0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi A6, BMW 5 a Mercedes Benz E - který vůz vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, japonská vozidla, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 15:56, RE: Auto pro zastavárníka
Muroň napsal:
Kdo jiný by byl tazatel? Kupovat auto po jugošském mafiánovi, ještě s mrtvoným zápachem v kufru. Za peníze, které za něj dá, by si mohl koupit Logana v nejluxusnější výbavě Dracula Transylvanian Limited Edition, obsahující mj. výškově stavitelné bezpečnostní pásy i vyhřívání zadního okna. Nebo si pár týdnů počkat na novou Thalii.
Rudlíkův "Muroň" humor jedině na ČT2 ... a v LN/TipCars
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 16:06, RE: BMW 5
Straky napsal:
Ahoj Kylie!
Jak je to prosím s antikorozní ochranou u BMW??? U Audi je použito pozinkování a myslím, že velmi kvalitně. Nikde jsem se ovšem nedočetl, jak je tomu u BMW. Díky
To není ta správná otázka pro mne (v tom bude lepší specializovaný katalog věnovaný ojetinám - na "typické" závady každého modelu upozorňující). Ale pokud si vzpomínám .. na nic si nevzpomínám. Takže nějaké "mimořádné" problémy myslím (skoro úplně určitě) nebyly.
Ale k tématu bych ráda podotkla, že v tomto rozdíl mezi levným autem za 200.000 a luxusním za 2.000.000 není. Je to jako s mobilem - plánovanou životnost 2 roky má levný "klumpr" i Nokia Saphire za 25.000 kč. Oba v reálu vydrží ne 2 tak 4 možná 5 let a pak ... (ten dražší je samozřejmě v mírné výhodě, ale že by 10x déle - to ani náhodou - u aut je to stejné - v TOMTO rozdíl mezi Hyuindai Getz a drahým "xyzabc" NENí)
PS: Samozřejmě krom RR a Bristol ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 16:49, RE: To je jasný!
OseI napsal:
není nic trapnějšího než napodobovat můj nick
To by mě zajímalo, kterej Osel je pravej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 16:52, RE: BMW 5
Kylie napsal:
To není ta správná otázka pro mne (v tom bude lepší specializovaný katalog věnovaný ojetinám - na "typické" závady každého modelu upozorňující). Ale pokud si vzpomínám .. na nic si nevzpomínám. Takže nějaké "mimořádné" problémy myslím (skoro úplně určitě) nebyly.
Ale k tématu bych ráda podotkla, že v tomto rozdíl mezi levným autem za 200.000 a luxusním za 2.000.000 není. Je to jako s mobilem - plánovanou životnost 2 roky má levný "klumpr" i Nokia Saphire za 25.000 kč. Oba v reálu vydrží ne...
A krom mergla W124 v atmosferické naftě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 17:02, RE: BMW 5
Muroň napsal:
A krom mergla W124 v atmosferické naftě.
... a krom VW Polo Classic 1.9 TDi 66 kW, selbstverständlich!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 18:42, Iáá
Já su Osel, iáááááááá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 18:52, RE: Iáá
Osel II napsal:
Já su Osel, iáááááááá.
Nu osle II, nejsi ty ten co se za MNE vydával? A když mu to redakce "zarazila" novou obět hledá? Fakt je to (docela) trapné...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.10.2008 19:33, To je přeci jasný
Pán chce auto a ve výběru jsou jen dvě-MB a BMW.Možná by mohl zakusit Toyotu jako třetího do počtu.Rozumě uvažující řidič sáhne vždy po kvalitě zpracování,jízdních vlastnostech a spolehlivosti a to Audi zatím nenabízí.Preferoval bych jako palivo benzín,dnes nemá cenu hledět na druh paliva a spotřeba je hnedle stejná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 09:02, RE: BMW 5
Straky napsal:
Ahoj Kylie!
Jak je to prosím s antikorozní ochranou u BMW??? U Audi je použito pozinkování a myslím, že velmi kvalitně. Nikde jsem se ovšem nedočetl, jak je tomu u BMW. Díky
Antikorozka u E39 celkem ujde!!Co trpí u verze combi jsou 5.té vrata,spodní hrana,už jsem viděl dost ohnilích a vyklápěcí okénko resp. kovový rám bývá shnilí!!Jinak o.k.!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 10:01, RE: BMW - facelift
SADAM napsal:
Může mi někdo prosím přesně popsat rozdíl mezi BMW E 39 před o po faceliftu? Je to jenom ve světlech nebo došlo k nějakému zlepšení?
Facelift řady E39 přišel na podzim 2000 - modelový rok 2001. Obecně jako u všech aut jsou vždy faceliftované verze vychytanější a prostší nějakých typických závad.
Co konkrétně to přineslo u BMW? Jiná světla bych bral spíše jako poznávací znamení, ale i ta dodala vozu lepší vzhled.( zadní jsou LED). Hlavní změna se udála po kapotou : před / po faceliftu -
520i : 2,0 110kW / 2,2 125 kW
523i 125 kW / 525i 141 kW
528i 142 kW / 530i 170 kW
530d : 135 kW / 142 kW
Nejde jen o zvýšené výkony či objemy,ale je to komplet nová řada motorů M54 místo dosavadních M52. Takže třeba i průběh točivého momentu je mnohem plošší( 85 % v 1500-6000 ot) a tím pádem pružnost je lepší a zároveň vzrostly maximální otáčky a navzdory tomu by měla jít dolů spotřeba.
Lepší management převodovky - řadí opravdu o poznání rychleji.A také se změnily servisní intervaly na filtry a svíčky,olej má proměnný interval v závislosti na stylu jízdy.Modely 530i a 530d mají větší přední brzdové kotouče.
Základní výbava obsahuje již 6 airbagů a za příplatek je možno mít až 10 !! Je možno mít PDC i vpředu,do nabídky se dostaly také nové audiosystémy, zabudované telefony ...atd.
Takže, když E39 - já radím po faceliftu - vyplatí se to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 10:13, RE: BMW - facelift
TOM napsal:
Facelift řady E39 přišel na podzim 2000 - modelový rok 2001. Obecně jako u všech aut jsou vždy faceliftované verze vychytanější a prostší nějakých typických závad.
Co konkrétně to přineslo u BMW? Jiná světla bych bral spíše jako poznávací znamení, ale i ta dodala vozu lepší vzhled.( zadní jsou LED). Hlavní změna se udála po kapotou : před / po faceliftu -
520i : 2,0 110kW / 2,2 125 kW
523i 125 kW / 525i 141 kW
528i 142 kW / 530i 170 kW
530d : 135 kW / 142 kW
Nejde jen o zvýšené výkony či objemy...
Tedy TOMe!? Vy žijete s katalogem v ruce? Na "Xsarušku" jste též "vyrazil" vzorně připraven - woooov, oceňuji - opravdu konkrétní FAKTICKÉ připomínky - zde osvěžující vzácnost..
PS: Viva Bristol!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 10:52, RE: BMW - facelift
Kylie napsal:
Tedy TOMe!? Vy žijete s katalogem v ruce? Na "Xsarušku" jste též "vyrazil" vzorně připraven - woooov, oceňuji - opravdu konkrétní FAKTICKÉ připomínky - zde osvěžující vzácnost..
PS: Viva Bristol!
Spíš žiju s motorem v srdci... )
Moje výhoda,že mám celkem dobrou paměť,ale samozřejmě občas se na některá čísla podívat musím. Ale právě BMW je moje krevní skupina.
Však já vaše znalosti a zkušenosti taky oceňuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 11:15, RE: BMW - facelift
TOM napsal:
Spíš žiju s motorem v srdci... )
Moje výhoda,že mám celkem dobrou paměť,ale samozřejmě občas se na některá čísla podívat musím. Ale právě BMW je moje krevní skupina.
Však já vaše znalosti a zkušenosti taky oceňuji.
To jsme si při sobotě ale pěkně zalichotili... Tak zase "do práce"
Pěkný den ..
PS: Jaký je váš názor, na vozy vaší krevní skupiny po transfuzi jménem Alpina?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 11:37, RE: Iáá
Kylie napsal:
Nu osle II, nejsi ty ten co se za MNE vydával? A když mu to redakce "zarazila" novou obět hledá? Fakt je to (docela) trapné...
Ne. Protože jsem Osel, ne kůň!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 11:47, RE: Iáá
Osel II napsal:
Ne. Protože jsem Osel, ne kůň!
Ok, NEmyslela jsem to jako urážku a máte pravdu, ten onen za mne se vydávající to byl opravdu ... (přes míru)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 14:18, RE: To je přeci jasné - Alpina
Kobyla napsal:
Pán chce auto a ve výběru jsou jen dvě-MB a BMW.Možná by mohl zakusit Toyotu jako třetího do počtu.Rozumě uvažující řidič sáhne vždy po kvalitě zpracování,jízdních vlastnostech a spolehlivosti a to Audi zatím nenabízí.Preferoval bych jako palivo benzín,dnes nemá cenu hledět na druh paliva a spotřeba je hnedle stejná.
Benzín - samozřejmě, že ano. A jak jsem si ověřila, Alpina "normálně" funguje i v česku...
PS: 206 kW - 280 PS pod kapotou je mooooc prima (a spotřeby se obávat netřeba, i při VELMI svižném ježdění naprosto reálných 11 l na 100 km)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 14:51, dotaz
Ahoj,
může mi prosím někdo poradit? Chci si koupit BMW buď 530d nebo X5. Celková investice cca do 600k Kč. Rok výroby cca 2005. Je to rozumný? Díky
Roman
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 16:01, Odpověď
sapp napsal:
Ahoj,
může mi prosím někdo poradit? Chci si koupit BMW buď 530d nebo X5. Celková investice cca do 600k Kč. Rok výroby cca 2005. Je to rozumný? Díky
Roman
Velmi rozumné dokonce, řekla bych. Ale chtělo by to pár dalších informací dodat. Co kde jak kolik km na jaké ježdění atd. atp. Chceš-li "souhrnnou" odpověď zadej tenhle dotaz (podrobnější) tady na TipCars a (časem) to bude téma dne a odpovědí bude mnoho a mnoho ... (od redakce i přišpivatelů).
Zadej HNED "vylepšený" dotaz sem a základní odpověď od "blondýnky" dostaneš ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 21:38, RE: BMW 5
Kylie napsal:
To není ta správná otázka pro mne (v tom bude lepší specializovaný katalog věnovaný ojetinám - na "typické" závady každého modelu upozorňující). Ale pokud si vzpomínám .. na nic si nevzpomínám. Takže nějaké "mimořádné" problémy myslím (skoro úplně určitě) nebyly.
Ale k tématu bych ráda podotkla, že v tomto rozdíl mezi levným autem za 200.000 a luxusním za 2.000.000 není. Je to jako s mobilem - plánovanou životnost 2 roky má levný "klumpr" i Nokia Saphire za 25.000 kč. Oba v reálu vydrží ne...
Kylie!
To jsi mě zklamala. Myslel jsem , když všemu rozumíš a pořád přispíváš do diskuzí, že znáš i technické detaily automobilů, ale bohužel jsem se pletl!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.10.2008 22:15, Straky???
Straky napsal:
Kylie!
To jsi mě zklamala. Myslel jsem , když všemu rozumíš a pořád přispíváš do diskuzí, že znáš i technické detaily automobilů, ale bohužel jsem se pletl!!!
Co tím autor chtěl říci???
PS: To jste mne svou odpovědí zklamal. Ještě jsem tu pod jménem "Straky" neviděla příspěvek do diskuze. Myslela jsem, že jste opravdu "zájemce" o bmw, to jsem se asi spletla!!!
reagovat
  1 ... 4 5 6 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.