0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Ulysee, Citroen Evosion, Peugeot 806

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, italská vozidla, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 15:50, rozdíl kvality
Může mi prosím autor článku vysvětlit, jak dospěl k závěru, že je Peugeot kvalitnější než jeho identické ekvivalenty?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 16:08, RE: rozdíl kvality
Max napsal:
Může mi prosím autor článku vysvětlit, jak dospěl k závěru, že je Peugeot kvalitnější než jeho identické ekvivalenty?
Mě by to taky zajímalo - o "kvalitě" vozů peugeot mám totiž své mínění.
Naproti tomu fiatu fandím a mám s ním jen dobré zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 16:17, RE: rozdíl kvality
Vládík napsal:
Mě by to taky zajímalo - o "kvalitě" vozů peugeot mám totiž své mínění.
Naproti tomu fiatu fandím a mám s ním jen dobré zkušenosti.
No mě jde spíš o opak, než subjektivně preferovat jakoukoliv značku. Ta auta sjížděla z jedné výrobní linky. Podobně, jako je to mu v Kolínském závodě TCPA s vozy Citroen C1, Peugeot 106 a Toyota Aygo. Proto mě zajímá vysvětlení toho, že je Peugeot lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 18:59, NO....
NE ŽE BY BYL PEUGEOT NĚJAK EXTRA KVALITNÍ VŮZ,ALE S FIATEM TO NEJDE SROVNÁVAT,BYT SE JEDNÁ O TECHNICKY SHODNÉ VOZY.VIZ KONCERN VW,TAKY DĚLÁ 3 KONSTRUKČNĚ SHODNÉ VOZY A KVALITA U VW A SEATU JE JINDE ŽE??????ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 19:41, RE: NO....
DEKTR1 napsal:
NE ŽE BY BYL PEUGEOT NĚJAK EXTRA KVALITNÍ VŮZ,ALE S FIATEM TO NEJDE SROVNÁVAT,BYT SE JEDNÁ O TECHNICKY SHODNÉ VOZY.VIZ KONCERN VW,TAKY DĚLÁ 3 KONSTRUKČNĚ SHODNÉ VOZY A KVALITA U VW A SEATU JE JINDE ŽE??????ZDAR
To je pěkná kravina-copak toledo je stejný jako pasat?jsou to jiný auta dělaný upně jinde pouze stejný motor a podvozek.o techto MPV se dá říct že jsou jako peugeot boxer,citroen jumper, fiat ducato
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:15, RE: NO....
DEKTR1 napsal:
NE ŽE BY BYL PEUGEOT NĚJAK EXTRA KVALITNÍ VŮZ,ALE S FIATEM TO NEJDE SROVNÁVAT,BYT SE JEDNÁ O TECHNICKY SHODNÉ VOZY.VIZ KONCERN VW,TAKY DĚLÁ 3 KONSTRUKČNĚ SHODNÉ VOZY A KVALITA U VW A SEATU JE JINDE ŽE??????ZDAR
dektre1 ty ses fakt chytrej, ja ti tu tatru snad vratim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:25, RE: NO....
zlodej napsal:
dektre1 ty ses fakt chytrej, ja ti tu tatru snad vratim.
HELE INTELIGENTI,KDYBYSTE O TOM NĚCO VĚDELI,TAK SEM TÍM MYSLEL VW SHARAN,SEAT ALHAMBRA A FORD GALAXY,SOU TO 3ČATA TECHNICKY TO SAMÍ ,VW DODÁVAL MOTORY,ALE JAK¨SEM UŽ ŘEKL KVALITA MEZI VW A SEATEM..............ZDAR
P.S. PRO BLBCE ROZDÍL MEZI KVALITOU VW A SEATU JE VELKÁ,OBROVSKÁ
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:28, NESMYSL
Nooo, tak ovšem, to sem se už tak dlouho nepobavil... Předpokládám, že tady na tom servru o autech něco vědí, tak nechápu, jak takovou zhovadilost tady mohli ofiko presentovat. Prosím o urychlené stáhnutí a omluvu a k tomu už prosím nikdy neopakovat takovouhle chybu s uveřejněním pochybného článku. Děkuji. V rámci zachování své úrovne to učintě prosím bezodkladně!!!!!!!!!!!!!!!! 6 nesmyslů a lří na 25 řádcích je unikum!!!!!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:29, RE: NO....
DEKTR1 napsal:
HELE INTELIGENTI,KDYBYSTE O TOM NĚCO VĚDELI,TAK SEM TÍM MYSLEL VW SHARAN,SEAT ALHAMBRA A FORD GALAXY,SOU TO 3ČATA TECHNICKY TO SAMÍ ,VW DODÁVAL MOTORY,ALE JAK¨SEM UŽ ŘEKL KVALITA MEZI VW A SEATEM..............ZDAR
P.S. PRO BLBCE ROZDÍL MEZI KVALITOU VW A SEATU JE VELKÁ,OBROVSKÁ
A JEŠTE.NEVIM KDE SI SEBRAL ŽE TOLEDO JEZDÍ NA PODVOZKU PASSATA,TO NOVÝ MOŽNÁ JO TO NEVIM ALE PŘEDCHOZÍ GENERACE JEZDILI VŽDY NA PODVOZKU GOLFA, A TUDÍŠ TAM BYL TAK "OHROMNEJ"PROSTOR HLAVNĚ VZADU.........TED ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:37, RE: NO....
DEKTR1 napsal:
HELE INTELIGENTI,KDYBYSTE O TOM NĚCO VĚDELI,TAK SEM TÍM MYSLEL VW SHARAN,SEAT ALHAMBRA A FORD GALAXY,SOU TO 3ČATA TECHNICKY TO SAMÍ ,VW DODÁVAL MOTORY,ALE JAK¨SEM UŽ ŘEKL KVALITA MEZI VW A SEATEM..............ZDAR
P.S. PRO BLBCE ROZDÍL MEZI KVALITOU VW A SEATU JE VELKÁ,OBROVSKÁ
Ty Joudo - VW Sharan a Seat Alhambra jsou naprosto stejné auta, akorát z jiným znakem na kapotě - trpí stejnými závady a kvalita je naprosto stejná tzn. hrozná!!! - jsou až na posledním místě v žebříčku spolehlivosti TUV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.04.2006 20:40, RE: NO....
DEKTR1 napsal:
A JEŠTE.NEVIM KDE SI SEBRAL ŽE TOLEDO JEZDÍ NA PODVOZKU PASSATA,TO NOVÝ MOŽNÁ JO TO NEVIM ALE PŘEDCHOZÍ GENERACE JEZDILI VŽDY NA PODVOZKU GOLFA, A TUDÍŠ TAM BYL TAK "OHROMNEJ"PROSTOR HLAVNĚ VZADU.........TED ZDAR
zdar......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.04.2006 12:44, RE: NO....
Carlos napsal:
Ty Joudo - VW Sharan a Seat Alhambra jsou naprosto stejné auta, akorát z jiným znakem na kapotě - trpí stejnými závady a kvalita je naprosto stejná tzn. hrozná!!! - jsou až na posledním místě v žebříčku spolehlivosti TUV.
Carlos, že jsou tyhle auta vždy někde na konci v žebříčku TUV, může být také tím, že se zde nebere (u TUV) ohled na počet najetých kilometrů, Je jasné že Sharan nebo Alhambra najedou ročně v průměru něco víc než třeba Matiz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.04.2006 14:25, RE: NESMYSL
wolff napsal:
Nooo, tak ovšem, to sem se už tak dlouho nepobavil... Předpokládám, že tady na tom servru o autech něco vědí, tak nechápu, jak takovou zhovadilost tady mohli ofiko presentovat. Prosím o urychlené stáhnutí a omluvu a k tomu už prosím nikdy neopakovat takovouhle chybu s uveřejněním pochybného článku. Děkuji. V rámci zachování své úrovne to učintě prosím bezodkladně!!!!!!!!!!!!!!!! 6 nesmyslů a lří na 25 řádcích je unikum!!!!!!!!!!!
Možná bys mohl rozvést, co to jsou za chyby ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.04.2006 14:32, RE: NO....
bruno napsal:
To je pěkná kravina-copak toledo je stejný jako pasat?jsou to jiný auta dělaný upně jinde pouze stejný motor a podvozek.o techto MPV se dá říct že jsou jako peugeot boxer,citroen jumper, fiat ducato
Tak předně: u Vámi zmiňovaných dodávek má třeba fiat jiné motory, taktéž v řadě Ulysée/806. O koncernu PSA (Peug. Citr.) například kolují zvěsti, že motory a převodovky (nesjíždějí na stejné lince) - kvalita A=Peugeot, B=Citroen. Proč bude Berlingo levnější než Patner? Že by lidem v C. stačilo domů nosit míň peněz, nebo že jsou jiné vstupní náklady? Dektr má pravdu v jedné věci - např. u VW jsou auta tříděna pro západní a východní trhy. Proč asi... A nejde jen o stupně výbav.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 09:51, RE: NO....
Pepe napsal:
Tak předně: u Vámi zmiňovaných dodávek má třeba fiat jiné motory, taktéž v řadě Ulysée/806. O koncernu PSA (Peug. Citr.) například kolují zvěsti, že motory a převodovky (nesjíždějí na stejné lince) - kvalita A=Peugeot, B=Citroen. Proč bude Berlingo levnější než Patner? Že by lidem v C. stačilo domů nosit míň peněz, nebo že jsou jiné vstupní náklady? Dektr má pravdu v jedné věci - např. u VW jsou auta tříděna pro západní a východní trhy. Proč asi... A nejde jen o stupně výbav.
A jak jste na to s těmi rozdílnými motory přišel? Osobně jsem nikdy žádný výrobní závod PSA nenavštívil, ale kolega ano a to ten na výrobu Berling/Partnerů a viděl, jak to tam vypadá a jak jednotlivá auta sjíždějí z téže výrobní linky a liší se jen barvou, volantem a znakem na kapotě. Pokud vím, tak motory Fiatu se od těch z PSA liší jenom označemím (např. u dieselu je to JTD místo HDI, ale je to jen obchodní označení, pod kterým se skrývá tentýž motor). Děkuji za případné vysvětlení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 10:44, RE: rozdíl kvality
Max napsal:
Může mi prosím autor článku vysvětlit, jak dospěl k závěru, že je Peugeot kvalitnější než jeho identické ekvivalenty?
Vážení,
tyto vozy se skutečně vyráběly v jednom výrobním závodě v rámci projektu EUROVAN a na vývoji se podílel koncern PSA a Fiat s Lancií. Jsou identická až na některé designové detaily, po faceliftu v roce 1999 je optická odlišnost poněkud větší. K mé poslední větě, která přivodila tolik rozruchu - bylo to poněkud nešťastně zformulováno - při KOMPLEXNIM posouzení všech zmíněných vozů vychází nejlépe Peugeot 806 a to z toho důvodu, že si nejlépe drží cenu v rámci ojetin, což je způsobené především pověstí kvality značky v ČR obecně(zde se opět otvírá prostor pro polemiku). Zásadně však nesouhlasím s názorem, který je uveden níže, že vozy Fiat jsou oproti jiným značkám výrazně nekvalitní. Toto jsou ničím nepodložené předsudky, většinou motoristů, kteří nemají s touto značkou vlastní zkušenosti. Ale abychom se vrátili k podstatě věci, zda koupit, či nekoupit ? Pokud Vás vozidlo něčím oslovilo, určitě koupit, ovšem pečlivě vybírejte, a hlavně srovnávejte identické vozy s identickými motory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 11:30, RE: rozdíl kvality
Tomáš Taraba napsal:
Vážení,
tyto vozy se skutečně vyráběly v jednom výrobním závodě v rámci projektu EUROVAN a na vývoji se podílel koncern PSA a Fiat s Lancií. Jsou identická až na některé designové detaily, po faceliftu v roce 1999 je optická odlišnost poněkud větší. K mé poslední větě, která přivodila tolik rozruchu - bylo to poněkud nešťastně zformulováno - při KOMPLEXNIM posouzení všech zmíněných vozů vychází nejlépe Peugeot 806 a to z toho důvodu, že si nejlépe drží cenu v rámci ojetin, což je způsobené přede...
Děkuji za vysvětlení, se kterým jsem samozřejmě spokojen:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 12:57, RE: NO....
Max napsal:
A jak jste na to s těmi rozdílnými motory přišel? Osobně jsem nikdy žádný výrobní závod PSA nenavštívil, ale kolega ano a to ten na výrobu Berling/Partnerů a viděl, jak to tam vypadá a jak jednotlivá auta sjíždějí z téže výrobní linky a liší se jen barvou, volantem a znakem na kapotě. Pokud vím, tak motory Fiatu se od těch z PSA liší jenom označemím (např. u dieselu je to JTD místo HDI, ale je to jen obchodní označení, pod kterým se skrývá tentýž motor). Děkuji za případné vysvětlení.
Já přece netvrdím, že jsou rozdílné. Možná mám opravdu problémy s formulací tak tedy: 2.0HDI/JTD / Peugeot/Fiat. Nyní je snad již vše vyjasněno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 13:41, RE: NO....
Tomáš Taraba napsal:
Já přece netvrdím, že jsou rozdílné. Možná mám opravdu problémy s formulací tak tedy: 2.0HDI/JTD / Peugeot/Fiat. Nyní je snad již vše vyjasněno
Pardon, s tím HDI a JTD jsem reagoval již nikoliv na vás, ale ne "znalce", pana Pepeho. Někdy mám pocit, že sem píšou převážně 15ti letí kluci, kteří si dokazují svoje znalosti aniž by jakékoliv měli. Osobně mi pouze nebyla pouze jasná vyšší hodnota Peugeotu, ale vaše vysvětlení mě plně postačuje. Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.04.2006 17:56, RE: NO....
Max napsal:
A jak jste na to s těmi rozdílnými motory přišel? Osobně jsem nikdy žádný výrobní závod PSA nenavštívil, ale kolega ano a to ten na výrobu Berling/Partnerů a viděl, jak to tam vypadá a jak jednotlivá auta sjíždějí z téže výrobní linky a liší se jen barvou, volantem a znakem na kapotě. Pokud vím, tak motory Fiatu se od těch z PSA liší jenom označemím (např. u dieselu je to JTD místo HDI, ale je to jen obchodní označení, pod kterým se skrývá tentýž motor). Děkuji za případné vysvětlení.
Tak to zkusím: Boxer, jumper - motory 2,0 a 2,2 = HDI od PSA, 2,8 HDI = 2,8 JTD, výrobce Iveco. Ducato - 2,0 Fiat, 2,3 a 2,8 = JTD Iveco. U Ulysée a 806 byl výrobce tmotoru také jiný.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.