0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Carnival - dobrá koupě?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.08.2008 16:14, rada
Měl jsem taky carnival 2,9 diesel motor super od mercedesu a nikdy se na něm nic nestalo normální údržba .Třeba jsem jen měl štěstí .Vnitřní prostor taky dobrý jak doma v obýváku.Není to Mercedes ale za ty prachy dobrý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.08.2008 20:19, rada
Zdravým v kii neni žádný motor z MB protože MB má 5 válců. Motor je hodně poruchový známé jsou potíže se střikovači a hlavně pravidelně odchází olejové čerpadlo zhruba po 120 tis. km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.08.2008 11:31, rada
Přesně tak. S MB tenhle motor nemá společného absolutně nic. Vždyť má dokonce ještě mokré vložky váloců, což dnes už není příliš obvyklé. S těmi olejovými čerpadly to je pravda. I o nich se v AutoOjetinách dočtete.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.08.2008 23:28, rada
Dobry den
Záleží jen na vás a na štěstí nekdo radí nekupovat a někdo že by neměnil.Taky o něm uvažuji.Mam tchana a to je snad největší smolař na auta ten co koupí tak to časem stojí pěkné peníze.Já mám H. Lantru už šestej rok a kromě běžné udržby jsem do toho nemusel dát ani korunu na víc.A tchan už má páte auto.Auto může bejt při předání super a at je to jaká koliv značka a najednou prásk a stojí to pěkné prachy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 08:16,
nedával se ten motor i do Hyundaie Terracan? Kolegovi odešly ve 150 tisících vstřiky a oprava ho stála světě div se 150 tisíc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 08:27, RE: bez předmětu
anonym napsal:
nedával se ten motor i do Hyundaie Terracan? Kolegovi odešly ve 150 tisících vstřiky a oprava ho stála světě div se 150 tisíc
takže to je víc než cena ojetýho Hyundayie ne? Fakt za to zaplatil 150? )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 09:57, RE: bez předmětu
anonym napsal:
takže to je víc než cena ojetýho Hyundayie ne? Fakt za to zaplatil 150? )
Oprava ho klidně 150 000 korun stát mohla, jestliže se zadřelo vysokotlaké čerpadlo a servis měnil všechny komponenty palivové soustavy. Vím, že u Fordu stála stejná oprava něco přes 100 000 korun. Samozřejmě, že je to absolutní nesmysl. V Diesel servisu specializujícího se na Delphi by oprava stála mnohonásobně méně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 10:42, Haló, haló! Haó, haló, Osel hlásí závadu na korejci
Tak mám za sebou první opravu závady na Chevroletu Lacetti. Bohužel už po projití záruky. Přestala fungovat klima. Příčina: vyklepaná svorkovnice drátů u klimy. Nešel tam signál, že se má milostivě zapnout. Náklady na opravu: výměna svorkovnice a 30 min práce - 466 Kč. Uděláno na počkání, bo sem měl kliku a pasovala tam oplácká, kterou měli na skladě.
Aúúúúú... .

Osel

PS: Cirka po 96 000 km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 11:14, RE: Haló, haló! Haó, haló, Osel hlásí závadu na korejci
anonym napsal:
Tak mám za sebou první opravu závady na Chevroletu Lacetti. Bohužel už po projití záruky. Přestala fungovat klima. Příčina: vyklepaná svorkovnice drátů u klimy. Nešel tam signál, že se má milostivě zapnout. Náklady na opravu: výměna svorkovnice a 30 min práce - 466 Kč. Uděláno na počkání, bo sem měl kliku a pasovala tam oplácká, kterou měli na skladě.
Aúúúúú... .

Osel

PS: Cirka po 96 000 km.
tak to seš dobrej,kdyby tam přijel jinej osel,kterej neví která bije tak tam nechá cca 15-20tis za novej kompresor + 100kč za desinfekci :) a to by mu ještě vyměnily rovnou rozvody a olej takže by odjel o 35tis lehčí :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 12:12, rozporuplne pocity
No tak ja nevim, premyslim, cim me tohle auto ma zaujmout, ano, positivem muze byt porizovaci cena, ale kdyz se kouknu na konkurenci - Sharan, P806, Zafira, tak zas tak obrovsky rozdil v nich neni. Mensi zajem zlodeju? CO se tyce motoru, do r.v.2004 prakticky neni nic na vyber, jeden velkoobjemovy diesel a jeden obrovsky nic moc benzin. I pan Sikl pise v textu obdobne. Od roku 2004 alespon modernizovany, ale opet objem 2.9. kdo to ma oplacet? kdo to ma zivit? A vykon 103 kW na tak vysoky objem taky nic moc. Takze mi z toho vychazi akorat ta cena a maximalne subjektinvni stranka designu.
nestalo by za to poohlidnout se po konkurenci, at Mazda, nebo treba i P 806, ac neoplyva zrovna fajn designem, je to velmi pohodlny vuz a ve verzi 2.0 HDi... No a navic, kdyz uz MPV, tak urcite tech 7 sedadel a ne sest. Ne vzdy mi neevropsky vuz prijde jako positivum...
Petr

PS: Kde jste vsichni, kdo nadavate, ze se zde pise jen o koncernu, kdyz se tu objevi neco z nej, vetsina kritizuje, ze se tu omila porad dokola to same, tento tyden tu byl koncern minimalne, ale taky nepomerne mene prispevku pod clanky... proc?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 12:54, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Oprava ho klidně 150 000 korun stát mohla, jestliže se zadřelo vysokotlaké čerpadlo a servis měnil všechny komponenty palivové soustavy. Vím, že u Fordu stála stejná oprava něco přes 100 000 korun. Samozřejmě, že je to absolutní nesmysl. V Diesel servisu specializujícího se na Delphi by oprava stála mnohonásobně méně.
jemu se to stalo po cestě do Řecka, tam tenhle model neznali, tak ho nebyli schopni spravit, takže s tím byl nucený jet zpátky na Slovensko, kde mu v autorizovaném servisu vyměnili snad půl motoru. Fakt je ten, že si to způsobil sám, tankoval prakticky jen naftu od hypernovy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 13:47, RE: rozporuplne pocity
anonym napsal:
No tak ja nevim, premyslim, cim me tohle auto ma zaujmout, ano, positivem muze byt porizovaci cena, ale kdyz se kouknu na konkurenci - Sharan, P806, Zafira, tak zas tak obrovsky rozdil v nich neni. Mensi zajem zlodeju? CO se tyce motoru, do r.v.2004 prakticky neni nic na vyber, jeden velkoobjemovy diesel a jeden obrovsky nic moc benzin. I pan Sikl pise v textu obdobne. Od roku 2004 alespon modernizovany, ale opet objem 2.9. kdo to ma oplacet? kdo to ma zivit? A vykon 103 kW na tak vysoky objem t...
Protože se kokot.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 13:55, RE: Haló, haló! Haó, haló, Osel hlásí závadu na korejci
anonym napsal:
tak to seš dobrej,kdyby tam přijel jinej osel,kterej neví která bije tak tam nechá cca 15-20tis za novej kompresor + 100kč za desinfekci :) a to by mu ještě vyměnily rovnou rozvody a olej takže by odjel o 35tis lehčí :)
To by se Oktavce stat nemohlo. Pokud je v nafte, tak funguje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 14:33, RE: rozporuplne pocity
anonym napsal:
Protože se kokot.
myslím že ti tam vypadlo písmenko M ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 14:37, RE: rozporuplne pocity
anonym napsal:
myslím že ti tam vypadlo písmenko M ;)
pardon!

- Protože seš kokot! -
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 14:45, RE: rozporuplne pocity
anonym napsal:
No tak ja nevim, premyslim, cim me tohle auto ma zaujmout, ano, positivem muze byt porizovaci cena, ale kdyz se kouknu na konkurenci - Sharan, P806, Zafira, tak zas tak obrovsky rozdil v nich neni. Mensi zajem zlodeju? CO se tyce motoru, do r.v.2004 prakticky neni nic na vyber, jeden velkoobjemovy diesel a jeden obrovsky nic moc benzin. I pan Sikl pise v textu obdobne. Od roku 2004 alespon modernizovany, ale opet objem 2.9. kdo to ma oplacet? kdo to ma zivit? A vykon 103 kW na tak vysoky objem t...
Možná to zní jako blbost,ale já bych šla právě do "korejce". Měla jsem už tři,sice manší,jen sedany,ale nedám na ně dopustit. Jezdilo to bez poruch a parádně.Nejsem odborník, jen uživatel, takže posuzuju pohodlí a spolehlivost.Teď mám Opla Astru combi (čistě kvůli praktičnosti), spolehlivý je taky,ale pohodlí a komfort nic moc. Je to takovej tvrdej chladnej Helmut.Mě se prostě korejský auta líbí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 14:52, RE: rozporuplne pocity
anonym napsal:
Protože se kokot.
No ted jsi mi to nandal...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 15:07, RE: bez předmětu
anonym napsal:
jemu se to stalo po cestě do Řecka, tam tenhle model neznali, tak ho nebyli schopni spravit, takže s tím byl nucený jet zpátky na Slovensko, kde mu v autorizovaném servisu vyměnili snad půl motoru. Fakt je ten, že si to způsobil sám, tankoval prakticky jen naftu od hypernovy.
tak hlavne jestli radne sporil do prasatka, kdyz usetril tech par kacek na kazdy plny nadrzi ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 15:10, RE: Haló, haló! Haó, haló, Osel hlásí závadu na korejci
anonym napsal:
To by se Oktavce stat nemohlo. Pokud je v nafte, tak funguje.
A samozřejmě na hlínách...

Koza

mééééé
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.08.2008 16:04, Spotreba a pov.ruceni
anonym napsal:
Možná to zní jako blbost,ale já bych šla právě do "korejce". Měla jsem už tři,sice manší,jen sedany,ale nedám na ně dopustit. Jezdilo to bez poruch a parádně.Nejsem odborník, jen uživatel, takže posuzuju pohodlí a spolehlivost.Teď mám Opla Astru combi (čistě kvůli praktičnosti), spolehlivý je taky,ale pohodlí a komfort nic moc. Je to takovej tvrdej chladnej Helmut.Mě se prostě korejský auta líbí
Jak tady nekdo pise, kdo ma zivit motor 2.9. Tak nechapu proc skoro kazdy tolik resi spotrebu a pov.ruceni. Litr benzinu je za 33 kc, takze dokonce treba 5 litru spotreby navice u velkyho benzinoveho motoru oproti dieselu navice znamena 165kc/100 km, takze kdyz treba najedete za 5 let 100 tisic tak 165tisic kc rozlozenych na 5 let. Tech par tisic na pov.ruceni jsou vubec k smichu. Takze co resite? Jeste muzu pochopit, ze spotrebu a pov.ruceni resi nekdo, kdo ma podprumerny plat a si kupuje za posledni penize auto za 50 tisic. Ale v cenove kategoriji MPV?! Kdyz si ho kupujete nove, je ten rozdil tak relevantni? Neni to fakt jedno kolik zere? Nestoji za to sametovy chod benzinovyho motoru, pohodli a spolehlivost? Snad prece zadny normalni clovek nekupuje drahe auto za posledni penize. Jinak, misto Carnivalu bych radeji doporucil Mazdu MPV nebo Toyotu Previji
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.