0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak "oblafnout" bodový systém? Češi to vědí

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 06:49, Tmavá skla
To je nesmysl tvrdit, že ttmavá skla jsou porušením zákona. Při použití homologovaných folii nebo homologovaného pokovení oken přece nemusí být do auta vůbec vidět a zákon se neporušuje. Nebo se pletu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 07:19, další stádium
A další stádium honby na řidiče bude náhodné zasílání obsílek s přestupkem přiděleným losem a řidič bude muset zpětně dokazovat, že se ho nedopustil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 07:32, To teda nie!
Ak aj zaplatím pokutu za to, že nemám značky riešiť tento priestupok budem odvolaním na súde a nech mi niekto dokáže, že mi značka neodpadla za jazdy! A bude musieť dokázať!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 07:37, RE: To teda nie!
milan1 napsal:
Ak aj zaplatím pokutu za to, že nemám značky riešiť tento priestupok budem odvolaním na súde a nech mi niekto dokáže, že mi značka neodpadla za jazdy! A bude musieť dokázať!
Máš pravdu, budu tvrdit, že před jízdou jsem si pečlivě obešel auto a značky tam byli a at mi to dokazují, ale to by mně museli nejdříve dohonit. . S těma mondeama se nějak nechytají. Bodový systém zrušit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 07:58, RE: Tmavá skla
anonym napsal:
To je nesmysl tvrdit, že ttmavá skla jsou porušením zákona. Při použití homologovaných folii nebo homologovaného pokovení oken přece nemusí být do auta vůbec vidět a zákon se neporušuje. Nebo se pletu?
Já na tohle nejsem expert, ale doteď jsem si myslel, že zákon stanovuje nějakou propustnost bočních a čelního skla. A že je důležité jen to, jestli je podle těchto limitů vidět Z auta, ne DO auta. Nebo jsem blázen, když si myslím, že se ta "viditelnost" z a do vozu může velmi lišit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 09:08, RE: Tmavá skla
Giorgio napsal:
Já na tohle nejsem expert, ale doteď jsem si myslel, že zákon stanovuje nějakou propustnost bočních a čelního skla. A že je důležité jen to, jestli je podle těchto limitů vidět Z auta, ne DO auta. Nebo jsem blázen, když si myslím, že se ta "viditelnost" z a do vozu může velmi lišit?
Zadni okna muzete mit klidne uplne zrcadlovy, ale vpredu je zakone povolene zatmaveni jen 35%, takze je stale videt dovnitr. Homologovat se daji okna vpredu pouze do maximalniho zatmaveni 35%, praxe uz je jina, mate okna se zatmavenim 50% a vice procent a napise se, ze zatmaveni je mensi a udela se homologace. Takze by pak policista musel nejak merit jake zatmaveni predni okna maji. Ale je pravda, ze pokud nebyl videt ridic, tak vas nepustili drive pres hranice. Nikdo nic nemeril, proste vas nepustili a mel jsem smulu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 09:12, RE: Tmavá skla
mufik.martin napsal:
Zadni okna muzete mit klidne uplne zrcadlovy, ale vpredu je zakone povolene zatmaveni jen 35%, takze je stale videt dovnitr. Homologovat se daji okna vpredu pouze do maximalniho zatmaveni 35%, praxe uz je jina, mate okna se zatmavenim 50% a vice procent a napise se, ze zatmaveni je mensi a udela se homologace. Takze by pak policista musel nejak merit jake zatmaveni predni okna maji. Ale je pravda, ze pokud nebyl videt ridic, tak vas nepustili drive pres hranice. Nikdo nic nemeril, proste vas nep...
Jo to dělali rakušáci, jak měl tmavé skla tak otočit a zpátky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 10:07, RE: Tmavá skla
mufik.martin napsal:
Zadni okna muzete mit klidne uplne zrcadlovy, ale vpredu je zakone povolene zatmaveni jen 35%, takze je stale videt dovnitr. Homologovat se daji okna vpredu pouze do maximalniho zatmaveni 35%, praxe uz je jina, mate okna se zatmavenim 50% a vice procent a napise se, ze zatmaveni je mensi a udela se homologace. Takze by pak policista musel nejak merit jake zatmaveni predni okna maji. Ale je pravda, ze pokud nebyl videt ridic, tak vas nepustili drive pres hranice. Nikdo nic nemeril, proste vas nep...
Těch hodnot jsem si vědom, ale já si stále nejsem jist, zda to neplatí pro viditelnost Z VOZU VEN. Jinak osobně mám skla tónované jen originál z výroby a nemám s tím problém, nepotřebuju se v autě schovávat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 10:39, RE: Tmavá skla
anonym napsal:
Jo to dělali rakušáci, jak měl tmavé skla tak otočit a zpátky.
Tam kde končí práva jednoho (řidiče) začínají práva dalšího : k zatmaveným sklům : myslím, že je to jedna z hrůz, která by se měla u nás jednou provždy zrušit a nepovolovat !!!! Jezdím často a můj dojem je, že kromě zakomplexovaných dementíků-závodníků ( a cipísků, kteří mají řidičák 14 dní) to normální řidič nemůže vůbec potřebovat. V provozu je to velmi nebezpečné - přes tato auto není (nebo jen špatně) vidět, to samé při odbočování, předjíždění apod. Osobně se autům s fóliemi a jejich majitelům vyhýbám, kde to jde je raději předjedu. Podnikatelé s N1 úpravou - je-li to schválené - mi až tak nevadí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 12:17, RE: Tmavá skla
anonym napsal:
Tam kde končí práva jednoho (řidiče) začínají práva dalšího : k zatmaveným sklům : myslím, že je to jedna z hrůz, která by se měla u nás jednou provždy zrušit a nepovolovat !!!! Jezdím často a můj dojem je, že kromě zakomplexovaných dementíků-závodníků ( a cipísků, kteří mají řidičák 14 dní) to normální řidič nemůže vůbec potřebovat. V provozu je to velmi nebezpečné - přes tato auto není (nebo jen špatně) vidět, to samé při odbočování, předjíždění apod. Osobně se autům s fóliemi a jejich majitel...
Co jen k tomu říct? Důvody, proč si lidi nechávají lepit folie je víc - někdo chce bejt schovanej, přitom frajer, jinej (a to je můj případ) nechce, aby do auta bylo vidět (vozím dost často drahé nářadí) a navíc se v létě interiér tolik nerozpálí (nemám klimu). Takže mám přední dveře natónovány na nějakých 35 %, zadní + páté na cca 60%. Dovnitř není vidět ani na zadní sedačky - mám auto s přepážkou, dost často v poloze za 1. řadou - z auta je vidět víc než dost. Připočtu-li k tomu fakt, že po úderu se sklo hned nevysype, argumentuju i zvýšeným zabezpečením.... P.S. Folie jsou samozřejmě homologované, každé sklo je označeno štítkem. Obecně - projde-li auto STK, mají PČR smůlu....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 12:38, RE: To teda nie!
anonym napsal:
Máš pravdu, budu tvrdit, že před jízdou jsem si pečlivě obešel auto a značky tam byli a at mi to dokazují, ale to by mně museli nejdříve dohonit. . S těma mondeama se nějak nechytají. Bodový systém zrušit.
no to je teda kultura národa - porušovat umyslně předpisy a ještě se vykrucovat místo toho přiznat pravdu. Ještě bys mohl podat žalobu ,že Tě omezují na svobodě tim ,že Tě monitorujou kamerama !! Jeden velkej hnus tenhle stát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 12:52, Policie
O víkendu jsem měl možnost,bavit se s dopravníma policistama (mimo službu) A s většinou jsem si bezvadně rozuměl.......oni by rádi pomohli,ale jak můžou když novela nadržuje někomu jinému? A většina souhlasila : 20% lidí sebrat řidičáky, nepustit popelcice (např. staré Ávie co jezdí po D1 a nikdy nevytáhnou 80+auta co dostaly technickou "za úplatek") na silnice a byla by část problémů vyřešená. Po D1 a silnicích jezdím velmi často a kolikrát mě chování šokuje. Opravdu češi jezdí jako vědí jak obcházet zákony.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 14:14, RE: To teda nie!
milan1 napsal:
Ak aj zaplatím pokutu za to, že nemám značky riešiť tento priestupok budem odvolaním na súde a nech mi niekto dokáže, že mi značka neodpadla za jazdy! A bude musieť dokázať!
přesně.Mě už značka za jízdy vypadla při prudčím brždění. Tyhle kecy,že je to nebude zajímat jsou k smíchu. Je to další důkaz,že se strážníci nemají do dopravy plíst. Ať se staraj o pejskaře atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 14:38, RE: To teda nie!
anonym napsal:
přesně.Mě už značka za jízdy vypadla při prudčím brždění. Tyhle kecy,že je to nebude zajímat jsou k smíchu. Je to další důkaz,že se strážníci nemají do dopravy plíst. Ať se staraj o pejskaře atd.
Když ti značka vypadává při prudším brždění, tak je chyba v tobě, protože si ji máš pořádně přidělat. Při brždění nesmí z auta nic odpadávat, představ si, že by ti značka upadla a trefila dítě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 15:01, RE: To teda nie!
anonym napsal:
přesně.Mě už značka za jízdy vypadla při prudčím brždění. Tyhle kecy,že je to nebude zajímat jsou k smíchu. Je to další důkaz,že se strážníci nemají do dopravy plíst. Ať se staraj o pejskaře atd.
Když nemáš 100 korun na dva slušné držáky, tak si kup 4 šrouby, matice a podložky, nech si za dvacku někde vyvrtat 4 díry a přišroubuj ty cedule. Vymlouvat se na brždění je IMHO dost chabé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 15:29, RE: To teda nie!
Koloděj napsal:
Když ti značka vypadává při prudším brždění, tak je chyba v tobě, protože si ji máš pořádně přidělat. Při brždění nesmí z auta nic odpadávat, představ si, že by ti značka upadla a trefila dítě.
nostim že trefí dítě to je trochu přehnaný,ale stát se může cokoliv,a kdyžtak bych to sváděl na autorizivaný servis že to tam blbě dali :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 16:29, RE: Tmavá skla
anonym napsal:
Tam kde končí práva jednoho (řidiče) začínají práva dalšího : k zatmaveným sklům : myslím, že je to jedna z hrůz, která by se měla u nás jednou provždy zrušit a nepovolovat !!!! Jezdím často a můj dojem je, že kromě zakomplexovaných dementíků-závodníků ( a cipísků, kteří mají řidičák 14 dní) to normální řidič nemůže vůbec potřebovat. V provozu je to velmi nebezpečné - přes tato auto není (nebo jen špatně) vidět, to samé při odbočování, předjíždění apod. Osobně se autům s fóliemi a jejich majitel...
Nevim proč kolem zatmavení dělaj takový paštiky. At si každej má zatmaveno jak chce. Vždyt to je úplně fuk. A vymlouvat se na to že přes vámi jedoucího řidiče nevidíte je dost chabé. Přes plechovou dodávku nebo bus taky ne. Je to jen nesmyslná buzerace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 16:51, RE: To teda nie!
anonym napsal:
no to je teda kultura národa - porušovat umyslně předpisy a ještě se vykrucovat místo toho přiznat pravdu. Ještě bys mohl podat žalobu ,že Tě omezují na svobodě tim ,že Tě monitorujou kamerama !! Jeden velkej hnus tenhle stát.
Možná tak ty seš jeden velkej hnus a humus suchare kulturní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 17:52, RE: To teda nie!
anonym napsal:
Možná tak ty seš jeden velkej hnus a humus suchare kulturní.
Opravte mě jestli se mýlim ale není náhodou povinné mít kvůli odcizení SPZky přišroubované a že ti vypadla při brždění tos musel mít ten nosič v pěkně dezélátním stavu všem bez vyjímky jak nemáš SPZ tak pokuta to už je tvůj boj kde ji máš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.08.2007 17:57, vytuzerovani "ridici"
vytunenym lagunam, golfum a mondeum ve dvoulitru za 50 tisic se zatmavenyma sklama ma smysl se vyhybat... kazdopadne cechacci si opravdu leci komplexy plynem na podlaze
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.