0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Carnival - dobrá koupě?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 06:25, rada
Nic moc kupte evropu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 07:05, rada
jestli chcete koupit problémy a poruchovost ve velkém balení tak s chutí do toho.Navíc bezpečnost je prachbídná.Tohle je krok vedle.Specifikujte přesněji co chcete,kolik míst k sezení,do jaké ceny to sháníte a dá se poradit i jiné auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 08:02, rada
šel jsem do toho s obavami ale jsem spokojen,a navíc carnival UP je udajně komplet od Mercedesu i s tím typickým klapavým zvukem dieselu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 10:41, rada
Túto jar som čítal v nemeckom Auto moto- sporte, že Kia Carneval je najporuchovejšie auto, preto by som je nebral.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 11:14, rada
Škoda, že nepíšete jaké pohnutky Vás vedou k zájmu otento vůz (cena, prostornost, atd.). Pokud by člověk věděl dalo by se poradit konkrétněji. Jinak je to velmi prostorný, ale také problematický automobil. Jak již někdo uvedl, dle žebříčků TÜV je to propadák. Také někteří čeští vlastníci jej hodnotí jako bezednou pokladničku, co se týče oprav. Jsou i tací, kteří jej chválí, asi záleží na štěstí na kus, ale pravděpodobnost problémů je velmi vysoká.
Osobně bych se podíval po vozech ze stáje PSA (Peugeot, Citroën, Fiat) a Renault. VW Sharan a klony je poněkud těsnější a co se týče kvality, VW už není co bývalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 11:32, rada
Nedoporučuji....pracuji v Kia Servisu a toto auto je jeden velký problém pokud má najeto nad 100tis km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 12:55, rada
podle statistiky TUV byla nejhůř hodnoceným autem,tuším průměr závad kolem 18-20 % takže každý 5 kus má nebo bude mít vážnou závadu.Není důvod o tom uvažovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 13:20, rada
v Carnivalu jsem najezdil tisíce kilometrů a co se týče jízdních vlastností a komfortu je to auto velmi dobré. 3 litrový diesel jede opravdu dobře a dá se s ním i závodit. auto v kombinaci s se 17ti palcovini koly drží perfektně na vozovce. vnitřní prostor je obrovský, dá se do něj naložit běžné panty (futra) i euro paleta. autem jsem přestěhoval dva byty a s jeho pomocí zrekonstruoval dva baráky. Poruchovost byla, ale měla na ní velký podíl i neschopnost autorizovaného servisu. po vychytání much se spojkou a spojkovým válcem a špatném uložení převodovky (ze servisu) je auto ve 140tis. kilometrech bezporuchové
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.08.2008 18:58, rada
V ziadnom pripade nekupovat!
Je to jedno z najnespolahlivejsich aut. V rebricku poruchovosti obsadzuje s prehladom prve miesta (teda nie popredne ale PRVE)
http://tvojepeniaze.pravda.sk/sk-psporteb.asp?c=A080117_135943_sk-psporteb_p32
Ma poruchovost cca. 25%. Budes riskovat na sebe? Ja by som to teda neskusal...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 06:55, rada
Oni ty TUV žebříčky jsou jak všichni soudní lidé ví malinko zkreslené, tudíž bych k nim přihlížel s rezervou. Jak všichni víme jeden čas byl na samém dně ojetých aut do stáří 3 let i VW Sharan, ale to se nikde neuvádí pač je to koncern že? Jak mile je tam korejec tak se to troubí a řádně nahlas.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 08:13, rada
Napsal jsem to včera a píšu to zase: přečtěte si recenze majitelů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 09:07, rada
Je zajímavé, jak tu lidé bez zkušenosti radí jen na základě žebříčku v Autobildu. Viděl jsem nejen ten žebříček (týkal se vozů 3 roky starých a byl sestavován tuším předloni) a Kia Carnival skončila skutečně poslední 25. s poruchovostí 25%. Nicméně ta procenta byla jen hodnocení uživatelů, takže pro každé auto přišel jiný počet hodnocení a výsledky nejsou nejobjektivnější. Také je třeba si uvědomit, že se jedná o MPV, které si řada lidí pořizuje jako pracanta (tahání karavanu, lodě, jiných aut ...) a když to neumí, auto to odnese. Taky proto žebříček poruchovosti uzavírají MPV. I přes znalost hodnocení TÜVu jsem si toto auto ojeté pořídil (r.v. 2003 - tedy přesně ten rok, který dopadl tak špatně v hodnocení, najeto 114 tis. km, nikdy nemělo tažné zařízení). Taky mělo pěkné recenze na autorecenze.cz. Najel jsem zatím jen cca 5,5 tis. km, ale kromě běžných nutností hned po koupi (výměna rozvodů, oleje, náplň do klimy, ...) jsem zatím servis prakticky nepotřeboval. Auto mě zatím vždycky spolehlivě dovezlo a odvezlo spoustu dalších věcí (naposledy do Chorvatska 3 lidi, velkého psa v kleci, lodní motor a spoustu zavazadel). A co si budeme povídat - v poměru cena:užitná hodnota nemá moc konkurentů. Ve své třídě patří k největším, větší je už jen Chrysler Grand Voyager, který skončil v žebříčku poruchovosti těsně před Carnivalem (a za Sharanem). Ještě jsem tehdy zvažoval Hyundai Trajet, ale podle recenzí je ten 2 litrový benzín, se kterým se to většinou vyskytuje, dost slabý. Nemohu mluvit za ostatní uživatele, ale osobně si vůz nemohu vynachválit a až ho za pár let prodám, pořídím novější verzi (136 kW ).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 10:16, rada
Reakce na AL . Za pár let ho prodáte za 50 000 kč a určitě koupíte něco jiného co drží hodnotu KIA to určitě není . Už jste najel 5,5 ticíce km , brzké hodnocení .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 12:29, rada
Proto jsem psal jen 5,5 tis km, ne už 5,5 tis. km. Vím, že je to brzy, ale předtím jsem jezdil Feldou Combi (taky koupenou jako ojetinu) a tam se projevily problémy mnohem dřív. A když jsem koupil auto za necelých 200 tis., nevadi mi ho za par let prodat za 50. Ono když už se člověk rozhodne koupit ojetinu, je jen dobře, že nedrží cenu. Vyjde pak srovnatelné auto mnohem líp. Jinak když už tu někdo odkazoval na recenze uživatelů, tak třeba tady jsou: http://www.autorecenze.cz/car_list.asp?id=22&typ=266&yd=off
V podstatě jen díky těm jsem se odhodlal si to pořídit a zatím nelituji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 15:50, rada
NO JA MYSLIM ZE BIS TO KUPOVAT NEMELA
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 16:30, rada
V zadnym pripade nekupovat,poradte se s odbornikem pres ojeta auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 21:39, rada
Spíš bych volil chrysler grand voyager model 2003 (2002) s motorem 2,5 crdi 104 Kw. Má ho kamarád najeto cca 145 tisic km bez závažného problému ... chodí pravidelně na servis a šlo pouze o opotřebení. Turbo, motor apod. nevykazuje žádné závady. Auto jezdí pravidelně dlouhé vzdálenosti takže je to možná i tím.
Průměrná spotřeba se dlouhodobě pohybuje kolem 8,5 litru nafty. Osobně odzkoušeno na cestách do Italie a Chorvatska plně naložené (5-6 lidí a náklad) a to celkem svižně rychle. Četl jsme recenze, které tento vůz nehodnotí příliš dobře, ale záleží kus od kusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 21:55, rada
Tak tady píšu za uživatele.já carnivala koupil a vůbec nelituji.Mám najeto 150tis.
bez jediné vážné závady.A o užitné hodnotě tohoto vozu netřeba dlouze psát,je to auto jak na práci tak i pro volný čas.Takže podle mě se nedá věřit všemu co se píše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.08.2008 22:30, rada
Doporučuji tazatelce zakoupit současné číslo časopisu AutoOjetiny (6/2008), kde je recnze na Kiu Carnival. Tohle auto je asi nejhorší Kia. Kromě mnoha závad, z nichž některé jsou fatálního charkteru jsou navíc jízdní vlastnosti no...velmi mírně řečeno americké. Kladem je snad jen ten obří prostor a možná vcelku bohatá sériová výbava. O něčem jiném je druhá generace vyráběná od roku 2006, která je po všech stránkách mnohem lepší. Jako ojetá je však velmi vzácná a také patřičně drahá. sil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.08.2008 15:20, rada
Dělám v autobazaru a sám jsem měl 2 Carnivali,žádný problém,velký auto,slušná pořizovací cena a nekrade se.Měl jsem automat i manuál,automat na komfort určitě lepší.Jinak bezproblémové auto.Každé auto má své klady a zápory.Né vždy recenze a testy jsou směrodatné.Ze zkušenosti mohu říct ,ano slušné auto.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.