0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Almera N-15

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 10:58,
nechapu jak si nekdo muze koupit tak hnusny auto. Dvere se v tom zaviraji jak viko u popelnice a ten zbytek, skoda slov
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 11:03, Dokola
Ty diskuse jsou furt na jedno brdo. Nechápu, že se neustále najde tolik lidí, které je za nějakou značku na Tipcars konrétně za VW, málem ochotno položit život. Dyť jsou to jenom stroje a navíc většinou průměrné. Ale srovnám-li ve statistikách spolehlivosti TUV Almeru a Golfa, tak je Almera opravdu nebezpečnější auto ... ona totiž netráví tolik času v servisech a na silnici je přece jen nebezpečněji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 11:24, RE: Dokola
David V napsal:
Ty diskuse jsou furt na jedno brdo. Nechápu, že se neustále najde tolik lidí, které je za nějakou značku na Tipcars konrétně za VW, málem ochotno položit život. Dyť jsou to jenom stroje a navíc většinou průměrné. Ale srovnám-li ve statistikách spolehlivosti TUV Almeru a Golfa, tak je Almera opravdu nebezpečnější auto ... ona totiž netráví tolik času v servisech a na silnici je přece jen nebezpečněji.
Já bych dokonce navrhoval tyhle diskuze úplně zrušit. No co, člověk se z nich dozví většinou stejně velký kulový. Tahle diskuze měla být o almeře, jenže hned první příspěvek obsahuje narážky na VW, toho se pak chytnou další, takže nakonec je z toho opět klasickej flame koncerňáci x antikoncerňáci. Že to furt někoho může bavit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 11:43, RE: Dokola
A4 napsal:
Já bych dokonce navrhoval tyhle diskuze úplně zrušit. No co, člověk se z nich dozví většinou stejně velký kulový. Tahle diskuze měla být o almeře, jenže hned první příspěvek obsahuje narážky na VW, toho se pak chytnou další, takže nakonec je z toho opět klasickej flame koncerňáci x antikoncerňáci. Že to furt někoho může bavit...
Ale někdy se člověk pobaví. K Almeře mohu říct pouze pár věcí:
1) Jednou mě v ní kolega vezl, dojem špatný nebyl, auto jelo potichu (po městě přes hrby a koleje) a líné se mi nezdálo.
2) Po nastartování zahučel napínák řetězu, ale jen na pár vteřin než se systém natlakoval.
3) Řadicí páka je trochu nevzhledná, ale při jízdě na ni stejně člověk nemá koukat.
4) Když jsem vystupoval, tak mě velmi překvapilo, jak jsou lehké dveře.
A jeden kamarád má Almeru Tino s motorem 1.8 a žere mu olej. On je chudák (tím myslím, že není technik, čili je ten tipický koloušek v bazaru) doktor, takže se hrabe jinde než v autech, tedy u moderního auta olej nesledoval a švihl motor. Má nový nebo možná opravený, ale olej se mu stejně ztrácí. Kromě toho je s autem spokojen a servis nenavštěvuje. I když mezi náma, spotřeba oleje by mě lezla dost na nerva.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 11:56, RE: Dokola
David V napsal:
Ale někdy se člověk pobaví. K Almeře mohu říct pouze pár věcí:
1) Jednou mě v ní kolega vezl, dojem špatný nebyl, auto jelo potichu (po městě přes hrby a koleje) a líné se mi nezdálo.
2) Po nastartování zahučel napínák řetězu, ale jen na pár vteřin než se systém natlakoval.
3) Řadicí páka je trochu nevzhledná, ale při jízdě na ni stejně člověk nemá koukat.
4) Když jsem vystupoval, tak mě velmi překvapilo, jak jsou lehké dveře.
A jeden kamarád má Almeru Tino s motorem 1.8 a žere mu olej. On je ...
No jo kolego, jenže Tino patří už k nový Almeře N16 a to už je jiná kapitola... (tyhle motory v N15 nebyly).
Že některý série motorů 1.8 žerou olej je pravda, týká se to kromě N16 i P11, šlo o špatný pístní kroužky.
Zdar
I2213
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 12:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Další mudrc, Golf ti zrezne ver tomu. Trojkový určite. Zviezol si sa vôbec niekedy v Almere alebo nebodaj si v nej nabúral že tvrdíš že je tichšia ako golf a ma plechy s papiera??? Almera mala 2* v NCAP ale napríklad také BMW 3rady alebo Golf III mal myslíš viac v tej dobe? Mali ešte menej ! A tiež budeš tvrdiť že spominane BMW a Golf ma plechy s papiera, pretože podľa toho čo tu vypisuješ by tomu tak malo byť, že. Typický VWgenista, žije z kravín čo mu natrepali v hospode. VW f Tdičku najlepš...
Jenomze tady se mluvi o golfu IV 1997+, pokud vím, tak golf III nebyl Ncupem testovanej, ale v neofiko testu dopadl na 3*.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 12:02, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Skus almeru GTi 105kw a uvidiš či to nie je auto pre radosť, pravda zohnať ju je ťažšie ale dá sa to.
Auto pro radost Mondeo ST220 nebo BMW 330i, pseudo sportaky jako almera, P205 GT, Golf GTi a pod. Musi alepson vypadat a nebyt stary jak metuzalem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 12:16, RE: vite o autech kulovy
anonym napsal:
Souhlas s oběma, pánové, je vidět, že jsou ještě na světě lidé, kteří nemají hlavu jenom na parádu...
Mě už je tohle vcelku jedno.....ve firme kupujeme auta podle ceny,,,,ikdyz je treba golf5 drahej, dostali sme je za cenu levnejsi nez ceed...Takze nebylo co resit, novy golf, vice reprezentuje obchodniky a je klidek. Dva blazni me dokonce rekli, ze jestli nakoupime ceedy davaj vypoved :) Osobne sem dlouho jezdil s accordem 1995. Bylo to dobre auto, nemuzu rici ze spolehlive, ale slo to. Pak jsem si koupil A6 quatro a mám jí do teď. Najeto skoro 180.000km, 2,5TDi a jednou se menila tusim vaha vzduchu. Dokonce i naprava je puvodni bez zasahu (ted tam neco vrze, tak uvidime) Je to rocnik 2001. Nedovedu si ale dobre predstavit ze bych presedlal kuprikladu na Toyoty (mimo avensisu)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 13:49, almera
souhlasim s recenzistou,take jsem pred rokem koupil klukovi n15-ku a zatim bez jedine poruchy.kdyz jsem ji kupoval r.v.99 ser.knizka 2majitel cr najeto 194000km ve vynikajicim stavu spotreba z autosalonu betahase v usti nad labem do olmouce 5.4l motor1.4 silnejsi verze.doporucuji vsem kdo premysli o koupi levneho spolehliveho ojeteho automobilu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 14:15, RE: almera
anonym napsal:
souhlasim s recenzistou,take jsem pred rokem koupil klukovi n15-ku a zatim bez jedine poruchy.kdyz jsem ji kupoval r.v.99 ser.knizka 2majitel cr najeto 194000km ve vynikajicim stavu spotreba z autosalonu betahase v usti nad labem do olmouce 5.4l motor1.4 silnejsi verze.doporucuji vsem kdo premysli o koupi levneho spolehliveho ojeteho automobilu
Máme v rodině jako druhé auto almeru 2,0GTI 105kw.Motorově je to super je fakt že do nakých 4000ot.se to chová jak 1,6.Ale potom už se probudí 143koníků.Co mě celkem překvapilo,je zrychlení z 0-100 za 8,2s. To zas není tak špatná hodnota, na to že je to bez turba.Spotřeba taky ujde 8-10l.Ale taky když se člověkl snaží tak13-15l.Podvozek taky ujde,tak akorát tvrdý.Do zatáček minimální náklon.Co je mínus toho auta je vnitřek.To je konkurence o dost lepší.Auto už překvapilo nejednoho řidiče na semaforech. Hlavně ty machýrky v natuněných bavorkách,atd.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 14:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
nechapu jak si nekdo muze koupit tak hnusny auto. Dvere se v tom zaviraji jak viko u popelnice a ten zbytek, skoda slov
ano tak almera sice designem rozhodně neuchvátí, ale to je prostě u japonských aut z 90. let docela běžný jev. Koroze se jí také nevyhýbá, ovšem tuším, že v roce 99 dostala karoserie celopozink, naproti tomu felicie dokáže shnít i z posledního roku výroby. Benzínové motory jsou neskutečné držáky, rozvod řetězem, hydroštely - stačí pouze pravidelná výměna provozních náplní. Kvalita zpracování taky uplně někde jinde než u felicie no a podvozku nemá cenu diskutovat. Houpačka v podobě českého bestselleru nemá nárok. Majitel určitě udělal dobře, že si koupil tenhle vůz místo feliny S pozdravem Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 14:30, RE: almera
anonym napsal:
Máme v rodině jako druhé auto almeru 2,0GTI 105kw.Motorově je to super je fakt že do nakých 4000ot.se to chová jak 1,6.Ale potom už se probudí 143koníků.Co mě celkem překvapilo,je zrychlení z 0-100 za 8,2s. To zas není tak špatná hodnota, na to že je to bez turba.Spotřeba taky ujde 8-10l.Ale taky když se člověkl snaží tak13-15l.Podvozek taky ujde,tak akorát tvrdý.Do zatáček minimální náklon.Co je mínus toho auta je vnitřek.To je konkurence o dost lepší.Auto už překvapilo nejednoho řidiče na sema...
Stejně jako autor jsem kdysi chtěl koupit Felicii kombi z posledních dvou let v maximální výbavě a nakonec jsem skončil u Suzuki Baleno kombi a nelituju. Jak jsem tu kdysi psal v recenzi - uvnitř hnusná šeď, auto se kroutí, je hlučné, poskakuje, s bezpečností je naštíru, ale jezdí a všechno funguje tak jak má. Pochopitelně ve výbavě nabízí všechno, co by si tak člověk moh přát (mám na mysli smysluplné věci), kupodivu nikde nehnije, nebojím se, že ho někdo ukradne a to všechno s pořizovacími náklady, které tehdy byly o pár desítek tisíc nižší, než srovnatelná felicie (tedy nesrovnávám rok, ale stav a vybavení auta). A až mě jednou omrzí a nikdo ho nebude chtít koupit (což je téměř jistota), za ty prachy ho klidně hodím ze skály (pochopitelně přeháním - nechám ho ekologicky zlikvidovat), bb
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 14:53, RE: Dokola
A4 napsal:
Já bych dokonce navrhoval tyhle diskuze úplně zrušit. No co, člověk se z nich dozví většinou stejně velký kulový. Tahle diskuze měla být o almeře, jenže hned první příspěvek obsahuje narážky na VW, toho se pak chytnou další, takže nakonec je z toho opět klasickej flame koncerňáci x antikoncerňáci. Že to furt někoho může bavit...
Souhlas! Tohle věčné handrkování nemá smysl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 14:57, RE: almera
anonym napsal:
Stejně jako autor jsem kdysi chtěl koupit Felicii kombi z posledních dvou let v maximální výbavě a nakonec jsem skončil u Suzuki Baleno kombi a nelituju. Jak jsem tu kdysi psal v recenzi - uvnitř hnusná šeď, auto se kroutí, je hlučné, poskakuje, s bezpečností je naštíru, ale jezdí a všechno funguje tak jak má. Pochopitelně ve výbavě nabízí všechno, co by si tak člověk moh přát (mám na mysli smysluplné věci), kupodivu nikde nehnije, nebojím se, že ho někdo ukradne a to všechno s pořizovacími nákl...
I já jsem před pár lety hledal, čím nahradit peugeot 205, a nakonec vyhrála "motorka" Suzuki - ovšem menší bratříček Swift s motorem 1,3 (63kW) a karoserií sedan s kufrem 420 litrů. Ženu se dvěma dětmi a bagáží v tom odvezu, žere to i naložené do 6l/100km a kromě výfuku uraženého vlastní vinou o obrubník jsem měnil jenom jednou destičky a pravidelně olej a filtr. Za šest let provozu se nestalo, že by mě to auto někde nechalo, což se o jeho předchůdcích (škoda a peugeot) říct nedá...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 15:11, RE: almera
anonym napsal:
Stejně jako autor jsem kdysi chtěl koupit Felicii kombi z posledních dvou let v maximální výbavě a nakonec jsem skončil u Suzuki Baleno kombi a nelituju. Jak jsem tu kdysi psal v recenzi - uvnitř hnusná šeď, auto se kroutí, je hlučné, poskakuje, s bezpečností je naštíru, ale jezdí a všechno funguje tak jak má. Pochopitelně ve výbavě nabízí všechno, co by si tak člověk moh přát (mám na mysli smysluplné věci), kupodivu nikde nehnije, nebojím se, že ho někdo ukradne a to všechno s pořizovacími nákl...
Já nevím známí si koupili almeru r.v.99 a občas s nima jezdím a auto je pevné jak skála-nikde se nic nekroutí,stav auta je jak dyby vyjelo z linky,taky 1,4 a jede to slušně,na to že je to 3dvéř tak vzadu je místo.Rozhodně lepší než felicia za stejný peníze a o tichosti,výbavě a jízdních vlastnostech nemluvě.|S golfem bych to nesrovnával protože v tomto stavu stojí víc než jednou tolik.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 17:01, RE: almera
anonym napsal:
Já nevím známí si koupili almeru r.v.99 a občas s nima jezdím a auto je pevné jak skála-nikde se nic nekroutí,stav auta je jak dyby vyjelo z linky,taky 1,4 a jede to slušně,na to že je to 3dvéř tak vzadu je místo.Rozhodně lepší než felicia za stejný peníze a o tichosti,výbavě a jízdních vlastnostech nemluvě.|S golfem bych to nesrovnával protože v tomto stavu stojí víc než jednou tolik.
Přesně tak, porovnávajte tuhle almeru s feldou a ne se 4 golfem. Cenově je na stejno s tou feldou (dle roku výroby), ale jízdními vlastnostmi a výbavou je to proti té felině Lexus. Když si vezmu, že strýc asi před rokem koupil feldu za 95 000,-Kč, tak Almeru by za to měl jak víno. No jo, ale ten Nissan by nebyl podle představ jeho hospodských kámošů))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 18:44, RE: almera
anonym napsal:
Stejně jako autor jsem kdysi chtěl koupit Felicii kombi z posledních dvou let v maximální výbavě a nakonec jsem skončil u Suzuki Baleno kombi a nelituju. Jak jsem tu kdysi psal v recenzi - uvnitř hnusná šeď, auto se kroutí, je hlučné, poskakuje, s bezpečností je naštíru, ale jezdí a všechno funguje tak jak má. Pochopitelně ve výbavě nabízí všechno, co by si tak člověk moh přát (mám na mysli smysluplné věci), kupodivu nikde nehnije, nebojím se, že ho někdo ukradne a to všechno s pořizovacími nákl...
Toto asi bude reakce všech majitelů japonských ojetin. Interiér obvykle jednodušší, s německo konkurencí se to srovnávat nedá ani náhodou, ale je to za zlomek ceny Golfu nebo Octavie, zloději to moc neberou a výbava lepší než němcká konkuence za stejnou cenu. Mám Primeru P11 aneměnil bych, Octavia by stále dvakrát tolik, nebo by to za stejný peníze byla strašná plečka. A taky bych ji nemusel na parkovišti ráno najít, což u Nissana moc nehrozí. Koupě staršího japonce je spíš záležitostí rozumu než emocí ( teda kromě 350Z, Celicy...). rzr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 18:49, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak s tím už se dá souhlasit......proste nic moc, zadne auto pro radost
Jasně, je to auto jako náhrada Š105, Favoritu za cenu Felicie ale o třídu výš. Prostě ještě existují lidi, kteří se nebaví jízdou autem, ani se tím neživí. Jen se potřebují přesouval od někud někam jinam. A radost mají z něčeho jiného (-:
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 20:33, Nedivim se
anonym napsal:
Toto asi bude reakce všech majitelů japonských ojetin. Interiér obvykle jednodušší, s německo konkurencí se to srovnávat nedá ani náhodou, ale je to za zlomek ceny Golfu nebo Octavie, zloději to moc neberou a výbava lepší než němcká konkuence za stejnou cenu. Mám Primeru P11 aneměnil bych, Octavia by stále dvakrát tolik, nebo by to za stejný peníze byla strašná plečka. A taky bych ji nemusel na parkovišti ráno najít, což u Nissana moc nehrozí. Koupě staršího japonce je spíš záležitostí rozumu ne...
Pokud nekdo fakt nema prachy, urcite bude almera dobrou koupi. Pokud je opravdu tak spolehliva, bude jezdit, s rozumnou spotrebou a nebude to uplna socka jako treba zrezlej Favorit. Na prvni pohled, pokud jde o dejem, bych tohle tohle auto srovnal s felici. Nissan sice feldu predci v ledas cem, ale v nakladech na provoz a hlavne designu ma felda naskok - obzvlaste palubni deska, ktera ve felicii pusobi mnohem modernejsim dojmem a hlavne podsvetleni i ergonomie je leps. Jinak vsechna jmenovana auta nejsou na kazdodeni jizdu. Jsou tak nekam na vesnici, dojet na nakup, na hrbitov, do kostela...znate to.....dvakrat za rok za pribuzenstvem do Prahy nebo na tuzemskou dovolenou. Trojkovy Golf GTI je sice jizdne jinde, ale i dnes stoji zachovala verze 80t. a pozdejsi opravy vyjdou dvojnasob. Vsechno je to otazka penez.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 23:05, RE: Nedivim se
anonym napsal:
Pokud nekdo fakt nema prachy, urcite bude almera dobrou koupi. Pokud je opravdu tak spolehliva, bude jezdit, s rozumnou spotrebou a nebude to uplna socka jako treba zrezlej Favorit. Na prvni pohled, pokud jde o dejem, bych tohle tohle auto srovnal s felici. Nissan sice feldu predci v ledas cem, ale v nakladech na provoz a hlavne designu ma felda naskok - obzvlaste palubni deska, ktera ve felicii pusobi mnohem modernejsim dojmem a hlavne podsvetleni i ergonomie je leps. Jinak vsechna jmenovana au...
Srovnaval bych golfa3GTI s AlmerouGTI.... Jízdně nevim nevim kdo na tom bude lépe.....A motorově taky.......Já bych se přikláněl tomu Japonci.....
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.