0
zpět
 

diskuze k tématu: Maserati 3200 GT - Krása, síla, revoluce

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.12.2006 11:29, RE: Autor je novinářské prase
Martin Vaculík napsal:
No, spíš bych se měl zamyslet nad tím, jak odlišně si lze některé věci vyložit. Filip evidentně není mým stálým čtenářem zde, ani jinde. Popravdě, až jsem se nad tímto výkladem vyděsil. Národ oktávek nebyl myšlen jako národ chudých lidí, ale jako národ lidí majících jiné priority (kufr, spotřeba paliva, zvenku velké a jako by honosné auto za málo peněz). Nepochopení poselství by bylo znakem jeho nepochopitelnosti, nikoliv neinteligence čtenárů. Vnímavější z vás jsou ti, které auta vzrušují, kteř...
Pro Martina Vaculíka: No dobrá, omlouvám se za tak ostrou reakci. Ještě jsem to poté hodnotil a uvážil jsem ji jako příliš afektovanou, ostatně tak jako to ihned po přečtení článku bývá. Pro psaní reakcí by někdy měl být takový "časový zámek" jako je na trezoru v bankách... Ve skutečnosti se mi článek líbil, stejně jako auto. Neurazil jsem se vzhledem k vozům Škoda, o kterých ale mám velmi dobré mínění. Mrzela mne ale jakási nadřazenost, která z článku vyzařuje (poté jsem ale uvážil, že v podstatě rezonuje s popisovaným vozem). Každopádně velká část motoristických novinářů se vlivem prostředí, v jakém se pohybují, snadno stane namyšlenou. Myslím tím např. to, jak jsou hýčkáni automobilkami (byl se někdo podívat na nějaké akci či tiskové konferenci pro motonovináře? Dalo by se dlouze diskutovat o etice žurnalistiky). Z uričitého pohledu jsou motorističtí novináři nejzvláštnější druh. Snad jsem Martina chybně zařadil. Ostatně za to prase se plně omlouvám a odvolávám jej. To slovo jsem volil protože je hezky české a doufal jsem, že povede k zamyšlení.
Můj vztah k automobilismu je velmi kladný a dobré věci dokážu ocenit. Tuningované octavii za milion se dokážu zasmát (zejména falešným průduchům či víčku nádrže...). Doufám, že jsem věc alespoň trochu vysvětlil a uvedl na pravou míru to, co mě naštvalo. Díky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 11:20, RE: Autor je novinářské prase
Martin Vaculík napsal:
No, spíš bych se měl zamyslet nad tím, jak odlišně si lze některé věci vyložit. Filip evidentně není mým stálým čtenářem zde, ani jinde. Popravdě, až jsem se nad tímto výkladem vyděsil. Národ oktávek nebyl myšlen jako národ chudých lidí, ale jako národ lidí majících jiné priority (kufr, spotřeba paliva, zvenku velké a jako by honosné auto za málo peněz). Nepochopení poselství by bylo znakem jeho nepochopitelnosti, nikoliv neinteligence čtenárů. Vnímavější z vás jsou ti, které auta vzrušují, kteř...
A ted uz chybi jen recenze na Jaguar XJ... prosim, prosim :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.12.2006 18:33, RE: Autor je novinářské prase
Jan Baránek napsal:
A ted uz chybi jen recenze na Jaguar XJ... prosim, prosim :)
Překvapím, ale dělá se na ní, někdy v lednu se dočkáte. A jelikož já ani moji spolupracovníci nejsme žádný čučkaři a na věci jdem vod lesa, bude to rovnou nádherně zachovalý dvanáctiválec ze sedmdesátých let.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.12.2006 23:32, Maserati
článek byl zajímavě a nádherně napsán.
Sám jsem si chtěl tento vůz koupit ovšem verzi "Ferrari" tedy verzi Coupe GT motor 4,2 atmosferický Ferrari.
Jezdil jsem s ním a byla to nádhera.
Proč jsem si vůz nakonec nekoupil, i když jsem chtěl. moji klienti by to asi neunesli a tak mám raději fádní sedan Audi A8. na zimu je třeba pohon 4 kol. Navíc mám rodinu jsme 4 takže.
Až děti vyrostou nastane ta správná doba znovu. Doufám , že tou dobou bude již nový model maserati
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 13:16, Maserati, Jaguar XK, TVR nebo Porshe
Dobry den,
z textu ktere na vasem serveru citam jsem dospel k nazoru, ze svemu remeslu opravdu rozumite. Presto i kdyz jsem posledni dva mesice mel hodne velkou chut zeptat se, nechtelo se mi, protoze se zdalo, ze se u ojetin orientujete ze sta procent pouze na mainstramova auta a obcas nejaky velky sedan. Tento clanek me ale popostrcil k tomu, abych se zeptal.
Nekdy v breznu bych si rad udelal radost a koupil si ojety sportovni vuz. Presto ze jsem zdravy clovek tesne pod tricet a nepatrim mezi spatne ridice, nehledam vuz se ctyrmi sty koni a vic; rychly a krasny polikac kilometru (predevsim dalnic) staci.
Rad bych se s porizovacimi naklady vesel do 25 000 - 30 000 euro (lze i lehce pres). Provozni naklady jsou jednou z hlavnich veci podle kterych se budu rozhodovat. Samozrejme je mi pomerne jedno, jestli spotreba bude 17 nebo 20 litru, ale servis a predevsim to jak casto ho budu potrebovat uz ne.
Do meho uzsiho vyberu se prosadily vozy TVR Chimera a Cerberos, recenzovane Maserati, Jaguar XK, Porshe 911 a Boxter. TVR se mi libi zdaleka nejvic a i bych ozelel komfort, ale mam strach z extremne draheho provozu, zejmena velmi casteho a draheho servisu. Maserati je nekde mezi TVR a Jaguarem. Jaguar se pry take dost sype a proto z nej take mam trochu respekt, jakkoli je krasny. Zustava "racionalni" volba Porshe 911, kde s kvalitou asi problem nebude. Ale je to trochu konfekce (v porovnani s Anglicany a Maserati). Boxter se mi libi a asi bych usetril, jen me zajima, jak ho lze provozovat v zime, protoze to bude me jedine auto (krome nenavideneho sluzebinho Superbu).
Jsem si vedom toho, ze presnejsi informace o poruchovosti takovychto ojetin jsou i pro vas dramaticky mene dostupne nez u beznych vozu a tak se do nejakeho velkeho srovnavaciho testu moc chtit poustet nebudete. I tak prosim o radu, nebo alespon komentar. Navic pokud byste meli typ na nejaky jiny podobny vuz (Corvette, Supra Mk.IV nebo co ja vim), velmi to uvitam. Muj vyber je take mozna mirne omezen faktem, ze merim 188cm a vazim ke stu kil.
S pozdravy a pranim vseho dobreho,
Martin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 00:42, RE: VW
wendys napsal:
Ano,máš pravdu v tom ,že za milion si koupíš novou krásnou káru,ale vo tom to je,sebrat tu odvahu a udělat si radost,třeba takovou károu.Přede třemi lety jsem něco podobného řešil také.Jednalo se o koupi zánovní 911tky,syn mi řekl ,táto v šedesáti už tu odvahu mít nebudeš,tak jsem ji koupil a nelituji toho ,Nedávno jsem ji po třech letech sice už prodal,ale zážitky s tímto fenomenálním vozem mi zůstanou do smrti.Nejsilnější zážitek byl vždy ten moment vytáčeného motoru od 4000ot. nahoru a projí...
pro Wendise : jsi borec !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.02.2007 22:20, RE: Maserati, Jaguar XK, TVR nebo Porshe
Martin napsal:
Dobry den,
z textu ktere na vasem serveru citam jsem dospel k nazoru, ze svemu remeslu opravdu rozumite. Presto i kdyz jsem posledni dva mesice mel hodne velkou chut zeptat se, nechtelo se mi, protoze se zdalo, ze se u ojetin orientujete ze sta procent pouze na mainstramova auta a obcas nejaky velky sedan. Tento clanek me ale popostrcil k tomu, abych se zeptal.
Nekdy v breznu bych si rad udelal radost a koupil si ojety sportovni vuz. Presto ze jsem zdravy clovek tesne pod tricet a nepatrim mezi ...
Četl jsem vaší odpověď na článek o Maserati.Z vámi vyjmenovaných aut bude mít nejdražší servis právě TVR a zároveň i nejméně dostupný.Pokud máte o podobné auto zájem,napište sem svůj mail a já se pokusím ozvat.S pozdravem Josef
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2007 19:00, RE: Maserati, Jaguar XK, TVR nebo Porshe
Josef napsal:
Četl jsem vaší odpověď na článek o Maserati.Z vámi vyjmenovaných aut bude mít nejdražší servis právě TVR a zároveň i nejméně dostupný.Pokud máte o podobné auto zájem,napište sem svůj mail a já se pokusím ozvat.S pozdravem Josef
Predem velmi dekuji za vas nazor. Prosim ozvete se na martin.ec3@seznam.cz. Velmi si cenim vasich postrehu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.10.2007 19:57, RE: bez předmětu
Muff napsal:
Moc hezky napsane. Narazky na koncern VW byly zcela opodstatnene, protoze mit v garazi rucne delane Maserati a nebo Audi S8 (srovnani s Octavii mi prijde jako urazka Maserati ) je sakra rozdil. Uz jen v pocitu, ze si kazdy volny vikend majitel auto po dukladnem provetrani rucne oplachne, protoze jen barbar by vjel s timto mazlem do mycky a nebo peci o vuz sveril jine osobe :). Je to proste jedna z mala srdcovek se vsim vsudy.
Mne tedy prijde jako urazka i srovnani s Maserati. Myslim ze VW nema vylozene konkurenta pro Maserati. Lamborghini? Spis konkurence pro Ferrari. Bugatti? Spis trida sama pro sebe. Bentley? Mozna, ale je spis o vetsim luxusu a mene sportu. Maserati je nadherne! Koncern Fiat mi dela radost, sdruzuje temer vsechny me oblibene znacky - ty nejoblibnejsi rozhodne jsou Lancia, Alfa Romeo a Maserati. 3200GT povazuji za nejhezci Maserati posledni doby a pral bych si jej nekdy mit! Ted jezdim Fiatem Barchetta a muzu si leda tak predstavovat ze je to 3200 GT
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 13:11, hrůza
Je osvobozující svézt se v takovém autě málo komu se to povede a není to pro každého, takový auto má srdce a řídí se hlavou.Tak dlouho sem po něm toužil až jsem si ho koupil.Ovšem pouze verzi Shamall GT má sice o něco méně koní ale zrychlení má opravdu za 5s záleží na tom jak vám šlapou turba. Myslím že o těch motorech u nás nikdo moc neví ani to jak se k nim chovat a co do nich nalít.A to platí o Italských hřebcích obecně.cibaru@seznam.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.04.2008 12:40, český fanklub Maserati
anonym napsal:
Je osvobozující svézt se v takovém autě málo komu se to povede a není to pro každého, takový auto má srdce a řídí se hlavou.Tak dlouho sem po něm toužil až jsem si ho koupil.Ovšem pouze verzi Shamall GT má sice o něco méně koní ale zrychlení má opravdu za 5s záleží na tom jak vám šlapou turba. Myslím že o těch motorech u nás nikdo moc neví ani to jak se k nim chovat a co do nich nalít.A to platí o Italských hřebcích obecně.cibaru@seznam.cz
..najdete na webových stránkách www.maserati-club.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.05.2012 20:55, RE: český fanklub Maserati
anonym napsal:
..najdete na webových stránkách www.maserati-club.cz
jednou si ho pořídím už jsem se pro něj rozhodl ale hned to nebude počítám tak až mi za 10 let skončí hypotéka tak počkám ještě pět let a pak si koupím v té době nějaké použité maserati na ježdění do práce je to moje další meta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.05.2012 21:04, RE: český fanklub Maserati
jiri.ramesFB napsal:
jednou si ho pořídím už jsem se pro něj rozhodl ale hned to nebude počítám tak až mi za 10 let skončí hypotéka tak počkám ještě pět let a pak si koupím v té době nějaké použité maserati na ježdění do práce je to moje další meta.
a taky mám v celku ne tak výkoný vůz jak maserati ale je to na půl cesty taky koupený z vášně honda accord coupe rok výroby 1998 3.0 v6 benzín s maserati se to nedá srovnat stovka 8 vteřin dvoustovka 28 s a maximu225 je to automat. Taky mi poradilo srdíčko. A nelituji toho i když čekám svoji první rodinu.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.