0
zpět
 

diskuze k tématu: Lancia Kappa - podrobné zkušenosti majitele po dvou letech provozu

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 10:55, pochvala
Fajn sepsaná recenze, na celkem zajímavé auto. I když mým favoritem by u Lancie byl spíše Thesis nebo nová Delta...
Neodpustím si drobné rýpnutí - 106 jste poslal do světa poskládaného ze dvou a pak se Vám to vrátilo v podobě Fábky... Že by přece jen platilo "kdo jinému jámu jámu sám do ní sám" ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 11:20, RE: pochvala
Alda napsal:
Fajn sepsaná recenze, na celkem zajímavé auto. I když mým favoritem by u Lancie byl spíše Thesis nebo nová Delta...
Neodpustím si drobné rýpnutí - 106 jste poslal do světa poskládaného ze dvou a pak se Vám to vrátilo v podobě Fábky... Že by přece jen platilo "kdo jinému jámu jámu sám do ní sám" ?
a navíc to má návaznost na tu chválu na geometrii. Je jasné, že u skládaných aut bude s geometrií problém, zatímco u originálů může geometrie dlouho držet nebo se dá alespoň seřídit.
Spotřebu bych taky čekal lepší na chrochtu.
Jinak je pravda, že tohle patří k lepšímu, co se tady může číst.
Kolik prachů musí člověk "vydělat" (to není správné slovo), aby se mu vyplatilo svařit 2 vraky?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 11:45, Pochvala
Krasne napsana recenze, toto auto se mi vzdycky libilo jak vzhedove a cenove, ale nikdy jsem nemel odvahu si ho koupit. Opravdu chvalim majitele, ze koupil auto a nechal si velkou rezervu na uvedeni atuta do perfektniho stavu. Ted by melo nejspise dlouho slouzit a nevyzatdovat temer zadne investice.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 11:49, RE: pochvala
David V napsal:
a navíc to má návaznost na tu chválu na geometrii. Je jasné, že u skládaných aut bude s geometrií problém, zatímco u originálů může geometrie dlouho držet nebo se dá alespoň seřídit.
Spotřebu bych taky čekal lepší na chrochtu.
Jinak je pravda, že tohle patří k lepšímu, co se tady může číst.
Kolik prachů musí člověk "vydělat" (to není správné slovo), aby se mu vyplatilo svařit 2 vraky?
já to pochopil tak že prodal 106ku bouranou a někdo jí dal dohromady pomocí dílů z druhé, pokud to nebyla velká rána tak podběhy a nosníky jsou původní ale celý předek, tzn. kapota, nárazník a blatníky, ev. světla jsou z jiného. třeba to nechal nový majitel v původní barvě takže to vypadá jako ´´celý´´ předek jiný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 11:51, RE: Pochvala
mufik.martin napsal:
Krasne napsana recenze, toto auto se mi vzdycky libilo jak vzhedove a cenove, ale nikdy jsem nemel odvahu si ho koupit. Opravdu chvalim majitele, ze koupil auto a nechal si velkou rezervu na uvedeni atuta do perfektniho stavu. Ted by melo nejspise dlouho slouzit a nevyzatdovat temer zadne investice.
skutečně po čase opět něco co se dá číst. a souhlasím i s chválou majitele. Lancia je v některých případech neprávem opovrhovaná, a má kouzlo obrovského poklesu ceny, tedy u nás, třeba Punto kontra Lancia Y, má daleko lepší výbavu než Punto na jehož základě stojí ale je levnější-ojetá. prostě víc muziky za míň peněz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 11:57, Výborná recenze
Je vidět, že se starých aut nebojíte a že vaší zálibou jsou investice do oprav.
Ale jo, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:15, pochvala
Hezká recenze, ale odvaha autora koupit auto který 2 roky stojí a je starší než měl předtím je obdivuhodná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:27, RE: pochvala
tomaskrtek napsal:
já to pochopil tak že prodal 106ku bouranou a někdo jí dal dohromady pomocí dílů z druhé, pokud to nebyla velká rána tak podběhy a nosníky jsou původní ale celý předek, tzn. kapota, nárazník a blatníky, ev. světla jsou z jiného. třeba to nechal nový majitel v původní barvě takže to vypadá jako ´´celý´´ předek jiný.
Taky bych to tak viděl - 106 prodal bouranou a ví co se s ní dál dělo, ale už to není jeho věc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:30, RE: Výborná recenze
rojack napsal:
Je vidět, že se starých aut nebojíte a že vaší zálibou jsou investice do oprav.
Ale jo, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí.
Tak to není - velmi rozumně koupil auto za pár šupů, ale s dobrým potenciálem a velmi dobrou rezervou na opravy ten potenciál z auta dostal. Jediné trochu mínus na tom celém je, že spotřeba 8 litrů v naftě se dá dosáhnout i u obdobně velkých aut v benzínu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:32, RE: pochvala
Knouk napsal:
Hezká recenze, ale odvaha autora koupit auto který 2 roky stojí a je starší než měl předtím je obdivuhodná.
Není to až tak odvaha, je to velmi promyšlený krok, když na opravy nechá stejný balík jako na nákup.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:33, Fakt dobrá reecenze
Obsáhlá a úplná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:40, RE: pochvala
Knouk napsal:
Hezká recenze, ale odvaha autora koupit auto který 2 roky stojí a je starší než měl předtím je obdivuhodná.
Naopak, alespoň s minimem obchodnického nadání se toho dá dobře využít...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 12:57, RE: pochvala
Koloss napsal:
Není to až tak odvaha, je to velmi promyšlený krok, když na opravy nechá stejný balík jako na nákup.
Jistě, s tou částkou odloženou na opravy to je v pohodě, ale zas u takhle starýho auta musí řešit věci který by jinak neřešil - různý gumový těsnění který jsou sešlý věkem, a kvůli stání zase řešit zarezlý a zašlý věci který se musí mazat a který se při normálním provozu mažou. Spousta těchle věcí na ježdění nevadí, ale jsou prostě k vzteku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 13:03, RE: Výborná recenze
Koloss napsal:
Tak to není - velmi rozumně koupil auto za pár šupů, ale s dobrým potenciálem a velmi dobrou rezervou na opravy ten potenciál z auta dostal. Jediné trochu mínus na tom celém je, že spotřeba 8 litrů v naftě se dá dosáhnout i u obdobně velkých aut v benzínu.
Souhlasím. Neviděl jsem tam věci, které jsou kritické, ale jen běžný spotřební materiál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 15:20, RE: pochvala
Knouk napsal:
Jistě, s tou částkou odloženou na opravy to je v pohodě, ale zas u takhle starýho auta musí řešit věci který by jinak neřešil - různý gumový těsnění který jsou sešlý věkem, a kvůli stání zase řešit zarezlý a zašlý věci který se musí mazat a který se při normálním provozu mažou. Spousta těchle věcí na ježdění nevadí, ale jsou prostě k vzteku.
Vzhledem k tomu, že na tom jezdí už 4 roky, tak už má nejspíš část problémů za sebou, z toho jsou nejdůležitější právě ty mazané části, které mohly zareznout. Gumové věci budou prostě časem odcházet, ale nebude to už nikdy nijak zvlášť velký ranec a dají se tak nějak odchytit dřív, než tě to zastaví na cestě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 20:38, RE: pochvala
Alda napsal:
Fajn sepsaná recenze, na celkem zajímavé auto. I když mým favoritem by u Lancie byl spíše Thesis nebo nová Delta...
Neodpustím si drobné rýpnutí - 106 jste poslal do světa poskládaného ze dvou a pak se Vám to vrátilo v podobě Fábky... Že by přece jen platilo "kdo jinému jámu jámu sám do ní sám" ?
Ale kdeže, tu 106 si vyal ten milý pán za dovezení Fabie. Necelé 2 roky pak stála u něj a nakonec odjela do světa...tedy je mi jasné jak ti opravil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 20:41, RE: pochvala
tomaskrtek napsal:
já to pochopil tak že prodal 106ku bouranou a někdo jí dal dohromady pomocí dílů z druhé, pokud to nebyla velká rána tak podběhy a nosníky jsou původní ale celý předek, tzn. kapota, nárazník a blatníky, ev. světla jsou z jiného. třeba to nechal nový majitel v původní barvě takže to vypadá jako ´´celý´´ předek jiný.
No bylo to přímo čelně mezi světla, motor ns šrot, náprava také...a to byla 2 měsíce předtím dělaná. U té 106 bylo :moc fajn" že klouby nešly stáhnout, ale museli jít i s poloosou, takže to bylo 13 000 repas předek !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 20:41, RE: pochvala
David V napsal:
a navíc to má návaznost na tu chválu na geometrii. Je jasné, že u skládaných aut bude s geometrií problém, zatímco u originálů může geometrie dlouho držet nebo se dá alespoň seřídit.
Spotřebu bych taky čekal lepší na chrochtu.
Jinak je pravda, že tohle patří k lepšímu, co se tady může číst.
Kolik prachů musí člověk "vydělat" (to není správné slovo), aby se mu vyplatilo svařit 2 vraky?
No vzhledem tomu, že mu to trvalo fakt skoro dva roky...tak myslím, že ve volném čase šlo tak o 5 tis
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 20:42, RE: Pochvala
tomaskrtek napsal:
skutečně po čase opět něco co se dá číst. a souhlasím i s chválou majitele. Lancia je v některých případech neprávem opovrhovaná, a má kouzlo obrovského poklesu ceny, tedy u nás, třeba Punto kontra Lancia Y, má daleko lepší výbavu než Punto na jehož základě stojí ale je levnější-ojetá. prostě víc muziky za míň peněz
Ale ano, švagrová má Punto a to je oproti staré Y prostě jako Favorit a Felicia
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.06.2012 21:49, RE: Výborná recenze
rojack napsal:
Je vidět, že se starých aut nebojíte a že vaší zálibou jsou investice do oprav.
Ale jo, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí.
Inu, ne že by to byla záliba, ale sežeňte mi za 80 000 velké kombi bez dalších investic...to je scifi Podívejte, kamarádka dala 80 000 za Fabii a dalších 40 ihned do oprav...upřímně, to se raději budu vozit v této limuzíně. A jak jsem psal v recenzi, dneska prostě za 30 000 koupíte celé další pojízdné auto...
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.