0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké auto na LPG?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, typ vozidla, osobní, hybridy, cng, lpg
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 29.03.2018 08:30, RE: AUTO NA LPG
citace:
reakce na: Jirik15, 28.03.2018 17:48 (Já osobně nemám rád lidi co ří ...)


Při tomhle nájezdu se LPG stoprocentně vyplatí a kvalitní zástavba je základ, o tom žádná. Jen bych se zeptal, jak často tankujete?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 29.03.2018 11:29, LPG dává smysl, ale musí to být dobrá přestavba a dobrý motor
Určitě nemám nic proti LPG, pro mě to má kouzlo i ekologické. LPG provoz má velmí nízké emise, to málo lidí ví.
Dle mého se prostě musí vybrat vhodný motor a LPG přestavba, pak to funguje. Jak jsem psal mám kamaráda s obyčejným Focusem II 1.6 74kw a už má přes 200 000km najeto bez problémů. Přitom zrovna Duratec se moc nedoporučuje na plyn předělávat
Ta Jetta 1.6 MPI už má také přes 200 000km, takže jo funguje to, ale musí se asi poštudovat co a jak
reagovat
Jirik15
počet příspěvků2
datum registrace28.03.2018
Středa 04.04.2018 20:46, RE: RE: AUTO NA LPG
citace:
reakce na: KoobaS, 29.03.2018 08:30 (Při tomhle nájezdu se LPG stop ...)


Nádrž mám asi na 45 litrů místo rezervy kola a jezdím každý den Hořice -Praha-Hořice,něco po Praze tak dohromady 250 km každý den.Nádrž mě vystačí na 550 km tak každý druhý den.Teď tankuji v Chlumci nad Cidlinou mám to po cestě na dálnici za 11,9 kč litr je to Tomegas ,tak že tankuji plnou kolem 500 kč. Přemýšlel jsem dát větší nádrž ale zase nechci tahat 200 litrů plynu v kufru.Na benzín sem také tankoval každý dva dny a jsem na to zvyklý.
Jednou za půl roku benzín v nádrži vyjedu a natankuji nový a dám aditivum vif.Jinak jezdím pořád jen na plyn,a je jedno kde ho natankuji, nikdy to necukalo jak jiný povídají mě to cuká tady to mají špatný a td. Ten Odstředivý filtr Perfect Blue perfektně vyčistí LPG. (https://www.luckygas.cz/product/filtry-pro-lpg_-cng/filtry-plynne-faze-s-vymennou-vlozkou/filtr-plynne-faze-lpgtech-odstredivy_-vs/2591).A jesti to někomu cuká a má nějaký problém tak to má špatně udělané a nebo má někde něco špatné,může to být cívky,protože nemá iridiové svíčky tak se více cívky namáhají a odejdou ,jsou o tom články tam to vysvětlují,nebo labda sonda,a tak dále.Nemusí to být plynem.Jsem se tady rozpovídal tedy.
Mám jednotku LPGTECH záruka 5 let na celou sadu sestavenou z nejlepších komponentů. Vstřikovače super a záruka 100000 km a ted už je mají zase vylepšené než co mám.Jednotka super nemá chybu.Opravdu nepoznám jestli jedu na benzín nebo na plyn.Já prostě mám pocit že na ten plyn mi to jede líp,je to živješí.Spotřebu bych taky asi nějak neviděl že to na plyn má o deset procent více spotřebu,stejná nádrž plynu jako benzín 45 litrů ujedu 550 km nějak mi to nepřijde rozdíl. Dám odkaz na to co mám já jsem spokojen.https://www.luckygas.cz/page/montaz-lpg/16
Mějte se zatím ahoj.
reagovat
Lubos R
počet příspěvků1
datum registrace09.05.2018
Středa 09.05.2018 20:48, RE: RE: RE: AUTO NA LPG
Ahoj, jezdim tamtudy taky denne, nedame spolujizdu ?


K tematu:

mam Focuse I combi 1.6 74kw 2002 motor FYDD plni Euro IV z roku 2002

LPG "STAG 2 + HL PROPAN", montovano 2012 v cervenci pri 178 000 km, podtlakove primazavani.
Ted mam 426 000 km, pred asi 20 000 jsem menil vsechny vstriky, pravidelne jen motorovy olej po 15 000 origo Ford, vzduchovy po 10 000, svicky origo Ford po 50 000 (jsou drazsi, ale nevyplati se s tim laborovat, LPG je obecne citlive na kombinaci svicek a vzduchoveho filtru), jezdime ve trech Horice - Nymburk D11 110km/h tacho, spotreba tak 7,2 - 7,5 l/100 , sam a pokud se hlidam tak cca 6,5-7 l/100. Trochu houpe volnobeh a chvili jsem se pral s nastavenim bohatosti smesi, ale jak psal BobanTHP - na to ze je to Ford (ja mam teda motor ZETEC), tak musim zaklepat - absolutne bez problemu a spotreba je o necely litr vysssi nez pri provozu na benzin. Montaz probehla v Jicine, na pozadani dam kontakt.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.