0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak "oblafnout" bodový systém? Češi to vědí

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 18:29, RE: To teda nie!
anonym napsal:
Opravte mě jestli se mýlim ale není náhodou povinné mít kvůli odcizení SPZky přišroubované a že ti vypadla při brždění tos musel mít ten nosič v pěkně dezélátním stavu všem bez vyjímky jak nemáš SPZ tak pokuta to už je tvůj boj kde ji máš
Dnes to už povinné není - pokud se nepletu, tak tato povinnost platila cca půl roku, pak ji zase zrušili. Myslím, že odpadla, když ČR vstoupila do EU, kvůli značek se tehdy upravovaly i zákony a podmínka mít značku uchycenou i šrouby s těmi změnami zmizela.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 18:40, RE: Tmavá skla
anonym napsal:
Nevim proč kolem zatmavení dělaj takový paštiky. At si každej má zatmaveno jak chce. Vždyt to je úplně fuk. A vymlouvat se na to že přes vámi jedoucího řidiče nevidíte je dost chabé. Přes plechovou dodávku nebo bus taky ne. Je to jen nesmyslná buzerace.
Mne je to inak "šumfuk", ale na zatmavených predných sklách je nebezpečné to, že nevidíte na šoféra=nevidíte, či vás vníma, či vás vidí on. Kolkokrát sa stane, že odbocujete, alebo vy idete po hlavnej a niekto vam ide odbocit do cesty-ked vidim, ze ma nevnima, radsej zabrzdim, ked vidim, ze ide a spozoroval ma, tak idem kludne dalej. Chapete? Uplne rozumiem, ake ma zatmavenie vyhody...ale predne skla by mali byt zatmavene tak, aby bolo vidno vodica. Ked ma niekto komlex, jeho chyba. Ludia sú divní, ale bezpecnost je bezpecnost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 20:41, Značky
Osobně mi vadí přístup městské policie,protože na to určitě doplatí i řidiči co ty značky opravdu ztratí a nebo jim je někdo odcizí.Sám mám podobnou situaci za sebou.Cestou do práce jsem srazil mimo obec při 90km/h kočku,ale protože jsem spěchal tak jsem se to neměl čas řešit a pak se mě ptal kolega kde mám spz kdyby mě zastavila policie tak to odnesu a přitom nejsem žádnej pirát a cesta k novým spz nebyla otázkou 15 minut.Musel jsem na policii sepsat protokol jak jsem o spz přišel a potom vystát dvou hodinovou frontu na dopravním inspektorátu takže to zabralo celý den a vše jsem musel objezdit autem bez spz!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.08.2007 14:59, RE: Značky
anonym napsal:
Osobně mi vadí přístup městské policie,protože na to určitě doplatí i řidiči co ty značky opravdu ztratí a nebo jim je někdo odcizí.Sám mám podobnou situaci za sebou.Cestou do práce jsem srazil mimo obec při 90km/h kočku,ale protože jsem spěchal tak jsem se to neměl čas řešit a pak se mě ptal kolega kde mám spz kdyby mě zastavila policie tak to odnesu a přitom nejsem žádnej pirát a cesta k novým spz nebyla otázkou 15 minut.Musel jsem na policii sepsat protokol jak jsem o spz přišel a potom vystá...
tojo,ani mhd nemA spz...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.08.2007 16:42, RE: Značky
anonym napsal:
tojo,ani mhd nemA spz...
Leda na trolejbusech...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.08.2007 16:43, RE: Značky
Giorgio napsal:
Leda na trolejbusech...
Pokud mluvíme o tom, co se hýbe po cestě, drážní vozidla stranou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.08.2007 12:06, RE: To teda nie!
anonym napsal:
nostim že trefí dítě to je trochu přehnaný,ale stát se může cokoliv,a kdyžtak bych to sváděl na autorizivaný servis že to tam blbě dali :)
Někdy je dobré si představit extrémy, přece jen je člověk pak víc připravenej. Výmluva na autorizovanej servis by ti v případě průseru byla dost na ho..o.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.01.2008 18:33, Ad zatmavená skla...
Četl jsem o soudním případu, kdy nedal řidič z vedlejší silnice přednost vozidlu jedoucímu po hlavní a způsobil vážnou nehodu. Vypadalo to jako naprosto jednoznačná vina, ale řidič jedoucí po hlavní měl smůlu (vlastně hned 2x):
1) Měl na autě zatmavené čelní sklo více než připouští předpisy
2) Viník nehody měl natolik schopného právníka, který nakonec vinu uhrál na řidiče jedoucího po hlavní, protože jeho klient prý kvůli tomu tmavému sklu nemohl posoudit, zda jej řidič na hlavní silnici (ne)registroval, a proto přepokládal, že ví o jeho záměru vjet na hlavní silnici, neboť dání přednosti v jízdě = povinnost neohrozit (nikoliv neomezit) řidiče jedoucího po hlavní.
Zdá se vám to postavené na hlavu? Mně taky, ale soud nakonec uznal argument obhajoby... Proto pozor na to, co si lepíte na skla!
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.