0
zpět
 

diskuze k tématu: Podveden v bazaru - co dal?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, italská vozidla
subarák
počet příspěvků106
datum registrace22.03.2010
Čtvrtek 23.11.2017 12:34, šel bych na to jinak
nechal bych auto projít přes STK, pokud neprojde z důvodu nepřítomnosti nebo nefunkčnosti airbagu, je vozidlo nezpůsobilé provozu a následuje odstoupení od kupní smlouvy, protože vám prodali auto na ježdění a ne na náhradní díly.Uvědomte si, že STK stejně jednou bude muset absolvovat, a pak buď musíte vady odstranit nebo vrakoviště.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 23.11.2017 13:26, RE: šel bych na to jinak
Oni už by ti docela rychle vysvětlili, že na to jdeš blbě /smazano admin/
reagovat
misoo9005
počet příspěvků3
datum registrace22.11.2017
Čtvrtek 23.11.2017 22:50, RE: Odpoved
Bzencan napsal:
misoo9005 napsal:
Popis problému s airbagem je naprosto běžná závada charakteristická pro tento model. Klidně se může stát, že chyba svítí a pak je další týden ticho nic se nezobrazí. Btw, pokud tě otravuje hláška na displayi, zmáčkni tlačítko MODE a dočasně zmizí. Ypsilonka je spolehlivý a velice pohodlný automobil, pokud je tohle jediná vada, tak bych rozhodně auto nevracel. Odkud jsi? Možná budu umět doporučit servis/člověka, který ti to vyřeší.Pro odborníky diskutéry: Tohle auto pod sedačkou žádný konektory nemá Problém je na 99% ve společném uzemnění několika kabelů u středové tunelu vedle spolujezdcovi levé nohy.
Misoo9005, diky za odpoved. Nevadi mi tolik ta hlaska, ale to pipani. Je to neprijemne. To auto jinak asi vypada technicky dobre - tzn. opet referuji k memu automechanikovi, ktery se na nej dival. Jsem z okresu Hodonin. Ano, dival jsem se pod sedacku, zadny konektor jsem nenasel. Take jsem cetl ruzna fora jak v italstine a nemcine, a zjistil, ze tyto vady u Lancii ci Fiatu se zdaji byt bezne. Zacinam se smirovat s tim, ze s tim budu muset zit. Je mozne ten otravny zvuk deaktivovat? Volal jsem na Lancii, autorizovany servis Motortec v Brne, a rekli mi, ze oprava by mohla stat az 20 000 - 30 000tis. a ze s tou chybou moc nejde delat..ze to mohou vymazat, ale jakmile opustim jejich garaz, muze se to opet vratit.



Zvuk lze pro hlasky z palubniho pocitace uplne vypnout. Tlacitkem "Mode" lze v palubnim pocitaci nastavit hlasitost tlacitek a hlasitost ruznych upozorneni. Pokud to das na nulu, tak to bude ticho.

Pokud jsi z Hodonina, tak kontaktuj tento servis:
http://www.adslipuvka.cz/

Jsem presvedcen, ze veskere problemy, ktere mas s autem vyresi a za rozumnou cenu (zlomek ceny oproti autorizovanemu servisu).
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Čtvrtek 23.11.2017 23:00, RE: Odpoved
misoo9005 napsal:
Bzencan napsal:
misoo9005 napsal:
Popis problému s airbagem je naprosto běžná závada charakteristická pro tento model. Klidně se může stát, že chyba svítí a pak je další týden ticho nic se nezobrazí. Btw, pokud tě otravuje hláška na displayi, zmáčkni tlačítko MODE a dočasně zmizí. Ypsilonka je spolehlivý a velice pohodlný automobil, pokud je tohle jediná vada, tak bych rozhodně auto nevracel. Odkud jsi? Možná budu umět doporučit servis/člověka, který ti to vyřeší.Pro odborníky diskutéry: Tohle auto pod sedačkou žádný konektory nemá Problém je na 99% ve společném uzemnění několika kabelů u středové tunelu vedle spolujezdcovi levé nohy.
Misoo9005, diky za odpoved. Nevadi mi tolik ta hlaska, ale to pipani. Je to neprijemne. To auto jinak asi vypada technicky dobre - tzn. opet referuji k memu automechanikovi, ktery se na nej dival. Jsem z okresu Hodonin. Ano, dival jsem se pod sedacku, zadny konektor jsem nenasel. Take jsem cetl ruzna fora jak v italstine a nemcine, a zjistil, ze tyto vady u Lancii ci Fiatu se zdaji byt bezne. Zacinam se smirovat s tim, ze s tim budu muset zit. Je mozne ten otravny zvuk deaktivovat? Volal jsem na Lancii, autorizovany servis Motortec v Brne, a rekli mi, ze oprava by mohla stat az 20 000 - 30 000tis. a ze s tou chybou moc nejde delat..ze to mohou vymazat, ale jakmile opustim jejich garaz, muze se to opet vratit.
Zvuk lze pro hlasky z palubniho pocitace uplne vypnout. Tlacitkem "Mode" lze v palubnim pocitaci nastavit hlasitost tlacitek a hlasitost ruznych upozorneni. Pokud to das na nulu, tak to bude ticho.Pokud jsi z Hodonina, tak kontaktuj tento servis:http://www.adslipuvka.cz/Jsem presvedcen, ze veskere problemy, ktere mas s autem vyresi a za rozumnou cenu (zlomek ceny oproti autorizovanemu servisu).


Dekuji za ty tipy. To je super. O tech lidech jsem nevedel. Je to asi hodina cesty od nas.
Co se tyce hlasitosti: zkusil jsem to..bud jsem to ale blbe ulozil, nebo se ta hlaska po vypnuti motoru a opetovnem zapnuti opet vratila. Tzn. snizil jsem hlasitost na 0, ale pri dalsim nastartovani motoru to bylo opet zpet. Zkusim to jeste jednou...jestli jsem napr. neulozil nejak blbe to nastaveni.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 24.11.2017 06:33, RE: Re:
Bzencan napsal:
Giorgio napsal:
KoobaS napsal:
S kontrolkami airbagu a konektory pod sedačkou jsem měl drobné problémy v Alfě 147. Nastartuj si auto, tak aby ti pípala ta kontrolka a pojezdi sedačkami dopředu a dozadu. Najdi kabel pod sedačkou a trošku s ním pohýbej. Tím aspoň zjistíš jestli je to tím nebo ne.Osobně jsem si myslel, že ten kabel budou mít jenom auta s bagem v sedačce, ale pravděpodobně to bude hlídat zda na sedačce někdo sedí a zda má zaplej pás...
To sice můžeš pomoci, ale nesmaže to chybu, tzn. nepřestane svítit ta kontrolka sama od sebe. Je nutné připojit diagnostiku (použít plnou verzi softwaru MultiECUScan (dříve Fiat ECUScan) + příslušný kabel a adaptéry: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx) a podle toho se zařídit. Diagnostika určí, zda je chyba platná (aktuálně zjištěná), nebo se objevila v minulosti a nyní netrvá (tzn. stačí ji smazat).Například některé verze airbagů od TRW totiž při pohybu sedadlem za sepnutého zapalování vyhodí chybu vystřelené pyropatrony/předpínače - a tato chyba musí být vymazána, sama nezhasne (kvůli bezpečnosti). Na počtu airbagů přitom vůbec nezáleží.
Dekuji za tuto odpoved, pokusim to udelat. Co se tyce sedacek, nic se nezmenilo. Hybal jsem s nimi, ale problem s airbagy trva.Budu muset tu diagnostiku. Napsal jsem vsak uz i bazaristovi, ze auto chci vratit. Uvidime, jakou dostanu odpoved. MIMOCHODEM, mam jeste tento dotaz: Co se tyce jezdeni samotneho, auto se zda byt v poradku, naskoci hned, motor pravidelny. Dens vecer se mi vsak stalo toto: mel jsem plne zarosene predni sklo v aute. Trvalo to par minut, nez jsem jej odfoukal klimou..mozna 5-10min. Nemohl jsem do te doby odjet, nic jsem nevidel.Ze skla, kdyz jsem sahl na nej rukou, tekla skoro voda - tzn. totalne zarosene. U jineho auta jsem neco podobneho zatim nezazil (tzn. zaroseni ano, ale ne v tomto rozsahu). Divne bylo, ze bocni skla zamlzeny vubec nebyly. Zadni skla opet ano. Je mozne, ze i toto by mohl byt problem? S nejakym takovy zarosenim opravdu nejsem schopen odjet pri nasednuti do auta z mista. Nebo byla dnes jen mimoradne vlhka noc?



zkus vymenit kabinovy filtr
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 24.11.2017 12:30, konektor
S tím konektorem, jak už tu někdo psal nademnou je to z90% v tom konektoru pod sedačkama, mě to dělal pod řidičovou (fiat stilo), chvilku jsem s tím bojoval stylem, že jsem vždy zastavil a pohl konektorem a pak zase nastartoval a ok a jak mě přešla zdechlost, tak jsem konektor vyměnil a byl klid. takže to je pro autoelektrikáře banalita. Zarosené sklo - taky jsem včera měl ten samý problém v bráchové oktávce, dlouho trvalo, než se odrosilo, ale přičítám to tomu, že auto dlouho stálo - vlhkost se prostě dostala do auta, takže pořádně vytopit a nebo to dát do vyhřívané garáže na pár dní. každopádně to může dělat i to špatně nalepné sklo ve tvém případě.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 24.11.2017 12:33, RE: Re:
Giorgio napsal:
KoobaS napsal:
S kontrolkami airbagu a konektory pod sedačkou jsem měl drobné problémy v Alfě 147. Nastartuj si auto, tak aby ti pípala ta kontrolka a pojezdi sedačkami dopředu a dozadu. Najdi kabel pod sedačkou a trošku s ním pohýbej. Tím aspoň zjistíš jestli je to tím nebo ne.Osobně jsem si myslel, že ten kabel budou mít jenom auta s bagem v sedačce, ale pravděpodobně to bude hlídat zda na sedačce někdo sedí a zda má zaplej pás...
To sice můžeš pomoci, ale nesmaže to chybu, tzn. nepřestane svítit ta kontrolka sama od sebe. Je nutné připojit diagnostiku (použít plnou verzi softwaru MultiECUScan (dříve Fiat ECUScan) + příslušný kabel a adaptéry: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx) a podle toho se zařídit. Diagnostika určí, zda je chyba platná (aktuálně zjištěná), nebo se objevila v minulosti a nyní netrvá (tzn. stačí ji smazat).Například některé verze airbagů od TRW totiž při pohybu sedadlem za sepnutého zapalování vyhodí chybu vystřelené pyropatrony/předpínače - a tato chyba musí být vymazána, sama nezhasne (kvůli bezpečnosti). Na počtu airbagů přitom vůbec nezáleží.


Já nic mazat nemusel, po výměně konektoru hláška z displeje zmizela.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 24.11.2017 14:45, RE: Re:
driver111 napsal:
Giorgio napsal:
KoobaS napsal:
S kontrolkami airbagu a konektory pod sedačkou jsem měl drobné problémy v Alfě 147. Nastartuj si auto, tak aby ti pípala ta kontrolka a pojezdi sedačkami dopředu a dozadu. Najdi kabel pod sedačkou a trošku s ním pohýbej. Tím aspoň zjistíš jestli je to tím nebo ne.Osobně jsem si myslel, že ten kabel budou mít jenom auta s bagem v sedačce, ale pravděpodobně to bude hlídat zda na sedačce někdo sedí a zda má zaplej pás...
To sice můžeš pomoci, ale nesmaže to chybu, tzn. nepřestane svítit ta kontrolka sama od sebe. Je nutné připojit diagnostiku (použít plnou verzi softwaru MultiECUScan (dříve Fiat ECUScan) + příslušný kabel a adaptéry: http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx) a podle toho se zařídit. Diagnostika určí, zda je chyba platná (aktuálně zjištěná), nebo se objevila v minulosti a nyní netrvá (tzn. stačí ji smazat).Například některé verze airbagů od TRW totiž při pohybu sedadlem za sepnutého zapalování vyhodí chybu vystřelené pyropatrony/předpínače - a tato chyba musí být vymazána, sama nezhasne (kvůli bezpečnosti). Na počtu airbagů přitom vůbec nezáleží.
Já nic mazat nemusel, po výměně konektoru hláška z displeje zmizela.


Já taky nic mazat nemusel, a to se mi rozsvítila červená kontrolka airbagu - tuším, že alfa má i oranžovou. Ale na Alfa fóru jsem četl i o případech, kdy je opravdu nutné závadu vymazat diagnostikou.
Jinak co se týče zarosení, začal bych výměnou kabinového filtru...
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Pátek 24.11.2017 16:15, rosení
Pokud auto někdo čistil a nenechal vyschnout tak je zamlžení běžné. Stejně tak pokud nebylo delší dobu provozováno. Delší cesta, pustit topení, A/C a vnitřní ventilaci. Jinak u aut bez A/C se doporučuje pohlcovač vlhkosti, jednoduchá rada je nasypat čerstvý ´´kočkolit´´ obsahující silica gel do ponožky a pohodit pod sedačku. Měnit po týdnu.
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Pátek 24.11.2017 17:28, re
Chci Vam vsem podekovat za prispevky.
Takze, od bazaristi jsem dnes dostal odpoved:

Dobry den pane Kuabala. Nedostal jsem od Váš odpověď na tu Lania Ypsilon. Znamená to, že reklamaci vadu airbagů neuznáte?"
Odpověď: "Jste probemovy clovek od prvopocatku. nashle".
Tím naše komunikace skončila.
Takze ted uz jen doufam, ze to bude konektorem a bude to vyreseno. V utery to vezu automechanikovi - neni to ale autorizovany servis, nybrz mistni clovek. Snad se mu s tim povede neco udelat.
Co se tyce roseni..dekuji. Mam pocit, ze to byla velmi vlhka noc. Dnes uz ten problem s tim rosenim takovy nebyl..ale pres okno je stale nejaka blba viditelnost. Musim na to prijit.
reagovat
Mikule
počet příspěvků1
datum registrace26.11.2020
Čtvrtek 26.11.2020 19:33, RE: Podveden v bazaru - co dal?
citace:
reakce na: Bzencan, 21.11.2017 22:40 (Dobry den,Toto je ma prvni kou ...)


Dobrý den, můžete mi napsat, jak to dopadlo, co s tím bylo. Mám totiž stejný problém. Svítí mi kontrolka airbagu, ale ne pořád. Chvilku vypne, pak zapne. Děkuji za odpověď. M.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.