0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Primera SLX - slouží i po patnácti letech

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:21, RE: Legrační
Pepe napsal:
Jo, ta formulace je dobrá píš to chtělo říct : "airbagy mi možná budou chybět, ale klima chybí každé léto"... Ale co, hlavně že víme, o co jde...
Jestli mu chybí koně tak si mněl koupi verzi GT se 110Kw.v roce 91 to byl slušný výkon....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:38,
Tlumiče a spojka v tak málo najetých km? To není moc dobrý... ale záleží hodně na řidiči. Jinak neznam auto co by mělo s tak malym nájezdem problémy, hodnotit spolehlivost se dá až tak po 300 tis. km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:42, Alex
...je to fajn, když má 12 let staré kupované auto najeto cca 100 tis...obzvlášť relativně velké auto...:))))) Takže to má najeto cca min. 200 tis..ale drží, to je dobře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:42, RE: :)
jodevaio napsal:
Kde je Osel a jeho retardovaná hláška?
chybí tě co?...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 11:01, 15 let??
Kolik je 2008-1994? Ať počítám, jak počítám, vychází mi 14. Je chyba v dnešním datu, roku výroby nebo výpočtech na Tip-Cars?
Čekal jsem na Primeru lepší recenzi. Třeba moje kamarádka má tu stejnou i s motorem 1.6 a praskla jí poloosa. Říkám, hm, to je celkem raritní závada, protože neznám nikoho jinýho. No a ukázalo se, že u Primer je to naprosto běžná věc, že se uvalí poloosa. Považuji to za velmi těžkou závadu, která na sebe neupozorní a pak se jednoho dne ozve rána a auto už se nerozjede.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 11:37, RE: Airbagy
anonym napsal:
Není pravda, třeba VW Group má 15 let. Nedělám si ovšem iluze, že by to někdo po té době měnil.
Na fordech je to 100% pod 8 let. Mam 8 let stary mondeo a asi pred mesicem sem to resil (koukl jsem kolik by to stalo a vyprd sem se na to
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 12:35, RE: Airbagy
anonym napsal:
Na fordech je to 100% pod 8 let. Mam 8 let stary mondeo a asi pred mesicem sem to resil (koukl jsem kolik by to stalo a vyprd sem se na to
Poznámka pro Osla: u octávky na hlínách je to po 14 letech;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 12:45, RE: 15 let??
David V napsal:
Kolik je 2008-1994? Ať počítám, jak počítám, vychází mi 14. Je chyba v dnešním datu, roku výroby nebo výpočtech na Tip-Cars?
Čekal jsem na Primeru lepší recenzi. Třeba moje kamarádka má tu stejnou i s motorem 1.6 a praskla jí poloosa. Říkám, hm, to je celkem raritní závada, protože neznám nikoho jinýho. No a ukázalo se, že u Primer je to naprosto běžná věc, že se uvalí poloosa. Považuji to za velmi těžkou závadu, která na sebe neupozorní a pak se jednoho dne ozve rána a auto už se nerozjede.
Poloos môže prasknuť na ktorom koľvek aute, jedno akej značky. Aj na Passatoch radi praskaju. Inak Primera veľa slabých miest nemá a zbytočne sa ju budeš snažiť niečim potopiť, oproti iným automobilom ma proste minimum nedostatkov a zbytočnými rečami o aute ktoré si nikdy nemal a dufajme že ani mať nebudeš dosiahneš možno uspokojenie pre sameho seba. Proste ako male decko. Aspoň nikdy nepoznaš čo znamená hooooodne muziky za malo peňez.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 12:48, RE: 15 let??
anonym napsal:
Poloos môže prasknuť na ktorom koľvek aute, jedno akej značky. Aj na Passatoch radi praskaju. Inak Primera veľa slabých miest nemá a zbytočne sa ju budeš snažiť niečim potopiť, oproti iným automobilom ma proste minimum nedostatkov a zbytočnými rečami o aute ktoré si nikdy nemal a dufajme že ani mať nebudeš dosiahneš možno uspokojenie pre sameho seba. Proste ako male decko. Aspoň nikdy nepoznaš čo znamená hooooodne muziky za malo peňez.
A ešte myslím že auto ktoré už dávno presluhuje nemá cenu riešiť, v takej Primere P11c 103kw z roku 2000, to je zvezení ale mudrc tvojho typu by to aj tak musel niečo najsť. ) Neexistuje veľa aut za tu cenu v takej vybave ktoré poskytnu take vyborne zvezenie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 13:05, RE: 15 let??
anonym napsal:
Poloos môže prasknuť na ktorom koľvek aute, jedno akej značky. Aj na Passatoch radi praskaju. Inak Primera veľa slabých miest nemá a zbytočne sa ju budeš snažiť niečim potopiť, oproti iným automobilom ma proste minimum nedostatkov a zbytočnými rečami o aute ktoré si nikdy nemal a dufajme že ani mať nebudeš dosiahneš možno uspokojenie pre sameho seba. Proste ako male decko. Aspoň nikdy nepoznaš čo znamená hooooodne muziky za malo peňez.
Pokud je u vás praskání poloos normální závada, tak jsi tím jen potrvrdil, že o autech vůbec nic nevíš.Nerozeznáš totiž homokinetický kloub od tyče poloosy.Nevidím opravdu jediný důvod,proč si toto auto kupovat, zvlášť s takovou konstrukční vadou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 13:29, RE: 15 let??
anonym napsal:
Pokud je u vás praskání poloos normální závada, tak jsi tím jen potrvrdil, že o autech vůbec nic nevíš.Nerozeznáš totiž homokinetický kloub od tyče poloosy.Nevidím opravdu jediný důvod,proč si toto auto kupovat, zvlášť s takovou konstrukční vadou.
To slyším poprvé že primeře praskne poloosa.Já mám P11 novější a najeto 150tis a poloosa je v klidu.(ani necvaká).Ono to bude spíš o řidiči-plnej rejd a "kotel" a pak to tak dopadne..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 13:36, RE: 15 let??
anonym napsal:
A ešte myslím že auto ktoré už dávno presluhuje nemá cenu riešiť, v takej Primere P11c 103kw z roku 2000, to je zvezení ale mudrc tvojho typu by to aj tak musel niečo najsť. ) Neexistuje veľa aut za tu cenu v takej vybave ktoré poskytnu take vyborne zvezenie.
Netvrdím, že jsem odborník na Nissany, zejména Primeru. Její kvality ohledně trvanlivosti a jízdních vlastností se ke mně donesly, stejně jako zmiňovaná bolest praskajících poloos, která uznávám, je spíše běžnější pro 2.0 ltr provedení a u 1.6 tak běžná není. A jak říkám, neznám nikoho jiného, komu by praskla poloosa ne jiném autě. To, že jsem se tím dotkl nepříjemně Tvého "svatého grálu" je Tvůj problém, ne můj. Jen jsem prostě uvedl bolavé místo, na které je potřeba dát pozor, což možná někdo, kdo o Primeře uvažoval, může ocenit.
Nikdy nebylo mým krédem tady na TipCarsu se snažit potápět auta. Nejhorší jsou totiž přispěvatelé, jimž nějaká "modla" zatemní mysl a podrážděně reagují na pravdivé a objektivní příspěvky. A kdyby Tě zajímalo, v čem jezdím já, abys mohl schladit svoje ego, tak je to 13 let stará Vectra A. Ano ten rezavý nespolehlivý krám, a div se slouží mi dobře, i když sem tam závadu měla, ale nikdy ne tak fatální, že by se nerozjela nebo nedojela.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 13:39, RE: 15 let??
anonym napsal:
To slyším poprvé že primeře praskne poloosa.Já mám P11 novější a najeto 150tis a poloosa je v klidu.(ani necvaká).Ono to bude spíš o řidiči-plnej rejd a "kotel" a pak to tak dopadne..
Mluvíme tady o poloose ne o homokinetickém kloubu, to jso dvě naprosto různé součástky. Poloosa právě necvaká - to dělá odcházející homokineťák v rejdu často v důsledku porušené manžety - kdy se do něj dostane prach a voda a zničí jej během relativně krátké doby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 14:31, RE: ooo
anonym napsal:
Pokud člověk bude dodržovat předpisy a jezdit úměrně stavu českých silnic tak je těch 66kw v 1600cm3 motoru ažaž.Pokud budete předpisy porušovat a chtít jezdit rychle jako většina lidí v tomto státě tak je 66kw nedostatečných.Další věcí je , zatížení vozu.Jestli jezdí majitel sám, tak mu těch 66kw stačí .Až naloží 3 spolujezdce tak zjistí, že 66kw je málo.To je moje zkušennost.Mám 1,6ku 66kw i když ne primeru.
..proboha kdo se tady baví o předpisech???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 14:55, RE: Legrační
David V napsal:
Tak airbagy mu chybí a klima ne. To já si klimu zapnu kdykoliv je to potřeba a použití airbagů se snažím maximálně vyhnout. No každý má jiné priority.
Tím jsem ovšem nemyslel, že airbagy jsou zbytečné, jen mi přišlo nevhodné to spojit s klimatizací.
Mne spis nez pocet airbagu zajima jak auto dopadlo v crashtestu, treba na www.euroncap.com. Stary auta obecne nedopadaji nic moc bez ohledu kolik maji airbagu.
A klimu v lete celkem ocenim, stresni okno mi prijde vlete spis na zavadu. Pri dovolene na Krete jsem si v pujcenym Twingu akorat pekne spalil hlavu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 15:40, RE: :)
anonym napsal:
Jednoznačně. Závady, které autor popisuje, se u japonských aut této generace (a většina jap. automobilek používá stejné komponenty) objevují až po ujetí několika set kilometrů. Přední čepy většinou vydrží i déle, u spojky záleží na zacházení.
Kdo najezdí hodně kilometrů, ten si nejspíš nekoupí 1.6. A ty čepy klidně mohly odejít při dlouhodobém popojíždění po silnicích nižší třídy. Takové to domácí ježdění mezi dědinama a občas do města.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 15:47, RE: tlumiče
anonym napsal:
Dobrý den, já vlastním taky nissan, zrovna má najeto 130tis km, můžu vás ujistit, že jste koupil vůz, který má určitě najeto přes 200tis, na základě toho, jaké jste s ním měl problémy. Primera má opravdu výborné jízdní vlastnosti, ale to vy zjistíte teprve po výměně tlumičů. Jinak, výfuk střední + zadní část se dá koupit za cca 4000Kč, což není moc. Přeji hodně šťastných kilometrů!
Netušíte jak byl recenzovaný vůz doposud používán a kde jezdil, tak o ničem neujišťujte. Jestli někdo najezdí 200 tisíc km komplet po D1 v levém pruhu, tak budou čepy jako nové. Pokud to ale bude po okreskách (a tomu odpovídá motorizace a chudá výbava) pak čepy odejdou klidně po 100 tisících. To samé tlumiče a spojka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 15:50, RE: Legrační
anonym napsal:
Mne spis nez pocet airbagu zajima jak auto dopadlo v crashtestu, treba na www.euroncap.com. Stary auta obecne nedopadaji nic moc bez ohledu kolik maji airbagu.
A klimu v lete celkem ocenim, stresni okno mi prijde vlete spis na zavadu. Pri dovolene na Krete jsem si v pujcenym Twingu akorat pekne spalil hlavu
Tady nejsme na Krétě, slunko nesmahne tak moc seshora.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 15:53, RE: Legrační
David V napsal:
Tak airbagy mu chybí a klima ne. To já si klimu zapnu kdykoliv je to potřeba a použití airbagů se snažím maximálně vyhnout. No každý má jiné priority.
Tím jsem ovšem nemyslel, že airbagy jsou zbytečné, jen mi přišlo nevhodné to spojit s klimatizací.
Mně to přijde jako dobře formulované. Pokud bych měl prachy, abych si připlatil buď na airbagy nebo na klimu, asi bych se rozhodl pro ty airbagy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 15:55, RE: Alex
anonym napsal:
...je to fajn, když má 12 let staré kupované auto najeto cca 100 tis...obzvlášť relativně velké auto...:))))) Takže to má najeto cca min. 200 tis..ale drží, to je dobře.
Obzvláště s malým motorem a chudou výbavou. Kdyby to byl diesel nebo aspoň dvoulitr v plné palbě, tak je to určitě stočené, ale takhle ani nemusí.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.