0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda 323f 1.5i po 85835km

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 11:14, RE: bez předmětu
Luger - www.mazda-fast.com napsal:
Pane Petře zkuste si ten motor rozebrat, 1.5 nemá a nikdy neměla hydraulická zdvíhátka, má jen podložky. Zdvíhátka má jen 1.8 a 2.0 V6 motor.......
Píšete o něčem o čem nevíte ! :)
Potvrzuji pana Lugera. Na svojí 323f jsem měnil gufera na ventilech. Nejsem magor a poznám hydroštely od vymezovacích podložek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 11:31, RE: VeDo
VeDo napsal:
Nevíte někdo jestli mají Mazdy téhle generace pozinkovanou karosérii?
U nás měli první pozink Š Oktavie ( i když to tak nevypadá ) ale v japonsku se dával určitě mnohem dřív. Neviděl jsem ještě orezlé BA. Dal bych ruku do ohně za to že pozink mají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 15:46, RE: VeDo
rumis napsal:
U nás měli první pozink Š Oktavie ( i když to tak nevypadá ) ale v japonsku se dával určitě mnohem dřív. Neviděl jsem ještě orezlé BA. Dal bych ruku do ohně za to že pozink mají.
Koukam totiz po nejakem japonci kolem rv. 97-98 a treba Civic 6gen. byva na zadnich lemech chycenej dost casto. Tak me zajima ta Mazda, Fko a kupecko nevim, ale sedanu uz sem par pohnitych videl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 13:16, RE: bez předmětu
rumis napsal:
Potvrzuji pana Lugera. Na svojí 323f jsem měnil gufera na ventilech. Nejsem magor a poznám hydroštely od vymezovacích podložek.
Palec, jen chci také něco říct k hádce ohledně hydroštelů a vymezovacích podložek, MAZDA 323F motor Z5 1.5i 16V "nikdy neměl hydroštely!!" A velká spousta japonských aut je neměla snad až dodnes! Mám Hondu Accord 2.0i 16V ´98 a taky nemá hydroštely a jsem šťastný člověk! Nikdo nevěřte panu Petrovi z TipCars, protože ten asi opravdu viděl motor jen na obrázku!!! Hoy a wikon!! eTeflon
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.05.2006 09:56, Pro Rumisa
Hey hey.... MATURA
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.05.2006 11:21, Rozvodový řemen
Nevíte někdo kolik stojí výměna rozvodového řemenu u tohoto auta (práce+materiál)? Mám najeto 150000 a byl měněn v 90000, tak se mi to pomalu blíží...Dík moc za info
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.06.2006 14:39, RE: VeDo
VeDo napsal:
Koukam totiz po nejakem japonci kolem rv. 97-98 a treba Civic 6gen. byva na zadnich lemech chycenej dost casto. Tak me zajima ta Mazda, Fko a kupecko nevim, ale sedanu uz sem par pohnitych videl.
máme r.v. 96 a rezavá neni a ani jsem si nevšim na jiných efkách, že by někde rezly
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.08.2006 22:07, RE: bez předmětu
eTeflon napsal:
Palec, jen chci také něco říct k hádce ohledně hydroštelů a vymezovacích podložek, MAZDA 323F motor Z5 1.5i 16V "nikdy neměl hydroštely!!" A velká spousta japonských aut je neměla snad až dodnes! Mám Hondu Accord 2.0i 16V ´98 a taky nemá hydroštely a jsem šťastný člověk! Nikdo nevěřte panu Petrovi z TipCars, protože ten asi opravdu viděl motor jen na obrázku!!! Hoy a wikon!! eTeflon
No je to tak, ale přiznám se, že jsem to také nevěděl. ted jsem koukal na kresbu motoru a na hydroštely to nevypadá, jen na klasická hrníčková zdvihátka a ještě by mě zajímalo jestli mají tzv vnější velké podložky, nebo vnitřní malé. Pak je toitž rozdílná obtížost v jejich výměně, při vymezování. No a jestli je slyšet cvakání na volnoběh, tak to klidně můžou dělat nevymezené ventilové vůle, což může po čase vyustit v dost drahou opravu.
Předem díky za info.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.07.2007 10:42, RE: Rozvodový řemen
Versíno napsal:
Nevíte někdo kolik stojí výměna rozvodového řemenu u tohoto auta (práce+materiál)? Mám najeto 150000 a byl měněn v 90000, tak se mi to pomalu blíží...Dík moc za info
rozvoďák tak 5 -6 T.

jinak prosezený sedadla o BAčka vůbec nemusí znamenat moc najeto - mají blbou konstrukci sedáku a těžší postava je prosedí po pár letech provozu. Jinak 1,5 samozřejmě nemá hydroštely
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.10.2007 00:40, RE: Rozvodový řemen
Versíno napsal:
Nevíte někdo kolik stojí výměna rozvodového řemenu u tohoto auta (práce+materiál)? Mám najeto 150000 a byl měněn v 90000, tak se mi to pomalu blíží...Dík moc za info
Jenom řemen a práce bez výměny oleje atd. stojí ve značkovém servisu kolem 3000.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 13:42, RE: Rozvodový řemen
anonym napsal:
Jenom řemen a práce bez výměny oleje atd. stojí ve značkovém servisu kolem 3000.
koupil jsme ted mazdu 323 a potreboval bych vymenit rozvody a tady v Praze si v servisech mazda rekli o 5,5 tis. kc a vice. Nevite o nejakem levnem a dobrem servisu v Praze a okoli?
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.