0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké SUV, které je bezpečné pro děti?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Čtvrtek 29.12.2016 08:03, RE: Jaké SUV, které je bezpečné pro děti?
Zdeny60 napsal:
Marko napsal:
Dobrý denChci Vás požádat o názor. S manželkou máme 4 děti: 6,4,3,1. V tomto okamžiku má manželka Sharan. Mám pocit že děti ve třetí řadě sedí v "deformační zóně" A celkově, ten sharan mi přijde jako nepříliš bezpečné auto. Manželka je nezkušená řidička, za 4 roky co má sharan, měla 3 menší nehody. Chci jí koupit ojetinu které bude bezpečná. Prosím ne kamion (hummer), ani zmrzlinářské auto (viano). I když kvůli bezpečnosti udělám jakýkoliv kompromis. Přemýšlím nad Mercedes GL nebo Volvo XC90. Limit mám do 1 milionu korun.priority:1. bezpečnost dětí2. nic3. nic4. spolehlivost auta5. všechno ostatní nedůležitéVíte mi dát prosím tip? Cokoliv co když vpálí do stromu v 90 km / h tak děti budou v pořádku. Nebo naopak, když nějaké auto vpálí do ní (třetí řada sedadel) .Děkuji pěkně.PS: Omlouvám se pokud píšu hloupě. Jednoduše auta jsou mimo mé kompetence.
Ty doporuč ženě, ať neleze do auta, protože je pro své okolí nebezpečná. Bude všem líp, když bude jezdit MHD. A haranty bude vozit taky radši autobusem, profesionální autobusáci jezdí bezpečně a autobus váží tolik tun, že ho jen tak něco nerozhodí (mimo pendolína).Strašně miluji tyhle paranoiky. Lituji ty chudáky, co se s tvou ženou potkají na silnici.


takže Zdeny zavelí a každej občan najede povinně svých prvních min 100tkm pro získaní zkušeností v autě velikosti max Fabie
To že měla paní 4 nehody (btw. nikde nevidím že jejím zaviněním) ještě neznamená že jezdí bezohledně, nebezpečně nebo jako prase. Taktéž není psáno v jakém provozu se ty 4 roky pohybovala. Je rozdíl se 4 roky pohybovat v horní/dolní p..i nebo ve větším městě.
Osobně bych šel cestou Multivanu jak už tu zaznělo. Lepší nastupování a hlavně pohodlnější obsluha dětí v sedačkách.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 29.12.2016 09:37, bezpečné auto
Kam na to v té redakci chodí?
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Čtvrtek 29.12.2016 10:09, zajímavý tip
Jen tak mě napadá co Fiat Freemont. Je to vlastně "přebrandované Dodge Journey" (fuj, teď čeština trpí )
Nový stojí:
2.0 JTD - 140PS - 570tis Kč - nafta
3.6 V6 4x4 - 276PS - 780tis Kč - benzin
U mě by to byl favorit, cenou moc konkurence nemá.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 29.12.2016 11:29, RE: Toyota Sienna
ales.preisler napsal:
Dobrý den, řeším podobný problém, jen ten rozpočet je o dost nižší. Ale kdybych si mohl vybírat auto v této cenové úrovni, tak Toyotu Siennu. Za 22 let práce jako automechanik jsem poznal spoustu značek a za jiné auto než Toyotu bych peníze neutrácel (i když i jim lze leccos vytknout). Prioritou je pro mne to, aby auto v následném provozu mělo co nejméně poruch. Sienna je sice jen s benzínovými motory, ale předpokládám, že paní vozí děti do školy, školky, na kroužky - "popojíždění po městě", diesel se kolikrát ani neohřeje, takže se studeným motorem. Jestli případná oprava čerpadla, vstřikovačů, DPF, ... stojí to, co jsme ušetřili na palivu, nebo ještě víc jsem nepočítal. Je to sice "menší autobus", ale vysoký posez - ženy mají v oblibě - pomáhá k dobrému rozhledu kolem auta. Běžné servisní díly jako filtry a brzdy budou k dostání i u nás. Případně se dají díly objednat z US, cena i s dopravou bývá kolikrát nižší než by u nás bylo zvykem, dodání kolem 10 dnů i s proclením. Jinak originální náhradní díly bývají dražší, ale u Toyoty to trvá déle než jsou potřeba. Nejtěžší by asi bylo, najít ten správný kus. Trochu lepší nabídka je na mobile.de


Ta Sienna je perfektni. Par jich tu v okoli jezdi, ma fakt luxusni interier, a rozumny motory (ne preplnovanou 1.2l)
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Čtvrtek 29.12.2016 11:41, RE: Jaké SUV, které je bezpečné pro děti?
Valnoha napsal:
Zdeny60 napsal:
Marko napsal:
Dobrý denChci Vás požádat o názor. S manželkou máme 4 děti: 6,4,3,1. V tomto okamžiku má manželka Sharan. Mám pocit že děti ve třetí řadě sedí v "deformační zóně" A celkově, ten sharan mi přijde jako nepříliš bezpečné auto. Manželka je nezkušená řidička, za 4 roky co má sharan, měla 3 menší nehody. Chci jí koupit ojetinu které bude bezpečná. Prosím ne kamion (hummer), ani zmrzlinářské auto (viano). I když kvůli bezpečnosti udělám jakýkoliv kompromis. Přemýšlím nad Mercedes GL nebo Volvo XC90. Limit mám do 1 milionu korun.priority:1. bezpečnost dětí2. nic3. nic4. spolehlivost auta5. všechno ostatní nedůležitéVíte mi dát prosím tip? Cokoliv co když vpálí do stromu v 90 km / h tak děti budou v pořádku. Nebo naopak, když nějaké auto vpálí do ní (třetí řada sedadel) .Děkuji pěkně.PS: Omlouvám se pokud píšu hloupě. Jednoduše auta jsou mimo mé kompetence.
Ty doporuč ženě, ať neleze do auta, protože je pro své okolí nebezpečná. Bude všem líp, když bude jezdit MHD. A haranty bude vozit taky radši autobusem, profesionální autobusáci jezdí bezpečně a autobus váží tolik tun, že ho jen tak něco nerozhodí (mimo pendolína).Strašně miluji tyhle paranoiky. Lituji ty chudáky, co se s tvou ženou potkají na silnici.
takže Zdeny zavelí a každej občan najede povinně svých prvních min 100tkm pro získaní zkušeností v autě velikosti max Fabie To že měla paní 4 nehody (btw. nikde nevidím že jejím zaviněním) ještě neznamená že jezdí bezohledně, nebezpečně nebo jako prase. Taktéž není psáno v jakém provozu se ty 4 roky pohybovala. Je rozdíl se 4 roky pohybovat v horní/dolní p..i nebo ve větším městě.Osobně bych šel cestou Multivanu jak už tu zaznělo. Lepší nastupování a hlavně pohodlnější obsluha dětí v sedačkách.


No ja bych mu dal za ukol napsat 100x nezavidet ostatnim prachy a nebyt protivny vřed.... jak jde o drazsi auto tak je problem..je to vanocema nebo proc je to poslednich par temat takove peklo tady ? :D

reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 29.12.2016 14:02, RE: zajímavý tip
Zvirak napsal:
Jen tak mě napadá co Fiat Freemont. Je to vlastně "přebrandované Dodge Journey" (fuj, teď čeština trpí )Nový stojí:2.0 JTD - 140PS - 570tis Kč - nafta3.6 V6 4x4 - 276PS - 780tis Kč - benzinU mě by to byl favorit, cenou moc konkurence nemá.


Freemont už se nový nějakou dobu koupit nedá a je to škoda.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 29.12.2016 14:18, RE: zajímavý tip
driver111 napsal:
Zvirak napsal:
Jen tak mě napadá co Fiat Freemont. Je to vlastně "přebrandované Dodge Journey" (fuj, teď čeština trpí )Nový stojí:2.0 JTD - 140PS - 570tis Kč - nafta3.6 V6 4x4 - 276PS - 780tis Kč - benzinU mě by to byl favorit, cenou moc konkurence nemá.
Freemont už se nový nějakou dobu koupit nedá a je to škoda.


Třeba Dojáček by měl mít ještě bílou skladovku v naftě, navíc 4x4.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Čtvrtek 29.12.2016 14:35, freemont
tak to jsem netušil, že v čechách skončil prodej. Zadal jsem hledat Freemont ceník a vyskočilo na mě pdf.
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Čtvrtek 29.12.2016 15:30, mpv amerika
Dnes jsem zrovna šel kolem Dodge grand caravan a přišlo mi to že tam vzadu má místa pro eventuelní třetí řadu sedaček poměrně dost, určitě víc než Sharan. Je to prostorný auto, ale zase to není tak moc velký jako třeba ten Multivan, nebo Suburban. I pro nezkušeného řidiče mi to přijde celkem použitelný..
reagovat
Petr79
počet příspěvků15
datum registrace13.04.2016
Čtvrtek 29.12.2016 15:38, SUV pro rodinu...
Ahoj,

musím se přiklonit k názoru, že pokud žena jezdit moc neumí (a asi ne, když tazatel chce bezpečnost i při zaviněné nehodě, asi zkušenosti), tak to bude s velkým autem ještě horší, akorát jednou někoho zabije a pak si to odsedí, takže starosti s tím, co bude řídit budou už zbytečné... opravdu doporučuji více trénovat, kondiční jízdy, kurz bezpečné jízdy atd. Rozhodně lepší, než koupit obří auto a doufat, že se mi vrátí rodina domů...a pokud jezdí paní z donucení, tak radši někoho poproste, ať vám děti vozí, to bude pro všechny lepší...

A pokud jde o auto, myslím si, že dobrý, moderní VW Multivan je dobrá volba...Escalade je asi super auto, ale živit ho se prodraží a movitějším majitelům, servis při (zřejmě) častějších nehodách nebude levný a rozhodně ne snadno dostupný... MB GL je asi dobrá volba, ovšem za jeden milion to už bude mít něco najeto (a asi víc než ten Cadilac).

reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 29.12.2016 16:21, RE: 123
Reno napsal:
Pepe napsal:
ivan2 napsal:
Auto ve kterém budou vždycky děti v pořádku po nárazu do stromu v 90km/h asi neexistuje. A vůbec to, že někdo neumí řídit, tak mu pořídím kvůli bezpečí dětí co největší auto, to mi přijde jako ptákovina. Ne všechno jde řešit silou. A vůbec - je nůtný vozit děti i ve třetí řadě, druhá nestačí?
Stačí si přečíst dotaz, cituji:" S manželkou máme 4 děti: 6,4,3,1. "Do kterýho auta se vejdou 4 autosedačky vedle sebe? Pokud teda to šestiletý není Goliáš a nesedí vepředu...
Jedna sedačka dopředu, vypnout airbag, další tři za ně, vystačí s dvěma řadama, řekl bych. Krom toho se mi nezdá, že by jezdila se všema dětma naráz ale můžu se plést. Nicméně ovšem, někdy pojedou i s otcem a to už budou tři řady vskutku potřeba.


Tak nějak jsem to pochopil...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 29.12.2016 16:40, RE: mpv amerika
ivan2 napsal:
Dnes jsem zrovna šel kolem Dodge grand caravan a přišlo mi to že tam vzadu má místa pro eventuelní třetí řadu sedaček poměrně dost, určitě víc než Sharan. Je to prostorný auto, ale zase to není tak moc velký jako třeba ten Multivan, nebo Suburban. I pro nezkušeného řidiče mi to přijde celkem použitelný..


Poslední GRAND Caravan (Voyager) je cca o 20cm větší než multivan a předposlední model byl taky větší cca o 10 čísel.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 29.12.2016 18:32, velký vůz
VYBRAL BYCH NĚCO CO MOŽNÁ NEJVĚTŠÍHO A NEJTĚŽŠÍHO A NECHAL DO TOHO UDĚLAT BEZPEČNOSTNÍ RÁM A HASICÍ ZAŘÍZENÍ,JAKO MAJÍ ZÁVODNÍ VOZY.SAMOZŘEJMĚ JE POTŘEBA ZADAT DALŠÍ DOTAZ DO ZDEJŠÍ PORADNY NA KVALITNÍ DĚTSKÉ AUTOSEDAČKY,NA TRHU JE SPOUSTA NEKVALITNÍCH.MÁLO PLATNÉ,RODINA JE ZÁKLAD STÁTU A PROTO JI MUSÍME CO NEJVÍCE CHRÁNIT. a PANÍ BYCH POSLAL DO ZÁVODNICKÉ ŠKOLY .
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Čtvrtek 29.12.2016 20:15, multivan
to Driver111: Máš pravdu, bude to jak píšeš, splet jsem se. Nicméně multivan je o dost vyšší, těžko říct co by tazateli vyhovovalo víc. Píše taky že nechce viano, to je multivanu podobný.
reagovat
md11fr
počet příspěvků9
datum registrace22.06.2015
Čtvrtek 29.12.2016 22:46, SUV
Tazatel chce jasně SUV a priorita je bezpečnost, nic jiného, Escalade je v podstatě jediná volba
Tři autosedačky vedle sebe na isofix do GL nedá, do Volva už vůbec ne (ale to má zase speciální oka na uchycení autosedačky, bezpečnější než isofix) a vzadu je to oproti Escalade v GL o level níž co se bezpečnosti týče.
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Pátek 30.12.2016 08:09, RE: mpv amerika
driver111 napsal:
ivan2 napsal:
Dnes jsem zrovna šel kolem Dodge grand caravan a přišlo mi to že tam vzadu má místa pro eventuelní třetí řadu sedaček poměrně dost, určitě víc než Sharan. Je to prostorný auto, ale zase to není tak moc velký jako třeba ten Multivan, nebo Suburban. I pro nezkušeného řidiče mi to přijde celkem použitelný..
Poslední GRAND Caravan (Voyager) je cca o 20cm větší než multivan a předposlední model byl taky větší cca o 10 čísel.


Koukal jsem se na zadní trojsedák toho Grand Caravanu a neob Grand Voyageru a nepřijde vám to příšerné úzké? Druhá řada, která by mohla být široká tak jsou tam dvě sedačky, a třetí, které je hodně zúžená tak je tam trojsedák? Podle kolejnic to vypadá, že zadní trojsedák půjde át do druhé řady, ale sedačky jsous taále velmi úzké, nepřijde vám? Co jsem jezdil v Caravelle a Traficu tak tam nebyl problém sedet 3 dospělí vedle sebe. Nevím na jak dlouho Auto chtějí koupit, ale děti porostou. Takže teď jsou to 4 malý děti, z toho některé potřebují ještě dětskou sedačku, ale za pár let budou řašit opět jiné Auto, protože děti povyrostou. Já bych tedy 4 děti (s tím že o něco vyrostou během pár let) nevozil v žádném MPV, SUV apod, ale zaměřil bych se na auta jako Multivan, Trafic nebo jiné osobní verze dodávek, a klidně i to zmrzlinářské Viano, i když nevím co je na něm zmrzlinářského :) Hlavně by to chtělo, aby se žena trosku vyjezdila, protože jak zmínili ostatní...aby se vám sice s dětmi nevrátila od nehody živá, ale na několik let zavřená za zabití někoho jiného. Na americká auta budete přecijen húře shánět díly po nehodách a různé kravinky co se můžou pokazit. Na Multivan nebo Trafica seženete přeci jen všechno hned.
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pátek 30.12.2016 12:44, RE: SUV
md11fr napsal:
Tazatel chce jasně SUV a priorita je bezpečnost, nic jiného, Escalade je v podstatě jediná volba Tři autosedačky vedle sebe na isofix do GL nedá, do Volva už vůbec ne (ale to má zase speciální oka na uchycení autosedačky, bezpečnější než isofix) a vzadu je to oproti Escalade v GL o level níž co se bezpečnosti týče.


Kam chodíte na takové nesmysly? Volvo používá ve svých vozech systém Isofix, podle výbavy už jsou nosníky v základu nebo jako jednoduše domontovatelné příslušenství (cena cca 1000 Kč/ks). O tom, že MB GL je o třídu níže v bezpečnosti oproti Cadillacu se taky musím smát
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 30.12.2016 12:46, RE
Schvalne jestli to tady tazatel vubec cte. Vyjma dotazu tu od nej neni zadny prispevek

A pokud je problem v tom, ze ridicka je zacatecnice, nema vic smysl ji venovat cas, a pomoct ji naucit se ridit, nez ji koupit jeste vetsi krabici? A pokud ji to nebavi/nechce ridit/boji se, tak to taxi opravdu neni od veci.

Kdyz se budete marne snazit naucit hrat na kytaru, taky to vyresite nakupem zesilovace?
reagovat
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Pátek 30.12.2016 16:19, SUV?
Odkud se bere názor, že SUV jsou bezpečnější, než ostatní vozy? Při čelní srážce možná, uplatní se zpravidla vyšší hmotnost (hybnost) SUV. Ale pokud dojde k převrácení vozu, tak SUV je na tom mnohem hůře (vyšší těžiště, vyšší hmotnost rozmáčkne snáze kabinu vozu atd.). Četl jsem kdysi na webu statistiku nehod z USA a SUV na tom byly dost bídně.

Dále požadavek na to, aby se dětem nic nestalo při nárazu do stromu při 90 km/h, je zcestný. Možná, pokud by seděly zády ke směru jízdy. Ale při použití běžných sedaček je to sci-fi. Viděl jsem nehodu, Volvo S80 spadlo z cca 5 m výšky (z mostu) na plocho, auto bylo celkem OK, ale posádka (2 ženy) na místě mrtvé. Bez viditelných zranění, ale vnitřní orgány na kaši vlivem vysokého přetížení při nárazu.

Všechny vozy s třetí řadou sedadel v kufru jsou potenciální průšvih. Není tam žádná deformační zóna při nárazu zezadu. Nehledě na to, pokud někdo vozí 4 děti, tak zpravidla potřebuje i místo na jejich věci.

Dle mého jedině "zmrzlinářské" Viano nebo Multivan, případně u nás exotická Honda Odyssey (MPV) nebo Honda Pilot (SUV). Za milion to ale asi nebude....
reagovat
Pepicek
počet příspěvků15
datum registrace28.12.2015
Pátek 30.12.2016 17:22, bezpečné suv
Ja bych řekl Tatra 148 s radlicí na sníh ha,nebo to neni už suv.??
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.