0
zpět
 

diskuze k tématu: Novinka pro řidiče: povinnost odstranit sníh z vozu před jízdou

kategorie zařazení tématu:
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 03.12.2014 15:46, RE: buzerace řidičů
KoobaS napsal:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
David V napsal:
Petr S napsal:
Coch napsal:
Jestli si někdo myslí,že úplné očistění vozu od sněhu a námrazy nějak výrazně zlepší bezpečnost na silnicích tak to je fakt hodně naivní. Pokud budou na silnicích jezdit nadále takový hovada co si myslí,že je spasí na námraze zimní gumy,případně ABS či ESP tak je takovéhle stupidní nařízení naprosto k ničemu.Je to prostě jen o tom přizpůsobit stav jízdy vůči stavu vozovky a nic víc. Proto je pro mne toto nařízení pouze buzerace řidičů a tahání peněz z jejich peněženek příslušníky pomáhat a chránit,kteří se na nic jiného než zevlovat a prudit nezmůžou.
Buzerace je to jen pro ty kdo si okna necisti :) To jsou podobny lidi jako ty co si mysli, ze diky ESP a ABS muzou jezdit jako hovada jak pises. S tim s tim problem nemam. Kdyz me policajti zrovna za tohle daji pokutu tak ji rad zaplatim, protoze uznam ze jsem hovado pokud jedu autem, ze ktereho nevidim ven.
Taky s tím nemám problém, takto to dělám od nepaměti. Okna jsou samozřejmá a já nikdy nevozil ani sníh na střeše.
Naprostý souhlas... auto pořádně očistit a odmrazit... Neznám nic lepšího než když na dálnici z auta předemnou lítají kusy sněhu ze střechy... Už jsem viděl a i pár vyděšených řidičů, kterým se takhle zvedl sníh z kapoty na čelní sklo a v první chvíli nevěděli co maj dělat...
A co lesní úseky? By mohli cestáři ještě ometat větve, aby náhodou v zimě spadnuvší kousek sněhu nějakého řidiče nevylekal, ne? A co když se koulujou veverky? Taky si auto pořádně rozmrazím, ale hlavně abych bezpečně viděl. To, že občas odněkud přiletí nějakej ten sníh jaksi k zimě patří...
To už zase hortíš trochu ad absurdum Pepe...Sníh k zimě samozřejmě patří, mám sníh rád. Ale proč bych měl něhoko (nebo někdo mě) obtěžovat mlhou sněhu odlétavajícího ze střechy...
Ale nehrotím... Jen se tady někdo pomazanej cejtí bejt důležitej a všechno nalajnovat jak EU. Nejsme snad malý děti... Ano, vídám spoustu "tankistů", kteří mžourají průzorem 10 x 50 cm, ty bych opálkoval, protože jsou nebezpečný sobě i ostatním, ale sníh na střeše? Bavím se o našich podmínkách, nemáme tu půlmetry sněhu obden 4 měsíce v roce... Taky při sněžení ometáš RZ každých cca 500m? Jestli ne, tak bacha, dávaj se za to pokuty
Souhlasím s tím, že regulací, nařízení a předpisů je až moc... Bohužel se na silnici spousta lidí jako malý děti chová, to je prostě fakt. A já nechci aby se mě, nebo mým blízkým kvůli takovýmu člověku něco stalo... A právě proto, že tu nemáme ty půl metry sněhu, tak si myslím že by neměl být takovej problém to auto očistit a na jízdu připravit... A RZ ometám jenom při odjezdu, přiznávám :)


Jen píšu, že v zimě prostě tak nějak musím očekávat, že odněkud přiletí kus sněhu nebo ledu, spousta lidí si bude jezdit s čepicí na střeše zákon/nezákon. Tak jako teď jezdí jen s průzorem, a "nevadí" jim to (přičemž vyhlášku porušujou), tak tím míň budou řešit sníh na kufru nebo střeše, kterej je neomezuje vůbec. A furt lepší dostat kusem sněhu, než kolem z náklaďáku
reagovat
Coch
počet příspěvků20
datum registrace20.11.2014
Středa 03.12.2014 21:13, Souhlas
Naprosto s Vámi souhlasím pánové. O těch policajtech tu mluvím od začátku.Budou to pro ně snadný body za pokuty ale výsledek žádnej.To se opět pánům zákonodárcům zase něco povedlo.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Středa 03.12.2014 22:12, Zákon
Ten zákon je snad teprve ve fázi návrhu, ale kde kdo už tu bouřlivě spekuluje jak policajti budou pokutovat za kousek sněhu na SPZ, nebo za vrstvičku ledu na střeše. Nemalujte čerty na zeď Dívejte se na to trochu pozitivně, že snad ubude počet lidí co jezdí s úzkým průzorem a 20 cm čepicí na střeše. Ten zákon jsem sice nečetl. Ale předběžná paranoia z úřední represe je asi trochu předčasná a asi i dost iracionální...
reagovat
Coch
počet příspěvků20
datum registrace20.11.2014
Čtvrtek 04.12.2014 12:06, Pozitivně? No nevím.......
No já nevím jestli na tom je něco pozitivního. Mám totiž kamaráda u dopravní policie,bavil jsem se o tom s ním a když jsem se dozvěděl jak policajti náramně takovéto povedené nařízení vítají.
(Je to pro ně totiž velice snadná a nenáročná cesta k udělení pokuty) moc nadšený jsem z toho teda nebyl.
reagovat
majk1a
počet příspěvků1
datum registrace04.01.2015
Neděle 04.01.2015 21:16, sníh na střeše
nevíte někdo jestli ta novela už platí, nikde jsem to nenašla, budu muset vozit pokud platí v autě dlouhý smeták, abych na střechu dosáhla a proč zrušili zástěrky na zadních kolech, to je horší jak spadnutý sníh ze střechy, za cestu z práce vyplácám celou nádržku na stírání oken od bordelu
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.