0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
101010
počet příspěvků7
datum registrace09.07.2016
Úterý 16.07.2019 22:15, Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
Za srovnatelnou cenu cca 440 tis se da poridit Kia Sportage r. 2016 1.6 diesel s najezdem 35000km a Volvo xc60 2.4D5 4x4 diesel najezd 130 000 km. Vybrali byste mladsi Kiu? Nebo starsi Volvo? Bude ten rozdil ve stari rizikovejsi?
Dekuju
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Pondělí 22.07.2019 21:11, RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: 101010, 16.07.2019 22:15 (Za srovnatelnou cenu cca 440 t ...)


Naprosto neporovnatelné. Krumpl versus auto. Volvo motor pětiválec 2,5D vychází koncepčně ze 70- tých let a je to velmi spolehlivý motor. Jen Volvo cokoliv oproti běžným značkám je cena krát 2. Spolehlivostí a hlavně bezpečností a komfortem jsou to naprosto jiné světy. Šrot versus Auto. Já bych o takových konzervách od rybiček "bez motoru", co sem hrnou Korejci neuvažoval ani omylem. Volvo jsem měl a nebýt toho, že mi ho blbeček zbořil na červenou, tak bych ho nedal pryč. A právě jen díky tomu, že šlo o Volvo, tak se v tom Volvu nikomu nic nestalo, byť šlo o náraz viníkova auta do boku našeho auta. PČR i hasiči opakovali dokola, že ty moje holky měly štěstí, že při takových haváriích lidi z aut nevylejzají po svých a rovnou zmiňovali, že jen před pár hodinami vyprošťovali těžká zranění z nějakého Hyundaie z přesně takového typu nárazu. No a manželka(řidič - poškozený) zcela bez jakéhokoliv škrábanečku, dcera malou modřinu od bočního airbagu a jejich kamarádka na místě spolujezdce modřina na zápěstí. Octavia viníka neměla půlku motorového prostoru. Náraz odhodil Volvo bočně o 9m.
reagovat
101010
počet příspěvků7
datum registrace09.07.2016
Úterý 23.07.2019 13:09, RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 22.07.2019 21:11 (Naprosto neporovnatelné. Krump ...)


Děkuji za názor, postupně jsem se dopracovala ke stejnému. Takže Volvo! :)
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Úterý 23.07.2019 23:20, RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: 101010, 23.07.2019 13:09 (Děkuji za názor, postupně jsem ...)


Snad jen doplním, že bych rozhodně nekupoval auto dovezené jako ojeté, ale výhradně auto s CZ původem(první registrací v CZ) a výhradně po 1. vlastníkovi s neprůstřelnou historií. Cokoliv se zdá být podezřelé, tak ruce od toho pryč. Aut je na trhu spoustu, tak nemá cenu kupovat zajíce v pytli.

Mimochodem, já jsem si teď udělal radost tímto, mám ho teprve 5. den. A jsem nadšený. A hlavně to má i motor, 250kW a 700Nm, šestiválec. Zrychlení 0-100km/h je 5s a přitom spotřeba je neuvěřitelně nízká na dlouhé trasy. Při dálničních 130km/h to žere pod 5 litrů! Ani tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak. A bezpečností to hraje první ligu. https://www.youtube.com/watch?v=-0GBawHrFr4
reagovat
martinw
počet příspěvků28
datum registrace12.07.2016
Středa 24.07.2019 15:35, RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 22.07.2019 21:11 (Naprosto neporovnatelné. Krump ...)


Ano Volvo je jedine ktere ma kompletne vysokopevnostni ocel v cele kabine vcetne podlahy a C sloupku takze to je zasadni vyhoda pri narazech z boku a zezadu.

Jinak Sportage je spolehliva, neudela tolik radosti ale zase clovek usetri pokud nebude jezdit do autorizaku. A zrovna Tucson / Sportage maji masivni A-sloupky takze pri narazu zepredu si s Volvem nemaji co vycitat v USA dopadly na vybornou u small overlap testu.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 25.07.2019 06:45, RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: martinw, 24.07.2019 15:35 (Ano Volvo je jedine ktere ma k ...)


Tak jediné zdaleka není. Například Subaru Outback je natom s bezpečností setjěn, ale spíše lépe

Jinka k dotazu: pokud se paní smíří s tím, že Volvo a zejména s dýzlem bude mít 2x vyšší nájezd, než bude uvedeno, pak OK. XC60 je uvnitř zoufale malá a jízdní volastnosti nic moc (de facto jako každé Volvo mimo R edicí). ND a servis je drahý. Nechápu nákup těchto malých "pseudoSUV" (crossover to není). Kufr krátký, vlastnosti houpajícího se korábu s mdlým jídzním projevem a gumovým řízením a jakousi parodií na pohon 4x4. Ale každému, co jeho jest. Za 440 tisíc bych vybral zcela jistě úplně jné auto, zejména ne dýzl, s prověřenou technologií, obrovským prostorem, spolehlivým a neprůstřelným pohonem 4x4 (když je tedy o něm řeč) a hlavně s vysokou spoehlivostí. O bezpečnosti být řeč nemůže, tou je Subaru pověstné.

TomasB: abys ses z toho německýho dědkovskýho sazometu nezbláznil. Hlavně to narvi na fejsbůk, tam všichni padnou závistí a hlavně se rychle uč.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 25.07.2019 07:10, RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: Zdeny60, 25.07.2019 06:45 (Tak jediné zdaleka není. Napří ...)


Pod tohle vyjádření (kromě doporučení Outbacku ) se dá s klidem podepsat. Volvo je servisně neskutečně drahé, na to že technicky nepředstavuje nic extra. S použitelností pro rodinu jsou obě auta dost na štíru, prostor pro posádku ještě ujde, kufr je tragický.
Za dané peníze bych raději vzal "klasické" auto střední třídy.
reagovat
martinw
počet příspěvků28
datum registrace12.07.2016
Čtvrtek 25.07.2019 07:37, RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: Pavlik, 25.07.2019 07:10 (Pod tohle vyjádření (kromě dop ...)


udajne maly Prostor pro rodinu a tragicky kufr - prave ze tam kde ostatni auta maji prostor pro posadku a naklad tam ma Volvo deformacni zony, ta vysoka bezpecnost ma samozrejme svou dan v podobe sirsich boku auta, mensiho kufru - na druhou stranu pokud je prioritou bezpeci a penize na Volvo "jsou" ja osobne bych ho bral. Fascinuje me jak se uprednostnuje objem kufru a misto pro posadku napriklad u novych skodovek ale dvere a vyztuhy jsou neuveritelne tenke a optimalizovane na urcity typ nehod ktere se stavaji... v testovacim stredisku NCAP. Ale v realnem zivote nikdo podle predepsanych norem neboura.
Je to fajn pocit, zacnou se Vam na silnicich vic vyhybat i dodavky a spise 'dostanete' prednost - vetsina lidi tusi ze Volvo vyhrava kdyz prijde na nehody.

Jak se tu zminovalo to Subaru ano je to fajn kombik, system eyesight je bezkonkurecni aktivni bezpecnostni prvek a ctyrkolka je fajn ale na trhu uz je mraky konkurencnich ctyrkolek ktere take "funguji" v beznych situacich. Pripada mi ze v evrope Subaru ujel vlak, Outback se neustale inovuje ale "velky" facelift se uz dlouho neodehral, spise vidim Forrestera jako uspesny model ktery na silnicich potkavam docela casto.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 25.07.2019 09:02, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: martinw, 25.07.2019 07:37 (udajne maly Prostor pro rodinu ...)


Tak to už víme, že někteří Subaristi tady jsou chytří jak opice a melou kraviny. Subaru je bezpečné, nový Outback je pěkné a bytelné auto, ale vůbec to nejede. A CVT, jak se vysype, tak je to neskutečně drahý, protože to tady nikdo neumí opravit a mění se celá převodovka. Dneska už její cena padla jen na cca 300 tis. A že bylo období, kdy Subaru podcenilo výměnu oleje v ní a kdo se toho držel, tak se mu vysypala. No a výbava v něm je jak za krále klacka, i když posun zde je, ale pořád to je zoufale málo. A Subaru naftový boxer je vůbec sebevražda. Údajně ty nové auta už OK, ale tomu bych moc nevěřil. U starších je to sázka na jisté trable za hodně peněz. Forestr není úplně civilní auto, je tam znát jeho určení do terénu. Je to takový "luxusní Lada Niva". O Subaru jsem uvažoval jako o levné alternativě nového auta a Outback v nejvyšší výbavě vypadá opravdu krásně a je to kus auta. Za cenu lehce přes milion to není špatný. Ale nedokázal bych se smířit s faktem, že to opravdu nejede. A vadil by mi i fakt, že tam řada obvyklé výbavy není. Na druhou stranu 2,5i jezdí za suché z nosu, dá se s tím jezdit i pod 7 l. Ale za mě zvítězili na míle vzdáleně pánové ze Sindelfingenu s opravdu špičkovou technikou.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 25.07.2019 11:49, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 25.07.2019 09:02 (Tak to už víme, že někteří Sub ...)


Kolik aut s CVT jsi měl, chytrolíne? Ani jednu, tak o tom neblábol. A o tom, že to nejede, taky ne. Tomu tvýmu německýmu krámu natrhu řit v zimě, kdy si poručíš. S blbou dvaapůlkou. Tož asi tak. Pro lidi, co se zajímají o robustní, bytelné a spolehlivé auto jen tato relevantní informace /na rozdíl od toho tlachal velkohubého s tím mercedes): CVT je naopak jedna z nejspolehlivějších převodovek. Stačí měnit olej púo 60tkm (což každý, kdo se o auta jen byť okrajově zajímá, stejně ví a dodržuje). CVT nesvědčí také dlouhé jízdy ustálenou rychlostí, což ovšem v dnešních podmínkách Evropy ani nikde nejde, snad možná jsem to zažil v Saudské Arábii, tam jede člověk 300km po dálmnici zcela sám). No a aby bylo jasno o CVT, není nic jednoduššího, než si zajít k nějakému servisákovi Subaru a zeptat se, kiolik CVT převodovek měnil či opravoval, odpověď bude většinou jasná: žádnou. Ad výbava: Subaru máí vše , co člověk potřebuje pro radost z jízdy: spoelhlivost, odolnost, rubustnost, špičkový podvozek a řízení, motor, který jde za plynem jako blesk. kraviny přenechává těm, co tohle nemají a místo těchto zásadních věcí potřebuji voloviny jako masážní sedačky, kuřič péra a další řadu hovadin. Se Subaru se jezdí cestou necestou a neonanuje se nad tím.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 25.07.2019 12:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: Zdeny60, 25.07.2019 11:49 (Kolik aut s CVT jsi měl, chytr ...)


Magorům se nemá odporovat, tak si piš ty svoje kokotiny, já na to reagovat nebudu.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 25.07.2019 13:55, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 25.07.2019 12:11 (Magorům se nemá odporovat, tak ...)


Konečně tu bude klid, ty hňupe.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 25.07.2019 15:56, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 25.07.2019 12:11 (Magorům se nemá odporovat, tak ...)


Si to zkus s tím svým geplem

https://www.facebook.com/NTNPteam/videos/497856157707966/UzpfSTEwMDAwNTcwODU1Njc4OToxMDE1NzM5NDU3MTUzNzQ1Ng/
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 25.07.2019 18:36, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: martinw, 25.07.2019 07:37 (udajne maly Prostor pro rodinu ...)


Je zajímavé, že ostatní dokáží skloubit prostornost a bezpečnost.
Hodnotit bezpečnost "protože švédský tank" je hodně odvážné - mnohem víc totiž záleží jak, do čeho a v jaké rychlosti narazíte. Pokud totiž tvrdě narazíte v rychlosti 100km/h a vyšší, je dost jedno jestli budete sedět v tom svém Mercedesu, Volvu nebo čemkoli jiném. Tam totiž přestávají být důležité deformační zóny i tuhost skeletu karoserie, neboť vlivem přetížení se vám utrhnou vnitřní orgány....
reagovat
martinw
počet příspěvků28
datum registrace12.07.2016
Čtvrtek 25.07.2019 20:17, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: Pavlik, 25.07.2019 18:36 (Je zajímavé, že ostatní dokáží ...)


To neni pravda, napriklad narozdil od zbytku automobilove produkce maji Volva podelne sikme vyztuhy delane tak ze pokud nenarazite uplne prostredkem vozu tak vas od prekazky odhodi lehce stranou (sklouznou po prekazce). To umi z novych vozu napr. Mazda 6, nova BMW X3, Mercedes E. rozhodne to neni standartem v automobilovem prumyslu.ji A delaji to tak uz desitky let opet narozdil od ostatnich. A C-sloupky (dulezite pro silny naraz zezadu a z boku) nevyztuzuje temer nikdo krome volva, take proto nema XC60 ani XC90 zadni bocni airbagy z toho duvodu ze skelet vozu je tak pevny a pohlti toho tolik ze airbagy nejsou potreba.

Dale dvoustupnovy airbag ridice (rozlisi zda tam sedi 2m chlap nebo drobna zenska podle toho nafoukne). Zadni sedadla maji elektronicke predepinace pasu ktere jeste pred nehodou utahnou pasy (to maji klasicky pouze predni sedacky u novejsich vozu) atd... je tam spousta detailu ktere ostatni vyrobci proste nemusi a nechteji delat protoze to zadny zakon a legislativa nenarizuje.

To sklouznuti od prekazky (napr stromu) lze videt zde :
https://www.youtube.com/watch?v=SnLWMA21Hq4

a v realu to vyzkousel cesky ridic v 90km/h zde : https://www.facebook.com/autocardionvolvobrno/posts/2201672446776520

a jeste mi prozdradte proc je volvo jedine ktere zverejnuje vlastni crash testy zezadu, ze by ostatni vyrobci nemeli chut ukazovat lidem co se stane ?
https://www.youtube.com/watch?v=q-1cjw25E7A

je to samozrejme jen muj subjektivni nazor

(a souhlasim s nasledujicim komentarem ze ty rozdily mezi vozy v oblasti bezpecnosti se zmensuji)
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 25.07.2019 20:41, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: martinw, 25.07.2019 20:17 (To neni pravda, napriklad naro ...)


Volvo je stále na špici, ale už tam není samo jako dříve. Subaru není špatné z hlediska bezpečnosti, pokud zrovna soudruzi z Japan něco neodrbou tak, že musí měnit rovnou celá auta. Měli takovou kauzu, kdy nezbylo nic jiného, než měnit celá auta. Byla tam fatální bezpečnostní chyba.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 26.07.2019 06:44, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 25.07.2019 20:41 (Volvo je stále na špici, ale u ...)


Můžeš to zkonkretizovat? Nebo zase mlžíš?
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Pátek 26.07.2019 08:55, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: Zdeny60, 26.07.2019 06:44 (Můžeš to zkonkretizovat? Nebo ...)


Jelikož se ptáš slušně, tak jsem se rozhodl, že ti odpovím. Subaru mělo závadu na svařovacím robotu a B nebo C sloupek byl bez svárů a tím pádem byla tuhost karoserie v háji a při havárii by to bylo špatný. Týkalo se to cca 300ks aut. Měnili tehdy v rámci svolávačky celá auta.

Jinak tebou udávaných 60tkm na výměnu oleje v CVT je tuším právě moc. Pár let zpět byl opravdu problém, že Subaru dalo moc dlouhý interval výměny oleje v CVT a ty CVT kapaly jako mouchy po insekticidu. Na základě tohodle průšvihu se interval výměny oleje snižoval. Už si nejsem jistej, ale mám pocit, že by se měl měnit nejpozději ve 45tkm a ve 30tkm v případě jízdy v terénu nebo tahání vozíku. A řešilo se to taky na Subaru foru, kde byl takovej nešťastník taky, kterému bratru 4-5 let staré Subaru dojelo na CVT a nová za cca 300tis., s tím, že už to není těch skoro 500 tis., co za to Subaru chtělo dříve. Subaru se k tomu nepostavilo čelem a neměnili ty CVT zdarma, pokud to nebylo už v záruce. Primárně to byl ale automobilkou moc odvážně nastavený interval výměny oleje. Jelikož jsem uvažoval o Outbacku, tak jsem tohle probíral i s dealerem, který to taky potvrdil, že tenhle průser s moc dlouhým intervalem na výměnu oleje opravdu byl a že to to CVT fakt nedávalo. Těch problémových CVT na secondhandovým trhu asi pár bude. On ten Outback je docela pěkné auto, robustní, ale dost věcí mi tam chybělo a hlavně to má zrychlení šneka. Jestli si to ještě pamatuji, tak nějakých 10s. V reálu jsem měl problém s tím i někoho předjet. To je auto výhradně na klidnou jízdu. A i když bylo v té nejvyšší výbavě za méně než polovinu, to mizerné zrychlení jsem prostě nebyl schopen dát. Nějakou tu výbavu bych i oželel, ale moc by mě sralo to mizerné zrychlení. Tak jsem nakonec rozhodnul, že vyberu mezi BMW 540i a MB E400d. A vítěze už znáš. O Subaru, speciálně o Outbacku a Forestru jsem toho měl naštudovanýho safra hodně, protože jsem je zvažoval jako možnost dalšího auta. Procházel jsem co kde k tomu bylo, ale také česká a zahraniční Subaří fóra. Mimochodem, Outback má na svůj objem velmi nízkou spotřebu, kterou jsem si ověřil i prakticky. Bez problému se s tím dá jezdit do 8. Kdo by se snažil, tak asi pod 7.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 26.07.2019 09:30, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 26.07.2019 08:55 (Jelikož se ptáš slušně, tak js ...)


Tak je vidět, že Subaru se právě staví čelem, pokud měnilo celá auta. nehldě na to, že pokud je pravda, co píšeš a šlo cca 300 aut, je to v portfoliu automobilky nic. Dokážu si představit, že třeba Das Uberauto by sezvala auta na servis a sloupky by dovařili Jinak CVT má skutečně 60 tisíéc a jak se dnes ukazuje, tak jde o velmi splehlivé řešení. ten nešťastní, co mu klekla CVT asi před 5 lety, se nesmazatelně zapsal do dějin FHI, ale nutno dodat, že to byla pro Subaru právěvýtečná reklama, protože šlo o jeden jediný vadný ksu - a to třeba o DSG říct nejde. ty odchází jak na běžícím pás, ať měniš, nebo neměníš. Znám kolegy z klubu, co mají na CVT přes 250tkm, dalšíé lidé zejména z Austrálie a Nového Zélendu mají podobné nájezdy, ale v daleko větším vedru a jezdí bez potíží. Ale mění. Jinak vývoj v převodovokách s estále více kloní k CVT - SUbaru, toyota, Nissan, Lexus a další. Je to levné a na svoji koncepci vysoce spolehlivé zařízení. Ad výkon: když budu psát o sobě, tak cca v15 let jsem pracoval v zahraničí pro zahraniční fimru a jezdil jsem měsíčně tak 6-7000km. Takže dost. Ano, s Outbackem by to bylo poněkdu komplikovanější, protože tehdá se jezdilo tzv. na krev, čili plyn znal 2 poloha - nahoře a dole. Mezi tím nic. Takže jsem jezdil s dýzly a převážně ještě se zvýšeným výkonem (Sˇkoda, Volvo, Pežot-celkem šlo o cca 8-9 auta za ta léta). ALE: dnes jezím sOutbackem zejména na lyže (Itálie, Rakousko) a kupodivu - jedu s davem. Dnes už jous ty doby, co se lítalo po dálnici 200, dávno naštěstí za námi a ani tu potřebu a odvahu už dnes nemám. Takže si jedu svých tacho 130, čili reál 120, s rakví a plnou náloží za nějakých 7,4/100 a jsem vysmátej. Nepotřebuji už nlámat rychlostní rekordy a třást se, že přijdu o papíry kvli rychlosti. Takže oino je na zvážení, zdali je těch 175HP moc a nebo málo. A pokud argumentuješ 10s/100 - co je v lidksém životě 3 vetřiny ? To je rozdíl mezi těmi 10s/100 a třeba 7s/100. Nic. Nula nic. Mám se rád, mám rád život, jsem už skoro rok na pracáku )dobrovolně a využívám váýhod, co mi stát nabízí) a pak už si budeme jen užívat ze svých úspor a na práci se*u zvysoka. Budeme jezdit, chodit po horách, k moři, prostě dolce viat. A čas je pro mě ukradenej pojem. je mi fuk, jestli na hory pojedu 10 hodin nebo 11, šuma fuk. nepotřebuji si honit ego a kupovat auta s 5s/100 ( i když jedno mám stále ještě doma, ale z důvodu nevyužití jej prodávám, poctivá atmosféra 3,7 litru V6 a s335H a 5,8s/100). Ale k čemu? pořídili jsem si se ženou e-biky a tradá autu! Vyjedem do hor a svět mi může líbat řiť. O tomhle je život, ne o kusu plechu, kterj za půl roku ztratí 1/2 svý hodnoty. Z tohodle už jsem naštěstí vyrostl a myslím, že svých 27 aut-pokud počítám dobře-je dávnou minulostí. Pokud prodám Infiniti, nechám si outbacka a k tomu MOndeo, co jsem zděli po otci s 1,8 a asi 2x bořený. To je nejlepší auto, co jsem kdy měl. Nežere, paradoxně totál bez koroze, je mu fuk, jestli mi někdo označí dveře u marketu, bez havarijky, prostě auto se starý školy a parádním poměrem cena/UH. Chětl jsem letos kupovat levorga, ale opřehodnotil jsem to. nemá pro nás msysl. Outback je vychytanej, nabízí více prostoru pro kola a lyže a modelářský krámy a navíc, je odepsanej z firmy a v top stavu. Takže nač? Radši jsem is koupili pořádný e-biky, z nich máme větší radost. Svoboda, bezstarostnmost, volnost pohybu. O tomhle je naše vize. A v zimě vezmeme Oťase, zajejdem tam, kde ostatní končí, nasadíme skialpy a davaj do divočinky. bez lidí, bez starostí. troškiu OT, ale jen pro vysvětlení mé filozofie.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pátek 26.07.2019 13:01, RE: RE: Kia sportage 2016 nebo Volvo xc60 2012?
citace:
reakce na: TomasB, 22.07.2019 21:11 (Naprosto neporovnatelné. Krump ...)


Nepravdivé a zavádějící žvásty...

Bezpečnost XC60 a Sportage je podle NCAP prakticky srovnatelná, dokonce ve frontal offset testu dopadla lépe Kia.

Průměrná spotřeba tlustýho číňana je 8,5 litru a při daném nájezdu bude třeba připravit se na servisní výdaje.

Průměrná spotřeba o 400 kg lehčího korejce je 6,5 litru, s daným nájezdem bude ve stavu nového auta a bude mít tovární záruku.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.