0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Ceed - zkušenosti po 15 tis. km.

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 20:11, RE: cena O2
anonym napsal:
v nemecku v tdi s komou za 16700 euro coz je cca 425tis .. to je dobracena .. kia se na nemecky ceny O2 nečape .. na cesky ceny jo ..
O2 za 16700 Eur - jaky model?? O2 kombi nejlevnejsi Tdi 77kW 19190 bez vybavy. Elegance 21730 a to je 555tis Kc.A porad manualni klima Climatic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 21:12,
Srovnávat Kiu s Octávií II je nesmysl, Octavia je mnohem vyspělejší a hodnotnější vůz, za 5 let budou Kií plné bazary za zanedbatelnou cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 21:21, RE: cena O2
anonym napsal:
v nemecku v tdi s komou za 16700 euro coz je cca 425tis .. to je dobracena .. kia se na nemecky ceny O2 nečape .. na cesky ceny jo ..
Kravina, jedině, že by to byla cena bez DPH. Já teď kupoval O2 TDI v Belgii za 22000 euro, Rozdíl mezi totožnou O2 v Česku je cca 100000. Je to způsobeno klesajícím eurem a výhodnými balíčky výbav, které v Česku neexistují. Příklad. Company pack: Climatronic, park. asistent vpředu a vzadu, MP3, tempomat. Cena? 650 euro. Zkuste si tohle poskládat k Ambiente v Česku. Jinak katalogové ceny, pokud by bylo euro za 30 jsou stejné v celé Evropě. Škodu bych si v Česku nekoupil, zázračné auto to není, jenom lepší průměr. Cenová politika Škody v Česku je však pochopitelná. Pokud bychom byli majitelé, chovali bysme se stejně. Až škoda začne ztácet podíl na trhu v ČR, bude muste zlevnit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 21:22, RE: vykon a pruznost motoru
mikes napsal:
Ten motor 1.6CRDi vypada dobre, ale nekde jsem videl srovnani s 1.9TDi 77kw (tusim golf) a i kdyz je slabsi a tezsi, tak byl pri zrychleni 0-100 stejny (ten motor byl ale v Hyundai i30, jedna se o stejny motor) ale v pruznosti dost tezce zaostaval, bylo to zrychleni 60-100kmh na 4.kvalt a 80-120kmh na 5. kvalt. Nevite nekdo jestli je tomu u Kia jinak?
PS. odborne poznamky o zvukovem hluku TDi pro tentokrat vynechte, děkuji, zajimaji me jen fakta tykajici se zrychleni
Ten rozdíl v pružném zrychlení bude nejspíš způsobený odlišně odstupňovanou převodovkou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 21:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Srovnávat Kiu s Octávií II je nesmysl, Octavia je mnohem vyspělejší a hodnotnější vůz, za 5 let budou Kií plné bazary za zanedbatelnou cenu.
A co si mam predstat pod tim pojmem "mnohem vyspelejsi"? Motor? Kastle? Vybava?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 08:41, RE: bez předmětu
anonym napsal:
A co si mam predstat pod tim pojmem "mnohem vyspelejsi"? Motor? Kastle? Vybava?
Marketing, těžící z "věrnosti" ke značce a pseudovlastenectví. Však ale ona KIA bude česká taky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 12:01, RE: Pěkné auto
anonym napsal:
Bohuzel sestikvalt je pouze u 2L CRDi
Já vím, ale je to škoda. Šestikvalt by tomu motoru slušel...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 12:57, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Srovnávat Kiu s Octávií II je nesmysl, Octavia je mnohem vyspělejší a hodnotnější vůz, za 5 let budou Kií plné bazary za zanedbatelnou cenu.
Zrovna včera jsem se bavil s člověkem, který byl přítomen úpravě Škody Octavia II před Euro NCAP testem. Byly zesíleny A-sloupky a přidáno pár bodových svárů. Přesto Octavia II získala jen **** NCAP. Doufám, že se s tímto vozem nikdo z vás nevybourá, nemusel by to přežít. KIA má 5* a delší záruku ale lidská blbost je lidská blbost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 13:05, RE: Inu, zajímavá recenze, ale na nezajeté auto
Šakal napsal:
No Vy to nechápete, protože TDI je samo o sobě dost hlučné, ale pokud by tento motor byl v Ceedu, tak byste teprve slyšel, co je to hluk. CR je daleko tišší a proto i v Ceedu se zdá být proti Octávii daleko větší akustická pohoda. Srovnat to můžete, když se svzete v Oktávii s motorem 1,6i a v Ceedu s motorem 1,6 v benzínu. Uvidíte, že když se ten benzínový motor v Ceedu víc vytočí, tak bude hlučnější, než ten v Oktávii. Hluk od podvozku vysvětlovat snad nemusím a pokud ano, tak už nevím jak.Je t...
Je to pravda. Německá a Francouzská auto jsou pokud jde o odhlučnění pořád někde jinde. S hlučností TDi též souhlasím. Dát do Fábie nebo Octavie CR, tak neslyšíte nic. Řízení, řazení i brzdy - mechanika je též lepší. (škoda, že si VW nechalo na přelomu milénia ujet ty podvozky - Al nápravy...) Když v Octavii2 zabouchnete dveře, zazní tlumivý zvuk "puf" a jste naprosto izolován od okolí. Neslyšíte venku štěkat psa. U ceedu, ja to zažil u mazdy6 je to více plechový zvuk, neřikám jak u felicie, ale dost podobný......a to jsou právě detaily, proč mě odrazují od koupě corejského auta. Pak je to hlavně kvůli značce...nevim ale jezdit v kia je jako jezdit ve fiatu nebo ladě. Je to můj názor, a vím, že hodně lidí to tak vnímá taky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 15:04, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Srovnávat Kiu s Octávií II je nesmysl, Octavia je mnohem vyspělejší a hodnotnější vůz, za 5 let budou Kií plné bazary za zanedbatelnou cenu.
Tak srovnávat Kiu s Octávií se dá. Snad máš stejné peníze a je rozdíl jestli těch 100 000 ušetříš nebo ne.Vyspělejší teda není, si asi v Ceedu neseděl. (mluvím o srovnatelných výbavách ) A jinak při prodeji samozřejmě bude Octávka dražší, ale to snad proto, že byla taky draze koupená, ne? A protože je po ní poptávka. A proto si za těch 250 000,-- Octávku nekoupím, ale půjdu k jiné značce. How
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.03.2008 19:33,
no, já ho sedlám 3 měsíce,nejeto mám 20 tis, stejný motor, ale mám odlišný názor, zřejmně se pisatel nesvezl s 1.6 od PSA, to by panečku poznal motor !! já ho měl v Mazdě 3, a podvozek nic moc, největší klad přesný počítač spotřeby - sedí na desetinu, katastrofa je šedá část interiéru !!!!! a zadní dveře kufru neotevřete s boxem na střeše !jinak přístrojovka OK,brzdy taky neoslní (ručka nedrží) jo a ten automatický zámek dveří jsem snad 1000x proklel (když máte plné ruce a nejdou otevřít dveře, protože jste právě přijeli a neotevřeli tlačítkem zevnitř) !!!!!!!!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 19:52, RE: cena O2
anonym napsal:
Kravina, jedině, že by to byla cena bez DPH. Já teď kupoval O2 TDI v Belgii za 22000 euro, Rozdíl mezi totožnou O2 v Česku je cca 100000. Je to způsobeno klesajícím eurem a výhodnými balíčky výbav, které v Česku neexistují. Příklad. Company pack: Climatronic, park. asistent vpředu a vzadu, MP3, tempomat. Cena? 650 euro. Zkuste si tohle poskládat k Ambiente v Česku. Jinak katalogové ceny, pokud by bylo euro za 30 jsou stejné v celé Evropě. Škodu bych si v Česku nekoupil, zázračné auto to není, je...
až budou u nás tak velcí prodejci kie, jako je např. škoda nebo vw, pak si i tihle majitelé salonů si budou chtít kupovat jachty a letadla nebo ferrari, jako kolegáčkové od šáde, no a pak i cena kijí bude drobet vyšší, neb někde se na to letadlo vydělat musí,že jo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 20:01, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Zrovna včera jsem se bavil s člověkem, který byl přítomen úpravě Škody Octavia II před Euro NCAP testem. Byly zesíleny A-sloupky a přidáno pár bodových svárů. Přesto Octavia II získala jen **** NCAP. Doufám, že se s tímto vozem nikdo z vás nevybourá, nemusel by to přežít. KIA má 5* a delší záruku ale lidská blbost je lidská blbost...
nedá mi to: to už i na psychiatrii mají připojení? Asi jo...si prosím zjisti,jak se ty testy dělají doopravdy a pak mel...OT:spolupracovnice před několika 6 lety nezaviněně bourala ještě se starou O1, pouze 90 tkou to narvali do boku Vita,které jim na hlavní nedalo přednost,auto měli 3 měs, Kooperativa odhadla škodu na 95%,dostali novou a zranění-manžel natrhlý vaz pravé nohy,neb reflexně brzdil,ona namožená žebra a 3leté dítě v autosedačce odraný nos od polystyrenového plata na sedačce...tolik fakta a ne pohádky...a umyj si nohy,ať primář neomdlí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 19.03.2008 22:11, RE: Inu, zajímavá recenze, ale na nezajeté auto
Šakal napsal:
Je to tak! Korea jde pořád dopředu a to je celkem dobře, otázka je však, jeslti taky ta cena bude pořád příznivá. V současné době je kvalita zatím na solidní úrovni, ale například na Octávii ještě nemá a to říkám i jako příznivec jap. automobilů a škodovku moc nemusím Uvidíme, jestli jak poleze kvalita nahoru, jestli nepoleze razantně nahoru i cena. Já mám v současné době staršího Avensise, je to moc fajn auto,spolehlivé, jízní vlastnosti taky pěkné, ale ceny těch aut jsou taky pěkně vysoko....
Avensis se nedělá v japonsku a je to nejméně spolehlivá Toyota.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.03.2008 12:28, RE: Kia a Hyundai
anonym napsal:
Poslední modely od Kia a Hyundai se jim konečně podařilo trochu zevropštit a jsou opravdu líbivá. Nicméně, právě proto, tedy i díky příznivé cenové relaci, všichni začínají zapomínat na zkušenosti s předchozímy modely. Mám osobní zkušenost jak s Hyundai Accent tak Kia Rio. I přes pravidelný servis jsem přibližně po 4-5letech začal pociťovat takové nedostatky, že si Korejské auto již nikdy nepořídím. S Fábií či Oktávií můžete klidně jezdit i po 10 letech, Hyndai Accent, rok výroby 1997 byl po 9 l...
Souhlas, ale taky je treba dodat ze kupovat auta teto znacky v te dobe byl oprvdu rize nestastny krok, sam bych to neudelal. Nadruhou stranu jsme pred 4,5 roky koupili Getze jako alternativu k Fabii a rozhodne nelitujeme vubec niceho. Myslim, zue kdyz hodnotit z dnesniho pohledu Hyundai tak opravdu zacit od Getze a Accentu z teto doby az po i30 atd. O znacce Kia bych uvazoval az prave od Ceedu...Holt jim to trvalo, ale myslim ze jsou nyni rozumnou alternativou k predrazenym a ne lepsim skodovkam
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.03.2008 12:29, RE: Kia a Hyundai
anonym napsal:
Souhlas, ale taky je treba dodat ze kupovat auta teto znacky v te dobe byl oprvdu rize nestastny krok, sam bych to neudelal. Nadruhou stranu jsme pred 4,5 roky koupili Getze jako alternativu k Fabii a rozhodne nelitujeme vubec niceho. Myslim, zue kdyz hodnotit z dnesniho pohledu Hyundai tak opravdu zacit od Getze a Accentu z teto doby az po i30 atd. O znacce Kia bych uvazoval az prave od Ceedu...Holt jim to trvalo, ale myslim ze jsou nyni rozumnou alternativou k predrazenym a ne lepsim skodovkam
ach ten muj datling, sorry za tu ryzost
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.03.2008 19:19, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no, já ho sedlám 3 měsíce,nejeto mám 20 tis, stejný motor, ale mám odlišný názor, zřejmně se pisatel nesvezl s 1.6 od PSA, to by panečku poznal motor !! já ho měl v Mazdě 3, a podvozek nic moc, největší klad přesný počítač spotřeby - sedí na desetinu, katastrofa je šedá část interiéru !!!!! a zadní dveře kufru neotevřete s boxem na střeše !jinak přístrojovka OK,brzdy taky neoslní (ručka nedrží) jo a ten automatický zámek dveří jsem snad 1000x proklel (když máte plné ruce a nejdou otevřít dveře,...
ten zámek se dá diagnostikou během cca 1minuty vypnout, co se tyka ručky - stačí seřídit..., šedy plasty být nemusí - jde to objednat celé v černé...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.03.2008 22:05, Cee´d
Zaměstnavatel mi nabízel Octavii jako služební auto i k soukromému použití. Raději jsem si vybral Cee´d, i když jsem na něj musel půl roku počkat (chtěl jsem combi a v té době se ještě nevyráběl). Nelituju! Mám 1,6 crdi, nesrovnatelný motor proti 1,9 TDi u škodovky. Tichý chod, o 15 koní víc, pohádka. Uvnitř velmi prostorné, příjemná jízda. Mám najeto 20 tis., zatím určitě nelituju. Kia se vytáhla! Je vidět, že tenhle model už navrhovali a sestrojili Evropani...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.04.2008 15:03, RE: bez předmětu
Pepe napsal:
Přesně - např. Pilsner Urqell volume 12 stojí (ve stejném řetězci) v D o 3,- Kč/lahev méně, než v CZ. O dumpingu asi nemůže být řeč, navíc doprava... Ne nadarmo je Š Auto nejziskovější z VW. Což o to, já jim to přeju, proto to dělaj, že jo, ale mě ta "předraženost" fakt spolehlivě odradí.
Souhlasím, vše je o poptávce a lidé v ČCR stále hodně věří Škodě.
Ale proč ne ?
Dále velmi kvalitní marketing založený na síti prodejních míst atd. atd.

Měl jsem rok ojeté Daewoo Espero a v pohodě. Šlo z firmy jen proto, že to chtělo do účetnictví novější vůzz novější cenou .
Teď Kia - 3,5 roku stará - zatím vše OK.
Snad nic nezakřiknu, ale jde o štěstí na dobrý kus než o konkrétní značku.
Má zkušenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.04.2008 18:49, RE: mé subaru impreza je velikostně podobné a žere stále 10l benzínu
anonym napsal:
benzin do zapalovacu
A plyn do trouby
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.