0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Primera SLX - slouží i po patnácti letech

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 06:19, :)
Hmm, tie kilometre pri kupe su zaujimave...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 06:52, RE: :)
anonym napsal:
Hmm, tie kilometre pri kupe su zaujimave...
Zajímavé, ale nikdo neřekl že to musí být stočené...

Každý nejezdí 30t km/rok. Osobně jezdím asi 10-12t km/rok a to znám lidi v okolí, co najezdí ročně cca 5t km, moje máti tak 3t km. Má Punto z roku 1998 I generace a najeto má cca 37t km...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:03,
"Pověst spolehlivých japonských značek potvrzuje Zkušenost uživatele s Nissanem Primera. Motor 1.6 však není "

Proboha co potvrzuje, ten člověk řešil problémy, jako každej druhej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:12, m
"...motor vyžaduje kvalitní olej.." .Hmmm,a jak to ten motor dává najevo? A jak ho pak vybíráš když ho kupuješ? "Dejte mi pět litrů kvalitního oleje.."?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:17, ooo
"..motor jede na 1.6 celkem slušně.." ,s jakejma 1.6 to porovnáváš? 66kW z 16ventilový 1.6 je dost málo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:32, RE: ooo
anonym napsal:
"..motor jede na 1.6 celkem slušně.." ,s jakejma 1.6 to porovnáváš? 66kW z 16ventilový 1.6 je dost málo...
jak je to auto starý???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:40, RE: ooo
anonym napsal:
jak je to auto starý???
..tak napíšu že:"jede úměrmě k svýmu stáří" a nebudu používat formulaci "na 1.6 jede celkem slušně" - to postrádá logiku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 07:58, RE: :)
zigi napsal:
Zajímavé, ale nikdo neřekl že to musí být stočené...

Každý nejezdí 30t km/rok. Osobně jezdím asi 10-12t km/rok a to znám lidi v okolí, co najezdí ročně cca 5t km, moje máti tak 3t km. Má Punto z roku 1998 I generace a najeto má cca 37t km...
Kde je Osel a jeho retardovaná hláška?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 08:11, tlumiče
Dobrý den, já vlastním taky nissan, zrovna má najeto 130tis km, můžu vás ujistit, že jste koupil vůz, který má určitě najeto přes 200tis, na základě toho, jaké jste s ním měl problémy. Primera má opravdu výborné jízdní vlastnosti, ale to vy zjistíte teprve po výměně tlumičů. Jinak, výfuk střední + zadní část se dá koupit za cca 4000Kč, což není moc. Přeji hodně šťastných kilometrů!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 08:50, Airbagy
V manualu kazdeho auta se doctete ze airbagy se maji menit tusim co ctyri roky.
Nevim jestli to nekdo dela, protoze to neni samozrejmne levna zalezitost a otazka je jestli by po 10 a vice letech ty puvodni fungovaly.
Ja mam Mondeo Ghia po prvnim majiteli (koupil jsem to v autosalonu) rok vyroby 98 a o funkcnosti airbagu uz pochybuju. Zkouset to ale nebudu a preventivne menit taky ne..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 08:56, RE: :)
zigi napsal:
Zajímavé, ale nikdo neřekl že to musí být stočené...

Každý nejezdí 30t km/rok. Osobně jezdím asi 10-12t km/rok a to znám lidi v okolí, co najezdí ročně cca 5t km, moje máti tak 3t km. Má Punto z roku 1998 I generace a najeto má cca 37t km...
Nebo má člověk dvě auta.Dodávku a osobní.Dodávkou najedu 25 tisíc za rok a osobákem do 10 tisíc.Takže nyní když je osobáku 13 let má najeto 139 tisíc.Když bych ho chtěl prodat tak mi nikdo neuvěří že nejsou km stočené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:02, RE: Airbagy
anonym napsal:
V manualu kazdeho auta se doctete ze airbagy se maji menit tusim co ctyri roky.
Nevim jestli to nekdo dela, protoze to neni samozrejmne levna zalezitost a otazka je jestli by po 10 a vice letech ty puvodni fungovaly.
Ja mam Mondeo Ghia po prvnim majiteli (koupil jsem to v autosalonu) rok vyroby 98 a o funkcnosti airbagu uz pochybuju. Zkouset to ale nebudu a preventivne menit taky ne..
Nevim kde jste vzal 4 roky, ale u meho punta, je dokonce ve schrance spolujezdce stitek s datem pro vymenu airbagu a je to 10 let. A pokud se nepeletu tak temer vsechan auta to maji nastaveno na 10 let.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:05, RE: ooo
anonym napsal:
..tak napíšu že:"jede úměrmě k svýmu stáří" a nebudu používat formulaci "na 1.6 jede celkem slušně" - to postrádá logiku
Pokud člověk bude dodržovat předpisy a jezdit úměrně stavu českých silnic tak je těch 66kw v 1600cm3 motoru ažaž.Pokud budete předpisy porušovat a chtít jezdit rychle jako většina lidí v tomto státě tak je 66kw nedostatečných.Další věcí je , zatížení vozu.Jestli jezdí majitel sám, tak mu těch 66kw stačí .Až naloží 3 spolujezdce tak zjistí, že 66kw je málo.To je moje zkušennost.Mám 1,6ku 66kw i když ne primeru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:17, RE: Airbagy
mufik.martin napsal:
Nevim kde jste vzal 4 roky, ale u meho punta, je dokonce ve schrance spolujezdce stitek s datem pro vymenu airbagu a je to 10 let. A pokud se nepeletu tak temer vsechan auta to maji nastaveno na 10 let.
Není pravda, třeba VW Group má 15 let. Nedělám si ovšem iluze, že by to někdo po té době měnil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:21, RE: :)
jodevaio napsal:
Kde je Osel a jeho retardovaná hláška?
Osel má svěrací kazajku a asi dostane studenou sprchu, protože pořád něco mele o bezúdržbovosti a bezporuchovosti japonských aut.

Jinak taky nám přivezli dalšího podobnýho pacineta, nějaký Martin Vaculík z Hořovic.

MUDr. Zdeněk Bašný
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:47, RE: :)
anonym napsal:
Hmm, tie kilometre pri kupe su zaujimave...
Jednoznačně. Závady, které autor popisuje, se u japonských aut této generace (a většina jap. automobilek používá stejné komponenty) objevují až po ujetí několika set kilometrů. Přední čepy většinou vydrží i déle, u spojky záleží na zacházení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 09:51, RE: tlumiče
anonym napsal:
Dobrý den, já vlastním taky nissan, zrovna má najeto 130tis km, můžu vás ujistit, že jste koupil vůz, který má určitě najeto přes 200tis, na základě toho, jaké jste s ním měl problémy. Primera má opravdu výborné jízdní vlastnosti, ale to vy zjistíte teprve po výměně tlumičů. Jinak, výfuk střední + zadní část se dá koupit za cca 4000Kč, což není moc. Přeji hodně šťastných kilometrů!
v tech kilometrech měnit spojku? No nevím, me odešla teda podstatně později (185tis) a to se s autem nemazlim a jezdim hodne kratkych tras.
Ze by to bylo skutecne stocene?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:01, Legrační
Tak airbagy mu chybí a klima ne. To já si klimu zapnu kdykoliv je to potřeba a použití airbagů se snažím maximálně vyhnout. No každý má jiné priority.
Tím jsem ovšem nemyslel, že airbagy jsou zbytečné, jen mi přišlo nevhodné to spojit s klimatizací.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:01, RE: tlumiče
anonym napsal:
v tech kilometrech měnit spojku? No nevím, me odešla teda podstatně později (185tis) a to se s autem nemazlim a jezdim hodne kratkych tras.
Ze by to bylo skutecne stocene?
Nebo je něco šatně mezi sedačkoua pedálama. Moje máma zvládla kdysi na felině odkráglovat spojku za 40 tkm...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.07.2008 10:03, RE: Legrační
David V napsal:
Tak airbagy mu chybí a klima ne. To já si klimu zapnu kdykoliv je to potřeba a použití airbagů se snažím maximálně vyhnout. No každý má jiné priority.
Tím jsem ovšem nemyslel, že airbagy jsou zbytečné, jen mi přišlo nevhodné to spojit s klimatizací.
Jo, ta formulace je dobrá píš to chtělo říct : "airbagy mi možná budou chybět, ale klima chybí každé léto"... Ale co, hlavně že víme, o co jde...
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.