0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia a Hyundai - budou v Česku úspěšnější než Škoda?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 08:38, haa
sikmooci utoci a dari se jim to, co nabizi kia a hyundai za cenu vcelku prijatelnou a jejich porad zlepsujici se dilenske zpracovani a vykonne motory nemuze skoda absolutne konkurovat panove z koncernu by se meli zamyslet pryc jsou ty doby kdy se jezdilo vyhradne ve skodach
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 08:46, flotily
Pokud si osoba koupí korejce, je to každého věc. Dokonce se dá se spoustou argumentů pro koupi i souhlasit, ale že by si nějaká firma sestavila vozový park z korejců mi příjde jako z jiného světa. Prostě bez urážky ke kerejským vozům: nevzbuzují dojem jistoty, servisní síť je poměrně řídká a co se týká firem povětšinou nevyzkoušená a hlavně: Škodovkou neurazíte ani nenadchnete jak své zaměstnance, tak obch. partnery.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 09:09, RE: haa
anonym napsal:
sikmooci utoci a dari se jim to, co nabizi kia a hyundai za cenu vcelku prijatelnou a jejich porad zlepsujici se dilenske zpracovani a vykonne motory nemuze skoda absolutne konkurovat panove z koncernu by se meli zamyslet pryc jsou ty doby kdy se jezdilo vyhradne ve skodach
Zlepšující se dílenské zpracování bezesporu. Ale stále někde na úrovni mezi Škodou 120 a Favoritem. Bohužel. Viz Sorento. Měl jsem ho v hledáčku, líbilo se, velmi, cena zajímavá atd, ale zpracování ubohé, ovládací prvky vyloženě jen aby tam něco bylo atd atd. Prostě smůla, jezdit v SUV, které sice vypadá, ale jednoduše není nepotřebuji. To samé např. Santa Fe. Dělané na efekt, ale kvalita tam není. Korejci osloví cenou a výbavou samostaně kupce, co chtějí auto do rodiny, ale na firmy prostě nemají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 09:32, elantra
proc nema u nas H. v nabidce novou elantru?!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 09:40, RE: elantra
anonym napsal:
proc nema u nas H. v nabidce novou elantru?!!!!!!
protože se už nevyrábí a nahradil jí model i30,což bude silná konkurence pro auta dané třídy,hlavně s motorem 1.6i 90kw a 1,6crdi 85kw,přelom roku bude i combi který bude velký konkurent octavie místa v zadu více a kufr srovnatelnej 540L oktávka cca 570L.Korejci se kvalitou na evropu dotáhli a le bohužel i cenou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 09:58, Konkurence Octavie
Proc nemuze Ceed byt konkurentem Octavie? Nevim proc, ale ve vsech testech ho srovnavaji s octavii, ale pritom Ceed je konkurent golfa a myslim, ze je i o trosku vetsi jak golf, hlavne uvnitr, a octavia je vlaste golf 5 s velkym kufrem, takze proc by Ceed nemohl konkurovat Octavii? Predevsim ve verzich kombi diky absenci liftbacku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 10:04, RE: Konkurence Octavie
mufik.martin napsal:
Proc nemuze Ceed byt konkurentem Octavie? Nevim proc, ale ve vsech testech ho srovnavaji s octavii, ale pritom Ceed je konkurent golfa a myslim, ze je i o trosku vetsi jak golf, hlavne uvnitr, a octavia je vlaste golf 5 s velkym kufrem, takze proc by Ceed nemohl konkurovat Octavii? Predevsim ve verzich kombi diky absenci liftbacku?
Bude konkurovat. Ale určitě ne u firemních zákazníků. A vzhledem k tomu, že Octávii si kupují ponejvíce právě firmy, nebude to konkurence zvláště nebezpečná. Může se nám to líbit nebo ne, ale taková jsou fakta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 11:33, ceed
Hospodský tady u nás si koupi tu nejdražší Kiu Ceed, tušim za 470t. nebo tak. No zvenku nic moc, ale to je věc názoru. Interier na koncern nemá kvalitou, ale snaží se. motor 1,6 disel jede hezky, ale 1,6 PSA je tišší a v berlingu i subjektivně živější. Kvalita nevim, má to měsíc a už ho odtahovali do servisu, nevim proč. Ale řešila to celá putyka Záruka 7 let je fajn, ale je to jen do 150t.km takže pro mě by to bylo zas na 3 roky.Cena dobrá,, vzhledem k výbavě, ale nekoupil bych. Ale ta základní za 340t celkem dává smysl pro lidi co by jinak kvuli ceně šli do auta o třídu níž.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.08.2007 21:32, RE: ceed
anonym napsal:
Hospodský tady u nás si koupi tu nejdražší Kiu Ceed, tušim za 470t. nebo tak. No zvenku nic moc, ale to je věc názoru. Interier na koncern nemá kvalitou, ale snaží se. motor 1,6 disel jede hezky, ale 1,6 PSA je tišší a v berlingu i subjektivně živější. Kvalita nevim, má to měsíc a už ho odtahovali do servisu, nevim proč. Ale řešila to celá putyka Záruka 7 let je fajn, ale je to jen do 150t.km takže pro mě by to bylo zas na 3 roky.Cena dobrá,, vzhledem k výbavě, ale nekoupil bych. Ale ta zákl...
Fajnsmekr si korejske auto nekoupi. Pri srovnani Octavie a Ceedu jde vsechno az na cenu ku prospechu octavie. Srovnavat to ani nejde. Je to jako v 80. letech srovnavat treba asconu se skodou 120. Nebo Favorita s trojkovym golfem. Favorit v letaku taky vypadal navonene a pekne, jizdne to byl ovsem velky rozdil. To same kia. Mel jsem tu moznost si viceprvek odskouset. Nema ani na focuse 1. generace. I dnes spousta aut bez viceprvku se chova mnohem jisteji. Treba opel astra H, nebyt focuse, nema konkurenci. Pokud ma ona astra IDS system (tusim ze se to tak nazyva), je focusu za zady, s civicem v jedne rade. Takze pokud rikate ceed dobry, protoze ma viceprvek, neni to az tak pravda. Vzhledem k cene je to dobre auto, pokud chce nekdo jezdit na chalupu a nepotrebuje moderni technologie a palubku jako ma audi, je to dobre auto. Verim ze bude slouzit vyborne. Pokud nekdo bere auto jako neco vic, nebo alepson nema auto jako ciste spotrebku, v zadnem pripade NEBRAT. To uz si vetsi srandu uzije s golfem nebo Octavii, o Astre, civicu nebo focusu nemluvim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 01:12, RE: ceed
anonym napsal:
Fajnsmekr si korejske auto nekoupi. Pri srovnani Octavie a Ceedu jde vsechno az na cenu ku prospechu octavie. Srovnavat to ani nejde. Je to jako v 80. letech srovnavat treba asconu se skodou 120. Nebo Favorita s trojkovym golfem. Favorit v letaku taky vypadal navonene a pekne, jizdne to byl ovsem velky rozdil. To same kia. Mel jsem tu moznost si viceprvek odskouset. Nema ani na focuse 1. generace. I dnes spousta aut bez viceprvku se chova mnohem jisteji. Treba opel astra H, nebyt focuse, nema ko...
Kolik lidi si kupuje auto jako Focus prave kvuli podvozku, ze jiny na nej nema? Lidi jezdi v mnohem starsich vozech a i ten Ceed bude mit lepsi jizdni vlastnosti nez vetsina aut na nasich silnicich a spousta lidi jezdi rychle, ale v pricnem smeru na dalnici ci okresce, hodne malo kdo jezdi s autem na limitu v zatackach aby ocenil kvality podvozku Focuse a ostatnich konkurentu. Ano technologie jde dopredu, ale kolik lidi to vyuzije? Pro 80 - 90% procent lidi je podvozek Octavie 1 nebo Ceedu naprosto dostacujici, protoze vic nepotrebuji a nemusi to byt jen lidi, co jezdi predpisove.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:44, Ceed mezi Ochcáfku a Fobii? to je prdel ne?
Ceed určitě není konkurence pro fobii rozměrově, pouze cenou. Oktáfka je také výrazně menší. Nějak jsem nepochopil větu, proč Ceed (rozvor 265) patří spíše mezi Fóbii (rozvor 246) a Ochcáfku (rozvor 251, 2. generace 257). Mohl by to někdo vysvětlit? chybějící centimetry rozvoru přece musí být poznat na směrové stabilitě ...

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 08:56, RE: ceed
anonym napsal:
Fajnsmekr si korejske auto nekoupi. Pri srovnani Octavie a Ceedu jde vsechno az na cenu ku prospechu octavie. Srovnavat to ani nejde. Je to jako v 80. letech srovnavat treba asconu se skodou 120. Nebo Favorita s trojkovym golfem. Favorit v letaku taky vypadal navonene a pekne, jizdne to byl ovsem velky rozdil. To same kia. Mel jsem tu moznost si viceprvek odskouset. Nema ani na focuse 1. generace. I dnes spousta aut bez viceprvku se chova mnohem jisteji. Treba opel astra H, nebyt focuse, nema ko...
Fajnšmekr si nekoupí ani Ochcáfku a větší srandu si užije pouze člověk s normální výškou, který se musí poskládat dozadu.
s Golfem si taky moc srandy neužije, pokud to není VR6
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 10:04, RE: Ceed mezi Ochcáfku a Fobii? to je prdel ne?
anonym napsal:
Ceed určitě není konkurence pro fobii rozměrově, pouze cenou. Oktáfka je také výrazně menší. Nějak jsem nepochopil větu, proč Ceed (rozvor 265) patří spíše mezi Fóbii (rozvor 246) a Ochcáfku (rozvor 251, 2. generace 257). Mohl by to někdo vysvětlit? chybějící centimetry rozvoru přece musí být poznat na směrové stabilitě ...

Pokud budeme srovnávat rozvory, pak navrhuji zařadit do tabulek i Zetor 4511. Už vzhledem k tomu, že srovnáváme Kiu a Škodovku. Když už plácat hovadiny, tak pořádný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 12:10, RE: ceed
mufik.martin napsal:
Kolik lidi si kupuje auto jako Focus prave kvuli podvozku, ze jiny na nej nema? Lidi jezdi v mnohem starsich vozech a i ten Ceed bude mit lepsi jizdni vlastnosti nez vetsina aut na nasich silnicich a spousta lidi jezdi rychle, ale v pricnem smeru na dalnici ci okresce, hodne malo kdo jezdi s autem na limitu v zatackach aby ocenil kvality podvozku Focuse a ostatnich konkurentu. Ano technologie jde dopredu, ale kolik lidi to vyuzije? Pro 80 - 90% procent lidi je podvozek Octavie 1 nebo Ceedu napro...
Kdbych koupil Kiu mel bych komplex, ze i kuprikladu auto z bazaru za 90.000.- (Opel Vectra 1998, Honda Accord 1997, atd.) je lepsi ve vsech ohledech
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 13:32, RE: ceed
anonym napsal:
Kdbych koupil Kiu mel bych komplex, ze i kuprikladu auto z bazaru za 90.000.- (Opel Vectra 1998, Honda Accord 1997, atd.) je lepsi ve vsech ohledech
ja si zase komplexy autama nelecim...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 13:50, RE: Ceed mezi Ochcáfku a Fobii? to je prdel ne?
edmund napsal:
Pokud budeme srovnávat rozvory, pak navrhuji zařadit do tabulek i Zetor 4511. Už vzhledem k tomu, že srovnáváme Kiu a Škodovku. Když už plácat hovadiny, tak pořádný.
Srovnávat Oct se Zetorem není vůbec od věci, se zavřenýma očima lze těžko najít rozdíl. Je ale pravda, že věci (v tomhle přípdě rozvor), ve kterých oct. prohrává, jsou nepodstatné, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.08.2007 19:21, RE: ceed
mufik.martin napsal:
Kolik lidi si kupuje auto jako Focus prave kvuli podvozku, ze jiny na nej nema? Lidi jezdi v mnohem starsich vozech a i ten Ceed bude mit lepsi jizdni vlastnosti nez vetsina aut na nasich silnicich a spousta lidi jezdi rychle, ale v pricnem smeru na dalnici ci okresce, hodne malo kdo jezdi s autem na limitu v zatackach aby ocenil kvality podvozku Focuse a ostatnich konkurentu. Ano technologie jde dopredu, ale kolik lidi to vyuzije? Pro 80 - 90% procent lidi je podvozek Octavie 1 nebo Ceedu napro...
máš pravdu, ale tady jde o to říct "já mám Focuse, nejlepší podvozek ve třídě, vybírám zatáčky 180 stupňů ve stošedesátce...." atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.08.2007 09:39, RE: Jako firemní auto úplně v pohodě!
anonym napsal:
máš pravdu, ale tady jde o to říct "já mám Focuse, nejlepší podvozek ve třídě, vybírám zatáčky 180 stupňů ve stošedesátce...." atd...
Nedá se říct, ža byla značka Kia na nějaké špičkové úrovni a že by měla zrovna u nás dobrou pověst, ale spousta lidí tady plácá do vody, aniž by vůbec věděla o čem mluví. To už je taková lidská povaha co neznám a nelíbí se mi je špatný. Kolik z Vás, co tady haníte Kiu Ceed jste v ní jeli? Myslím, že moc lidí to nebude. Není to vrchol moderní technologie, ale ve firmě, kde bude jezdit 3 roky a po skončení leasingu půjde stejně pryč je to plně dostačující auto. Co by zaměstnanec bych raději jezdil s vybaveným Ceedem, než s holátkem Octávii. Na image si moc nepotrpím a kdyby jo, tak určitě neskočím do Octávky, ale budu mířit trochu výš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.08.2007 16:14, RE: ceed
anonym napsal:
máš pravdu, ale tady jde o to říct "já mám Focuse, nejlepší podvozek ve třídě, vybírám zatáčky 180 stupňů ve stošedesátce...." atd...
Je pravda, ze s tema podvozkama se to trosku tady na tipcars uz prehani. Ano focus ma nejspis nejlepsi podovzek ve tride, ale proste ja ho nepotrebuji. Spousta lidi potrebuje treba digi klima a podvozek Ceeda a prijatelnou cenu, zaruka taky neni k zahozeni a nidko vas nenuti jezdit do znackvoeho servisu, ale mate na vyber. Spousta lidi hani 7 let zaruky, ze vas nuti jezdit do znackoveho servisu. Ja bych to videl tak, ze mate na vyber co udelate.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 11.08.2007 20:10, RE: ceed
anonym napsal:
máš pravdu, ale tady jde o to říct "já mám Focuse, nejlepší podvozek ve třídě, vybírám zatáčky 180 stupňů ve stošedesátce...." atd...
Těch 180 st., je myšleno jako fór, že?
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.