0
zpět
 

diskuze k tématu: Civic, Elantra, Almera, Mazda 323

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 00:26, Aby ing nebyl první :o)
Kdo zná melodii ať zpívá!

Promovaní inženýři, SINUS, KOSÍNUS a DESKRYPTÝVA,
už nám z toho pěkně šibe a mozkovej buňek nám ubývá,
proto píšem samý žvásty a urážíme tady všechny šmahem,
polibte nám všichni prdel, získali jsme titul jedním tahem,
rodiče to totiž za nás u státnic zas pěkně fofrem zmákli,
zaplatili jen pár tácků, aby jsme si titul před nick flákli,
my jsme tedka velcí machři co vždycky a všemu rozumějí,
dokážeme myslet za tři, však pletem si hondu s felicií...

Marciáne, chce to jíst víc marcipánu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 00:53, Co koupit
Pokud se Vám jedná čistě jen o peníze na pořízení a náklady...
Když nebudeme uvažovat o zůstatkové hodnotě, tak nejméně peněz Vás asi bude stát nakonec ta elantra. A je tu jedna zásadní výhoda. U tohodle auta máte asi největší pravděpodobnost, že ho nehuntovala nějaká horká hlava. Je to auto bez charizma, které si takový člověk nikdy nekoupí.
Osobně si myslím, že jste si vybral dobře ze všech, chraň bůh to ale někde ťuknout a muset kupovat díly na opravu. Z druhovýroby totiž seženete většinou jen spotřební věci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 07:06, ing
Co tady opruzuješ s ingem? Táhni do řiti!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 08:00, RE: Co koupit
Dedaj napsal:
Pokud se Vám jedná čistě jen o peníze na pořízení a náklady...
Když nebudeme uvažovat o zůstatkové hodnotě, tak nejméně peněz Vás asi bude stát nakonec ta elantra. A je tu jedna zásadní výhoda. U tohodle auta máte asi největší pravděpodobnost, že ho nehuntovala nějaká horká hlava. Je to auto bez charizma, které si takový člověk nikdy nekoupí.
Osobně si myslím, že jste si vybral dobře ze všech, chraň bůh to ale někde ťuknout a muset kupovat díly na opravu. Z druhovýroby totiž seženete většinou jen spotřební věci.
Panebože,další co tu zasvěceně vypráví pohádku o strašných cenách náhradních dílů.Co se někdy mrknout na internet a porovnat ceny např. u Škodovky s Hondou ? A to už nemluví o ceně za práci. Ach joo... BTW druhovýroba dělá na Civica třeba i kapotu, světla nebo blatníky a to mi jako spotřebák moc nepřipadá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 08:28, Autíí
Volba skutečně dobrá, jako příznivec Mazdy bych neváhal a volil 323, co do spolehlivosti s nimi mám prostěš dobré zkušenosti, hlavně s 323 BA, BG také. Ovšem Honda Civic je krásné autí, také dobré zpracování, jen ta cena. V případě dieslu bych na Mazdu nemyslel, tam vede Elantra a její CRDi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 08:55, RE: Autíí
Martaslover napsal:
Volba skutečně dobrá, jako příznivec Mazdy bych neváhal a volil 323, co do spolehlivosti s nimi mám prostěš dobré zkušenosti, hlavně s 323 BA, BG také. Ovšem Honda Civic je krásné autí, také dobré zpracování, jen ta cena. V případě dieslu bych na Mazdu nemyslel, tam vede Elantra a její CRDi
Já jako příznivec Fordu a Audi bych volil Focuse nebo Audi A3. Jako odpurce korejskych a Japonskych znacek bych si vybral (kdyby nebylo zbyti) asi Hondu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 09:10, RE: Autíí
David napsal:
Já jako příznivec Fordu a Audi bych volil Focuse nebo Audi A3. Jako odpurce korejskych a Japonskych znacek bych si vybral (kdyby nebylo zbyti) asi Hondu.
... proč myslíš že je Focus lepší než Civic. V čem? Uveď nějaký kriterium, ať jsme tady chytřejší a ne jenom proto že si odpurce určité značky.
Za druhé, zmíněná A3 v porovnání s těmito auty je trochu mimo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 09:39, RE: Autíí
dad napsal:
... proč myslíš že je Focus lepší než Civic. V čem? Uveď nějaký kriterium, ať jsme tady chytřejší a ne jenom proto že si odpurce určité značky.
Za druhé, zmíněná A3 v porovnání s těmito auty je trochu mimo.
Zmíněná A3 je někde jinde cenou a možná náklady na servis. Po stránce jízdních vlastností na 323, Almeru a Civic nemá. Argumenz je velmi prosttý, stačí se podívat na konstrukci zadní nápravy a je to jasný. nehledě na to, že A3 stojí za to pouze se dvěma motory 1,9 TDI a 1,8 Turbo 20V, ostatní jsou trochu za zenitem. Aby nedošlo k omylu, tak mluvím samozřejmě o první generaci Audi A3 (od roku 1996)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 09:48, RE: Autíí
Tomáš napsal:
Zmíněná A3 je někde jinde cenou a možná náklady na servis. Po stránce jízdních vlastností na 323, Almeru a Civic nemá. Argumenz je velmi prosttý, stačí se podívat na konstrukci zadní nápravy a je to jasný. nehledě na to, že A3 stojí za to pouze se dvěma motory 1,9 TDI a 1,8 Turbo 20V, ostatní jsou trochu za zenitem. Aby nedošlo k omylu, tak mluvím samozřejmě o první generaci Audi A3 (od roku 1996)
jestli jsem tě pochopil správně, tak tvrdíš že A3 má lepší jízdní vlastnosti než civic.
A ten Focus?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 10:26, elantra
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit elantru. Za ty peníze bude už benzín po faceliftu (od r. v. 2004) nebo CRDi s kvalitním turbodieselem 113 HP 16 V. Pokud jde o jízdní vlastnosti, víceprvková zadní náprava a kvalitní guma jsou zárukou, že auto drží na silnici gut, i když se naklání. Image není vše, důležitý je nezájem zlodějů a vendalů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 10:55, RE: Autíí
dad napsal:
jestli jsem tě pochopil správně, tak tvrdíš že A3 má lepší jízdní vlastnosti než civic.
A ten Focus?
Pochopil jsi to podle mě špatně-kolega psal, ža A3 nemá na civica-ne naopak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 11:04, RE: Autíí
dad napsal:
jestli jsem tě pochopil správně, tak tvrdíš že A3 má lepší jízdní vlastnosti než civic.
A ten Focus?
Za prve jsem myslel soucasnou A3, ne tu sracku co mela palubku ze Seata a zadni napravu z Octavie nebo zceho si takoveho. Jinak Focus - ted myslim dvojku...2004-dosud je lepsi uplne ve vsem. Kdyz vynecham podvozek, kterej je vubec nejlepsi - pry udajne vychazi z mazdy 3, ale v testech si vede lepe, je tam spousta dalsich veci, proc bych ho volil. Odhlucneni a to nejen od motoru, ale i od silnice, bezpecnost, razeni, rizeni...zkratka neni tam jedinne slabe misto. Material, kvalita zpracovani, solidnost, uz jenom zabouchnuti dveri a vzati za kliku je celkem nekde jinde. Vzhledem k tomu ze schanim auto v tehle tride, mam vse prolezle. KAzdy auto ma neco + neco -, ale u Focuse, krom nejakyxh malickosti, jako ta vybava v zakladu a zakladni calouneni je vse super...proto ho jeste nemam. Sehnat Focus 2 Ghia do 320.000.- da fusku, jeden by byl ale je to 1.6 TDci a do toho se me nechce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 11:07, RE: Autíí
dad napsal:
jestli jsem tě pochopil správně, tak tvrdíš že A3 má lepší jízdní vlastnosti než civic.
A ten Focus?
Odpovím si sám:
A3 nemá vlastnosti sportovního svezní, ač si to jejich majitelé stále myslí. Obdobně je to i u majitelů Meganů a Lagun, kteří si myslí že mají techniku z F1 a cítí se jako Alonzo. Audi je těžké a těžkopádné auto bez dobrých brzd.
Focus má určitě výborný podvozek, ale třeba na civica namá. Focus přeci jenom se v zatáčkách dost naklání a pak jsou tady zbytečně vysoko uložené přední sedačky. člověk se cítí jako v autobuse. Z praktického hlediska, má Focus malililinký kufr!

Závěr pro pisatele do poradny:
Focus ne, ani audi.
Ze 4 vybraných aut, je těžké si vybrat, protože ani s jedním neudělá chybu. Pak záleží jak který detail auta pisatele nadchne či zaujme + city.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 11:14, RE: Autíí
Vládík napsal:
Pochopil jsi to podle mě špatně-kolega psal, ža A3 nemá na civica-ne naopak
Já bych bral Almeru 1.8 hatchback-je to fakt pěkné vyvážené a kvalitní autíčko.Podíval bych se na nějaký dovoz s papírama co nejnovější-do 200tis.v pohodě seženete
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 11:14, RE: Autíí
Dave napsal:
Za prve jsem myslel soucasnou A3, ne tu sracku co mela palubku ze Seata a zadni napravu z Octavie nebo zceho si takoveho. Jinak Focus - ted myslim dvojku...2004-dosud je lepsi uplne ve vsem. Kdyz vynecham podvozek, kterej je vubec nejlepsi - pry udajne vychazi z mazdy 3, ale v testech si vede lepe, je tam spousta dalsich veci, proc bych ho volil. Odhlucneni a to nejen od motoru, ale i od silnice, bezpecnost, razeni, rizeni...zkratka neni tam jedinne slabe misto. Material, kvalita zpracovani, sol...
A proc jsem si vybral civica? Protoze je nejnovejsi, almeru a elantru bych odmitl hned, mazdu neznam. Kazdopadne jsem se na ty vozy dival, a palubni desky zvlkaste u nisanu a prave elantry me pripominaji sklad plastovych vylisku z recylovanych hmot. Dnes je to samozrejme lepsi. Mazda 3 uz je slusna, chtelo by to jiny barvy a bude to OK. Ja osobne volit auto nizsi stredni tridy v prelomu let 99-2000 tak nevim nevim. Etalon kvality VW GOLF4 ma palubni desku perfektne zpracovanou a z tech nejlepsich materialu, ovsem vzhledove a tvarove pripomina Fabii Junior. Kazdy ma jine meritko hodnot, nekomu nevadi ze auto rve a vsechno v nem rachta. To me treba jo. Preferuju perfektni podvozek a ticho uvnitr spolu s dobrou vybavou a zpracovanim. Na motoru me ani nezalezi. Pokud ma 100 koni+ neni co resit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 11:21, RE: Autíí
Dave napsal:
A proc jsem si vybral civica? Protoze je nejnovejsi, almeru a elantru bych odmitl hned, mazdu neznam. Kazdopadne jsem se na ty vozy dival, a palubni desky zvlkaste u nisanu a prave elantry me pripominaji sklad plastovych vylisku z recylovanych hmot. Dnes je to samozrejme lepsi. Mazda 3 uz je slusna, chtelo by to jiny barvy a bude to OK. Ja osobne volit auto nizsi stredni tridy v prelomu let 99-2000 tak nevim nevim. Etalon kvality VW GOLF4 ma palubni desku perfektne zpracovanou a z tech nejlepsic...
Ja mluvim o Focusu 2, ten se nenaklani vubec. Jak psali v AUtoTipu kdyz srovnavali Focuse 2 s Civicem posledni generace: "Civic si vede perfektne. Jeho púodvozek je prikladny, ovsem tvrdy. Na spatnych silnici poskakuje. Kdezto Ford Focus si v zatackach vedl stejne dobre jako Civic. Losi test zvladl o pul bodu lepe. Nejvetsi rozdil je u prejezdu nerovnosti - koleje, retardery, vymoly...zde byl Focus citelne lepsi. Zaverem hodnoceni podvozku Civic 8,5 bodu z deseti, focus 9b/10." Maly ale preci rozdil.
Jinak mas pravdu o Focusu 1...naklani se ale drzi....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 12:18, RE: Autíí
Dave napsal:
Ja mluvim o Focusu 2, ten se nenaklani vubec. Jak psali v AUtoTipu kdyz srovnavali Focuse 2 s Civicem posledni generace: "Civic si vede perfektne. Jeho púodvozek je prikladny, ovsem tvrdy. Na spatnych silnici poskakuje. Kdezto Ford Focus si v zatackach vedl stejne dobre jako Civic. Losi test zvladl o pul bodu lepe. Nejvetsi rozdil je u prejezdu nerovnosti - koleje, retardery, vymoly...zde byl Focus citelne lepsi. Zaverem hodnoceni podvozku Civic 8,5 bodu z deseti, focus 9b/10." Maly ale preci ro...
Já o voze, ty o koze.
Pokud vím tak otázka pisatele byla - auto do r.2003. Myslíš si že tam Focus 2 patrí????

Předchozí generace Focusu, co se týče zpracování, byla docela rachotina, kde furt něco odpadávalo a někde něco vrzalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 12:57, RE: Autíí
dad napsal:
Já o voze, ty o koze.
Pokud vím tak otázka pisatele byla - auto do r.2003. Myslíš si že tam Focus 2 patrí????

Předchozí generace Focusu, co se týče zpracování, byla docela rachotina, kde furt něco odpadávalo a někde něco vrzalo.
A čo taký SEAT Leon 2006 to je zábava na cesty a nie vysoká koza Focus.... ale Civic ?? No neviem ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 13:54, RE: Autíí
kiwko napsal:
A čo taký SEAT Leon 2006 to je zábava na cesty a nie vysoká koza Focus.... ale Civic ?? No neviem ....
to bych netvrdil ze odpadavalo, obcas neco nekde...mozna, nez udelali facellift v roce 2001-2? nevim kdy, od ty doby to bylo OK
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2007 14:18, RE: Autíí
Dave napsal:
Ja mluvim o Focusu 2, ten se nenaklani vubec. Jak psali v AUtoTipu kdyz srovnavali Focuse 2 s Civicem posledni generace: "Civic si vede perfektne. Jeho púodvozek je prikladny, ovsem tvrdy. Na spatnych silnici poskakuje. Kdezto Ford Focus si v zatackach vedl stejne dobre jako Civic. Losi test zvladl o pul bodu lepe. Nejvetsi rozdil je u prejezdu nerovnosti - koleje, retardery, vymoly...zde byl Focus citelne lepsi. Zaverem hodnoceni podvozku Civic 8,5 bodu z deseti, focus 9b/10." Maly ale preci ro...
Dave, tazatel chtěl auto do 2OO tis, tam se focus 2 nevejde. jedine focus 1 po faceliftu. Jinak me osobne se ten civic nelibi, takze bych volil mazdu 323 nebo alemru, u ktere e me ale zase nelibi sedivy last v interieru.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.