy a zkušenstmi.

Ciao,
Arthuro
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 22.09.2016 11:05, RE: Poděkování
Kaisha napsal:
Chci poděkovat všem zúčastněným na mém příspěvku, dnes jsem byla v Ostravě, projela se ve Fiatu 500L, na první pohled se zamilovala a v sobotu už bude můj :D... Díky všem za pomoc i doporučení :D...Auto mi fakt sedne, jsem z něj nadšená :D :D...Krásný den všem.


Gratuluji, ať auto dobře slouží!!
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Pátek 23.09.2016 20:54, Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Dobrý večer,

zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.

Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové.

Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka.

S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.

Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis.

Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě...

Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?

Díky za názory a prosím, bez kritiky...
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pátek 23.09.2016 22:11, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...


Dobrý večer, protentokrát bych manžela v tomto opravdu poslechl a koupil úplně nové auto. Ojetina vychází zajímavě až cca po 3-4 letech. Takhle budete mít zcela nový vůz v letošní modelové řadě a budete mít i lepší pozici při příp. dalším prodeji vozu. Všechny výše uvedené prvky výbavy jdou v pohodě dodatečně domontovat, pokud po nich budete i dále toužit. Dodatečně nejdou montovat jen prvky bezpečnostní výbavy (airbagy, abs, dstc...) a omezeně a finančně náročně prvky elektrické výbavy (ovládání a vyhřívání sedadel, klimatizace, stahování oken, střešní okna, xenony...).
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 23.09.2016 23:07, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...


Pokud se rozhodujete mezi 2 roky starým autem se slevou pouhých 50 tisíc a fungl novým, pak bych těch 50 tisíc doplatil a měl fungl nové auto s plnou zárukou, ale hlavně s naprostou jistotou, že nebylo bourané, má všechny airbagy atp. Auto voní novotou Tady není o čem přemýšlet, pokud těch 50 tis. máte jděte do nového.

Podobně jsem kdysi měl původně v plánu koupit 1-2 roky starý Yaris. Ale nabídka ojetin byla podobná. Sleva jen těch 50 tisíc proti novému. Koupil jsem nové a navíc s lepší výbavou podle svých představ. Od té doby kupuju už jenom nová auta.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 24.09.2016 07:06, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...


Kupujete auto, které používal dealer, nikoliv jeho (potenciální) zákazníci. Není to typická ojetina. Na auto je 5letá záruka, takže 3 roky/80 tisíc km čekají na vás. Nechejte si prodejcem (a ideálně s sebou vezměte i manžela) detailně vysvětlit, jak ta záruka funguje a co a jakým způsobem kryje (tzn. jaká jsou případná omezení) a teprve v danou chvíli se rozhodněte, jestli chcete místo toho zcela nejetý skladový vůz (počítejte ale s tím, že připravit ho bude taky chvíli trvat a dnes s ním neodjedete). Nicméně i ona prodloužená záruka kryje výrobní vady, nejspíše by měla být podmíněna dodržováním servisního plánu, což u auta dealera nebude problém, není tedy důvod se toho bát.

Osobně bych zakoupil vůz, který máte rezervovaný, tzn. ten vybavenější. Berte v úvahu, že nová auta průběžně zdražují. Tento kus je vyroben v roce 2014, model je na trhu od roku 2012, nejedná se tedy o náběh výroby s tzv. "dětskými nemocemi", ale již odladěnou sérii. Naopak, s tlakem na růst cen musejí všichni výrobci hledat úspory, základní provedení všech aut mívají i horší materiály apod. Proto bych vzal vybavenější kus, nevykazuje-li vady a dává-li mi dealer garanci. Formálně sice kupujete vůz ojetý, nicméně toto není ojetina po nějakém anonymovi daná protiúčtem, tohle je auto, které prodejce nových vozů používal interně a celou dobu počítal s tím, že ho po čase prodá tímto způsobem, tzn. stav vozu tomu musí odpovídat a s "normální" ojetinou (např. tou černou, co jste dávala odkaz) je "neměřitelný".
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 24.09.2016 07:12, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Petr S napsal:
Kaisha napsal:
Dobrý večer,zítra si mám jet pro vysněné auto Fiat 500L, 1.4 benzín, r.v. 2014, servisní vůz, najeto 19.600 km, s výbavou komfort plus za cenu 290 tis.Manžel (jak jsem již zmiňovala, že se mu to auto nelíbí a má snahu mě odradit), dnes večer přišel s tím, že za nové auto (2016) bez výbavy zaplatím 300 tis. a že si mám tedy raději koupit nové. Výbavou je myšleno - boční chromované lišty, litá kola, tempomat, zrcátka v el., rádio s ovládáním na volantu, volant a řadící páka potažená kůží, lakovaná zpětná zrcátka, bederní polohovací sada a loketní opěrka. S touto výbavou bych úplně nového Fiata koupila za 350 tis.Manžel se mě snaží přesvědčit, ať auto zítra nekupuji a ať si koupím úplně nové bez výbavy, za těch 300 tis. Jenže já jsem ženská, chci mít kompletní auto... Nemyslím si, že by to byla nevýhodná koupě... Co si o tom myslíte? Čemu byste dali přednost?Díky za názory a prosím, bez kritiky...
Pokud se rozhodujete mezi 2 roky starým autem se slevou pouhých 50 tisíc a fungl novým, pak bych těch 50 tisíc doplatil a měl fungl nové auto s plnou zárukou, ale hlavně s naprostou jistotou, že nebylo bourané, má všechny airbagy atp. Auto voní novotou Tady není o čem přemýšlet, pokud těch 50 tis. máte jděte do nového.Podobně jsem kdysi měl původně v plánu koupit 1-2 roky starý Yaris. Ale nabídka ojetin byla podobná. Sleva jen těch 50 tisíc proti novému. Koupil jsem nové a navíc s lepší výbavou podle svých představ. Od té doby kupuju už jenom nová auta.


Manžel jí neradí, ať koupí o 50 tisíc dražší auto, ale ať za těch 300 tisíc koupí holátko. A Fiat dává plnou záruku 5 let, tzn. má ty 3 roky záruku. Dneska dává Toyota jako základ záruku jen ty 3 roky, další 2 za příplatek nemalých 10 tisíc. Vzhledem k tomu, že ceníková cena toho konkrétního 500L je přes 400, v akční ceně 360 tisíc a původně se nabízelo už jako tahle ojetina za 330 tisíc, tak za 290 tisíc je to jak velmi solidní kauf, tak slušná sleva.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 24.09.2016 07:16, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
gravestone napsal:
Dodatečně nejdou montovat jen prvky bezpečnostní výbavy (airbagy, abs, dstc...) a omezeně a finančně náročně prvky elektrické výbavy (ovládání a vyhřívání sedadel, klimatizace, stahování oken, střešní okna, xenony...).


Vyhřívání sedadel i elektrické stahování oken jde domontovat naprosto jednoduše, podobně parkovací senzory. Kolikrát to vyjde i levněji než jako příplatek k funglovce. Naopak tempomat je problém. A v případě toho 500L je součástí i infotainment propojený s palubním počítačem (vč. integrovaného hansfree a ovládáním na volantu). Tohle dodělat bude problém (neříkám, že by to nešlo, ale není to ekonomicky efektivní).
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Sobota 24.09.2016 08:48, RE: Co s tím? Prosím o názor, nikoliv kritiku :D
Giorgio napsal:
gravestone napsal:
Dodatečně nejdou montovat jen prvky bezpečnostní výbavy (airbagy, abs, dstc...) a omezeně a finančně náročně prvky elektrické výbavy (ovládání a vyhřívání sedadel, klimatizace, stahování oken, střešní okna, xenony...).
Vyhřívání sedadel i elektrické stahování oken jde domontovat naprosto jednoduše, podobně parkovací senzory. Kolikrát to vyjde i levněji než jako příplatek k funglovce. Naopak tempomat je problém. A v případě toho 500L je součástí i infotainment propojený s palubním počítačem (vč. integrovaného hansfree a ovládáním na volantu). Tohle dodělat bude problém (neříkám, že by to nešlo, ale není to ekonomicky efektivní).


Pokud se nejedná o adaptabilní tempomat (a ten pokud vím Fiat ani nenabízí) , tak normální tempomat (nastavení rychlosti bez použití plynového pedálu) jde domontovat velice jednoduše. Sám jsem ho cca před 10 lety domontovával do Octávy a jednalo se jen o výměnu přizpůsobené (s ovládacími tlačítky) levé páčky blinkrů pod volantem (z vrakoviště za pár korun) s natažením drátů k ovládání plynu v motoru. Sehnat díly potřebné pro výměnu stahování oken (motorky, vlastní el. stahovačka, kabeláž) a pak rozebírat celé dveře je fakt náročné. To samé platí i pro sedačky, tzn, vykuchat sedačky, sehnat a vyměnit sedáky, doplnit vyhřívací deky, zpátky dočalounit, natáhnout kabeláž a zabudovat ovládání, doprogramovat řídící jednotku...je taky docela náročné. El. ovládání zrcátek je jednodušší, vymění se zrcátka s motorky a doplní ovládač v interiéru (bývá tam už i příprava z výroby). Souhlasím, že jednoduché je domontovávat parkovací senzory, ty se dají sehnat použitelné od různých výrobců a montáž je časově relativně nenáročná. A do ovládání na volantu bych se taky nepouštěl a toto bych u výše uvedeného Fiata oželel. Ostatní co paní píše (kola, lišty, loketka....), není problém doplnit časem.
reagovat
Kaisha
počet příspěvků15
datum registrace14.09.2016
Sobota 24.09.2016 09:32, Vybava - co pozaduji
Jeste k te vybave,jelikoz to auto chci prevazne do mesta,tak tempomat nutne nepotrebuji,ani volant a radici paku v kuzi...Jde mi hlavne o metalickou barvu,ktera je za priplatek 10 tis.,autoradio s ovladacim panelem+handsfree 5 tis.,lita kola 17" 20 tis.... Ostatni veci bych asi ozelela.Kdyz to zhrnu,to,co chci do vybavy + nove vozidlo by vyslo cca 335 tis.,to,pro ktere si ted jedu,vyjde 290 tis.Leda zkusit slevu 20 tis.,aby se posunul cenovy rozdil mezi 2014 a 2016...
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.