0
zpět
 

diskuze k tématu: Je riziko povolit alkohol za volantem?

kategorie zařazení tématu:
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 16.08.2015 08:52, RE: Má a může mít
Zdeny60 napsal:
Tohle je vážně demagog.1. nikod nikdy nepopřel, že C2H5OH v těle nevzniká. Vzniká, jinak bys chcípnul.2. Ale co jsi nepochopil, je to, že pokud jsi zdravá, nehulíš jak fabrika a nemáš cukrovku, je téměř vyloučené, abys nadýchal 0,2. pml3. SOudní znalce nechť jde se svojí definici do - školy. Když napíše , že může, pak musí uvést kdy. 4. Pak platí bod 3. Cukrovka, kuřáci (budeš se divit, i kouř z cigaret dokáže "nadýchat" 0,2 pml.A speciálně tohle si pročti 5c, Pavlíku:Když se dělají dgst. testy, tak samosebou se zkoumá, zdali a případně kdy , můžeš sednout za volant. Testují se 12° piva - v množství doušek až dva od každého. Někdy se testuje klidně i 4 -5 vzroků, takže deci máš v sobě, ani nemrkneš. Po tomto se měří alkotesterm, zdali nadýcháš. ANI HO*NO!!! Tak mi prozraď, ty učenče, co jsi slopal, když jis nadýchal 0,2 po koláči. Asi jis to zapíjel čajem s rumem K problému,. zdali ano či ne alkohol >0 za volant- stanovisko neměním. A s bohatými to si nemá co přímo do činění, ale X případů z praxe už tady bylo. Peníze bohužel zmůžou hodně a jistě i tobě by asi nebylo jedno,. kdyby ti zabil či zmrzačilo někoho, kdo měl 0,3. Pak už bys ty svoje teorie nerozvíjel, to mi věř. A taky věř, že řada " mocných" si svůj chlast za volantem vykoupila.


Končím, vzdávám se, jdu nechat vyšetřit k doktorovi, protože mám asi cukrovku druhého typu a k tomu nikotin v dechu i když jsem nekuřák. Diagnostikoval mi to přes net jeden chytrolín, že mu to řekla manželka . (Že cigareta vykouřená bezprostředně před "foukáním" výsledek dechové zkoušky ovlivňuje samozřejmě vím)

Když už jsi tak tupý, že opakuješ dokola nesmysly své ženy, tak si přečti alespoň ten článek na který sem dal odkaz Petr S. Není moc vědecky napsaný, takže bys jeho obsah mohl pochopit i ty.

Když tě někdo přejede, je úplně jedno, zda měl 0,0 nebo 0,25 promile - reakční doba je stejná. Reakční doba se začíná výrazněji prodlužovat až po dosažení 0,4 promile a takovou hladinu tělo nikdy samo nevyrobí. Schopnost řídit mnohem víc záleží na aktuálním fyzickém stavu konkrétního člověka. Zda je vyspaný, zda je unavený např. z práce, po noční směně, zda je horko, změny atmosférického tlaku, atd. a nic z toho direktivně neovlivníš. Nebo chceš zákonem zakázat únavu a nařídit, že všichni musí povinně chodit spát ve 20:00 když ráno sednou za volant?
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 16.08.2015 18:26, RE: Má a může mít
Zdeny60 napsal:
Tohle je vážně demagog. 1. nikod nikdy nepopřel, že C2H5OH v těle nevzniká. Vzniká, jinak bys chcípnul. 2. Ale co jsi nepochopil, je to, že pokud jsi zdravá, nehulíš jak fabrika a nemáš cukrovku, je téměř vyloučené, abys nadýchal 0,2. pml 3. SOudní znalce nechť jde se svojí definici do - školy. Když napíše , že může, pak musí uvést kdy. 4. Pak platí bod 3. Cukrovka, kuřáci (budeš se divit, i kouř z cigaret dokáže "nadýchat" 0,2 pml. A speciálně tohle si pročti 5c, Pavlíku: Když se dělají dgst. testy, tak samosebou se zkoumá, zdali a případně kdy , můžeš sednout za volant. Testují se 12° piva - v množství doušek až dva od každého. Někdy se testuje klidně i 4 -5 vzroků, takže deci máš v sobě, ani nemrkneš. Po tomto se měří alkotesterm, zdali nadýcháš. ANI HO*NO!!! Tak mi prozraď, ty učenče, co jsi slopal, když jis nadýchal 0,2 po koláči. Asi jis to zapíjel čajem s rumem K problému,. zdali ano či ne alkohol >0 za volant- stanovisko neměním. A s bohatými to si nemá co přímo do činění, ale X případů z praxe už tady bylo. Peníze bohužel zmůžou hodně a jistě i tobě by asi nebylo jedno,. kdyby ti zabil či zmrzačilo někoho, kdo měl 0,3. Pak už bys ty svoje teorie nerozvíjel, to mi věř. A taky věř, že řada " mocných" si svůj chlast za volantem vykoupila.


Argumentuješ hezky, má to ale díru. Ti degustátoři jsou (včetně tvé ženy) nejspíš norci a opravdu spojili příjemný s užitečným, neb "normální" degustátor nepolyká (pivo, víno, aby nebyla mejlka ). Hádáte se tady fakt jak malí kluci, přitom podstata (jak už jsem psal) je ve schopnostech řídit auto. Ne 0,0 nebo 0,něco. Taky jsi zapomněl dodat, že v té "disciplinované" Evropě prakticky neexistuje šikanózní "namátková" kontrola jako u nás. Presumpce viny, dalo by se říct. Taky neříkáš, jak 0,3 přitíží při nehodě. Dokud se nic nestane, je to v pořádku... Navíc bych uvítal statistiku, kolik toho nadýchali řidiči pod vlivem, kteří způsobili nehodu. Ale hned, ne po hodině až 2, až se dostaví nehodovka (ano, u nehod se zraněním je hned).
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Neděle 16.08.2015 21:47, k
no to se nám to tady hezky rozpoutala dizkuze, která tedy podle mě jednoznačně ukázala že náš národ není připraven na povolení hranice alkoholu za volantem .
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 17.08.2015 05:04, Nehody a alkohol
Naprostá většina nehod, kde byl alkohol se do statistik nezapočítá, protože ten, co má připito, udělá všechno pro to, aby se k nehodě nevolala policie.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pondělí 17.08.2015 11:21, RE: :-)
Zvirak napsal:
Tak či tak, chemii jsi na VŠ nepotkal, já z ní maturoval a i na VŠ jsem ji tenkrát měl.na gymplu jsme celý čtvrťák brali jen metabolismus a to dost podrobně. Segra má dvě VŠ na chemii a světe div se, taky to slyšela poprvé.


Jen k tomu vzdělání - já měl chemii na gymplu taky a že by se celý čtvrťák bral jen metabolismus, to pochybuju. A jestli má tvá sestra dvě vejšky na chemii? Už to ukazuje, že jedna chemická VŠ rozhodně neobsáhne všechno, jinak by jí ta druhá byla k ničemu. A tak se vůbec nedivím, že o něčem z chemie slyšela poprvé, protože by těch VŠ musela mít deset, aby věděla půlku všeho.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pondělí 17.08.2015 11:30, poslední
A poslední příspěvek, který k tomuto napíšu - z Krtka a Zdenyho by byli skvělí inkvizitoři.
reagovat
Miroslavoj
počet příspěvků3
datum registrace20.08.2015
Středa 26.08.2015 10:54, Alkohol za volant nepatří
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.
Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 26.08.2015 11:11, RE: Alkohol za volant nepatří
Miroslavoj napsal:
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.


Ale to je pořád dokola. Nikdo tu nechce legalizovat alkohol za volantem. Jde o to, definovat smysluplnou hodnotu měření alkoholu v krvi, která nemusí být nulová i bez pití. Já sám jsem mnohokrát napsal, že by ta hranice měla být tak nízká, aby neumožnila dát si pivo krátce před jízdou. Jestliže lékař určitou hodnotu prohlásí za neprůkaznou, pak by policisté měli mít možnost řidiče s takovou hodnotou vůbec neřešit. Nula je nesmysl a policistům víceméně způsobuje problémy.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 26.08.2015 11:24, tolerance
Při běžné kontrole by byla tolerance do 0,5 fajn. Ušetřilo by to státu spoustu peněz a nikomu neuškodilo.
Při nehodě by ale měla být tolerance nulová a i třeba 0,4 brát jako přitěžující okolnost. A při opakovaném chycení s chlastem přes limit má být automaticky zabaven řidičák, třeba i trvale. Vím že to alkáče neodradí a na papíry se nejezdí, ale když bude mařit úřední výkon půjde sedět. Za samotný chlast ne.
reagovat
Miroslavoj
počet příspěvků3
datum registrace20.08.2015
Středa 26.08.2015 11:24, RE: Alkohol za volant nepatří
Koloss napsal:
Miroslavoj napsal:
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.
Ale to je pořád dokola. Nikdo tu nechce legalizovat alkohol za volantem. Jde o to, definovat smysluplnou hodnotu měření alkoholu v krvi, která nemusí být nulová i bez pití. Já sám jsem mnohokrát napsal, že by ta hranice měla být tak nízká, aby neumožnila dát si pivo krátce před jízdou. Jestliže lékař určitou hodnotu prohlásí za neprůkaznou, pak by policisté měli mít možnost řidiče s takovou hodnotou vůbec neřešit. Nula je nesmysl a policistům víceméně způsobuje problémy.



Jj, máš pravdu.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 26.08.2015 11:55, RE: Alkohol za volant nepatří
Miroslavoj napsal:
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.


to není špatný nápad. ale bohužel není realizovatelný. jak z(a)jistíš že těch navrhovaných 0.3 je zbytkáč, fyziologická hladina nemocného nebo právě tebou zmíněná dvě piva? nijak, to prostě nejde. tudíž jiná než nulová tolerance není možná. byť za cenu občasných (pro někoho) ´´buzerací´´ á la cesta do nemocnice na krev. bohužel jsou lidé co to nepochopí a potom jiné označují za zabedněnce, inkvizitory apod. a ohánějí se přitom svobodou... jenže svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 26.08.2015 12:09, RE: Alkohol za volant nepatří
tomaskrtek napsal:
Miroslavoj napsal:
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.
to není špatný nápad. ale bohužel není realizovatelný. jak z(a)jistíš že těch navrhovaných 0.3 je zbytkáč, fyziologická hladina nemocného nebo právě tebou zmíněná dvě piva? nijak, to prostě nejde. tudíž jiná než nulová tolerance není možná. byť za cenu občasných (pro někoho) ´´buzerací´´ á la cesta do nemocnice na krev. bohužel jsou lidé co to nepochopí a potom jiné označují za zabedněnce, inkvizitory apod. a ohánějí se přitom svobodou... jenže svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého.


Občasné buzerace? Tímto eufemizmem nazýváš stav, kdy někdo neodůvodněně přijde o řidičák, bez možnosti dopravy o práci a pak se dostane do těžkých finančních problémů? To je jako bys chtěl zavřít člověka, na kterého sice nemáš přímé důkazy, ale nikdo lepší se prostě nenašel a někoho zavřít musíme. Už se vzpamatuj.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 26.08.2015 12:22, RE: Alkohol za volant nepatří
Koloss napsal:
tomaskrtek napsal:
Miroslavoj napsal:
Legalizovat alkohol za volantem by se rozhodně nemělo. Prostě, když jsem přijel na návštěvu autem, tak ne, nedám si pivo. Ale na druhou stranu mít strach druhý den jet do práce kvůli nějakýmu tomu pivu není taky úplně ono.Takže podle mě by hranice mohla být na zbytkáč... prostě nula nula nic. Ale ne na cestu z hospody po dvou kouscích.
to není špatný nápad. ale bohužel není realizovatelný. jak z(a)jistíš že těch navrhovaných 0.3 je zbytkáč, fyziologická hladina nemocného nebo právě tebou zmíněná dvě piva? nijak, to prostě nejde. tudíž jiná než nulová tolerance není možná. byť za cenu občasných (pro někoho) ´´buzerací´´ á la cesta do nemocnice na krev. bohužel jsou lidé co to nepochopí a potom jiné označují za zabedněnce, inkvizitory apod. a ohánějí se přitom svobodou... jenže svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého.
Občasné buzerace? Tímto eufemizmem nazýváš stav, kdy někdo neodůvodněně přijde o řidičák, bez možnosti dopravy o práci a pak se dostane do těžkých finančních problémů? To je jako bys chtěl zavřít člověka, na kterého sice nemáš přímé důkazy, ale nikdo lepší se prostě nenašel a někoho zavřít musíme. Už se vzpamatuj.

co to zase plácáš za nesmysly? když pominu tvojí proklamaci o dalším nevyjadřování se v této diskuzi, ty znáš někoho kdo prokazatelně přišel o papíry za chlast přestože prokazatelně nepil? já tedy ne!
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 26.08.2015 13:21, RE: Alkohol za volant nepatří
tomaskrtek napsal:
co to zase plácáš za nesmysly? když pominu tvojí proklamaci o dalším nevyjadřování se v této diskuzi, ty znáš někoho kdo prokazatelně přišel o papíry za chlast přestože prokazatelně nepil? já tedy ne!


Toto je nejznámější, i když starší, případ. A je mi jasné, že se budeš vykrucovat, že je to jen slovo proti slovu, tam směřuje to tvoje "prokazatelně". Mám pro tebe novinu - v našem trestním řádu platí presumpce neviny.

http://zpravy.idnes.cz/bezmoc-proti-zlovuli-uredniku-pokracuje-stezuje-si-zena-s-cejchem-opile-ridicky-gfv-/krimi.aspx?c=A120229_090543_vary-zpravy_sou
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 26.08.2015 13:41, RE: Alkohol za volant nepatří
Koloss napsal:
tomaskrtek napsal:
co to zase plácáš za nesmysly? když pominu tvojí proklamaci o dalším nevyjadřování se v této diskuzi, ty znáš někoho kdo prokazatelně přišel o papíry za chlast přestože prokazatelně nepil? já tedy ne!
Toto je nejznámější, i když starší, případ. A je mi jasné, že se budeš vykrucovat, že je to jen slovo proti slovu, tam směřuje to tvoje "prokazatelně". Mám pro tebe novinu - v našem trestním řádu platí presumpce neviny. http://zpravy.idnes.cz/bezmoc-proti-zlovuli-uredniku-pokracuje-stezuje-si-zena-s-cejchem-opile-ridicky-gfv-/krimi.aspx?c=A120229_090543_vary-zpravy_sou


nechápu tvojí poslední větu, poněkud mimo souvislost-nadýchala, tedy vinna dokud se neprokáže opak. zdá se mi podivné že úředník magistrátu něco řešil v noci, ale budiž. nikde jsem se nedočetl kdy jí ten řidičák vrátili, předpokládám že obratem. hádala se o vymazání přestupku. nic jí nebrání podat žalobu za nesprávný úřední postup a vymáhat odškodnění. jeden případ, co nějaká osobní zkušenost, na kterou se ptám, nebyla by? nebyla... obhajuješ neobhajitelné, chováš se jako zaslepený demagog když nedokážeš přijmout racionální argumenty. a navíc-neumíš diskutovat.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 26.08.2015 13:49, RE: Alkohol za volant nepatří
tomaskrtek napsal:
co nějaká osobní zkušenost, na kterou se ptám, nebyla by? nebyla... obhajuješ neobhajitelné, chováš se jako zaslepený demagog když nedokážeš přijmout racionální argumenty. a navíc-neumíš diskutovat.


Osobní zkušenost by nebyla, protože s alkoholem v krvi za volant nesedám a tak to vždy byla nula. Jen kvůli tobě to zkoušet rozhodně nebudu. A kdo z nás dvou je demagog, to nechám na posouzení ostatním, tedy pokud je ještě sledování takové diskuze baví. A navíc - tvé hodnocení je mimo, ale to ty nepochopíš stejně jako všechny snesené argumenty.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.