0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Ceed - zkušenosti po 15 tis. km.

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:18, obrázky
Docela pěkný, ta červená mu sluší.
Navíc vypisuji soutěž:
Kdo najde deset rozdílů mezi pravým a levým obrázkem jako první, dostane stovku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:41, CEED SW nema 5 hviezdiciek v NCAP
ale dostal 4, takze si to opravte...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:44, Pěkné auto
Docela se mi líbí. Je pravda, že za tu cenu nekoupíte pomalu ani slušně vybavenou Fábii. Zaujalo mě, že Vám dealer Škody byl ochoten dát slevu 10 % (což by při ceně 680 tis. představovalo téměř 70 tis. Kč) Já mám spíše zkušenosti, že na Octavie nechtějí dávat slevy žádné (nebo jen minimální - a zejména pokud chcete auto v naftě.) Abych se přiznal, taky do budoucna uvažuji o stejné verzi Ceeda jako máte Vy. Přiznám se, že bych sice raději třeba Octavii Combi, ale ceníkový rozdíl za podobně vybavená auta je cca 200 tis. Kč a to je opravdu hodně. Tak ať vám slouží a co nejméně problémů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:45, RE: CEED SW nema 5 hviezdiciek v NCAP
anonym napsal:
ale dostal 4, takze si to opravte...
To je mi novinka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:55,
Jako vlastník korejce vidím proti octavii ještě jednu vlekou výhodu - nikdo vám to nezávidí a nechce u/vykrást.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 09:58, mé subaru impreza je velikostně podobné a žere stále 10l benzínu
a jsem plně spokojenej, budem pořizovat další subárko

naše pravidlo je pěkně se svézt a přispět co nejvíc ke skleníkovýmu efektu

máme rádi teploučko :)))

ŠETŘENÍ MĚ NE ZA JÍ MÁ!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:15, RE: mé subaru impreza je velikostně podobné a žere stále 10l benzínu
anonym napsal:
a jsem plně spokojenej, budem pořizovat další subárko

naše pravidlo je pěkně se svézt a přispět co nejvíc ke skleníkovýmu efektu

máme rádi teploučko :)))

ŠETŘENÍ MĚ NE ZA JÍ MÁ!!!
nafta patri do kamen
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:36, Kia a Hyundai
Poslední modely od Kia a Hyundai se jim konečně podařilo trochu zevropštit a jsou opravdu líbivá. Nicméně, právě proto, tedy i díky příznivé cenové relaci, všichni začínají zapomínat na zkušenosti s předchozímy modely. Mám osobní zkušenost jak s Hyundai Accent tak Kia Rio. I přes pravidelný servis jsem přibližně po 4-5letech začal pociťovat takové nedostatky, že si Korejské auto již nikdy nepořídím. S Fábií či Oktávií můžete klidně jezdit i po 10 letech, Hyndai Accent, rok výroby 1997 byl po 9 letech zdárně sešrotován, nebylo již únosné dál do něho investovat a Kia Rio po 2 letech provozu raději prodána dalšímu nešťastníkovi. Jsem zvědavý, jaké hodnocení o Kia Ceed se dočtu třeba po 4 letech provozu a jak výhodná investice oproti jiným značkám to je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:36, RE: CEED SW nema 5 hviezdiciek v NCAP
anonym napsal:
ale dostal 4, takze si to opravte...
Za uroven ochrany dospelych pasazeru ma cee'd 5*
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:46, Inu, zajímavá recenze, ale na nezajeté auto
Počkej a napiš tak po 5 letech, až skončí záruka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:46, RE: Kia a Hyundai
anonym napsal:
Poslední modely od Kia a Hyundai se jim konečně podařilo trochu zevropštit a jsou opravdu líbivá. Nicméně, právě proto, tedy i díky příznivé cenové relaci, všichni začínají zapomínat na zkušenosti s předchozímy modely. Mám osobní zkušenost jak s Hyundai Accent tak Kia Rio. I přes pravidelný servis jsem přibližně po 4-5letech začal pociťovat takové nedostatky, že si Korejské auto již nikdy nepořídím. S Fábií či Oktávií můžete klidně jezdit i po 10 letech, Hyndai Accent, rok výroby 1997 byl po 9 l...
Me zkusenosti s Lantrou jsou zase dosti positivni.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:56, příspěvek byl vymazán
anonym napsal:
Poslední modely od Kia a Hyundai se jim konečně podařilo trochu zevropštit a jsou opravdu líbivá. Nicméně, právě proto, tedy i díky příznivé cenové relaci, všichni začínají zapomínat na zkušenosti s předchozímy modely. Mám osobní zkušenost jak s Hyundai Accent tak Kia Rio. I přes pravidelný servis jsem přibližně po 4-5letech začal pociťovat takové nedostatky, že si Korejské auto již nikdy nepořídím. S Fábií či Oktávií můžete klidně jezdit i po 10 letech, Hyndai Accent, rok výroby 1997 byl po 9 l...
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 10:58, RE: Inu, zajímavá recenze, ale na nezajeté auto
anonym napsal:
Počkej a napiš tak po 5 letech, až skončí záruka
Souhlasím, přesně mé zkušenosti, viz. předchozí příspěvek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 11:06, RE: Kia a Hyundai
donald napsal:
příspěvek byl vymazán
Chápu, že v tom množství automobilů se prostě někdy narazí na "zmetka", ale proč tyto neblahé zkušenosti mají i lidé z mého okolí! Konkrétně rok stará Lantra a už dva problémy, nemluvě o dílenském zpracování interiéru. 1x problém s výkonem motoru a 1x startování, naštěstí v záruce. 7 let stará Lantra a a také jí kamarád raději prodal. Určitě, co se týče vzestupu kvality Korejských aut, došlo k velkému pokroku a proto jsem zvědavý na hodnocení a srovnání kvality třeba po těch 4-5 letch provozu. Člověk mění názory celý život a jen jsem psal své předchozí zkušenosti. Pokud mě v budoucnu přesvědčí o opaku, bude jen rád, protože cenově jsou na tom opravdu lépe:) Na ten odkaz se podívám, dík.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 11:15, RE: Kia a Hyundai
anonym napsal:
Chápu, že v tom množství automobilů se prostě někdy narazí na "zmetka", ale proč tyto neblahé zkušenosti mají i lidé z mého okolí! Konkrétně rok stará Lantra a už dva problémy, nemluvě o dílenském zpracování interiéru. 1x problém s výkonem motoru a 1x startování, naštěstí v záruce. 7 let stará Lantra a a také jí kamarád raději prodal. Určitě, co se týče vzestupu kvality Korejských aut, došlo k velkému pokroku a proto jsem zvědavý na hodnocení a srovnání kvality třeba po těch 4-5 letch provozu. Č...
Nevim jak u Vas, ale v mem okoli se sypou vozitka temer kazdemu a ani nezalezi na znacce. Dle toho bych mohl usuzovat, ze auta obecne jsou nespolehliva. O poruchach sluzebnich automobilu snad ani nemusim mluvit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 11:39, RE: Inu, zajímavá recenze, ale na nezajeté auto
anonym napsal:
Souhlasím, přesně mé zkušenosti, viz. předchozí příspěvek.
Je to tak! Korea jde pořád dopředu a to je celkem dobře, otázka je však, jeslti taky ta cena bude pořád příznivá. V současné době je kvalita zatím na solidní úrovni, ale například na Octávii ještě nemá a to říkám i jako příznivec jap. automobilů a škodovku moc nemusím Uvidíme, jestli jak poleze kvalita nahoru, jestli nepoleze razantně nahoru i cena. Já mám v současné době staršího Avensise, je to moc fajn auto,spolehlivé, jízní vlastnosti taky pěkné, ale ceny těch aut jsou taky pěkně vysoko. prostě za kvalitu se musí vždycky zaplatit a až bude korea na úrovni Toyoty, tak si taky asi řekne za ta auta víc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 12:14, RE: Pěkné auto
anonym napsal:
Docela se mi líbí. Je pravda, že za tu cenu nekoupíte pomalu ani slušně vybavenou Fábii. Zaujalo mě, že Vám dealer Škody byl ochoten dát slevu 10 % (což by při ceně 680 tis. představovalo téměř 70 tis. Kč) Já mám spíše zkušenosti, že na Octavie nechtějí dávat slevy žádné (nebo jen minimální - a zejména pokud chcete auto v naftě.) Abych se přiznal, taky do budoucna uvažuji o stejné verzi Ceeda jako máte Vy. Přiznám se, že bych sice raději třeba Octavii Combi, ale ceníkový rozdíl za podobně vybav...
Vsude testy na naftu nebo benzinovou 1.6 CVVT. A vsude chvala, i kdyz se nabizi otazky nad DLOUHODOBOU kvalitou a nad objektivnosti clanku na serverech zijicich z reklamy.

Zajimalo by me, zda jste nekdo nejeli se zakladnim 1.4 benzinovym motorem. Staci to bez problemu pro klidneho ridice (ale rezerva na predjizdeni se hodi) mimo mesto?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 12:14, vykon a pruznost motoru
Ten motor 1.6CRDi vypada dobre, ale nekde jsem videl srovnani s 1.9TDi 77kw (tusim golf) a i kdyz je slabsi a tezsi, tak byl pri zrychleni 0-100 stejny (ten motor byl ale v Hyundai i30, jedna se o stejny motor) ale v pruznosti dost tezce zaostaval, bylo to zrychleni 60-100kmh na 4.kvalt a 80-120kmh na 5. kvalt. Nevite nekdo jestli je tomu u Kia jinak?
PS. odborne poznamky o zvukovem hluku TDi pro tentokrat vynechte, děkuji, zajimaji me jen fakta tykajici se zrychleni
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 12:16, RE: vykon a pruznost motoru
mikes napsal:
Ten motor 1.6CRDi vypada dobre, ale nekde jsem videl srovnani s 1.9TDi 77kw (tusim golf) a i kdyz je slabsi a tezsi, tak byl pri zrychleni 0-100 stejny (ten motor byl ale v Hyundai i30, jedna se o stejny motor) ale v pruznosti dost tezce zaostaval, bylo to zrychleni 60-100kmh na 4.kvalt a 80-120kmh na 5. kvalt. Nevite nekdo jestli je tomu u Kia jinak?
PS. odborne poznamky o zvukovem hluku TDi pro tentokrat vynechte, děkuji, zajimaji me jen fakta tykajici se zrychleni
..."zvukovem hluku" nahradte prosim "zvukovem projevu"...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.03.2008 12:18, RE: Pěkné auto
anonym napsal:
Vsude testy na naftu nebo benzinovou 1.6 CVVT. A vsude chvala, i kdyz se nabizi otazky nad DLOUHODOBOU kvalitou a nad objektivnosti clanku na serverech zijicich z reklamy.

Zajimalo by me, zda jste nekdo nejeli se zakladnim 1.4 benzinovym motorem. Staci to bez problemu pro klidneho ridice (ale rezerva na predjizdeni se hodi) mimo mesto?
Jeste upresnim. Mel jsem na mysli klasicky CEED s 1.4, zadny kombik (SW).
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.