0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké auto - zajímavý interiér?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Úterý 14.03.2017 22:33, Jaké auto - zajímavý interiér?
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.
Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".
Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?
(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 15.03.2017 00:33, RE: Jaké auto - zajímavý interiér?
Berit napsal:
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)


Toyota C-HR. Uvnitř mi to připadá sice malé a cena taky není úplně malá. Ale zoufale nudné auto to snad není
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Středa 15.03.2017 09:19, AR
Alfa Romeo, jedno jaká.....tedy pokud se Vám líbí sportovně uspořádaný interiér
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 15.03.2017 10:12, RE: Jaké auto - zajímavý interiér?
Berit napsal:
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)


Z nudy už Vás zachrání jedině mírně ojetý Mini One nebo i Countryman Stačí úplně ten nejslabší motor.
Elektromobil je fajn, ale zatím drahý, tak zbývá hybrid Toyota Yaris...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 15.03.2017 11:04, RE
Co Jaguar XK8? Do 400k se vejde, a nudnej neni (vzhledem ani projevem)

Jestli spis neco v modernejsim stylu, pak by mohla zaujmout Honda Civic

Ten mini je takovej originalni, ale me to prijde trochu jako ovladani boileru
reagovat
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Středa 15.03.2017 11:09, RE: Jaké auto - zajímavý interiér?
Petr S napsal:
Berit napsal:
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)
Toyota C-HR. Uvnitř mi to připadá sice malé a cena taky není úplně malá. Ale zoufale nudné auto to snad není



... jenže kolem těch 400 000,- se ještě zdaleka neseženou... (Ale díky za tip - také už jsem na ni koukala).

reagovat
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Středa 15.03.2017 11:21, RE: RE
sheogorath napsal:
Co Jaguar XK8? Do 400k se vejde, a nudnej neni (vzhledem ani projevem) Jestli spis neco v modernejsim stylu, pak by mohla zaujmout Honda CivicTen mini je takovej originalni, ale me to prijde trochu jako ovladani boileru


Jaguar je fajn, ae zapomněa jsem napsat, že potřebuji regulérní 5i dvéřové auto. Na Hondu se podívám - moc díky ze tip!
reagovat
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Středa 15.03.2017 11:26, RE: Jaké auto - zajímavý interiér?
BobanHTP napsal:
Berit napsal:
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)
Z nudy už Vás zachrání jedině mírně ojetý Mini One nebo i Countryman Stačí úplně ten nejslabší motor.Elektromobil je fajn, ale zatím drahý, tak zbývá hybrid Toyota Yaris...


Ta cena u elektromobilu by se ještě třeba dala nějak překousnout - kdyby byla nějaká rozumná návratnost, ale ať počítám, jak počítám... (A na tom je vidět, jak zoufalá už jsem. Já už i počítám km/naftu/elektřinu... To bylo v mých očích dosud vyhrazeno nadšencům, nebo těm, co najezdí desetitisíce km ročně... ).
Mini je v hledáčku, díky.
reagovat
driver.unchained
počet příspěvků4
datum registrace12.03.2017
Středa 15.03.2017 13:59, kaktus
Když se líbí Catus, tak proč nekoupit Cactus? Jinak francouzi obecně mají dost extravagantní interiéry. Menší Citroen C3 je taky totálně ulítlý. Peugeoty jsou zase "uklizené". Renaulty ve vyšších výbavách mívají obrovský dotykový displej pomalu jak ovládací panel ze star treku

Jen mi osobně to často připadá ergonomicky ne úplně ideální.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 15.03.2017 15:58, Jaký auto?
Kupovat auto podle interieru - hmmm, to se jen tak nevidí
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 15.03.2017 16:23, RE: Zdeny
Ja bych rekl, ze to (+ jeho ergonomie) je dokonce mnohem dulezitejsi kriterium nez vzhled exterieru Nakonec vetsinu casu za volantem clovek stravi v interieru...
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 15.03.2017 17:58, RE: Jaký auto?
Zdeny60 napsal:
Kupovat auto podle interieru - hmmm, to se jen tak nevidí


Představ si Zdeny, že někdo jezdí uvnitř auta, místo aby na něj jen slintal zvenku
. Také vybírám auto mimo jiné podle interiéru, nevím proč bych měl trávit hodiny v prostředí které se mi nelíbí.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 15.03.2017 18:12, RE: Jaký auto?
Pavlik napsal:
Zdeny60 napsal:
Kupovat auto podle interieru - hmmm, to se jen tak nevidí
Představ si Zdeny, že někdo jezdí uvnitř auta, místo aby na něj jen slintal zvenku . Také vybírám auto mimo jiné podle interiéru, nevím proč bych měl trávit hodiny v prostředí které se mi nelíbí.


Když to máš tak nastavený, je to tvoje válka a nikod s tím nehne. Já mám teda na vlastnosti auta trochu jiný pohled, než volit ho podle vzhledu vnitřku. Souhlasím s ergonomií - i když to je široký pojem, takže bych upřesnil - kvalita sedadel a poloha volantu a pedálů k němu. Zbytek je celkem volný a na jízdý má pramalý vliv. pro bezpečnou jídzu stačí dosáhnout na levou a pravou páčku u volantu, řadící páku a max. topení. Zbytek je akroát na rozptylování, o to více v rukou začátečníka. No nic, každej to má jinak.
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Středa 15.03.2017 20:44, interiér vozidla
Já chápu, že se má řidič ve vozidle cítit příjemně. Ale kochat se zajímavým interiérem za jízdy je přinejmenším nerozumné a poměrně nebezpečné. No a kochat se a rozplývat nad nevšedním,
třeba obložením palubky mahagonem ve stojícím vozidle, mě připadá tak trochu ujeté...
No ale nic proti tomu, lidé jsou různí a mají různé záliby a úchylky
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 15.03.2017 21:15, Hzrzfrh. Ttrhrtvg gtfhzhgz
Hlavne jsou muzi a zeny. Muzeme hloubat nad tim, proc daji zeny prednost rybe pred klobasou, romantickemu filmu pred akcnim, prochazce pred zapasu MMA. Ale tezko na tom neco zmenine:) a mluvit o uchylce? To urcite ne...
reagovat
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Středa 15.03.2017 21:42, A já už jsem doufala, že se téhle diskuzi vyhneme.:-)
Jak jsem psala: tentokrát si chci vybrat auto, které se mi bude líbit. Není to racionální, ale je to teď pro mě kritérium. Nikoliv jediné, ale vzhledem k nabídce se jeví rozumné tím začít.
Interiér pro mě je zajímavější, než exteriér - jde mi o to, jak se budu v autě cítit. Konec konců tam budu trávit nějaký čas. A ne, nekochám se obložením. (Ačkoliv - nevidím nejmenší důvod to odsuzovat).

Moc děkuji všem, kteří poradili, navrhli, ...
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Čtvrtek 16.03.2017 19:38, RE: A já už jsem doufala, že se téhle diskuzi vyhneme.:-)
Berit napsal:
Jak jsem psala: tentokrát si chci vybrat auto, které se mi bude líbit. Není to racionální, ale je to teď pro mě kritérium. Nikoliv jediné, ale vzhledem k nabídce se jeví rozumné tím začít. Interiér pro mě je zajímavější, než exteriér - jde mi o to, jak se budu v autě cítit. Konec konců tam budu trávit nějaký čas. A ne, nekochám se obložením. (Ačkoliv - nevidím nejmenší důvod to odsuzovat).Moc děkuji všem, kteří poradili, navrhli, ...


Tak ja bych rekl, ze kazdemu se libi neco jineho - zalezi na vkusu. Takze chtit, aby vam nekdo poradil, ktere auto ma pekny interier je zbytecne, protoze vam se nemusi libit.... Nejrozumnejsi asi bude projit si autobazary a autosalony a proste si vybrat co se vam nejvic libi. Nebo vazne chcete aby vam nekdo poradil co se libi jim a ne vam?
reagovat
Berit
počet příspěvků6
datum registrace14.03.2017
Čtvrtek 16.03.2017 21:30, RE: A já už jsem doufala, že se téhle diskuzi vyhneme.:-)
Bronn napsal:
Berit napsal:
Jak jsem psala: tentokrát si chci vybrat auto, které se mi bude líbit. Není to racionální, ale je to teď pro mě kritérium. Nikoliv jediné, ale vzhledem k nabídce se jeví rozumné tím začít. Interiér pro mě je zajímavější, než exteriér - jde mi o to, jak se budu v autě cítit. Konec konců tam budu trávit nějaký čas. A ne, nekochám se obložením. (Ačkoliv - nevidím nejmenší důvod to odsuzovat).Moc děkuji všem, kteří poradili, navrhli, ...
Tak ja bych rekl, ze kazdemu se libi neco jineho - zalezi na vkusu. Takze chtit, aby vam nekdo poradil, ktere auto ma pekny interier je zbytecne, protoze vam se nemusi libit.... Nejrozumnejsi asi bude projit si autobazary a autosalony a proste si vybrat co se vam nejvic libi. Nebo vazne chcete aby vam nekdo poradil co se libi jim a ne vam?



Ano, vážně chci poradit - informace o tom, že model XY je neobvyký a pro někoho zajímavý je to, co hledám.
Pak si vyberu, srovnám i podle jiných kritérií - a půjdu to okouknout někam v reálu. Opačný postup se ukázal být velmi zdlouhavý a nikam to nevedlo. (Sice pouhé 2 autobazary, ale stálo to za to...).
Jsem na fóru o autech - šance, že někdo bude o něčem zajímavém vědět jistě nějaká je...

Máte Vy nějaký tip, nebo jenom "remcáte"?

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 17.03.2017 06:47, RE: Jaké auto - zajímavý interiér?
Berit napsal:
Hedám auto. Na dojíždění do práce, nic úplně mrňavého. Limit max 400 000.Bohužel jsem zjistila, že mi většina aut přijde zoufale NUDNÁ a "na jedno brdo".Jakž-takž se mi líbí Citoën Cactus. Nevíte někdo o dalších autech, která nevypadají (zevnitř) ani jako dodávka pro instalatéra, ani jako Škodovka? Nějaký display? Extravagance?(Posledních x let jsem vybírala auta rozumně - teď chci auto, které se mi bude i líbit! Zvažuji ze zoufaství i elektromobil...)


Alfa Romeo Giulietta před faceliftem. Rozpočet stačí na pěkný kousek s morem 1.75 TBi, takže to bude nejen dobře vypadat, ale bude to i pěkné svezení.

http://images.car.bauercdn.com/upload/22799/images/alfaromeogiulietta_6.jpg
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Pátek 17.03.2017 11:05, RE: Jaký auto?
Zdeny60 napsal:
Pavlik napsal:
Zdeny60 napsal:
Kupovat auto podle interieru - hmmm, to se jen tak nevidí
Představ si Zdeny, že někdo jezdí uvnitř auta, místo aby na něj jen slintal zvenku . Také vybírám auto mimo jiné podle interiéru, nevím proč bych měl trávit hodiny v prostředí které se mi nelíbí.
Když to máš tak nastavený, je to tvoje válka a nikod s tím nehne. Já mám teda na vlastnosti auta trochu jiný pohled, než volit ho podle vzhledu vnitřku. Souhlasím s ergonomií - i když to je široký pojem, takže bych upřesnil - kvalita sedadel a poloha volantu a pedálů k němu. Zbytek je celkem volný a na jízdý má pramalý vliv. pro bezpečnou jídzu stačí dosáhnout na levou a pravou páčku u volantu, řadící páku a max. topení. Zbytek je akroát na rozptylování, o to více v rukou začátečníka. No nic, každej to má jinak.


Když jsem měnil vloni auto, tak jsem prvotně koukal na permanentní čtyřkolku Subaru Legacy v kombíku. Jízdní vlastnosti Suba byly super, ale právě kvůli interiéru auta (myšleno kvalita plastů, zpracování, odhlučnění, pohodlnost sedaček...) na úrovni Dacie, která je tak dobrá na vožení cihel a cementu na stavbu, jsem skončil u Volva. Tam mě interiér plně uspokojil.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.